О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025 - 2027 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 15 августа 2025 года № 217/37
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025 - 2027 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 20968184 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15267386 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 58324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2055063 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3587411 тысяч тенге;
2) затраты – 18085370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -160372 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 55048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 215420 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 67450 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 67450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 2975736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2975736 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 929919 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 35583 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.

Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 15 тамыздағы № 217/37 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 96-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 20968184 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15267386 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 58324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2055063 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3587411 мың теңге;
2) шығындар – 18085370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -160372 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 55048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 215420 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 67450 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 67450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 2975736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2975736 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 929919 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 35583 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 35103 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1500 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 31603 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 64406 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 64166 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 45884 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18282 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 93728 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 93728 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 18237 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10708 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 25933 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 16500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 13255 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 9095 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 16000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 16000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 30916 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 30916 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 13516 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5950 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3450 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 5600 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 250 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 49789 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 49789 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 12000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 9289 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 4000 тысяч тенге.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 35103 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1500 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31603 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 64406 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 64166 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 45884 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 18282 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 93728 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 93728 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 18237 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10708 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 25933 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 16500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 13255 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 9095 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 16000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 16000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 2000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 30916 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 30916 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 13516 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5950 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3450 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 5600 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 250 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 49789 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 49789 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 6000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 12000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 9289 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 8500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 4000 мың теңге.

По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 97886 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 97886 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 14600 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 9142 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 15472 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 24400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 14280 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 19992 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 121556 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 121556 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10614 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 14941 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 84501 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 11000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88124 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88124 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2900 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 85224 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 331931 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 331931 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 331931 тысяч тенге".

Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 97886 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 97886 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 14600 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 9142 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 15472 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 24400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 14280 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 19992 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 121556 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 121556 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10614 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 14941 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 84501 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 11000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88124 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88124 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 2900 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 85224 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 331931 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 331931 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 331931 мың теңге".

37160
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37160
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2396854
1
Социальное обеспечение
230871
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230871
005
Государственная адресная социальная помощь
230871
2
Социальная помощь
1824496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1660859
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36411
006
Оказание жилищной помощи
9927
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
484389
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4870
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
38875
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
235349
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
105934
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
745104
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163637
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
163637
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
341487
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341487
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
113135
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69709
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3165
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
152678
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2867553
1
Жилищное хозяйство

37160
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37160
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2396854
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
230871
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230871
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
230871
2
Әлеуметтiк көмек
1824496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1660859
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36411
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9927
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
484389
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4870
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
38875
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
235349
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
105934
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету сондай-ақ санаторлық-курорттық емделу, қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
745104
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163637
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
163637
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
341487
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341487
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113135
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69709
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3165
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификатын ұсыну
152678
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2867553
1
Тұрғын үй шаруашылығы