Об утверждении Перечня материально-технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 22 августа 2025 года № 355.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень материально - технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан при формировании бюджетных заявок руководствоваться утвержденным перечнем в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Департаменту тылового обеспечения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан генерал-майор
Ч. Аринов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 22 августа 2025 года № 355
Перечень материально - технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелеріне және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 22 тамыздағы № 355 бұйрығы.
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру кезінде Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес бекітілген Тізбені басшылыққа алсын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Тылдық қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі генерал-майор
Ш. Әрінов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2025 жылғы 22 тамыздағы
№ 35 бұйрығымен
бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесі

Сноска. Перечень – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 20.02.2026 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Транспортные средства:
1) пожарные автоцистерны;
2) пожарные автоцистерны с механической лестницей;
3) автомобиль многофункциональный газо-водяного (пароводяного) тушения;
4) многоцелевой пожарно-спасательный автомобиль;
5) автомобиль первой помощи;
6) автомобиль быстрого реагирования;
7) автомобиль воздушно-пенного тушения;
8) автомобиль порошкового тушения;
9) автомобиль газового тушения;
10) автомобиль комбинированного тушения;
11) пожарная насосная станция;
12) автомобиль насосно-рукавный;
13) автомобиль рукавный;
14) автолестница;
15) автоподъемник коленчатый;
16) автопеноподъемник;
17) автомобиль аварийно-спасательный;
18) автомобиль связи и освещения;
19) автомобиль газодымозащитной службы;
20) автомобиль штабной;
21) автомобиль (прицеп) дымоудаления;
22) автотопливозаправщик;
23) бульдозер;
24) погрузчик фронтальный;
25) самосвал;
26) тягач с тралом;
27) экскаватор;
28) автокран;
29) трактор;
30) ассенизаторская машина;
31) автомобиль-цистерна для питьевой воды;
32) грузовой автомобиль;
33) микроавтобус;
34) автобус;
35) автобус агитационный;
36) автомобиль легковой оперативный;
37) транспорт повышенной проходимости комбинированный многоцелевой;
38) автоприцеп двухосный, одноосный;
39) автомобиль с кузовом универсальным, герметичным (кунг);
40) автотранспорт повышенной проходимости с автономным пассажирским салоном (вахтовка);
41) роторный снегоочиститель;
42) вездеход-снегоход;
43) передвижная авторемонтная мастерская;
44) передвижная пожарно-техническая лаборатория;
45) автомобиль сопровождения;
46) автомобиль оперативно-технический;
47) автомобиль оперативный с комплектом водолазного оборудования;
48) автомобиль оперативно-спасательный;
49) вездеход-болотоход;
52) снегоход с прицепом для транспортировки;
53) прицеп для транспортировки плавсредств;
54) санитарный автотранспорт;
55) автомобиль кинологической службы;
56) автомобиль специальный реанимационный;
57) медико-спасательный реанимобиль;
58) автомобиль реанимационно-эвакуационный на высокопроходимом шасси;
59) пожарный мотоцикл;
60) командно-штабная машина;
61) центробежные пожарные насосы;
62) цистерна прицепная;
63) автомобильная фильтровальная станция;
64) автомобиль связи и оперативного реагирования;
65) жилой модуль (прицеп);
66) автомобиль технической службы;
67) электропитающая станция на базе автомобиля повышенной проходимости;
68) автомобиль радиационной, химической, биологической разведки повышенной проходимости;

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 20.02.2026 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Көлік құралдары:
1) өрт сөндіру автоцистерналары;
2) механикалық сатысы бар өрт сөндіру автоцистерналары;
3) газ-сумен (булы-сумен) сөндіру көпфункционалды автомобилі;
4) көп мақсатты өрт сөндіру-құтқару автомобилі;
5) алғашқы көмек автомобилі;
6) жылдам ден қою автомобилі;
7) ауа-көбікпен сөндіру автомобилі;
8) ұнтақты сөндіру автомобилі;
9) газды сөндіру автомобилі;
10) аралас сөндіру автомобилі;
11) өрт сөндіру-сорғы станциясы;
12) сорғы-құбыржолды автомобиль;
13) құбыржолды автомобиль;
14) автосаты;
15) иінді автокөтергіш;
16) автокөбік көтергіш;
17) авариялық-құтқару автомобилі;
18) байланыс және жарықтандыру автомобилі;
19) газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобилі;
20) штабтық автомобиль;
21) түтінді шығару автомобилі (тіркегіш);
22) автоотынқұйғыш;
23) бульдозер;
24) жаппай тиегіш;
25) өзі аударғыш;
26) тралы бар тіркегіш;
27) экскаватор;
28) автокран;
29) трактор;
30) ассенизаторлық машина;
31) ауыз суға арналған автомобиль-цистерна;
32) жүк автомобилі;
33) шағын автобус;
34) автобус;
35) үгіттеу автобусы;
36) жеңіл жедел автомобиль;
37) аралас-көпмақсатты өтімділігі жоғары көлік;
38) екі түйінді автотіркеме;
39) әмбебап, герметикалық шанағы бар автомобиль (кунг);
40) дербес жолаушылар салоны бар өтімділігі жоғары автокөлік (вахтовка);
41) роторлы қар тазалағыш;
42) жол талғамайтын-қарда жүргіш;
43) жылжымалы автожөндеу шеберханасы;
44) жылжымалы өрт-техникалық зертхана;
45) ілесіп жүретін автомобиль;
46) жедел-техникалық автомобиль;
47) сүңгуірлік жабдық жиынтығы бар жедел автомобиль;
48) жедел-құтқару автомобилі;
49) жол талғамайтын-батпақта жүргіш;
52) тасымалдауға арналған тіркемесі бар қарда жүргіш;
53) жүзу құралдарын тасымалдауға арналған тіркеме;
54) санитарлық автокөлік;
55) кинология қызметінің автомобилі;
56) арнайы реанимациялық автомобиль;
57) медициналық-құтқару реанимобилі;
58) жоғары өтімді шассидегі реанимациялық-эвакуациялық автомобиль;
59) өрт мотоциклі;
60) командалық-штабтық машина;
61) орталықтан тепкіш өрт сорғылары;
62) тіркемелі цистерна;
63) автомобильдік сүзу станциясы.
64) байланыс және жедел ден қою автомобилі;
65) тұрғын үй модулі (тіркеме);
66) техникалық қызмет автокөлігі;
67) өтімділігі жоғары автомобиль базасындағы электрмен жабдықтау станциясы;
68) өтімділігі жоғары радиациялық, химиялық, биологиялық барлау автомобилі;

69) квадроцикл с прицепом для транспортировки;
70) роботизированная дистанционно управляемая платформа для тушения пожаров и проведения аварийно-спасательных работ (робототехника);
71) прицеп для транспортировки трупов;
72) пожарный автопоезд с цистерной, необходим для подвоза воды при тушении пожаров в безводных районах;
73) автомобиль оповещения населения;
74) автомобиль водолазной службы;
75) прицеп для перевозки служебных собак;
76) прицеп для перевозки аварийно-спасательного и водолазного оборудования;
77) Автомобиль с иммерсионным контейнером;
78) Эвакуатор.
2. Плавательные средства:
1) металлическая лодка (с транспортным прицепом);
2) спасательный катер с трейлером для транспортировки;
3) гребная лодка;
4) лодка надувная с транцевой доской;
5) плот спасательный;
6) подвесной лодочный мотор;
7) судно на воздушной подушке с прицепом для транспортировки;
8) гидроцикл с прицепом для транспортировки;
9) Причалы плавучие.
3. Имущество для оснащения учебных классов:
1) интерактивная доска;
2) манекены;
3) кафедра для выступающего;
4) стойка вешалка;
5) зеркало;
6) экран (плазменная панель);
7) ламинатор;
8) плоттер;
9) переплетная машина (брошюратор);
10) презентер (устройство для управления показом презентацией);
11) акустическая система;
12) усилитель звука;
13) записывающее устройство (видео и аудио);
14) микрофон для преподавателя;
15) лазерная указка;
16) программное обеспечение (облачная онлайн платформа ZOOM и другие);
17) приборы радиационной и химической разведки;
18) средства медицинской защиты и профилактики (аптечки первой помощи, перевязочные материалы и другие);
19) средства пожаротушения (огнетушитель и другие);
20) элементы спасательного снаряжения;
21) макеты защитных сооружений (убежища, противорадиационных укрытий), пожаро-взрывоопасных объектов и другие;
22) рабочие станции (процессор не менее IntelCore i3, оперативная память не менее 4 Гб, каждая рабочая станция должна быть оснащена веб-камерами для ведения видеозаписи процесса тестирования);
23) система кондиционирования помещений;
24) диспенсер;
25) система цифрового видео и аудио наблюдения;
26) принтер.
4. Пожарно-техническое вооружение, оборудование и инвентарь:
1) токарно-винторезный станок;
2) автоподъемники;
4) стенд развала схождения колес электронный для легковых автомобилей;
5) электросварочные аппараты;
6) рычажные и гидравлические прессы;
7) выпрямитель тока для зарядки аккумуляторов;
8) машина полировальная;
9) устройства для слива отработанных масел с агрегатов автомобиля;
10) компрессор стационарный гаражного типа;

69) тасымалдауға арналған тіркемесі бар квадроцикл;
70) өрттерді сөндіруге және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге арналған қашықтықтан басқарылатын роботтандырылған платформа (робототехника);
71) мәйіттерді тасымалдауға арналған тіркеме;
72) цистернасы бар өрт автопоезы сусыз аудандарда өрттерді сөндіру кезінде суды тасымалдау үшін қажет;
73) халықты хабардар ету автомобилі;
74) сүңгуір қызметі автокөлігі;
75) қызметтік иттерді тасымалдауға арналған тіркеме;
76) авариялық-құтқару және сүңгуір жабдықтарын тасымалдауға арналған тіркеме.
77) батыру контейнері бар Автомобиль
78) Эвакуатор
2. Жүзу құралдары:
1) металл қайық (көлік тіркемесі бар);
2) тасымалдауға арналған тіркемесі бар құтқару катері;
3) ескекті қайық;
4) трансом тақтасы бар үрлемелі қайық;
5) құтқару салы;
6) аспалы қайық моторы;
7) тасымалдауға арналған тіркемесі бар ауа жастығындағы кеме;
8) тасымалдауға арналған тіркемесі бар су көлігі;
9) Қалқымалы айлақтар.
3. Оқу сыныптарын жарақтауға арналған мүлік:
1) интерактивті тақта;
2) манекендер;
3) спикер мінбері;
4) ілгіш;
5) айна;
6) экран (плазмалық панель);
7) ламинатор;
8) плоттер;
9) түптеу машинасы (брошюрлер);
10) жүргізуші (презентацияны басқару құрылғысы);
11) акустикалық жүйе;
12) дыбыс күшейткіш;
13) жазу құрылғысы (бейне және аудио);
14) мұғалімге арналған микрофон;
15) лазерлік меңзер;
16) бағдарламалық қамтамасыз ету (ZOOM бұлтты онлайн платформасы және т.б);
17) радиациялық және химиялық барлау құрылғылары;
18) медициналық қорғау және профилактикалық бастапқы көмек құралдары (дәрі қобдишалары, таңғыш материалдар және т.б.);
19) өрт сөндіру құралдары (өрт сөндіргіш және т.б.);
20) құтқару құралдарының элементтері;
21) қорғаныс құрылыстарының үлгілері (паналар, радиацияға қарсы паналар), өртке қарсы объектілер және т.б.
22) жұмыс станциялары (кемінде intelcore i3 процессоры, кемінде 4 Гб жедел жады, әрбір жұмыс станциясы тестілеу процесінің бейнежазбасын жүргізу үшін веб-камералармен жабдықталуы керек);
23) үй-жайларды кондиционерлеу жүйесі;
24) диспенсер;
25) сандық бейне және аудио бақылау жүйесі;
26) принтер.
4. Өрт-техникалық жарақ-жабдық және мүкаммал:
1) жону-бұрама кескіш белдегі;
2) автокөтергіштер;
3) тегістеу машиналары;
4) жеңіл автомобильдерге арналған дөңгелектердің қирау-қосылуының электронды стенді;
5) электр дәнекерлеу аппараттары;
6) иінді және гидравликалық қыспақтар;
7) аккумуляторларды зарядтауға арналған ток түзегіші;
8) ысып жылтырататын машиналар;
9) автомобильдің агрегаттарынан пайдаланылған майларды құйып алуға арналған құрылғылар;
10) гараж типтес стационарлық компрессор;

11) ультразвуковая ванна для чистки форсунок инжекторных двигателей;
12) авто-электрокар;
13) таль ручная или электроприводная (тельфер);
14) домкрат передвижной гаражного типа;
15) домкрат дорожный гидравлический 6-12 тонный;
16) набор приспособлений и инструментов для технического обслуживания;
17) тепловизоры;
18) мотопомпа прицепная;
19) мотопомпа переносная;
20) рукав всасывающий, длиной 4 м, диаметром 125 (200) мм;
21) рукав всасывающий, длиной 4 м, диаметром 80 мм;
22) рукав напорно-всасывающий, длиной 20 метров диаметром 51 мм;
23) рукав напорный, длиной 20 м, диаметром 77 мм;
24) рукав напорный, длиной 20 м, диаметром 66 мм;
25) переносное устройство пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества (ранцевая система):
импульсная или газодинамическая система;
модуль пожаротушения, тонкораспыленная струя воды;
26) гидравлический аварийно-спасательный инструмент, в комплекте:
комбиинструмент;
насосная станция;
резак-ножницы;
гидравлический шланг;
разжим;
гидравлический домкрат;
27) комплект аккумуляторного аварийно-спасательного инструмента, в комплекте:
комбиинстурмент;
резак-ножницы;
кусачки;
домкрат;
28) стволы пожарные;
29) компрессор воздушный стационарный для заправки аппаратов на сжатом воздухе;
30) электростанция (электрогенератор);
31) датчик движения (сигнализатор неподвижного состояния);
32) диэлектрический набор (боты, коврик, ножницы, перчатки);
33) надувная осветительная башня (с генератором);
34) оборудование для ликвидации пожаров на электромобиле;
35) противопожарный беспилотный летательный аппарат;
36) огнетушитель аэрозольный;
37) запасные части и комплектующие дыхательных аппаратов;
38) запасные части для пожарных автомобилей;
39) набор электроинструментов (гайковерт, дрель-шуруповерт, перфоратор, угловая шлифмашина);
40) фонарь осветительный специальный;
41) пожарный насос для пожарных автомобилей;
42) пожарный насос высокого давления с катушкой и стволом;
43) катушка рукавная высокого давления в комплектации со стволом;
44) шкаф для сушки пожарных рукавов;
45) холодильник;
46) телевизор;
47) плитка электрическая;
48) стол, стулья;
49) шкаф для одежды
50) кондиционер;
51) тепловая пушка (электрический, газовый, дизельный);
52) переносной автономный отопитель на 12V и 24V;
53) мойка высокого давления для мытья автомобилей;
54) мобильная автозаправочная станция в комплекте (резервуар для хранения нефтепродуктов, колонка для заправки);
55) ранцевые лесные опрыскиватели (РЛО-20);
56) ремонтный комплект для ремонта РЛО – 1 комплект, на 1 РЛО;
57) панорамная маска для дыхательного аппарата на сжатом воздухе;

11) инжекторлы қозғалтқыштардың форсункаларын тазалауға арналған ультрадыбысты ванна;
12) авто-электркар;
13) қол немесе электр талі (тельфер);
14) жылжымалы гаражды типті домкрат;
15) 6-12 тонналы гидравликалық жолға арналған домкрат;
16) техникалық қызмет көрсетуге арналған жабдықтамалар және құрал-саймандар жинағы;
17) жылуанықтағыштар;
18) тіркемелі мотопомпа;
19) тасымалданатын мотопомпа.
20) ұзындығы 4 м, диаметрі 125 (200) мм сорғыш жең құбыр, жиынтық;
21) ұзындығы 4 м, диаметрі 80 мм сорғыш жең құбыр, жиынтық;
22) ұзындығы 20 метр диаметрі 51 мм қысымды-сорғыш жең құбыр, жиынтық;
23) ұзындығы 20 м, диаметрі 77 мм қысымды жең құбыр, жиынтық;
24) ұзындығы 20 м, диаметрі 66 мм қысымды жең, жиынтық;
25) өрт сөндіргіш затты жоғары жылдамдықпен беретін жылжымалы өрт сөндіру құрылғысы (ранц жүйесі):
импульстік немесе газдинамикалық жүйе, жиынтық;
өрт сөндіру модулі, жұқа бүріккіш су ағыны, жиынтық;
26) гидравликалық авариялық-құтқару құралы, жиынтықта:
құрама құрал;
сорғы станциясы;
қайшы кескіш;
гидравликалық шланг;
ашқыш;
гидравликалық домкрат;
27) аккумуляторлық авариялық-құтқару құрал-саймандарының жиынтығы, жиынтықта:
құрама құрал;
қайшы кескіш;
кескіш;
домкрат;
28) өрт оқпандары;
29) сығылған ауаға аппараттарды ауа толтыруға арналған стационарлық ауа компрессоры;
30) электр станциясы (электргенератор);
31) қозғалыс датчигі (қозғалмайтын күй сигнализаторы);
32) диэлектрлік жиынтық (боттар, кілемше, қайшы, қолғап).
33) үрлемелі жарықтандыру мұнарасы (генераторы бар);
34) электромобильдегі өрттерді жоюға арналған жабдық;
35) өртке қарсы пилотсыз ұшу аппараты;
36) аэрозольді өрт сөндіргіш;
37) тыныс алу аппараттарының қосалқы бөлшектері мен жинақтауыштары;
38) өрт сөндіру автомобильдеріне арналған қосалқы бөлшектер;
39) электр құралдарының жиынтығы (гайковерт, бұрғы-бұрағыш, перфоратор, бұрыштық тегістеуіш);
40) арнайы жарықтандыру шамы;
41) өрт сөндіру автомобильдеріне арналған өрт сорғысы;
42) катушкасы мен оқпаны бар жоғары қысымды өрт сорғысы;
43) оқпанмен жиынтықталған жоғары қысымды жең катушкасы;
44) өрт жеңдерін кептіруге арналған шкаф;
45) Тоңазытқыш;
46) теледидар;
47) электрлік плитка;
48) үстел, орындықтар;
49) киім шкафы
50) кондиционер;
51) жылу зеңбірегі (электр, газ, дизель);
52) 12V және 24V портативті дербес жылытқыш;
53) автокөлік жууға арналған қысымды жуу;
54) жиынтықтағы жылжымалы автожанармай құю станциясы (мұнай өнімдерін сақтауға арналған резервуар, құюға арналған баған);
55) рюкзакты орман бүріккіштері (РЛО-20);
56) РЛО жөндеуге арналған жөндеу жинағы – 1 РЛО үшін 1 жинақ;
57) сығылған ауадағы тыныс алу аппараттарына арналған панорамалық маска;

58) электростанция в комплекте с кабелями и системой освещения;
59) рукав напорный, длиной 20 м, диаметром 150 мм. комплект;
60) лом универсальный;
61) топор на фибергласовой ручке;
62) мойка высокого давления (электрическая);
63) аппарат (мойка) высокого давления (бензиновая);
64) паяльная лампа (бензиновая);
65) хлопушка пожарная;
66) цепная пила (на АКБ, бензиновая);
67) проволока оцинкованная диаметром 1,6 мм;
68) проволока оцинкованная диаметром 1,8-2 мм;
69) лестница штурмовая;
70) лестница трехколенная;
71) колонка пожарная;
72) сетка для всасывающего рукава СВ-80, с веревкой;
73) сетка для всасывающего рукава СВ-125 (200), с веревкой;
74) фонарь электрический индивидуальный;
75) фонарь электрический групповой;
76) спасательный пожарный рукав для спасения людей из высотных зданий;
77) диагностический комплекс для проведения диагностики электронных систем дизельных двигателей.
78) Бензорез
79) Воздуходувное устройство с опрыскивателем для тушения природных пожаров
80) Защитный экран на колесах с лафетным стволом
81) Спасательное рукавное устройство
82) Интерактивный планшет
83) Комплект подачи компрессионной пены
84) Страховочный строп с двумя карабинами
85) Система пожаротушения тяговых аккумуляторов
Покрывало для тушения электромобилей (многоразовый)
86) Газоанализатор переносной с детектором опасных веществ
87) Промежуточная емкость
88) Мобильное устройство для эвакуации автомобиля
89) Плавающая мотопомпа
5. Аварийно-спасательные инструменты, водолазное оборудование и снаряжение, инженерное оборудование:
1) дыхательный аппарат;
2) гидрокостюм (сухого и мокрого типа);
3) гидрокомбинезон;
4) помпа водолазная;
5) переносной компрессор;
6) водолазная полнолицевая маска;
7) эхолот;
8) ультразвуковая система;
9) компенсатор плавучести;
10) установка подводного освещения;
11) компас подводный;
12) спасательный круг;
13) конец "Александрова";
14) сигнальный конец;
15) спусковой конец;
16) спасательный жилет;
17) индивидуальный водолазный компьютер;
18) боты водолазные;
19) ласты;
20) водолазное белье;
21) водолазный нож;
22) дыхательный аппарат с жилетом-компенсатором плавучести;
23) глубиномер наручный;
24) комплект специальных инструментов;
25) маска подводника полнолицевая с дыхательной трубкой;
26) фонарь подводный;
27) насос гидравлический;
28) челюстной расширитель;
29) челюстной резак;
30) челюстной комбирезак;
31) домкрат железнодорожный;
32) опора домкрата;
33) минирезак;
34) опорные клинья и блоки комплект А;
35) пневматические подушки;
36) комплект для герметизации резервуаров;
37) оборудование для заделки течей (вакуумная присоска);

58) кабельдермен және жарықтандыру жүйесімен толықтырылған электр станциясы;
59) ұзындығы 20 м, диаметрі 150 мм қысымды жең. жинақ;
60) әмбебап сынықтар
61) фибергласс тұтқасындағы балта;
62) қысымды жуу (электрлік);
63) жоғары қысымды аппарат (жуу) (бензин);
64) дәнекерлеу шамы (бензин);
65) өрт сөндіруші;
66) шынжырлы ара (аккумуляторға, бензинге);
67) диаметрі 1,6 мм мырышталған сым;
68) диаметрі 1,8-2 мм мырышталған сым;
69) шабуыл сатысы;
70) үш тізелі баспалдақ;
71) өрт сөндіру бағанасы;
72) СВ-80 сорғыш жеңге арналған тор, арқанмен;
73) SV-125 (200) сорғыш жеңге арналған тор, арқанмен;
74) жеке электр фонарь;
75) электр топтық фонарь;
76) адамдарды биік ғимараттардан құтқаруға арналған құтқару өрт жеңі;
77) дизельді қозғалтқыштардың электрондық жүйелеріне диагностика жүргізуге арналған диагностикалық кешен.
78) бензин кескіш
79) табиғи өрттерді сөндіруге арналған бүріккіші бар ауа үрлегіш құрылғы
80) лафеттік оқпаны бар дөңгелектердегі Қорғаныс экраны
81) құтқару жеңі құрылғысы
82) интерактивті планшет
83) компрессиялық көбік беру жинағы
84) екі карабині бар сақтандыру итарқасы
85) тартқыш аккумуляторлардың Өрт сөндіру жүйесі
Электромобильдерді сөндіруге арналған жабын (қайта пайдалануға болатын)
86) қауіпті заттар детекторы бар тасымалданатын газ Талдағыш
87) аралық сыйымдылық
88) автомобильді эвакуациялауға арналған мобильді құрылғы
89) қалқымалы мотопомпа
5. Авариялық-құтқару құрал-саймандары, сүңгуірлік жабдықтар мен жарақтар, инженерлік жабдықтар:
1) тыныс алу аппараты;
2) гидрокостюм (құрғақ және дымқыл типті);
3) гидрокомбинезон;
4) сүңгуірлік помпа;
5) тасымалданатын компрессор;
6) бетті толық жабатын сүңгуір бетпердесі;
7) эхолот;
8) ультрадыбысты жүйе;
9) қалқымалық компенсатор;
10) су астын жарықтандыру қондырғысы;
11) су асты компасы;
12) құтқару шеңбері;
13) "Александров" жібі;
14) сигнал жібі;
15) түсіру жібі;
16) құтқару кеудешесі;
17) жеке сүңгуірлік компьютер;
18) сүңгуір етігі;
19) ескекаяқ;
20) сүңгуір ішкиімі;
21) сүңгуір пышағы;
22) қалқымалы компенсатор кеудешесі бар тыныс алу аппараты;
23) тереңдікті өлшейтін қол құралы;
24) арнайы құрал-саймандар жинтығы;
25) тыныс алу түтікшесі бар бетке толық киілетін сүңгуір бетпердесі;
26) су асты фонары;
27) гидравликалық сорғы;
28) жақты кеңейткіш;
29) жақты кескіш;
30) жақты комбикескіш;
31) теміржол домкраты;
32) домкрат тіреуі;
33) шағын кескіш;
34) А жиынтықтағы сыналар мен блоктар;
35) пневматикалық жастықтар;
36) резервуарларды бекітуге арналған жиынтық;
37) ағуды герметикалауға арналған жабдық (вакуумдық сору);

38) бензопила;
39) дискорез;
40) резак для троса и арматуры;
41) электроотбойник;
42) электроперфоратор;
43) насосная станция с автономным приводом;
44) станок токарно-винторезный (для заточки цепей);
45) сумка - укладка (в комплекте);
46) электросварочный переносной агрегат (автомобильный);
47) электростанция;
48) компрессор высокого давления;
49) компрессор с автономным приводом;
50) полевое зарядное устройство для подзарядки аккумуляторов;
51) тросовая лебедка;
52) вентилируемое водолазное снаряжение;
53) подводная теле - видео система;
54) зимний спасательный инвентарь;
55) портативный (воздушный) газоанализатор с набором индикаторных трубок;
56) автономный прибор ночного поиска и обнаружения, с цифровым дальномером;
57) телефонная водолазная станция;
58) стационарный компрессор электрический;
59) дверной гидравлический домкрат;
60) мотопомпа;
61) станок токарный;
62) станок фрезерный;
63) пресс;
64) станок сверлильный;
65) шиномонтажное оборудование;
66) прибор поиска пострадавших;
67) компрессор с автономным приводом в комплекте;
68) бинокль;
69) термометр;
70) шанцевый инструмент;
71) инженерное оборудование;
72) теплозащитный экран;
73) шлем-каска бронированная;
74) бронежилет;
75) лопата;
76) лом;
77) кирка;
78) кувалда.
79) сейсмотренажер;
80) аварийно-спасательные инструменты в комплекте
81) устройство для отлова змей;
82) прибор для обнаружения людей в лавинах;
83) устройство для отпугивания животных;
84) солнечная электростанция;
85) солнечная панель;
86) аккумулятор 100А;
87) контролер 30вт;
88) инвертор 220в;
89) кабель 2*2,5;
90) кабель для соединения солнечных панелей 100м;
91) широкополосный сейсмометр высокой чувствительности;
92) акселерометр сильных движений;
93) шестиканальный цифровой сейсмический регистратор;
94) зарядное устройство 12 V -100A;
95) зарядное устройство 24 V – 100А;
96) прибор для измерения Гелия в воде;
97) магнитная мешалка;
98) магнитная мешалка с подогревом;
99) весы аналитические.
100) универсальный шлем (гермошлем) спасателя с встроенным освещением и видео радиофицированный;
101) сварочный аппарат;
102) станок для навязки и перекатки пожарных рукавов и перекатки на новое ребро с барабаном для размещения сложенного рукава;
103) рукавомоечный станок;
104) агрегат (установка) для испытания и талькирования пожарных рукавов;
105) станок для нарезки рукавов на соединительные головки диаметром 150;
106) вентилируемое водолазное снаряжение;
107) лыжи с креплением в комплекте с лыжными ботинками;
108) костюм лыжный;
109) очки лыжные;
110) палки лыжные;
111) палки трекинговые;

38) бензинмен жұмыс істейтін ара;
39) дискі кескіш;
40) арқан мен арматураларды кескіш;
41) электр тойтарғыш;
42) электр перфоратор;
43) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
44) токарлық бұрандалы шапқы станогы (шынжырды егеуге арналған);
45) жиналатын сөмке (жиынтықта);
46) тасымалданатын электр дәнекерлеу агрегаты (автомобильдік);
47) электр станциясы;
48) жоғары қысымдағы компрессор;
49) автономды жетегі бар компрессор;
50) аккумуляторларды зарядтауға арналған далада зарядтау құрылғысы;
51) темір арқан шығыры;
52) желдетілетін сүңгуірлік құралы;
53) су асты теле және бейнежүйесі;
54) қысқы құтқару мүкәммалы;
55) индикаторлық түтікше жинағы бар портативті (әуе) газ талдағыш;
56) цифрлық қашықтық өлшегіші бар түнде іздеуге және табуға арналған автономды аспап;
57) сүңгуірлік телефон станциясы;
58) стационарлық электр компрессоры;
59) гидравликалық есік ашқыш;
60) мотопомпа;
61) токарь станогы;
62) фрезерлік станок;
63) пресс;
64) бұрғылау станогы;
65) дөңгелек жөндеу жабдығы;
66) зардап шеккендерді іздеу құралы;
67) автономды жетегі бар жинақтағы компрессор;
68) дүрбі;
69) термометр;
70) қарапайым құрал-саймандар;
71) инженерлік жабдық.
72) жылудан қорғайтын экран;
73) брондалған дулыға;
74) оқ өтпейтін жилет;
75) күрек
76) сүймен;
77) қайла;
78) балға;
79) сейсмотренажер.
80) авариялық-құтқару құралдары жиынтықта
81) жыландарды аулауға арналған құрылғы;
82) қар көшкініндегі адамдарды анықтауға арналған аспап;
83) жануарларды қорқытуға арналған құрылғы;
84) күн электр станциясы;
85) күн панелі;
86) 100А батарея;
87) 30 Вт бақылаушы;
88) 220В инвертор;
89) 2*2,5 кабелі;
90) 100м күн панельдерін қосуға арналған кабель;
91) жоғары сезімталдықты кең жолақты сейсмометр;
92) күшті қозғалыс акселерометрі;
93) алты арналы сандық сейсмикалық Тіркеуші;
94) 12 V-100A зарядтағыш;
95) 24 V – 100А зарядтағыш;
96) судағы гелийді өлшеуге арналған аспап;
97) магниттік араластырғыш;
98) қыздырылған магнитті араластырғыш;
99) аналитикалық таразылар.
100) құтқарушының әмбебап дулығасы (герм дулыға) кіріктірілген жарықтандырумен және радиофилденген бейнемен;
101) дәнекерлеу аппараты;
102) бүктелген жеңді орналастыруға арналған барабаны бар өрт жеңдерін таңуға және орауға және жаңа жиекке орауға арналған станок;
103) жең жуғыш машина;
104) өрт жеңдерін сынауға және талькалауға арналған агрегат (қондырғы);
105) жеңдерді диаметрі 150 байланыстырушы бастиектерге кесуге арналған станок;
106) желдетілетін сүңгуірлік жабдық;
107) шаңғы бәтеңкелерімен жиынтықта бекітілген шаңғы;
108) шаңғы костюмі;
109) шаңғы көзілдірігі;
110) шаңғы таяқшалары;
111) трекингтік таяқтар;

112) каска лыжная;
113) снегоступы;
114) костюм для работы на льду;
115) спасательный дрон.
6. Снаряжение и средства радиационной, химической и биологической защиты:
1) дегазационная кабина;
2) защитный комплект от высокотоксичных химических веществ;
3) тренировочный костюм химической защиты;
4) очки защитные, герметические для работы с агрессивными жидкостями и веществами;
5) противогаз изолирующий с панорамной маской;
6) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
7) дыхательный аппарат кислородный;
8) кислородный самоспасатель;
9) измеритель-сигнализатор поисковый, для определения радиационного излучения;
10) индивидуальный газоанализатор;
11) прибор определения герметичности химических костюмов;
12) прибор обнаружения химических веществ;
13) прибор химической разведки;
14) комплект специальных средств для проведения дегазации и дезинфекции;
15) измеритель-сигнализатор, поисковый;
16) респиратор фильтрующий
17) противогазы 4-х часового защитного действия;
18) компрессор воздушный (мобильный), стационарный (один резервный) для аппаратов на сжатом воздухе;
19) стенд для испытания воздушных баллонов;
20) сигнализатор неподвижного состояния;
21) перчатки резиновые электрозащитные;
22) боевая одежда пожарных;
23) противогаз фильтрующий;
24) прибор радиационной разведки;
25) защитный костюм изолирующего типа;
26) защитная одежда от радиации;
27) костюм биологической защиты многоразовый;
28) фильтровентиляционный агрегат (установка);
29) измеритель мощности дозы, стационарный;
30) прибор биологической разведки (переносной);
31) индивидуальный дозиметр;
32) беспилотный летательный аппарат радиационной, химической и биологической разведки;
33) роботизированный комплекс радиационной, химической и биологической разведки;
34) специальная защитная одежда пожарных от повышенных тепловых воздействии (теплоотражающий костюм);
35) комплект фильтрующей одежды хлопчатобумажный;
36) летняя специальная форменная одежда;
37) зимняя специальная форменная одежда;
38) обувь с высокими берцами;
39) обувь с низкими берцами;
40) обувь зимние;
41) головной убор летний;
42) головной убор зимний;
43) балаклава;
44) футболка однотонного цвета;
45) термобелье;
46) термобелье утепленное;
47) термоноски.
7. Средства жизнеобеспечения:
1) штабная палатка 5, 20, 40-местная;
2) душевая установка полевая;
3) кухня полевая;
4) ангары сборно-разборные;
5) отопительные газовые котлы;
6) посудо-кухонный инвентарь и оборудование;
7) кровать-раскладушка походная;
8) газовая плита 2 комфорная;
9) горелка малогабаритная;
10) душевая установки полевая;
11) баня походная;

112) шаңғы дулығасы;
113) қарлы аяқ киім;
114) мұзда жұмыс істеуге арналған костюм;
115) құтқару дрон.
6. Радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау жарағы мен құралдары:
1) газсыздандыратын кабина;
2) жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын жиынтық;
3) химиялық қорғайтын жаттығу костюмі;
4) агрессивті сұйықтықпен және заттармен жұмыс істеуге арналған қорғайтын, герметикалық көзілдірік;
5) панорамалық бетпердесі бар оқшаулаушы газқағар;
6) сығылған ауада тыныс алу аппараты;
7) оттекті тыныс алу аппараты;
8) оттекті өзін-өзі құтқарғыш;
9) радиациялық сәулеленуді анықтауға арналған өлшеуіш-сигнализатор;
10) жеке газ талдағыш;
11) химиялық костюмдердің герметикалығын анықтайтын аспап;
12) химиялық заттарды анықтайтын аспап;
13) химиялық барлау аспабы;
14) газсыздандыратын және дезинфекция жүргізетін арнайы құралдар жиынтығы;
15) іздеуші өлшеуіш-сигнализатор;
16) сүзгіш респиратор;
17) 4 сағаттық қорғаныш әрекеті бар газқағарлар;
18) сығылған ауада аппараттар үшін әуе (мобильді), стационарлы (бір резервті) компрессор;
19) әуе баллондарын сынауға арналған стенд;
20) қозғалмайтын жай-күйдегі сигнализаторы;
21) резеңкелі электр қорғаныш қолғаптар;
22) өрт сөндірушілердің жауынгерлік киімі.
23) сүзгіш газқағар;
24) радиациялық барлау құралы;
25) оқшаулағыш түрдегі қорғау костюмі;
26) радиациядан қорғайтын киім;
27) қайта пайдалануға болатын биологиялық қорғау костюмі;
28) сүзгілеу-желдету агрегаты (қондырғы);
29) дозаның қуат өлшегіші, стационарлық;
30) биологиялық барлау (тасымалды) аспабы;
31) жеке дозиметр;
32) радиациялық, химиялық және биологиялық барлаудың ұшқышсыз ұшу аппараты;
33) роботтандырылған радиациялық, химиялық және биологиялық барлау кешені.
34) өрт сөндірушілердің жоғары жылу әсерінен арнайы қорғаныш киімі (жылу шағылыстыратын костюм);
35) мақта-қағазды Сүзгіш киім жиынтығы;
36) жазғы арнайы нысанды киім;
37) қысқы арнайы нысанды киім;
38) жоғары аяқты аяқ киім;
39) төмен аяқ киім;
40) қысқы аяқ киім;
41) жазғы бас киім;
42) қысқы бас киім;
43) балаклава;
44) бір түсті футболка;
45) термиялық іш киім;
46) оқшауланған Термо іш киім;
47) термоски.
7. Тіршілікті қамтамасыз ету құралдары:
1) 5, 10, 20-орынды штабты шатыр;
2) даладағы душ қондырғысы;
3) далалық ас үй;
4) алынып-салынатын ангар.
5) жылыту газ қазандықтары;
6) Ыдыс-ас үй мүкәммалы және жабдық;
7) кемпинг төсегі;
8) газ плитасы 2 ыңғайлы;
9) шағын габаритті оттық;
10) далалық душ қондырғысы;
11) кемпинг моншасы;

12) биотуалеты;
13) столы и стулья походные;
14) контейнер для транспортировки оборудования, снаряжения;
15) cветильник газовый для освещения палаток;
16) горелки газовые походные с защитой от ветра;
17) котелки походные (2,3,5 л.);
18) транспортный баллон емкостью 40 л;
19) термос (2 литра);
20) газовая горелка, индивидуальная в комплекте;
21) баллончик для газовой горелки;
22) фильтр для очистки воды в комплекте;
23) твердотопливный котел длительного горения;
24) электрический тэн;
25) циркуляционный насос;
26) мебель для руководителя ((стол, приставка к столу, тумба, шкаф для документов, плательный шкаф);
27) офисный стол;
28) тумба;
29) шкаф для документов;
30) плательный шкаф;
31) конференц-стол;
32) стулья;
33) офисное кресло;
34) диван;
35) зеркало;
36) сейфы;
37) жалюзи, тюль и шторы;
38) кондиционер;
39) Стиральная машинка (промышленная).
8. Медицинское оборудование, инвентарь и имущество для комнаты психологической диагностики и разгрузки:
1) монитор пациента;
2) дефибриллятор монитор;
3) аппарат для искусственной вентиляции легких портативный в защитном чехле;
4) электрокардиограф;
5) кислородный ингалятор;
6) электроотсос;
7) глюкометр;
8) пульсоксиметр;
9) комплект для измерения артериального давления (тонометр и фонендоскоп);
10) кислородный баллон на 10 л. для медицинских газов;
11) облучатель бактерицидный;
12) холодильник;
13) плитка электрическая;
14) негатоскоп;
15) алкотестер;
16) устройство для проведения искусственного дыхания "рот-устройство-рот";
17) дыхательный аппарат ручной – мешок Амбу;
18) стол;
19) стулья;
20) стол перевязочный;
21) кушетка медицинская;
22) шкаф для одежды;
23) шкаф для документов;
24) шкаф для медикаментов и медицинских инструментов;
25) ростомер;
26) весы напольные;
27) ширма медицинская;
28) лампа настольная;
29) жалюзи, тюль и шторы;
30) сейф для хранения лекарственных препаратов, подлежащих учету;
31) полиграф;
32) универсальный психодиагностический комплекс, мобильный вариант;
33) ноутбук или стационарный компьютер (монитор и системный блок);
34) принтер;
35) сканер-копир;
36) музыкальный центр;
37) цифровой фотоаппарат;
38) цифровая видеокамера;
39) цифровой видеопроектор;
40) проекционный экран;
41) цветной телевизор с ж/к экраном, с диагональю не менее 72 см;
42) DVD проигрыватель;
43) аэратор – озонатор или ионизатор воздуха;
44) кресло – массажер;
45) переносная лампа ультрафиолетового излучения;
46) кондиционер;
47) мягкий уголок (диван и 2 кресла);
48) стол журнальный;
49) аквариум, с оборудованием к нему;
50) искусственный фонтан напольный или настольный;
51) релаксационное и психологическое оборудование;

12) биодәретханалар;
13) кемпингтік үстелдер мен орындықтар;
14) Жабдықты, Жабдықты тасымалдауға арналған контейнер;
15) шатырларды жарықтандыруға арналған газ шамы;
16) желден қорғалған газ кемпингтік оттықтар;
17) кемпинг қазандары (2,3,5 л.);
18) сыйымдылығы 40 л көлік баллоны;
19) термос (2 литр);
20) жинақта жеке газ оттығы;
21) газ оттығына арналған банка;
22) жиынтықтағы суды тазартуға арналған сүзгі;
23) ұзақ уақыт жанатын қатты отын қазандығы ... Gorenje;
24) электр жылытқышы;
25) айналым сорғысы;
26) басшыға арналған жиһаз ((үстел, үстелге приставка, тұғыр, құжаттарға арналған шкаф, төлеуші шкаф);
27) кеңсе үстелі;
28) тумба;
29) құжаттарға арналған шкаф;
30) шкаф;
31) конференц-үстел;
32) Орындықтар;
33) кеңсе креслосы;
34) диван;
35) айна;
36) сейфтер;
37) жалюзи, тюль және перделер;
38) кондиционер;
39) кір жуғыш машина (өнеркәсіптік).
8. Психологиялық диагностикалауға және жеңілдетуге арналған бөлме үшін медициналық жабдық, мүкәммал және мүлік:
1) емделушінің мониторы;
2) дефибриллятор монитор;
3) өкпені жасанды желдетуге арналған аппарат портативті қорғаныш қапта;
4) электрокардиограф;
5) оттекті ингалятор;
6) электрсорғыш;
7) глюкометр;
8) пульсоксиметр;
9) артериялық қысымды өлшеуге арналған жиынтық (тонометр және фонендоскоп);
10) медициналық газдарға арналған 10 литрлік оттекті баллон;
11) бактерицидтік сәулелегіш;
12) тоңазытқыш;
13) электр плиткасы;
14) негатоскоп;
15) алкотестер;
16) "ауыз-құрылғы-ауыз" жасанды тыныс алуды өткізу құрылғысы;
17) тыныс алу қол аппараты – Амбу қабы;
18) үстел;
19) орындықтар;
20) таңу үстелі;
21) медициналық төсек;
22) киімге арналған шкаф;
23) құжаттарға арналған шкаф;
24) дәрі-дәрмектер мен медициналық құралдарға арналған шкаф;
25) бойөлшеуіш;
26) едендік таразы;
27) медициналық қалқа;
28) үстел лампасы;
29) жалюзи, шілтер перде, перделер;
30) есепке алуға жататын дәрі-дәрмектерді сақтауға арналған сейф;
31) полиграф;
32) әмбебап психодиагностикалық кешен, мобильді нұсқа;
33) ноутбук немесе стационарлы компьютер (монитор және жүйелік блок);
34) принтер;
35) сканер-көшіргіш;
36) музыкалық орталық;
37) цифрлық фотоаппарат;
38) цифрлық бейнекамера;
39) цифрлық бейнепроектор;
40) проекциялық экран;
41) диагоналі 72 см кем емес с/к экраны бар түрлі-түсті теледидар;
42) DVD ойнатқышы;
43) аэратор – озонатор немесе ауа ионизаторы;
44) кресло – массажер;
45) ультракүлгін сәулеленудің тасымалданатын лампасы;
46) ауабаптағыш;
47) жұмсақ жиһаз (диван және 2 кресло);
48) журнал үстелі;
49) аквариум, оның жабдығы;
50) еденге немесе үстелге қоятын жасанды су бұрқағы;
51) релаксациялық және психологиялық жабдық;

52) воздушно-пузырьковая панель или труба;
53) психофизиологическая система;
54) портативный прибор для психокоррекции;
55) психофизиологический анализатор;
56) аппаратно - программный психодиагностический комплекс;
57) фибероптический модуль;
58) аппарат для релаксации с использованием слаботочных электрических низкочастотных импульсов;
59) аппарат биологической обратной связи;
60) комплект оснащения для класса психологической и психофизиологической диагностики и тренингов биоуправления;
61) кровать (раскладушка);
62) тумбочка прикроватная;
63) стол раскладной шестиместный;
64) скамейка раскладная трехместная;
65) одеяло полушерстяное;
66) матрацы ватные;
67) подушка;
68) простыни;
69) наволочки;
70) умывальник (на 20 человек);
71) биотуалет;
72) кухня полевая (на 25 человек);
73) прожектор;
74) пожарные щиты;
75) Стеллаж-шкаф для хранения дыхательных аппаратов;
76) Стеллаж-шкаф для хранения запасных воздушных баллонов;
77) Сушильное устройство для средств индивидуальной защиты органов дыхания;
78) Прибор для тестирования масок и дыхательных аппаратов;
79) Контрольная панель за работой газодымозащитников в непригодной для дыхания;
80) Стеллаж-шкаф для хранения противогазов.
9. Оборудование информатизации, связи и оповещения:
1) видеостена;
2) локальная вычислительная сеть (структурированная кабельная сеть);
3) организационная техника (принтер, сканер, многофункциональное устройство);
4) периферийное устройство (монитор, видеопанели);
5) переносной компьютер в защищенном корпусе;
6) сервер в комплекте;
7) конференц система с обеспечением видео-сопровождения и синхронного перевода;
8) абонентский терминал видеоконференцсвязи;
9) система видеонаблюдения;
10) коммутатор цифровой;
11) радиостанция коротковолновая стационарная;
12) радиостанция коротковолновая мобильная;
13) радиостанция коротковолновая носимая;
14) радиостанция ультракоротковолновая стационарная;
15) радиоудлинитель;
16) радиостанция ультракоротковолновая мобильная;
17) радиостанция ультракоротковолновая носимая;
18) система оповещения;
19) система записи телефонных переговоров, хранения архива переговоров;
20) светосигнальная громкоговорящая установка;
21) навигационный прибор;
22) групповое зарядное устройство;
23) система кондиционирования серверных помещений;
24) радиостанция конвергентная;
25) комплект настройки и ремонта радиостанций;
26) компьютер планшетный;
27) видеорегистратор носимый;
28) аппаратно-программный комплекс АРМ-диспетчер (оборудование+ПО/ услуга);
29) спутниковый телефон носимый;
30) ретранслятор носимый;

52) ауа-көпіршікті панель немесе құбыр;
53) психофизиологиялық жүйе;
54) психикалық түзетуге арналған портативті аспап;
55) психофизиологиялық талдағыш;
56) аппараттық-бағдарламалық психодиагностикалық кешен;
57) фибероптикалық модуль;
58) әлсіз дәл электрлі төмен жиілікті импульстарды пайдаланып, босаңсуға арналған аппарат;
59) биологиялық кері байланыс аппараты;
60) биобасқарудың психологиялық және психофизиологиялық диагностикасы мен тренингтеріне арналған жарақтандыру жиынтық.
61) кереует (жинамалы төсек);
62) кереует жанындағы тумбочка;
63) алты орындық жиналмалы үстел;
64) үш орындық бар жиналмалы орындық;
65) жартылай жүн көрпе;
66) мақта матрацтары;
67) жастық;
68) ақжайма;
69) жастықтың тысы;
70) қол жуғыш (20 адамға);
71) биодәретхана;
72) дала ас үйлері (25 адамға арналған);
73) прожектор;
74) өрт қалқандары.
75) стеллаж-тыныс алу аппараттарын сақтауға арналған шкаф;
76) стеллаж-қосалқы ауа баллондарын сақтауға арналған шкаф;
77) тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдарына арналған кептіру құрылғысы;
78) маскалар мен тыныс алу аппараттарын сынауға арналған аспап;
79) тыныс алуға жарамсыз газ-түтін қорғаушылардың жұмысын бақылау панелі;
80) стеллаж-газқағарларды сақтауға арналған шкаф.
9. Ақпараттандыру, байланыс және құлақтандыру жабдығы
1) бейнеқабырға;
2) жергілікті есептеу желісі (құрылымданған кабельдік желі);
3) ұйымдастыру техникасы (принтер, сканер, көпфункционалды құрылғы);
4) перифериялық құрылғы (монитор, бейне панельдер);
5) қорғалған корпустағы тасымалды компьютер;
6) сервер жиынтықта;
7) бейнемен сүйемелдеуді және ілеспе аударманы қамтамасыз ететін конференц жүйе;
8) бейнеконференц-байланыстың абоненттік терминалы;
9) бейнебақылау жүйесі;
10) цифрлық коммутатор;
11 қысқа толқынды стационарлық радиостанция;
12) қысқа толқынды мобильді радиостанция;
13) 1 000 Вт дейінгі тасымалды қысқа толқынды радиостанция;
14) ультра қысқа толқынды стационарлық радиостанция;
15) радиоұзартқыш;
16) ультра қысқа толқынды мобильді радиостанция;
17) ультра қысқа толқынды радиостанция киюге болады;
18) құлақтандыру жүйесі;
19) телефонмен және радио сөйлесулерді жазу, үлкен көлемдегі сөйлесу архивін сақтау жүйесі;
20) жарық-сигналды дауыс зорайтқыш қондырғы;
21) навигациялық аспап;
22) топтық зарядтық құрылғылар;
23) серверлік үй-жайлардың ауасын баптау жүйесі;
24) конвергентті радиостанция;
25) радиостанцияларды баптау және жөндеу жиынтығы;
26) планшетті компьютер.
27) киілетін бейнетіркегіш;
28) АЖО аппараттық-бағдарламалық кешені-диспетчер (жабдық+БҚ/ қызмет);
29) киілетін спутниктік телефон.
30) киілетін қайталағыш;

31) ретранслятор стационарный;
32) ретранслятор мобильный;
33) транкинговая базовая станция стационарная;
34) транкинговая базовая станция мобильная;
35) контроллер транкинговой радиосети;
36) терминал диспетчерский транкинговой радиосети;
37) коммутатор транкинговой радиосети;
38) платформа диспетчерская транкинговой радиосети;
39) центр диспетчерский видео- и радиосвязи портативный
40) гарнитура к радиостанции;
41) спутниковая станция стационарная;
42) спутниковая станция мобильная;
43) спутниковый комплекс подвижный;
44) спутниковый комплекс переносной;
45) спутниковый терминал переносной;
46) спутниковый терминал стационарный;
47) спутниковый терминал носимый;
48) телефонная станция автоматическая;
49) телефонный аппарат аналоговый;
50) телефонный аппарат цифровой;
51) видеотелефон;
52) консоль расширения для цифрового телефонного аппарата;
53) сиренно-речевое устройство;
54) пульт управления системой оповещения;
55) комплекс технических средств перехвата теле-, радиовещания;
56) аппаратно-программный комплекс циркулярного вызова абонентов (оборудование/ услуга);
57) комплекс технических средств широковещательной рассылки текстовых сообщений посредством технологии CellBroadcast по каналам GSM (оборудование/ услуга);
58) оборудование беспроводного канала связи для управления сиренно-речевым устройством;
59) GSM-роутер;
60) система записи радио переговоров, хранения архива переговоров;
61) система записи и хранения видеоинформации;
62) система позиционирования (оборудование/ услуга);
63) трекер навигационной системы;
64) звуковое оборудование (усилители, микшеры, микрофоны).
65) телесуфлер;
66) телефон мобильный;
67) микрофон петличный;
68) беспилотная авиационная система;
69) машина бумагоуничтожительная (шреддер);
70) шифровальное устройство
71) фильтр сетевой
72) генератор шума
73) подавитель сотовых телефонов
74) программа гарантированного удаления информации
75) электромегафон-ручной громкоговоритель
76) серверное оборудование видеоконференцсвязи
77) межсетевой экран;
78) мобильный телефон
79) петличный микрофон
80) беспилотный летательный аппарат.
81) фотоаппарат цифровой;
82) телевизор;
83) видеокамера цифровая;
84) видеопроектор;
85) проекционный стенд;
86) источник бесперебойного питания;
87) программное обеспечение (операционная система, прикладное и специализированное программное обеспечение);
88) видеорегистратор мобильный;
89) система выгрузки, обработки и хранения информации с индивидуальных видеорегистраторов.
90) персональный компьютер в комплекте (монитор, системный блок, принтер, клавиатура, мышь, акустическая система, источник бесперебойного питания, сетевой фильтр);

31) стационарлық қайталағыш;
32) мобильді қайталағыш;
33) Транкинг базалық станциясы стационарлық;
34) Транкинг базалық станциясы мобильді;
35) Транкинг радио желісінің контроллері;
36) Транкингтік радио желісінің диспетчерлік терминалы;
37) Транкинг радио желісінің қосқышы;
38) Транкингтік радио желісінің басқару платформасы;
39) бейне және радиобайланыс басқару орталығы
40) портативті гарнитура дейін радиостанциялар;
41) стационарлық спутниктік станция;
42) мобильді спутниктік станция;
43) жылжымалы спутниктік кешен;
44) портативті спутниктік кешен;
45) спутниктік терминал портативті;
46) стационарлық спутниктік терминал;
47) спутниктік терминал киюге болады;
48) телефон станциясы Автоматты;
49) аналогтық телефон аппараты;
50) сандық телефон аппараты;
51) бейне телефон;
52) сандық телефон аппаратына арналған кеңейту консолі;
53) сирень-сөйлеу құрылғысы;
54) ескерту жүйесін басқару;
55) теле -, радиохабарларын ұстап қалудың техникалық құралдарының кешені;
56) абоненттерді айналмалы шақырудың аппараттық-бағдарламалық кешені (жабдық / қызмет);
57) GSM арналары арқылы cellbroadcast технологиясы арқылы мәтіндік хабарламаларды таратудың техникалық құралдарының кешені (жабдық / қызмет) ;
58) сирень-сөйлеу құрылғысын басқаруға арналған сымсыз байланыс арнасының жабдығы;
59) GSM маршрутизаторы;
60) радио келіссөздерін жазу, келіссөздер мұрағатын сақтау жүйесі;
61) бейне ақпаратты жазу және сақтау жүйесі;
62) позициялау жүйесі (жабдық/ қызмет);
63) навигациялық жүйенің трекері;
64) дыбыстық жабдық (күшейткіштер, араластырғыштар, микрофондар).
65) телесуфлер;
66) ұялы телефон;
67) ілмекті микрофон;
68) ұшқышсыз авиациялық жүйе;
69) қағазды бұзатын машина (ұсақтағыш);
70) шифрлау құрылғысы
71) желілік сүзгі
72) Шу генераторы
73) ұялы телефонды басу
74) ақпаратты кепілдендірілген жою бағдарламасы
75) электромегафон - қолмен дауыс зорайтқыш
76) серверлік бейнеконференция жабдығы
77) брандмауэр;
78) ұялы телефон
79) ілмекті микрофон
80) ұшқышсыз ұшу аппараты.
81) сандық камера;
82) теледидар;
83) сандық бейнекамера;
84) бейне проектор;
85) проекциялық стенд;
86) үздіксіз қуат көзі;
87) бағдарламалық қамтамасыз ету (Операциялық жүйе, қолданбалы және мамандандырылған бағдарламалық қамтамасыз ету);
88) DVR мобильді;
89) жеке бейнетіркегіштерден ақпаратты түсіру, өңдеу және сақтау жүйесі.
90) жиынтықтағы дербес компьютер (монитор, жүйелік блок, принтер, пернетақта, тінтуір, динамик жүйесі, үздіксіз қуат көзі, желілік сүзгі);

91) ноутбук;
92) цифровой фотоаппарат;
93) телевизор;
94) планшет;
95) цифровая видеокамера;
96) видеопроектор.
10. Строительство, реконструкция, и ремонт зданий и сооружений объектов защиты от чрезвычайных ситуаций:
1) строительство пожарных депо, учебно-тренировочных центров (спортивных комплексов-манежей), пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
2) разработка проектно-сметной документации в том числе, привязка типового проекта на строительство пожарных депо, учебно-тренировочных центров, пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
3) строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
4) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
5) строительство спасательных станций, постов и бассейнов для тренировки спасателей-водолазов, гаражей и навесов для техники оперативно-спасательных отрядов;
6) разработка проектно-сметной документации, в том числе, привязка проекта на строительство спасательных станций, постов и бассейнов, гаражей и навесов для техники оперативно-спасательных отрядов;
7) строительство комплексов зданий и сооружений оперативно-спасательных отрядов;
8) разработка проектно-сметной на строительство комплексов зданий и сооружений оперативно-спасательных отрядов;
9) разработка проектно-сметной документации для капитального ремонта и реконструкции зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
10) капитальный ремонт и реконструкция зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
11) проектно-изыскательные работы по капитальному ремонту зданий, помещений, сооружений, складских помещений длительного хранения;
12) привязка типового проекта "Строительство, реконструкции коммуникационных сооружений, прокладке новых волоконно-оптических линий связи к объектам пожарных частей и спасательных станций" к конкретной площадке строительства;
13) строительство контрольно-пропускного пункта;
14) разработка проектно-сметной документации по газификации пожарных и спасательных подразделений;
15) проведение текущих ремонтов зданий пожарных депо и спасательных подразделений;
16) благоустройство, озеленение территории и создание малых архитектурных форм;
17) огневой полигон для тактической и психологической подготовки пожарных и спасателей;
18) теплодымокамера;
19) сборно-разборный ангар;
20) строительство зданий центра медицины катастроф, гаражей и навесов для техники;
21) разработка проектно-сметной документации, в том числе привязка типового проекта на строительство зданий центра медицины катастроф, гаражей и навесов для техники;

91) ноутбук;
92) сандық камера;
93) теледидар;
94) планшет;
95) сандық бейнекамера;
96) бейне проектор.
10. Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерінің ғимараттары мен құрылыстарын салу, реконструкциялау және жөндеу:
1) өрт сөндіру депосын, оқу-жаттығу орталықтарын (спорт кешендерін - манеждерді), өрт-техникалық зертханаларды, техникаға арналған гараждар мен қалқалар салу;
2) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде үлгілік жобаны байланыстыру өрт сөндіру деполарын, оқу-жаттығу орталықтарын, өрт-техникалық зертханаларды, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салуға;
3) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салу;
4) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салуға арналған үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
5) құтқарушы-сүңгуірлерді оқытуға арналған құтқару станцияларын, бекеттер мен бассейндерді, жедел-құтқару жасақтары техникасына арналған гараждар мен шатырларды салу;
6) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде құтқару станцияларын, бекеттер мен бассейндерді, жедел-құтқару жасақтарының техникасына арналған гараждар мен шатырларды салуға жобаны байланыстыру;
7) жедел-құтқару жасақтарының ғимараттары мен құрылыстарының кешендерін салу;
8) жедел-құтқару жасақтарының ғимараттары мен құрылыстарының кешендерін салуға жобалау-сметалық әзірлеу;
9) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
10) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу мен реконструкциялау;
11) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, ұзақ мерзімді сақтауға арналған қойма үй-жайларын күрделі жөндеу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстары.
12) "Өрт сөндіру бөлімдері мен құтқару станциялары объектілеріне коммуникациялық құрылыстарды салу, реконструкциялау, жаңа талшықты-оптикалық байланыс желілерін төсеу" үлгілік жобасын құрылыстың нақты алаңына байланыстыру;
13) бақылау-өткізу пунктін салу.
14) өрт сөндіру және құтқару бөлімшелерін газдандыру бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
15) өрт сөндіру депосы мен құтқару бөлімшелерінің ғимараттарына ағымдағы жөндеу жүргізу;
16) аумақты абаттандыру, көгалдандыру және шағын сәулет нысандарын құру;
17) өрт сөндірушілер мен құтқарушыларды тактикалық және психологиялық даярлауға арналған атыс полигоны;
18) жылу-түтін камерасы;
19) құрастырмалы-ағытпалы ангар;
20) апаттар медицинасы орталығының ғимараттарын, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салу;
21) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде апаттар медицинасы орталығының ғимараттарын, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салуға үлгілік жобаны байланыстыру.

22) разработка проектно-сметной документации, в том числе привязка типового проекта на строительство автозаправочной станций для заправки транспортных средств;
23) строительство автозаправочной станций для заправки транспортных средств;
24) разработка проектно-сметной документации на строительство складских помещений;
25) строительство антенно-мачтового сооружения;
26) строительство, капитальный, текущий ремонт, реконструкция ангаров для хранения и технического обслуживания воздушных судов;
27) разработка проектно-сметной документации на строительство ангаров для хранения и технического обслуживания воздушных судов;
28) разработка проектно-сметной документации на строительство, капитальный, текущий ремонт, реконструкцию зданий, гаражей, помещений для хранения ГСМ и вертолетных площадок трассовых медико-спасательных пунктов Центра медицины катастроф;
29) приобретение мобильного госпиталя Центра медицины катастроф;
30) мобильный пост противопожарного/ аварийно-спасательного назначения;
31) капсульное модульно здание.
11. Инженерно-технические средства и системы безопасности объектов, уязвимых в террористическом отношении:
1) система тревожной сигнализации;
2) система охранной сигнализации;
3) системы пожарной сигнализации;
4) противотаранное устройство;
5) автоматический шлагбаум;
6) досмотровое оборудование для автотранспортных средств;
7) досмотровое оборудование для посетителей;
8) досмотровое оборудование для ручной клади, багажа и рентгенотелевизионный интроскоп;
9) автоматизированные или механические ручные устройства, турникеты, калитки;
10) ограждение по периметру;
11) укрепленные двери;
12) защитные конструкции на окна;
13) система контроля и управления доступом;
14) системы оперативной связи;
15) сеть охранного освещения;
16) автономный резервный источник электрического питания.
12. Спортивное оборудование для пожарно-спасательного спорта:
1) сборно-разборная учебно-тренировочная башня на 2, 4 беговые дорожки с подиумом;
2) спортивный домик для пожарной эстафеты;
3) забор спортивный регулируемый;
4) бум спортивный регулируемый;
5) спортивная мотопома;
6) стволы пожарные спортивные;
7) лестница спортивная штурмовая;
8) лестница-палка;
9) система электронного хронометража с экраном;
10) стартовый пистолет;
11) стартовые колодки;
12) тумба секундометристов с крышей;
13) тумба стартера с крышей;
14) спортивное разветвление 3-х ходовое;
15) сетка страховочная;
16) стартовые колодки;
17) порошковые огнетушители;
18) автоматизированная электронная система обработки результатов соревнований по пожарно-спасательному спорту;

22) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде көлік құралдарын құюға арналған автожанармай құю станцияларын салуға үлгілік жобаны байланыстыру;
23) Көлік құралдарын құюға арналған автожанармай құю станцияларын салу;
24) қойма үй-жайларын салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
25) антенна-діңгек құрылысын салу;
26) әуе кемелерін сақтауға және оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған ангарларды салу, күрделі, ағымдағы жөндеу, реконструкциялау;
27) әуе кемелерін сақтау және оларға техникалық қызмет көрсету үшін ангарлар салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
28) Апаттар медицинасы орталығының трассалық медициналық-құтқару пункттерінің ғимараттарын, гараждарын, ЖЖМ сақтауға арналған үй-жайларын және тікұшақ алаңдарын салуға, күрделі, ағымдағы жөндеуге, реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
29) Апаттар медицинасы орталығының мобильді госпиталін сатып алу;
30) өртке қарсы/ авариялық-құтқару мақсатындағы мобильді бекет;
31) капсулалық модульдік ғимарат.
11. Террористік тұрғыдан осал объектілердің инженерлік-техникалық құралдары және қауіпсіздік жүйелері:
1) дабыл сигнализациясы жүйесі;
2) күзет сигнализациясы жүйесі;
3) өрт-сөндіру сигнализациясы жүйесі;
4) таранға қарсы құрылғы;
5) автоматты шлагбаум;
6) автокөлік құралдарын тексеретін жабдық;
7) келушілерге арналған тексеретін жабдық;
8) қол жүгіне, багажға және рентгендік-телевизиялық интроскопқа арналған тексеру жабдығы;
9) автоматтандырылған немесе механикалық қол құрылғы, турникеттер, қақпалар;
10) периметр бойынша қоршаулар;
11) нығайтылған есіктер;
12) терезелерге арналған қорғаныш конструкциялар;
13) кіруді бақылау және басқару жүйесі;
14) жедел байланыс жүйесі;
15) күзеттік жарықтандыру желісі;
16) автономды резервтік электрмен қоректендіру көзі.
12. Өрт-құтқару спортына арналған спорттық жабдықтар:
1) 2, 4 жүгіру жолына арналған құрама-жиналмалы оқу-жаттығу, жаттықтыру мұнарасы подиуммен;
2) өрт эстафетасына арналған спорт үйі;
3) реттелетін спорттық қоршау;
4) бум спорттық реттелетін;
5) спорттық мотопома;
6) спорттық өрт сөндіру оқпандары;
7) спорттық шабуыл сатысы;
8) баспалдақ-таяқ;
9) экраны бар электрондық хронометраж жүйесі;
10) бастапқы тапанша;
11) бастапқы төсемдер;
12) төбесі бар секундометрлік шкаф;
13) шатыры бар стартер шкафы;
14) 3 жүрісті спорттық тармақталу;
15) сақтандыру торы;
16) бастапқы төсемдер;
17) ұнтақты өрт сөндіргіштер;
18) өрт-құтқару спорты бойынша жарыстардың нәтижелерін өңдеудің автоматтандырылған электрондық жүйесі;

19) спортивный домик для пожарной эстафеты.
13. Расчет обеспечения оборудования и имущества пункта приема личного состава по мобилизационной подготовке:
1) палатки лагерные, унифицированные санитарно-барачные каркасные;
2) палатки для проверки противогазов унифицированные санитарно-технические;
3) печи с комплектами труб;
4) стол раскладной;
5) табуретки (стулья);
6) фонари (летучая мышь);
7) переносная электростанция с комплектом плафонов и осветительных проводов;
8) кушетка;
9) телефонные аппараты.
14. Оснащение для мониторинга и защиты от опасных гидрометеорологических явлений:
1) психрометр;
2) термометр ТМ-8 (срочный);
3) термометр родниковый (в оправе);
4) переносные снегомерные рейки;
5) снегомер весовой (ВС-43);
6) рейка водомерная деревянная стационарная, 2 м;
7) рейка снегомерная стационарная, 2 м;
8) измеритель скорости водного потока;
9) нивелир (комплект);
10) теодолит электронный (комплект);
11) метеорологическая станция;
12) дистанционные мобильные системы (противолавинные пневматические пушки);
13) эхолот;
14) безотражательный тахометр с мини призмой и аккумуляторами;
15) ручной лазерный дальномер;
16) оборудование для определения точных координат объекта и производства топогеодезических работ;
17) жилой вагон для сезонных гидрологических постов;
18) резиновая лодка;
19) мотопомпа;
20) утюг для полиэтиленовых труб диаметром до 500 мм;
21) полиэтиленовые трубы d=300;
22) электростанция дизельная до 100 кВт;
23) мобильная электростанция 15 кВт в комплекте с кабелями системой освещения;
24) электростанция 1-7 кВт;
25) переносной тепловентилятор электрический и дизельный 15-25 кВт;
26) компрессор с автономным приводом в комплекте;
27) сварочный агрегат на колесном ходу;
28) электрический сварочный аппарат 220 Вт;
29) газосварочный аппарат (автоген);
30) Насосная станция на колесном ходу;
31) Плащ-накидка;
32) зимняя снегоходная экипировка;
33) лыжи многослойные с палками и креплениями.
15. Оснащение пожарно-техническим вооружением, оборудованием и инвентарем пожарных автомобилей основного, специального и вспомогательного назначения:
1) рукав кислотно-щелочной-1-32-3 длиной, не менее 4 м;
2) распылитель турбинный;
3) распылитель веерный;
4) разветвление 3-ходовое РТ-70, РТ-80 (150; 200);
5) разветвление 4-ходовое;
6) водосборник рукавный ВС-125 с заглушками;
7) головка переходная (150х150);
8) головка соединительная переходная (50х38);
9) головка соединительная переходная (70x50);
10) головка соединительная переходная (80x50);
11) головка соединительная переходная (80x70);
12) мостик рукавный;
13) задержка рукавная;

19) өрт эстафетасына арналған спорт үйі.
13. Жұмылдыру дайындығы бойынша жеке құрамды қабылдау пунктінің жабдығы мен мүлкін қамтамасыз етуді есептеу:
1) лагерь шатырлары, біріздендірілген санитарлық-Барак қаңқасы;
2) газқағарларды тексеруге арналған біріздендірілген санитариялық-техникалық шатырлар;
3) Құбырлар жиынтығы бар пештер;
4) жиналмалы үстел;
5) нәжіс (орындықтар);
6) шамдар (жарқанат);
7) көлеңкелер мен жарықтандыру сымдарының жиынтығы бар тасымалданатын электр станциясы;
8) диван;
9) телефон аппараттары.
14. Қауіпті гидрометеорологиялық құбылыстарды бақылау және қорғау үшін жарақтандыру:
1) психрометр;
2) ТМ-8 термометрі (шұғыл);
3) бұлақ термометрі (жақтауда);
4) тасымалданатын қар өлшегіш рельстер;
5) таразы қар өлшегіш (ӘК-43);
6) стационарлық су өлшегіш ағаш рельс, 2 м;
7) стационарлық қар өлшегіш рельс, 2 м;
8) су ағынының жылдамдығын өлшегіш;
9) деңгей (жинақ);
10) электронды теодолит (жинақ);
11) метеорологиялық станция;
12) қашықтықтан жылжымалы жүйелер (қар көшкініне қарсы пневматикалық зеңбіректер);
13) эхолот;
14) шағын призмасы мен аккумуляторлары бар шағылыспайтын тахометр;
15) қолмен лазерлік қашықтық өлшегіш;
16) Объектінің нақты координаттарын айқындауға және топогеодезиялық жұмыстарды жүргізуге арналған жабдық;
17) маусымдық гидрологиялық бекеттерге арналған тұрғын вагон;
18) резеңке қайық;
19) мотопомпа;
20) диаметрі 500 мм дейінгі полиэтилен құбырларға арналған Үтік;
21) D = 300 полиэтилен құбырлары;
22) 100 кВт дейінгі дизельді электр станциясы;
23) 15 кВт жылжымалы электр станциясы кабельдермен жарықтандыру жүйесімен толықтырылған;
24) 1-7 кВт электр станциясы;
25) 15-25 кВт электр және дизельді тасымалды желдеткіш жылытқышы;
26) жиынтықта дербес жетегі бар компрессор;
27) доңғалақ жүрісіндегі дәнекерлеу агрегаты;
28) 220 Вт электр дәнекерлеу аппараты;
29) газбен дәнекерлеу аппараты (автоген);
30) доңғалақ жүрісіндегі сорғы станциясы;
31) шапан;
32) қысқы қарда жүретін жабдық;
33) таяқтары мен бекітпелері бар көп қабатты шаңғылар
15. Негізгі, арнайы және қосалқы мақсаттағы өрт сөндіру автомобильдерін өрт-техникалық жарақтармен, жабдықтармен және мүкәммалмен жарақтандыру:
1) қышқыл-негіз жең-1-32-3 ұзындығы кемінде 4 м;
2) турбиналық бүріккіш;
3) желдеткіш бүріккіш;
4) 3-жүрісті РТ-70, РТ-80 тармақталуы (150; 200) ;
5) 4-жүрісті тармақтау;
6) тығындары бар ӘК-125 жеңді су жинағыш;
7) өтпелі бас (150х150);
8) өтпелі қосқыш басы (50х38);
9) өтпелі қосқыш басы (70x50);
10) қосқыш өтпелі бас (80x50);
11) қосқыш өтпелі бас (80x70);
12) жеңді көпір;
13) жеңді кідірту;

14) рукавный зажим;
15) рукавное колено;
16) ключ торцевой для открывания гидрантов;
17) ключ для соединения всасывающих рукавов;
18) ключ для соединения напорных рукавов;
19) крюк для открывания крышек гидрантов;
20) гидроэлеватор;
21) ствол воздушно-пенный;
22) ствол лафетный стационарный;
23) ствол лафетный переносной;
24) ствол-пробойник;
25) ствол ручной для подачи порошка;
26) ствол турбинный;
27) ствол-лом для углекислотного тушения;
28) заземление пожарных стволов (переносное);
29) установка комбинированного тушения пожаров с перекрывным устройством, производительностью по раствору пенообразователя не менее 2 л/с;
30) установка комбинированного тушения пожаров, производительностью по раствору пенообразователя не менее 5-6 л/с или генератор пены средней кратности;
31) установка комбинированного тушения пожаров, производительностью по раствору пенообразователя не менее 30 л/с;
32) гребенка для установки комбинированного тушения пожаров;
33) магистральный пеносместитель;
34) ствол для подачи температурно-активированной воды;
35) промышленный фен 220В, не менее 1,6 кВт;
36) теплообменник водяной;
37) установка газового тушения;
38) пожарный насос с электровакуумной системой;
39) огнетушитель (ОП, ОУ);
40) мачта осветительная с 2 прожекторами;
41) электронасос погружной;
42) дымосос автономный;
43) ножницы для резки арматуры;
44) канатно-спусковое устройство;
45) веревка пожарная спасательная;
46) катушка с направляющим тросом (светящиеся) и сцепка звена газодымозащитной службы;
47) респиратор;
48) специальная защитная одежда пожарных от повышенных тепловых воздействий;
49) костюм химической защиты;
50) покрывало спасательное (изотермическое);
51) полотно огнезащитное (кошма);
52) аптечка медицинская;
53) багор металлический длиной 2,5 метра;
54) лом универсальный;
55) кувалда кузнечная весом 5 кг;
56) крюк пожарный легкий;
57) лопата штыковая;
58) лопата совковая;
59) дымосос пожарный переносной;
60) световая башня;
61) экшен-камера для съемки во время движения;
62) пневматическое прыжковое спасательное устройство;
63) носилки складные.
16. Измерительные устройства исследовательских испытательных пожарных лабораторий для исследования мест пожаров:
1) газоанализаторы для определения концентрации углеводородов, окиси углерода;
2) ультразвуковые дефектоскопы для измерения бетонных конструкций;
3) коэрцитиметры;
4) мультиметр;
5) портативный пирометр для измерения остаточной температуры на строительных конструкциях;
6) вихретоковый прибор для измерения толщины покрытия;
7) Штангенциркуль;
8) микроскоп;
9) видеоустройство для обследования труднодоступных мест.

14) жең қысқышы;
15) жеңді тізе;
16) гидранттарды ашуға арналған соңғы кілт;
17) сорғыш жеңдерді қосуға арналған кілт;
18) қысымды жеңдерді қосуға арналған кілт;
19) гидрант қақпақтарын ашуға арналған ілмек;
20) гидроэлеватор;
21) ауа көбік оқпаны;
22) стационарлық лафеттік оқпан;
23) тасымалданатын лафеттік оқпан;
24) бөшке-тескіш;
25) ұнтақты беруге арналған қол бөшкесі;
26) турбиналық оқпан;
27) оқпан-көмірқышқылды сөндіруге арналған сынықтар;
28) өрт оқпандарын жерге қосу (тасымалданатын);
29) өнімділігі 2 л/с кем емес көбік түзгіш ерітіндісі бойынша жабынды құрылғысы бар өртті аралас сөндіруді орнату;
30) өнімділігі 5-6 л/с кем емес көбік түзгіш ерітіндісі бойынша өртті аралас сөндіру қондырғысы немесе орташа еселік көбік генераторы;
31) өнімділігі 30 л/с кем емес көбік түзетін ерітінді бойынша өртті аралас сөндіру қондырғысы;
32) өртті аралас сөндіруді орнатуға арналған тарақ;
33) магистральдық көбік алмастырғыш;
34) температуралық белсендірілген су беруге арналған оқпан;
35) 220В өнеркәсіптік фен, кемінде 1,6 кВт;
36) су жылу алмастырғыш;
37) газды сөндіру қондырғысы;
38) электр вакуумдық жүйесі бар өрт сорғысы;
39) өрт сөндіргіш (ОП, ОУ);
40) 2 прожекторы бар жарықтандыру діңгегі;
41) суға батырылатын электр сорғы;
42) автономды түтін сорғыш;
43) арматураны кесуге арналған қайшы;
44) арқан-түсіру құрылғысы;
45) өрттен құтқару арқан;
46) бағыттаушы кабелі бар катушка (жарқыраған) және газ-түтіннен қорғау қызметінің буын ілінісі;
47) респиратор;
48) өрт сөндірушілердің жоғары жылу әсерлерінен арнайы қорғаныш киімі;
49) химиялық қорғаныс костюмі;
50) құтқару (изотермиялық) жамылғысы;
51) отқа төзімді кенеп (кошма);
52) медициналық қобдиша;
53) ұзындығы 2,5 метр металл багор;
54) әмбебап сынықтар;
55) салмағы 5 кг ұсталық балға;
56) Ілмек өрт жеңіл;
57) шанышқы күрек;
58) күрек;
59) тасымалданатын өрт түтіні;
60) Жарық мұнарасы;
61) қозғалыс кезінде түсіруге арналған экшн-камера;
62) пневматикалық секіру құтқару құрылғысы;
63) жиналмалы зембілдер.
16. Өрт орындарын зерттеуге арналған зерттеу сынақ өрт зертханаларының өлшеу құрылғылары:
1) көмірсутектердің, көміртегі тотығының концентрациясын анықтауға арналған Газ талдағыштар;
2) бетон конструкцияларын өлшеуге арналған ультрадыбыстық дефектоскоптар;
3) коэрциметрлер;
4) мультиметр;
5) құрылыс конструкцияларындағы қалдық Температураны өлшеуге арналған портативті пирометр;
6) жабынның қалыңдығын өлшеуге арналған құйынды ток аспабы;
7) Штангенциркуль;
8) микроскоп;
9) жету қиын жерлерді зерттеуге арналған бейнебақылау құрылғысы.

10) Детектор угарного газа;
11) Динамометр по ГОСТ 13837;
12) Гири по ГОСТ 7328;
13) Линейка металлическая измерительная;
14) Секундомер с точностью измерения до 0,1 с и предельной относительной погрешностью не более 3 %;
15) Рулетка металлическая измерительная с ценой деления 1 мм;
16) Мерная емкость для приема воды при испытании пожарного гидранта на водоотдачу, объемом не менее 0,5 м2;
17) Манометр по ГОСТ 18140;
18) Имитаторы пуска установки пожаротушения (электрические предохранители или лампы и т.д.);
19) Весы с пределом измерений не более 150 кг и погрешностью измерений 0,05 кг;
20) Частотомер;
21) Люксметр;
22) Анемометр (крыльчатый) по ГОСТ 6376 с классом точности не ниже 1,0;
23) Толщиномер с классом точности не ниже 0,1;
24) Средства имитирующие изменение физических параметров окружающей среды, вызванные пожаром (комплект тестовый фонарь, оптические аттенюатор, баллончик с аэрозолем, фен);
25) Гидротестер для испытания внутреннего водоснабжения, пожарных кранов (тарированный перекрывной пожарный ствол Б с вставкой с манометром, мерная емкость);
26) Комплект для тестирования детекторов дыма, тепла;
27) Прибор малогабаритный переносной ПМП-1;
28) Прибор для измерения и проверки параметров электробезопасности;
29) Лазерный дальномер);
30) Гидротестер для испытания наружного водоснабжения (тарированный перекрывной пожарный ствол Б с вставкой с манометром, пожарная колонка);
31) Иммитатор фактора пожара (огня);
32) Комплект тестеров дымовых, тепловых и газовых пожарных извещателей;
33) Шумомер;
34) Дифференциальный манометр;
35) Магнитный толщиномер;
36) Оборудование для подготовки шлифов электрических проводов;
37) Комплект ШЛИФ-2ТМ;
38) Аппарат для рентгеноструктурного анализа электрических проводов для определения степени образования короткого замыкания с программным обеспечением;
39) Микроскоп Альтами;
40) Рефрактометр;
41) Рентгеновский дифрактометр;
42) Газожидкостный хроматограф;
43) Муфельная печь;
44) Пожарно-криминалистический чемодан;
45) Гигрометр;
46) Барометр;
47) Ареометры.
17. Огнетушащие вещества:
1) Пенообразователь;
2) Огнетушащий порошковый состав.
18. Ремонт, техническое обслуживание средств связи, информатизаций и оповещения, а также техники связи
19. Ремонт, техническое обслуживание беспилотных летательных, наземных и роботизированных аппаратов.
20. Теоретическая и практическая подготовка операторов беспилотных авиационных систем.
21. Оснащение подразделений кинологических служб:
1) Служебная собака;
2) Вольер;
3) Будка деревянная разборная, утепленная;
4) Костюм кинолога дрессировщика (летний);

10) көміртегі тотығы Детекторы;
11) ГОСТ 13837 бойынша Динамометр;
12) ГОСТ 7328 бойынша салмақ;
13) металды өлшеу сызғышы;
14) өлшеу дәлдігі 0,1 с дейінгі және шекті салыстырмалы қателік шегі 3-тен аспайтын Секундомер %;
15) бөлу бағасы 1 мм болатын өлшеуіш металл Рулетка;
16) көлемі 0,5 м2 кем емес су беруге арналған өрт гидрантын сынау кезінде су қабылдауға арналған өлшеуіш сыйымдылық;
17) ГОСТ 18140 бойынша Манометр;
18) Өрт сөндіру қондырғысын іске қосу имитаторлары (электр сақтандырғыштар немесе шамдар және т. б.);
19) өлшеу шегі 150 кг аспайтын және өлшеу қателігі 0,05 кг болатын таразылар;
20) жиілік өлшегіш;
21) люксметр;
22) ГОСТ 6376 бойынша дәлдік сыныбы 1,0-ден төмен емес Анемометр (қанатты);
23) дәлдік сыныбы 0,1-ден төмен емес қалыңдық өлшегіш;
24) өрттен туындаған қоршаған ортаның физикалық параметрлерінің өзгеруін имитациялайтын құралдар (тестілік фонарь жиынтығы, оптикалық аттенюатор, аэрозоль бар бүріккіш, фен);
25) ішкі сумен жабдықтауды, өрт крандарын сынауға арналған Гидротестер (манометрі бар кірістірмесі бар Б ыдысты жабынды өрт оқпаны, өлшеуіш сыйымдылығы);
26) түтін, жылу детекторларын сынауға арналған жинақ;
27) шағын көлемді тасымалды ПМП-1 аспабы;
28) электр қауіпсіздігі параметрлерін өлшеуге және тексеруге арналған аспап;
29) лазерлік қашықтық өлшегіш);
30) Сыртқы сумен жабдықтауды сынауға арналған Гидротестер (манометрі бар ендірмесі бар Б тарамдалған жабынды өрт оқпаны, өрт бағанасы);
31) өрт (от) факторының Иммитаторы;
32) түтін, жылу және газ өрт хабарлағыштарын сынаушылар жиынтығы;
33) Шу өлшегіш;
34) дифференциалды манометр;
35) магниттік қалыңдық өлшегіш;
36) электр сымдарының ажарларын дайындауға арналған жабдық;
37) ШЛИФ жинағы-2ТМ;
38) бағдарламалық қамтамасыз етумен қысқа тұйықталу дәрежесін айқындауға арналған электр сымдарын рентгенқұрылымдық талдауға арналған Аппарат;
39) Виола Микроскопы;
40) Рефрактометр;
41) рентгендік дифрактометр;
42) газ-сұйық хроматограф;
43) муфель пеші;
44) Өрт-криминалистикалық чемодан;
45) Гигрометр;
46) Барометр;
47) ареометрлер.
17. Өрт сөндіргіш заттар:
1) Көбіктендіргіш;
2) Өрт сөндіргіш ұнтақ құрамы.
18. Байланыс, ақпараттандыру және құлақтандыру құралдарын, сондай-ақ байланыс техникасын жөндеу, техникалық қызмет көрсету
19. Ұшқышсыз ұшу, жерүсті және роботтандырылған аппараттарды жөндеу, техникалық қызмет көрсету.
20. Ұшқышсыз авиациялық жүйелер операторларын теориялық және практикалық даярлау.
21. Кинологиялық қызмет бөлімшелерін жарақтандыру:
1) Қызметтік ит;
2) Қоршау;
3) Жиналмалы, оқшауланған ағаш стенд;
4) Кинолог жаттықтырушының костюмі (жазғы);

5) Костюм кинолога дрессировщика (зимний);
6) Холодильник промышленный;
7) Плита двухкомфорочная газовая.

5) Кинолог жаттықтырушы костюмі (қысқы);
6) Өнеркәсіптік тоңазытқыш;
7) Екі қабатты газ плитасы.