Об утверждении Правил исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 13 августа 2025 года № 317
В соответствии с частью второй пункта 4 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера.
2. Департаменту кадровой и воспитательной работы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр генерал-майор Ч. Аринов
Утверждены
приказом Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 13 августа 2025 года № 317
Правила исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера

Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 13 тамыздағы № 317 бұйрығы
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-бабы 4-тармағының екінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр және тәрбие жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр генерал-майор Ш. Әрінов
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2025 жылғы 13 тамыздағы
№ 317 бұйрығымен
бекітілген
Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера (далее - Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 4 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и определяют порядок исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) сотрудники органов гражданской защиты – граждане Республики Казахстан, состоящие на службе в органах гражданской защиты (далее - ОГЗ), которым присвоено специальное звание;
2) военное положение – особый правовой режим, предусматривающий комплекс политических, экономических, административных, военных и иных мер, направленных на создание условий для предотвращения или отражения агрессии против Республики Казахстан либо непосредственной внешней угрозы ее безопасности, и вводимый Президентом Республики Казахстан на всей территории Республики или в отдельных ее местностях;
3) отправляющая сторона – уполномоченный орган, его территориальный орган, государственные учреждения направляющие сотрудников и военнослужащих ОГЗ для выполнения задач на территорию, где объявлено военное или чрезвычайное положение, проводится антитеррористическая операция, возник вооруженный конфликт либо объявлена чрезвычайная ситуация природного или техногенного характера;
4) принимающая сторона – уполномоченный орган в сфере гражданской защиты (далее – уполномоченный орган), его территориальный орган, государственные учреждения расположенные в местности, где объявлено военное или чрезвычайное положение, проводится антитеррористическая операция, возник вооруженный конфликт либо объявлена чрезвычайная ситуация природного или техногенного характера;
5) вооруженный конфликт – форма разрешения противоречий между государствами, народами, социальными группами ограниченного масштаба с применением военной силы, при которой военное положение в государстве не вводится;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 101-бабы 4-тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленді және әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері – арнаулы атақ берілген азаматтық қорғау органдарында (бұдан әрі - АҚО) қызметте тұрған Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) әскери жағдай – Қазақстан Республикасына қарсы агрессияны не оның қауіпсіздігіне тікелей сыртқы қатерді болғызбау немесе оған тойтарыс беру үшін жағдайлар жасауға бағытталған және Қазақстан Республикасының Президенті Республиканың бүкіл аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде енгізетін саяси, экономикалық, әкімшілік, әскери және өзге де шаралар кешенін көздейтін ерекше құқықтық режим;
3) жөнелтуші тарап – әскери немесе төтенше жағдай жарияланған, терроризмге қарсы операция жүргізілетін, қарулы қақтығыс туындаған не табиғи немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған аумаққа міндеттерді орындау үшін АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілерін жіберетін уәкілетті орган, оның аумақтық органы, мемлекеттік мекемелері;
4) қабылдаушы тарап – әскери немесе төтенше жағдай жарияланған, терроризмге қарсы операция жүргізілетін, қарулы қақтығыс туындаған не табиғи немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде орналасқан азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган), оның аумақтық органы, мемлекеттік мекемелері;
5) қарулы қақтығыс – мемлекетте әскери жағдай енгізілмейтін әскери күш қолдана отырып, ауқымы шектеулі мемлекеттер, халықтар, әлеуметтік топтар арасындағы қайшылықтарды шешу нысаны;

6) чрезвычайная ситуация – обстановка на определенной территории, сложившаяся в результате аварии, пожара, вредного воздействия опасных производственных факторов, опасного природного явления, катастрофы, стихийного или иного бедствия, которые могут повлечь или повлекли за собой человеческие жертвы, вред здоровью людей или окружающей среде, значительный материальный ущерб и нарушение условий жизнедеятельности людей;
7) чрезвычайные ситуации природного характера – чрезвычайные ситуации, сложившиеся в результате опасных природных явлений (геофизического, геологического, гидрологического, метеорологического, агрометеорологического, гидрогеологического опасного явления), природных пожаров, эпидемий, поражения сельскохозяйственных растений и лесов болезнями и вредителями;
8) чрезвычайные ситуации техногенного характера – чрезвычайные ситуации, вызванные вредным воздействием опасных производственных факторов, транспортными и другими авариями, пожарами (взрывами), авариями с выбросами (угрозой выброса) сильнодействующих ядовитых, радиоактивных и биологически опасных веществ, внезапным обрушением зданий и сооружений, прорывами плотин, авариями на электроэнергетических и коммуникационных системах жизнеобеспечения, очистных сооружениях;
9) зона чрезвычайной ситуации – территория, на которой сложилась чрезвычайная ситуация;
10) чрезвычайное положение – временная мера, применяемая исключительно в интересах обеспечения безопасности граждан и защиты конституционного строя Республики Казахстан и представляющая собой особый правовой режим деятельности государственных органов, организаций, допускающий установление отдельных ограничений прав и свобод граждан, иностранцев и лиц без гражданства, а также прав юридических лиц и возлагающий на них дополнительные обязанности;
11) антитеррористическая операция – комплекс специальных мероприятий с применением физической силы, служебных собак, боевой и иной техники, оружия и специальных средств по предупреждению, пресечению акта терроризма, обезвреживанию террористов, взрывных устройств, обеспечению безопасности физических лиц и организаций, а также по минимизации и (или) ликвидации последствий акта терроризма.
3. Организация работы по исчислению срока службы сотрудникам и военнослужащим ОГЗ осуществляется кадровыми службами, выплата денежного содержания в трехкратном размере осуществляется финансовыми службами ОГЗ.
Глава 2. Порядок исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера

6) төтенше жағдай – авария, өрт, қауіпті өндірістік факторлардың зиянды әсері, қауіпті табиғи құбылыс, апат, дүлей немесе өзге де зілзала нәтижесінде қалыптасқан, адам шығынына, адамдардың денсаулығына немесе қоршаған ортаға зиян келтіруге, елеулі материалдық залалға және адамдардың тыныс-тіршілігі жағдайларының бұзылуына әкеп соғуы немесе әкеп соқтыруы мүмкін белгілі бір аумақтағы жағдай;
7) табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар – қауіпті табиғи құбылыстар (геофизикалық, геологиялық, гидрологиялық, метеорологиялық, агрометеорологиялық, гидрогеологиялық қауіпті құбылыс), табиғи өрттер, эпидемиялар, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi мен ормандардың аурулармен және зиянкестермен зақымдануы салдарынан қалыптасқан төтенше жағдайлар;
8) техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар – қауіпті өндірістік факторлардың зиянды әсерінен, көліктік және басқа да авариялардан, өрттерден (жарылыстардан), күшті әсер ететін улы, радиоактивті және биологиялық қауіпті заттардың шығарындыларымен (шығарылу қаупімен) авариялардан, ғимараттар мен құрылыстардың кенеттен құлауынан, бөгеттердің жарылуынан, тіршілікті қамтамасыз етудің электр энергетикалық және коммуникациялық жүйелеріндегі авариялардан туындаған төтенше жағдайлар, тазарту құрылыстары;
9) төтенше жағдай аймағы – төтенше жағдай қалыптасқан аумақ;
10) төтенше жағдай – азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын қорғау мүддесінде ғана қолданылатын және азаматтардың, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың құқықтары мен бостандықтарына, сондай-ақ заңды тұлғалардың құқықтарына жекелеген шектеулер белгілеуге жол беретін және оларға қосымша міндеттер жүктейтін мемлекеттік органдар, ұйымдар қызметінің ерекше құқықтық режимі болып табылатын уақытша шара;
11) терроризмге қарсы операция – адам күшін, қызметтік иттерді, жауынгерлік және өзге де техниканы, қару мен арнайы құралдарды пайдалана отырып, терроризм актісінің алдын алу, жолын кесу, террористерді, жарылғыш құрылғыларды зиянсыздандыру, жеке тұлғалар мен ұйымдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі, сондай-ақ терроризм актісінің салдарларын барынша азайту және (немесе) жою жөніндегі арнайы іс-шаралар кешені.
3. АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды кадр қызметтері, ақшалай қаражатты үш есе мөлшерде төлеуді АҚО қаржы қызметтері жүзеге асырады.
2-тарау. Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу тәртібі

4. Время привлечения сотрудников и военнослужащих ОГЗ к выполнению задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения, проведения антитеррористической операции, в условиях вооруженного конфликта, при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера засчитывается в выслугу лет один день службы за три дня.
5. В случае, если один месяц службы одновременно подлежит зачету как за полтора месяца и как за три месяца, указанный период засчитывается в выслугу лет из расчета один месяц за три месяца.
6. Исчисление выслуги лет один месяц службы за три месяца производится в календарном порядке. Период службы продолжительностью менее суток засчитывается в выслугу лет как один календарный день.
7. По прибытии сотрудников и военнослужащих ОГЗ для выполнения задач, указанных в пункте 4 настоящих Правил, составляется акт о прибытии и приема личного состава для выполнения задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения, или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта, либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Перед убытием сотрудников и военнослужащих ОГЗ выполнивших задачи, указанные в пункте 4 настоящих Правил, составляется акт выполненных задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения, или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта, либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Акты составляются принимающей стороной в зависимости от характера выполняемых задач – подразделением ликвидации чрезвычайных ситуаций либо организации пожаротушения и аварийно-спасательных работ. К составлению акта привлекаются заместители руководителя уполномоченного органа, его территориального органа, государственного учреждения, курирующие соответствующее направление деятельности.
10. По завершении выполнения задач, указанных в пункте 4 настоящих Правил и прибытии сотрудников и военнослужащих ОГЗ в место постоянной дислокации, отправляющей стороной создается комиссия для установления фактического участия указанных лиц в выполнении задач, предусмотренных настоящими Правилами (далее - Комиссия).
11. Комиссия создается на основании приказа руководителя уполномоченного органа, его территориального органа, государственного учреждения. Председателем комиссии является заместитель руководителя уполномоченного органа, его территориального органа, государственного учреждения, курирующий соответствующее направление деятельности. В состав комиссии включаются начальники кадровой службы, подразделений ликвидации чрезвычайных ситуаций либо организации пожаротушения и аварийно-спасательных работ, центра планирования и оперативного управления, гражданской обороны. Общее количество членов комиссии состоит из нечетного числа. Решения комиссии принимаются путем голосования большинством голосов от общего числа членов комиссии.

4. АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілерін әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылу кезеңінде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру, терроризмге қарсы операцияны жүргізу, қарулы қақтығыс жағдайында, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде міндеттерді орындауға тарту уақыты қызметтің бір күні үш күнге еңбек сіңірген жылдарына есептеледі.
5. Егер қызметтің бір айы бір мезгілде бір жарым ай және үш ай ретінде есептелуге жататын болса, көрсетілген кезең еңбек сіңірген жылдарына үш ай үшін бір ай есебінен есептеледі.
6. Еңбек сіңірген жылдарын есептеу бір айлық қызмет үш айға күнтізбелік тәртіппен жүргізіледі. Ұзақтығы бір тәуліктен аз қызмет ету кезеңі еңбек сіңірген жылдарына бір күнтізбелік күн ретінде есептеледі.
7. АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілері осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген міндеттерді орындау үшін келген соң осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау үшін жеке құрамның келуі және оны қабылдау туралы акт жасалады.
8. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген міндеттерді орындаған АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілері кетер алдында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау актісі жасалады.
9. Актілерді қабылдаушы тарап орындалатын міндеттердің сипатына қарай – төтенше жағдайларды жою немесе өрт сөндіруді және авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру бөлімшесі жасайды. Актіні жасауға уәкілетті орган, оның аумақтық органы, мемлекеттік мекемесі басшысының тиісті қызмет бағытына жетекшілік ететін орынбасарлары тартылады.
10. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген міндеттерді орындау аяқталғаннан кейін және АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілері тұрақты орналасқан жерге келгеннен кейін жіберуші тарап осы Қағидаларда көзделген міндеттерді орындауға аталған адамдардың нақты қатысуын белгілеу үшін комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрады.
11. Комиссия уәкілетті орган басшысының, оның аумақтық органының, мемлекеттік мекемесінің бұйрығы негізінде құрылады. Комиссияның төрағасы уәкілетті орган, оның аумақтық органы, мемлекеттік мекемесі басшысының тиісті қызмет бағытына жетекшілік ететін орынбасары болып табылады. Комиссия құрамына кадр қызметінің, төтенше жағдайларды жою немесе өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру, жоспарлау және жедел басқару орталығының, азаматтық қорғаныс бөлімшелерінің бастықтары кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ саннан тұрады. Комиссия шешімдері Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен дауыс беру жолымен қабылданады.

12. Рабочим органом комиссии является подразделения ликвидации чрезвычайных ситуаций либо организации пожаротушения и аварийно-спасательных работ в зависимости от характера выполненных задач.
13. Решение комиссии оформляется протоколом. Протокол комиссии направляется рабочим органом в кадровую службу для последующего учета. На основании протокола кадровой службой издается соответствующий приказ.
14. Сотрудникам и военнослужащим ОГЗ при выполнении задач, указанных в пункте 4 настоящих Правил, выплачивается денежное содержание (должностной оклад и доплата за специальное звание/оклад за воинское звание) в трехкратном размере.
15. На основании приказа финансовая служба осуществляет расчет денежного содержания за фактическое количество дней привлечения сотрудников и военнослужащих ОГЗ, из расчета один день за три.
16. Размер денежного содержания определяется путем умножения фактического количества календарных дней привлечения сотрудников и военнослужащих ОГЗ на размер денежного содержания за один календарный день и умноженного на два (один размер денежного содержания за календарный день входит в состав месячного денежного содержания).
17. Размер денежного содержания за один календарный день определяется делением суммы денежного содержания за полный месяц на количество календарных дней в соответствующем месяце.
________________________________
Приложение 1
к Правилам исчисления
срока службы и выплаты
денежного содержания
сотрудникам и военнослужащим
органов гражданской защиты
при выполнении задач по
ликвидации чрезвычайных
ситуаций или тушению
пожаров в период действия
военного или чрезвычайного
положения или проведения
антитеррористической
операции, или в условиях
вооруженного конфликта либо
в местности, где объявлена
чрезвычайная ситуация
природного и техногенного
характера
Форма
Акт
о прибытии и приема личного состава для выполнения задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения, или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта, либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера
Дата составления: "_____" ____________ 20___ года
Место составления: ______________________________________
Мы, нижеподписавшиеся, представители принимающей и отправляющей стороны, составили настоящий акт о следующем:
1. Дата и время прибытия подразделения: _______________________________
2. Наименование направившего органа (подразделения): ___________________
3. Наименование принимающего органа (подразделения): _________________

12. Комиссияның жұмыс органы орындалған міндеттердің сипатына қарай төтенше жағдайларды жою немесе өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру бөлімшелері болып табылады.
13. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді. Комиссияның хаттамасын жұмыс органы кейіннен есепке алу үшін кадр қызметіне жібереді. Хаттама негізінде кадр қызметі тиісті бұйрық шығарады.
14. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген міндеттерді орындау кезінде АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілеріне үш есе мөлшерде ақшалай қамтылым (лауазымдық айлықақы және арнаулы атағы/әскери атағы үшін айлықақы) төленеді.
15. Бұйрық негізінде қаржы қызметі бір күн үшін үш күн есебінен АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілерін тартудың нақты күндерінің нақты саны үшін ақшалай қаражатты есептеуді жүзеге асырады.
16. Ақшалай қамтылымның мөлшері АҚО қызметкерлері мен әскери қызметшілерін тартудың нақты күнтізбелік күндерінің санын бір күнтізбелік күнгі ақшалай қаражаттың мөлшеріне көбейту және екіге көбейту жолымен айқындалады (күнтізбелік күнгі ақшалай қаражаттың бір мөлшері айлық ақшалай қаражаттың құрамына кіреді).
17. Бір күнтізбелік күн үшін ақшалай қаражаттың мөлшері толық айдағы ақшалай қаражаттың сомасын тиісті айдағы күнтізбелік күндер санына бөлумен айқындалады.
Әскери немесе төтенше
жағдайдың қолданылуы немесе
терроризмге қарсы операция
жүргізу кезеңінде немесе қарулы
қақтығыс жағдайларында немесе
табиғи және техногендік
сипаттағы төтенше жағдай
жарияланған жерде төтенше
жағдайларды жою немесе
өрттерді сөндіру жөніндегі
міндеттерді орындау кезінде
азаматтық қорғау органдарының
қызметкерлері мен әскери
қызметшілерінің қызмет
мерзімін есептеу және оларға
ақшалай қамтылым төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау үшін жеке құрамның келуі және оны қабылдау туралы акт
Жасалған күні: 20___ жылғы "_____" ____________
Жасалған орны: ______________________________________
Біз, төменде қол қойғандар, қабылдаушы және жөнелтуші тараптың өкілдері мыналар туралы осы актіні жасадық:
1. Бөлімшенің келу күні мен уақыты: _______________________________
2. Жөнелтуші органның (бөлімшенің) атауы:___________________
3. Қабылдаушы органның (бөлімшенің) атауы:___________________

4. Общее количество прибывших сотрудников и военнослужащих: _____ человек
5. Фамилии, имена, должности и звания прибывших сотрудников и военнослужащих:
Ф.И.О.
Должность
Специальное/воинское звание
Примечание
Подписи:
Ответственные лица со стороны принимающей стороны:
(Ф.И.О., должность): ___________________________________
Ответственные лица от отправляющей стороны:
(Ф.И.О., должность): ___________________________________
Приложение 2
к Правилам исчисления срока
службы и выплаты
денежного содержания
сотрудникам и военнослужащим
органов гражданской защиты
при выполнении задач по
ликвидации чрезвычайных
ситуаций или тушению
пожаров в период действия
военного или чрезвычайного
положения или проведения
антитеррористической
операции, или в условиях
вооруженного конфликта либо
в местности, где объявлена
чрезвычайная ситуация
природного и техногенного
характера
Форма
Акт
выполненных задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения, или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта, либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера
Дата составления: "_____" ____________ 20___ года
Место составления: ______________________________________
Мы, нижеподписавшиеся, представители принимающей и отправляющей стороны, составили настоящий акт о следующем:
1. Период участия в выполнении задач (даты): ___________________________
2. Наименование направившего органа (подразделения): ___________________
3. Наименование принимающего органа (подразделения): _________________
4. Общее количество участвовавших в выполнении задач сотрудников и военнослужащих: _____ человек
5. Фамилии, имена, должности и звания сотрудников и военнослужащих участвовавших в выполнении задач:
Ф.И.О.
Должность
Специальное/воинское звание
Характер (вид) выполненных задач
Примечание
Подписи:
Ответственные лица со стороны принимающей стороны:
(Ф.И.О., должность): ___________________________________
Ответственные лица от отправляющей стороны:
(Ф.И.О., должность): ___________________________________

4. Келген қызметкерлер мен әскери қызметшілердің жалпы саны: _____ адам
5. Келген қызметкерлер мен әскери қызметшілердің тегі, аты, лауазымдары мен атақтары:
Т.А.Ә.
Лауазымы
Арнаулы/ әскери атағы
Ескертпе
Қойылған қолдар:
Қабылдаушы тараптың жауапты тұлғалары:
(Т.А.Ә., лауазымы): ___________________________________
Жіберуші тараптың жауапты тұлғалары:
(Т.А.Ә., лауазымы): ___________________________________
Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет
мерзімін есептеу және оларға
ақшалай қамтылым төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау актісі
Жасалған күні: 20___ жылғы "_____" ____________
Жасалған орны: ______________________________________
Біз, төменде қол қойғандар, қабылдаушы және жөнелтуші тараптың өкілдері мыналар туралы осы актіні жасадық:
1. Міндеттерді орындауға қатысу кезеңі (күні): ___________________________
2. Жөнелтуші органның (бөлімшенің) атауы:___________________
3. Қабылдаушы органның (бөлімшенің) атауы:___________________
4. Міндеттерді орындауға қатысқан қызметкерлер мен әскери қызметшілердің жалпы саны: _____ адам
5. Міндеттерді орындауға қатысқан қызметкерлер мен әскери қызметшілердің тегі, аты, лауазымдары мен атақтары:
Т.А.Ә.
Лауазымы
Арнаулы/ әскери атағы
Орындалған міндеттердің сипаты (түрі)
Ескертпе
Қойылған қолдар:
Қабылдаушы тараптың жауапты тұлғалары:
(Т.А.Ә., лауазымы): ___________________________________
Жіберуші тараптың жауапты тұлғалары:
(Т.А.Ә., лауазымы): ___________________________________