О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 40 "Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 96
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 40 "Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования" следующие изменения:
в Правилах планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При формировании прогнозных объемов текущих затрат местных бюджетов в объемах нецелевых трансфертов общего характера не учитываются:
1) целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета;
2) резерв Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
3) затраты на погашение и обслуживание долга местного исполнительного органа;
4) бюджетные кредиты;
5) государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства, проектам строительства "под ключ";
6) имиджевые и представительские расходы;
7) расходы на предоставление грантов;
8) расходы на проведение исследований и консалтинговые услуги за счет средств местных бюджетов;

"Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 96 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 40 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлемінде жергілікті бюджеттердің ағымдағы шығындарының болжамды көлемін қалыптастыру кезінде мыналар:
1) жоғары тұрған бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резерві;
3) жергілікті атқарушы органның борышын өтеуге және оған қызмет көрсетуге арналған шығындар;
4) бюджеттік кредиттер;
5) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер;
6) имидждік және өкілдік шығыстар;
7) гранттарды беруге арналған шығыстар;
8) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен зерттеулер жүргізуге және консалтингтік қызметтер көрсетуге арналған шығыстар;