Об утверждении Правил, сроков и форм представления отчетности, а также требования к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов, а также оценки использования связанных грантов
Совместный приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 62 и Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2025 года № 336
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 167 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) Правила, сроки и формы представления отчетности, а также требования к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оценки использования связанных грантов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту международного экономического сотрудничества в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан и курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ М. Такиев
Исполняющий
обязанности министра
__________ А. Амрин
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 1 июля 2025 года № 336 и
Исполняющий
обязанности министра
от 30 июня 2025 года № 62
Правила, сроки и формы представления отчетности, а также требования к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов
1. Настоящие Правила, сроки и формы представления отчетности, а также требования к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 167 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и определяют порядок, сроки и формы представления отчетности и информации о ходе и результатах использования связанных грантов.
2. Целями представления отчетности и информации, о ходе и результатах использования связанных грантов в рамках осуществления мониторинга их реализации являются оценка эффективности использования связанных грантов, совершенствование процесса планирования привлечения связанных грантов и выработка рекомендаций по формированию и осуществлению государственной политики в области привлечения связанных грантов.

Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілікті ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын, сондай-ақ ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талапты, сондай-ақ байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 62 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 1 шiлдеде № 336 бірлескен бұйрығы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 167-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілікті ұсыну қағидалары, мерзімдері мен нысандары, сондай-ақ ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптар;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау қағидалары бекітілсін.
2. Халықаралық экономикалық ынтымақтастық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________М. Такиев
Министрдің міндетін атқарушы ________А. Амрин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 1 шілдедегі
№ 336 мен
Министрдің міндетін атқарушы
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 62 Бірлескен бұйрыққа
1-қосымша
Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілікті ұсыну қағидалары, мерзімдері және нысандары, сондай-ақ ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптар
1. Осы Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілікті ұсыну қағидалары, мерзімдері және нысандары, сондай-ақ ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптар (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 167-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілік пен ақпаратты ұсыну тәртібін, мерзімдері мен нысандарын айқындайды.
2. Байланысты гранттардың іске асырылу мониторингін жүзеге асыру шеңберінде оларды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілікті және ақпаратты табыс етудің мақсаты байланысты гранттарды пайдалану тиімділігін бағалау, байланысты гранттарды тартуды жоспарлау процесін жетілдіру және байланысты гранттарды тарту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүзеге асыру жөнінде ұсыныстар тұжырымдау болып табылады.

3. Составление отчета о ходе и результатах использования связанных грантов осуществляется поэтапно и включает:
1) отражение запланированных данных согласно стратегическим планам бюджетных программ государственных органов;
2) сравнение достигнутых результатов (фактических данных) с запланированными.
4. Ежемесячно, к пятому числу месяца, следующего за отчетным, центральные исполнительные органы и иные государственные органы Республики Казахстан, ответственные за реализацию связанных грантов, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета формы отчетности согласно приложениям 1-4 к настоящим Правилам.
5. Годовой отчет и информация о ходе и результатах использования связанных грантов представляются центральными государственными органами с учетом отчетности местных представительных и исполнительных органов, по заявкам которых привлекались связанные гранты, в центральные уполномоченные органы по бюджетной политике и исполнению бюджета согласно требованиям, предусмотренными пунктами 3 и 4 Правил, в срок не позднее 5 марта года, следующего за отчетным.
Местные исполнительные органы, по заявкам которых привлекались связанные гранты не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным, предоставляют информацию в центральные государственные органы согласно требованиям, предусмотренными пунктами 3 и 4 Правил.
Приложение 1
к Правилам, срокам и формам
представления отчетности,
а также требования к
предоставляемой информации
о ходе и результатах
использования связанных грантов
Данные об освоении средств связанного гранта
№ п/п
Наименование категории
Сумма категории (в долл. США)
Ответственная организация
Фирма- поставщик товаров, услуг (работ)
Дата подписания контракта
Сумма контракта (в долл. США)
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Израсходовано средств в долл. США
Израсходовано
Прогноз на следующий месяц (в долл.)
Примечание
За текущий год
За месяц
долл. США
тенге
долл. США
тенге
8
9
10
11
12
13
14
Итого:
Примечания:
1. Отчетность подписывается руководителем центрального исполнительного органа или иного государственного органа Республики Казахстан, ответственного за реализацию связанного гранта, или его заместителем.
2. В графах № 10 и № 12 курс тенге к доллару США применяется на дату снятия средств со счета связанного гранта.
Приложение 2
к Правилам, срокам и формам
представления отчетности,
а также требования к
предоставляемой информации
о ходе и результатах
использования связанных грантов
Информация о поступлении и расходовании средств связанного гранта за _____ 20___ года.
Коды Донор
Функциональная группа Номер гранта
Учреждение Обслуживающий банк
Программа Специальные счета
Подпрограмма Входящий остаток на "__" ______ 20__ г.
Специальный счет
Поступление средств гранта (код бюджетной классификации)
№ п/п
Дата поступления средств
Сумма в иностранной валюте (тыс. долл. США)
Сумма в тенге (тыс. тенге)
Код бюджетной классификации
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Кассовые расходы в иностранной валюте (тыс. долл. США)
Кассовые расходы в тенге (тыс. тенге)
Выделено лимитов с начала года (тыс. тенге)
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
8
9
10
11
12
Итого:
Чистый остаток на специальном счете на "__"___ 20__ г. тыс. долл. США       тыс .тенге
курс тенге
Списание средств связанного гранта (код бюджетной классификации)
№ п/п
Дата списания средств
Сумма в иностранной валюте (тыс. долл. США)
Сумма в тенге (тыс. тенге)
Код бюджетной классификации
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Кассовые расходы в иностранной валюте (тыс. долл. США)
Кассовые расходы в тенге (тыс. тенге)
Выделено лимитов с начала года (тыс. тенге)
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
8
9
10
11
12
Итого:
Примечание: Отчетность подписывается руководителем центрального исполнительного органа или иного государственного органа Республики Казахстан, ответственного за реализацию связанного гранта, или его заместителем.
Приложение 3
к Правилам, срокам и формам
представления отчетности,
а также требования к
предоставляемой информации
о ходе и результатах
использования связанных грантов
Информация о расходовании средств связанного гранта за ______ 20__ года
Коды Донор
Функц. группа Номер гранта
Учреждение Обслуживающий банк
Программа Специальные счета
Подпрограмма
№ п/п
Код бюджетной классификации
Утверждено бюджетом всего
План на отчетный период
Лимиты финанси- рования
Расходы за счет средств гранта, включая оффшорные платежи
за отчетный месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Примечание: Отчетность подписывается руководителем центрального исполнительного органа или иного государственного органа Республики Казахстан, ответственного за реализацию связанного гранта, или его заместителем.
Приложение 4
к Правилам, срокам и формам
представления отчетности,
а также требования к
предоставляемой информации о
ходе и результатах
использования связанных грантов
Информация о расходовании средств софинансирования из республиканского бюджета по проекту
___________________________________________
(наименование проекта)
Функциональная группа
Учреждение
Программа
Подпрограмма
Донор
По состоянию на "__"_______ 20__ г.
№ п/п
Наименование категории
Сумма категории
Фирма-поставщик товаров, услуг (работ)
Сумма контракта (в валюте контракта)
Дата подписания контракта
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Израс- ходовано средств в дол. США
Расходы, отражаемые в республиканском бюджете
Специфика
Кассовые расходы (тыс. долл. США)
Кассовые расходы (тыс. тенге)
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
7
8
9
10
11
12
Итого:
Примечания:

3. Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есепті жасау кезең-кезеңімен жүзеге асырылады және онда:
1) мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларының стратегиялық жоспарларына сәйкес жоспарланған деректер көрсетіледі;
2) қол жеткен нәтижелер (нақты деректер) жоспарланғандарымен салыстырылады.
4. Ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесі күніне байланысты гранттарды іске асыруға жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен өзге де мемлекеттік органдары осы Қағидаларға 14-қосымшаларға сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есептілік нысандарын ұсынады.
5. Орталық мемлекеттік органдар байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы жылдық есептілікті және ақпаратты байланысты өтінімдері бойынша гранттар тартылған жергілікті өкілді және атқарушы органдардың есептілігін ескере отырып, бюджет саясаты және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органдарға Қағидалардың 3 және 4-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес есепті жылдан кейінгі жылғы 5 наурыздан кешіктірмей ұсынады.
Өтінімдері бойынша байланысты гранттар тартылған жергілікті атқарушы органдар ақпаратты орталық мемлекеттік органдарға Қағидалардың 3 және 4-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес есепті жылдан кейінгі жылғы 20 ақпаннан кешіктірмей ұсынады.
Байланысты гранттарды
пайдалану барысы мен
нәтижелері туралы есептілікті
ұсыну қағидалары, мерзімдері
және нысандары, сондай-ақ
ұсынылатын ақпаратқа
қойылатын талаптарға
1-қосымша
Байланысты грант қаражатының игерілуі туралы деректер
Р/с №
Санаттың
атауы
Санаттың сомасы (АҚШ долл.)
Жауапты ұйым
Тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің (жұмыстардың) өнім беруші фирмасы
Келісімшартқа қол қойылған күн
Келісімшарт сомасы (АҚШ долл.)
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
АҚШ долл. жұмсалған қаражат
Жұмсалғаны
Келесі айға арналған болжам (АҚШ долл.)
Ескертпе
Ағымдағы жылы
Бір айда
АҚШ долл.
теңге
АҚШ долл.
теңге
8
9
10
11
12
13
14
Жиыны:
Ескертпе:
1. Есептілікке байланысты гранттың іске асырылуына жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органының немесе өзге де мемлекеттік органының басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
2. № 10 және № 12 бағандарда теңгенің АҚШ долларына бағамы қаражатты байланысты гранттың шотынан алу күніне қолданылады.
Байланысты гранттарды
пайдалану барысы мен
нәтижелері туралы есептілікті
ұсыну қағидалары, мерзімдері
және нысандары, сондай-ақ
ұсынылатын ақпаратқа
қойылатын талаптарға
2-қосымша
20__ жылғы______ байланысты грант қаражатының түсуі мен жұмсалуы туралы ақпарат
Кодтары                             Донор
Функционалды топ                    Грант нөмірі
Мекеме                              Қызмет көрсететін банк
Бағдарлама                          Арнайы шоттар
Кіші бағдарлама                     20___жылғы "__"_____кіріс қалдық:
Арнайы шот
Грант қаражатының түсуі (бюджеттік сыныптама коды)
Р/с №
Қаражаттың түскен күні
Шетелдік валютадағы сомасы (мың АҚШ долл.)
Теңгемен сомасы (мың теңге)
Бюджеттік сыныптама коды
Шетелдік валютадағы кассалық шығыстар (мың АҚШ долл.)
Теңгемен кассалық шығыстар (мың теңге)
Жыл басынан бергі бөлінген лимиттер (мың теңге)
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
20__ жылғы______ арнайы шоттағы таза қалдық мың АҚШ долл.
мың теңге
теңге бағамы
Байланысты грант қаражатын есептен шығару (бюджеттік сыныптама коды)
Р/с №
Қаражаттың есептен шығарылған күні
Шетелдік валютадағы сомасы (мың АҚШ долл.)
Теңгемен сомасы (мың АҚШ долл.)
Бюджеттік сыныптама коды
Кассалық шығыстар шетелдік валютамен (мың АҚШ долл.)
Кассалық шығыстар теңгемен (мың теңге)
Жыл басынан бергі бөлінген лимиттер (мың теңге)
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
бір айдағы
жыл басынан бергі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
Ескертпе: Есептілікке байланысты гранттың іске асырылуына жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органының немесе өзге де мемлекеттік органының басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
Байланысты гранттарды
пайдалану барысы мен
нәтижелері туралы есептілікті
ұсыну қағидалары, мерзімдері
және нысандары, сондай-ақ
ұсынылатын ақпаратқа
қойылатын талаптарға
3-қосымша
Байланысты грант қаражатының 20___ жылғы___ жұмсалуы туралы ақпарат
Кодтары                               Донор
Функционалды топ             Грант нөмірі
Мекеме                                 Қызмет көрсететін банк
Бағдарлама                           Арнайы шоттар
Кіші бағдарлама
Р/с
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджетпен барлық бекітілгені
Есепті кезеңге арналған жоспар
Қаржыландыру лимиттері
Оффшорлық төлемдерді қоса алғанда, грант қаражатының есебінен жұмсалатын шығыстар
есепті айдағы
жыл басынан бергі
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Ескертпе: Есепке байланысты гранттың іске асырылуына жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органының немесе өзге де мемлекеттік органының басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
Байланысты гранттарды
пайдалану барысы мен
нәтижелері туралы есептілікті
ұсыну қағидалары, мерзімдері
және нысандары, сондай-ақ
ұсынылатын ақпаратқа
қойылатын талаптарға
4-қосымша
________________________________________________
(жобаның атауы) жобасы бойынша республикалық бюджеттен қоса
қаржыландыру қаражатының жұмсалуы туралы ақпарат
Функционалды топ
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Донор
20___ жылғы "__"_____ жағдай бойынша
Р/с №
Санаттың атауы
Санаттың сомасы
Тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің (жұмыстардың) өнім беруші фирмасы
Келісімшарттың сомасы (келісімшарт валютасында)
Келісімшартқа қол қойылған күн
АҚШ долларында жұмсалған қаражат
Республикалық бюджетте көрсетілген шығыстар
Ерекшелігі
Кассалық шығыстар (мың АҚШ долл.)
Кассалық шығыстар (мың теңге)
есепті кезең үшін
жыл басынан бергі
есепті кезең үшін
жыл басынан бергі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
Ескертпе:

1. Отчетность подписывается руководителем центрального исполнительного органа или иного государственного органа Республики Казахстан, ответственного за реализацию связанного гранта, или его заместителем.
2. В графе 7 указывается сумма, израсходованная с начала действия проекта.
Приложение 2
к совместному приказу
Правила оценки использования связанных грантов
1. Настоящие Правила оценки использования связанных грантов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 167 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и определяют порядок оценки использования связанных грантов.
2. Целями представления оценки использования связанных грантов являются оценка эффективности использования связанных грантов.
3. Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике на основе полученной информации в соответствии с пунктом 2 статьи 167 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, которая включает в себя:
1) результаты оценки эффективности использования связанных грантов;
2) оценку соответствия хода и результатов использования средств связанных грантов условиям соглашения о гранте, заключенном с донором, а также процедурам и политике предоставления связанных грантов донорами.
Отчетность о ходе и результатах использования связанных грантов, является источником для подготовки информации по оценке эффективности использования связанных грантов.
Оценка эффективности использования связанных грантов проводится на основе нижеперечисленных методов обработки и анализа информации.
При проведении оценки результатов, являющихся прямыми материальными или нематериальными последствиями, достигнутыми в ходе реализации связанных грантов, применяются следующие методы:
устанавливается степень соответствия объемов работ в натуральном выражении, сроков реализации и финансовых затрат соответствующим показателям, предусмотренным на стадии планирования связанного гранта;
устанавливается степень соответствия показателей требованиям стандартов и иным требованиям, сформулированным на стадии планирования;
устанавливается степень подтверждения предпосылок, принятых на стадии планирования (исходных данных), а также ожидаемых текущих затрат и источников их финансирования;
анализируются препятствия, возникшие в ходе реализации проекта, и меры их устранения и оцениваются действия сторон-участников реализации;
делается вывод об эффективности достижения запланированных показателей.
При проведении оценки влияния завершенного проекта на социально-экономическую ситуацию применяются следующие методы:
устанавливается соотношение вклада проекта в числе других проектов в достижение запланированных целей Системы государственного планирования;
анализируются фактические сведения о текущих затратах и степень подтверждения предпосылок, созданных на стадии планирования (исходных данных);
делается вывод об эффективности вклада проекта в достижение запланированных целей Системы государственного планирования.

1. Есептілікке байланысты гранттың іске асырылуы үшін жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органының немесе өзге де мемлекеттік органының басшысы немесе оның орынбасарлары қол қояды.
2. 7-бағанда жоба әрекеті басталғаннан бергі жұмсалған сома көрсетіледі.
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау қағидалары
1. Осы байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 167-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалау тәртібін айқындайды.
2. Байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалауды ұсынудың мақсаты байланысты гранттарды пайдалану тиімділігін бағалау болып табылады.
3. Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 167-бабының 2-тармағына сәйкес келіп түскен мынаны қамтитын ақпараттың негізінде:
1) байланысты гранттарды пайдалану тиімділігін бағалау нәтижелері;
2) байланысты гранттардың қаражатын пайдалану барысы мен нәтижелерінің донормен жасалған грант туралы келісімшарт талаптарына, сондай-ақ донорлардың байланысты гранттарды беру рәсімдері мен саясатына сәйкестігін бағалау.
Байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы есептілік байланысты гранттарды пайдалану тиімділігін бағалау жөніндегі ақпаратты дайындау көзі болып табылады.
Байланысты гранттарды пайдалану тиімділігін бағалау төменде көрсетілген ақпаратты өңдеу және талдау әдістерінің негізінде жүргізіледі.
Байланысты гранттарды іске асыру барысында қол жеткізілген тікелей материалдық немесе материалдық емес салдарлар болып табылатын нәтижелерге бағалау жүргізген кезде мынадай әдістер қолданылады:
заттай мәндегі жұмыстар көлемінің, іске асыру мерзімдері мен қаржы шығындарының байланысты грантты жоспарлау сатысында көзделген тиісті көрсеткіштерге сәйкес келу дәрежесі белгіленеді;
көрсеткіштердің стандарттар талаптарына және жоспарлау сатысында қалыптастырылған өзге де талаптарға сәйкес келу дәрежесі белгіленеді;
жоспарлау сатысында қабылданған алғы шарттарды (бастапқы деректерді), сондай-ақ күтілетін ағымдағы шығындар мен оларды қаржыландыру көздерін растау дәрежесі белгіленеді;
жобаны іске асыру барысында туындаған кедергілер мен оларды жою шаралары талданады және іске асыруға қатысушы тараптардың іс-қимылы бағаланады;
жоспарланған көрсеткіштерге қол жеткізу тиімділігі туралы қорытынды жасалады.
Аяқталған жобаның әлеуметтік-экономикалық жағдайға ықпалына бағалау жүргізген кезде мынадай әдістер қолданылады:
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінде жоспарланған мақсаттарға қол жеткізуде басқа жобалар қатарындағы жобаның үлесінің арақатынасы белгіленеді;
ағымдағы шығындар туралы нақты мәліметтер және жоспарлау сатысында құрылған алғышарттарды (бастапқы деректерді) растау дәрежесі талданады;
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінде жоспарланған мақсаттарға қол жеткізуге жоба үлесінің тиімділігі туралы қорытынды жасалады.