Об утверждении Правил планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 40.
В соответствии с пунктом 6 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования.
2. Департаменту бюджетной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после первого его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
Утверждены приказом
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 мая 2025 года № 40
Правила планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования

Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 40 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 79-бабының 6-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджет саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін жіберуді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 27 мамырдағы
№ 40 Бұйрықпен бекітілген
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок планирования трансфертов общего характера, включающий процесс взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок предоставления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера, и порядок проведения мониторинга их использования.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) бюджетные изъятия – трансферты, передаваемые из нижестоящих бюджетов в вышестоящие бюджеты в пределах сумм, утвержденных в республиканском, областном или районном (города областного значения) бюджете.
2) бюджетные субвенции – трансферты, передаваемые из вышестоящих бюджетов в нижестоящие бюджеты в пределах сумм, утвержденных в республиканском, областном или районном (города областного значения) бюджете;
3) целевые трансферты общего характера – расходы на новые направления, включая трансферты, передаваемые в нижестоящие бюджеты, утвержденные в соответствующем бюджете в виде целевых трансфертов в период действующих трехлетних объемов трансфертов общего характера, с сохранением их целевого назначения по которым Республиканской, областной, районной (города областного значения) бюджетными комиссиями выработаны предложения о передаче отдельных расходов в нижестоящий бюджет;
4) нецелевые трансферты общего характера – расходы, предназначенные для финансового обеспечения предоставления гарантированных государством услуг, реализации задач и функций местного исполнительного органа и предоставляются на безвозмездной и невозвратной основе без установления направлений их использования;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 79-бабының 6-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік алып қою – республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетте бекітілген сомалар шегінде төмен тұрған бюджеттерден жоғары тұрған бюджеттерге берілетін трансферттер.
2) бюджеттік субвенциялар – республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетте бекітілген сомалар шегінде жоғары тұрған бюджеттерден төмен тұрған бюджеттерге берілетін трансферттер;
3) жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер – жалпы сипаттағы трансферттердің үш жылдық көлемдерінің қолданылуы кезеңінде олардың нысаналы мақсаты сақтала отырып, тиісті бюджетте нысаналы трансферттер түрінде бекітілген, олар бойынша Республикалық, облыстық, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиялары жекелеген шығыстарды төмен тұрған бюджеттерге беру туралы ұсыныстар әзірленген төмен тұрған бюджеттерге берілетін трансферттерді қоса алғанда, жаңа бағыттарға арналған шығыстар;
4) жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер – мемлекет кепілдік берген көрсетілетін қызметтерді ұсынуды, жергілікті атқарушы органның міндеттері мен функцияларын іске асыруды қаржылық қамтамасыз етуге арналған шығыстар және оларды пайдалану бағыттары белгіленбей, өтеусіз және қайтарымсыз негізде беріледі;

3. Трансфертами общего характера являются бюджетные субвенции и бюджетные изъятия.
4. Объемы трансфертов общего характера устанавливаются:
1) законом Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера – между республиканским бюджетом и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы;
2) решением областного маслихата об объемах трансфертов общего характера – между областными бюджетами и районными (городов областного значения) бюджетами;
3) решением маслихата о районном (города областного значения) бюджете – между районным (города областного значения) и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов без права изменения объемов трансфертов общего характера, установленных решением областного маслихата об объемах трансфертах общего характера.
Объемы трансфертов общего характера подлежат изменению через каждые три года.
Глава 2. Порядок планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера
5. Порядок планирования трансфертов общего характера, включающий порядок взаимодействия центральных и местных исполнительных органов, других организаций, порядок представления и согласования центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и местными исполнительными органами форм, перечней показателей, необходимых для расчета трансфертов общего характера состоит из следующих этапов:
1) определение прогнозных объемов доходов местных бюджетов;
2) определение прогнозных объемов затрат местных бюджетов по целевым и нецелевым трансфертам общего характера, включая объемы затрат на развитие;
3) определение центральным уполномоченным органом по бюджетной политике объемов нецелевых трансфертов общего характера на предстоящий трехлетний период и представление в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию для учета при определении лимитов расходов администраторов республиканских бюджетных программ;
4) определение минимальных объемов финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов по предложению центральных или местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы);
5) разработка проекта закона об объемах трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы, решений областного маслихата об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами, маслихата о районном (города областного значения) - между районным (города областного значения) и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.

3. Бюджеттік субвенциялар мен бюджеттік алып қою жалпы сипаттағы трансферттер болып табылады.
4. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі:
1) республикалық бюджет пен облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері арасында – жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасының заңымен;
2) облыстық бюджеттер мен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасында - жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың шешімімен;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасында облыстық мәслихаттың жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы шешімімен белгіленген жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін өзгерту құқығынсыз – аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджет туралы мәслихаттың шешімімен белгіленеді.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі әр үш жыл сайын өзгертілуге тиіс.
2-тарау. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау тәртібі
5. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау тәртібі мынадай кезеңдерден тұрады:
1) жергілікті бюджеттер кірістерінің болжамды көлемін айқындау;
2) даму шығындарының көлемін қоса алғанда, жалпы сипаттағы нысаналы және нысаналы емес трансферттер бойынша жергілікті бюджеттер шығындарының болжамды көлемін айқындау;
3) бюджеттік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның алдағы үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемін айқындауы және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстарының лимиттерін айқындау кезінде есепке алу үшін бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынуы;
4) тиісті саланың (аяның) орталық немесе жергілікті уәкілетті органдарының ұсынысы бойынша шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемін айқындау;
5) республикалық бюджет пен облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заң жобасын, облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасында – аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) туралы мәслихаттың шешімдерін әзірлеу.

6. При формировании прогнозных объемов затрат местных бюджетов в объемах трансфертов общего характера учету подлежат:
1) ежегодная индексация, предусмотренная законодательными актами Республики Казахстан;
2) прогнозная численность потребителей государственных услуг в регионе;
3) расходы на новые инициативы, направленные на финансирование новых направлений расходов, имеющих положительные предложения соответствующей бюджетной комиссии в соответствии со статьей 74 Бюджетного кодекса;
4) увеличение базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ;
5) целевые текущие трансферты нижестоящими бюджетами в вышестоящие, направленные на компенсацию потерь вышестоящих бюджетов, вытекающих из принятия законодательных актов, актов Президента Республики Казахстан, предусматривающих увеличение расходов вышестоящего бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий;
6) перечень бюджетных программ (подпрограмм), предлагаемый к передаче в местный бюджет в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы с указанием сумм расходов на трехлетний период, имеющих положительное решение Республиканской бюджетной комиссии;
7) сумма превышения установленной суммы с учетом внесенных в нее в ходе исполнения бюджета изменений над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года, в случае финансирования местными исполнительными органами отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом и (или) решением областного маслихата об объемах трансфертов общего характера;
8) целевые индикаторы и макроиндикаторы, отраженные в плане развития области, города республиканского значения, столицы, инвестиционный план государственного органа, области, города республиканского значения, столицы;
7. При формировании прогнозных объемов затрат местных бюджетов в объемах трансфертов общего характера рассмотрению подлежат:
1) параметры утвержденного местного бюджета;
2) результаты обзора расходов;
3) результаты мониторинга в области межбюджетных отношений;
4) итоги системы оценки результатов в соответствии со статьей 46 Бюджетного кодекса;

6. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемінде жергілікті бюджеттер шығындарының болжамды көлемін қалыптастыру кезінде мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жыл сайынғы индекстеу;
2) өңірдегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың болжамды саны;
3) Бюджет кодексінің 74-бабына сәйкес тиісті бюджет комиссиясының оң ұсыныстары бар шығыстардың жаңа бағыттарын қаржыландыруға бағытталған жаңа бастамаларға арналған шығыстар;
4) макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және бұрыннан бар бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейтуді) көздейтін базалық шығыстардың ұлғаюы;
5) мемлекеттік органдар функцияларының мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне берілуіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығыстарын ұлғайтуды көздейтін заңнамалық актілерді, Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін қабылдаудан туындайтын, жоғары тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге бағытталған ағымдағы нысаналы трансферттер;
6) республикалық бюджет комиссиясының оң шешімі бар, үш жылдық кезеңге арналған шығыстар сомасы көрсетіле отырып, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде жергілікті бюджетке беруге ұсынылатын бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесі;
7) жергілікті атқарушы органдар жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда және (немесе) облыстық мәслихаттың шешімінде белгіленген ең төмен көлемдерден төмен қаржыландырған жағдайда, бюджетті атқару барысында оған енгізілген өзгерістер ескеріле отырып белгіленген соманың алдыңғы қаржы жылының қорытындысы бойынша тиісті қаржы жылының соңындағы төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып кеткен сомасы;
8) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарында, мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық жоспарында көрсетілген нысаналы индикаторлар мен макроиндикаторлар есепке алынуға тиіс;
7. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемінде жергілікті бюджеттер шығындарының болжамды көлемін қалыптастыру кезінде мыналар:
1) бекітілген жергілікті бюджеттің параметрлері;
2) шығыстарды шолу нәтижелері;
3) бюджетаралық қатынастар саласындағы мониторингтеудің нәтижелері;
4) Бюджет кодексінің 46-бабына сәйкес нәтижелерді бағалау жүйесінің қорытындылары;

5) результаты ежегодного мониторинга обеспеченности населенных пунктов минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ) в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов в соответствии с пунктом 3 статьи 84 Бюджетного кодекса;
6) результаты экспертно-аналитической деятельности уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля в бюджетных отношениях в соответствии со статьей 47 Бюджетного кодекса;
8. При формировании прогнозных объемов текущих затрат местных бюджетов в объемах нецелевых трансфертов общего характера не учитываются:
1) целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета;
2) резерв Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
3) затраты на погашение и обслуживание долга местного исполнительного органа;
4) бюджетные кредиты;
5) государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства, проектам строительства "под ключ";
6) имиджевые и представительские расходы;
7) расходы на предоставление грантов;
8) расходы на проведение исследований и консалтинговые услуги за счет средств местных бюджетов;
9) расходы на научно-технические проекты и программы.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 26.09.2025 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 1. Определение прогнозных объемов доходов местных бюджетов
9. Прогнозные объемы доходов бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы, бюджетов районов (городов областного значения), бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов рассчитываются на основе типовой методики расчетов трансфертов общего характера, разрабатываемой и утверждаемой центральным уполномоченным органом по бюджетной политике.
Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов не позднее 15 марта года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и вносят в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) прогноз доходов местного бюджета города районного значения, сел, поселков, сельского округа по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5) Бюджет кодексінің 84-бабының 3-тармағына сәйкес елді мекендердің типіне (қала, ауыл) және мөлшеріне (халық санына) қарай объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен елді мекендердің қамтамасыз етілуіне жүргізілетін жыл сайынғы мониторингтің нәтижелері;
6) Бюджет кодексінің 47-бабына сәйкес бюджеттік қатынастардағы сыртқы мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың уәкілетті органдарының сараптамалық-талдамалық қызметінің нәтижелері қаралуға тиіс.
8. Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлемінде жергілікті бюджеттердің ағымдағы шығындарының болжамды көлемін қалыптастыру кезінде мыналар:
1) жоғары тұрған бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резерві;
3) жергілікті атқарушы органның борышын өтеуге және оған қызмет көрсетуге арналған шығындар;
4) бюджеттік кредиттер;
5) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер;
6) имидждік және өкілдік шығыстар;
7) гранттарды беруге арналған шығыстар;
8) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен зерттеулер жүргізуге және консалтингтік қызметтер көрсетуге арналған шығыстар;
9) ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстар есепке алынбайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 26.09.2025 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Жергілікті бюджеттер кірістерінің болжамды көлемін айқындау
9. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттері кірістерінің болжамды көлемі бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін жалпы сипаттағы трансферттерді есептеудің үлгілік әдістемесі негізінде есептеледі.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірмей алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, кірістердің болжамды көлемін айқындайды және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтің жергілікті бюджеті кірістерінің болжамын енгізеді.

Местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения) не позднее 15 апреля года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и вносят в местный уполномоченный орган по государственному планированию области прогноз доходов местного бюджета района (города областного значения) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию области не позднее 15 апреля года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов областного (города республиканского значения, столицы) бюджета с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы не позднее 25 апреля года, предшествующему планируемому периоду определяют прогнозные объемы доходов местного бюджета области (города республиканского значения, столицы) с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и вносят в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике рассматривает прогнозный объем доходов областей, городов республиканского значения, столицы с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и доводит до местного уполномоченного органа по государственному планированию областей, городов республиканского значения, столицы доходы на предстоящий трехлетний период.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию области рассматривает областной прогнозный объем доходов с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию области рассматривает прогнозный объем доходов района (города областного значения) с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и доводит до местного уполномоченного органа по государственному планированию района (города областного значения) доходы на предстоящий трехлетний период.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения) рассматривает прогнозный объем доходов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с учетом доходного потенциала на предстоящий трехлетний период и доводит до местного уполномоченного органа по государственному планированию городов районного значения, сел, поселков, сельских округов доходы на предстоящий трехлетний период.

Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, кірістердің болжамды көлемін айқындайды облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджеті кірістерінің болжамын енгізеді.
Облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджет кірістерінің болжамды көлемін айқындайды.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 25 сәуірінен кешіктірмей осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті бюджеті кірістерінің болжамды көлемін айқындайды және бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізеді.
Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кірістерінің болжамды көлемін қарайды және алдағы үш жылдық кезеңге арналған кірістерді облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жеткізеді.
Облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, кірістердің облыстық болжамды көлемін қарайды.
Облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кірістерінің болжамды көлемін қарайды және алдағы үш жылдық кезеңге арналған кірістерді ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жеткізеді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары алдағы үш жылдық кезеңге арналған кіріс әлеуетін ескере отырып, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің кірістерінің болжамды көлемін қарайды және алдағы үш жылдық кезеңге арналған кірістерді аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жеткізеді.

Параграф 2. Определение прогнозных объемов затрат местных бюджетов по целевым и нецелевым трансфертам общего характера, включая объемы затрат на развитие
10. Определение прогнозных объемов затрат местных бюджетов по целевым и нецелевым трансфертам общего характера осуществляется в два этапа.
11. На первом этапе осуществляется формирование предложений к прогнозным объемам затрат нецелевых и целевых трансфертов общего характера на предстоящий трехлетний период, в том числе:
1) для планирования объемов трансфертов общего характера между районными (городов областного значения) бюджетами и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов не позднее 10 февраля года, предшествующему планируемому периоду представляют в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) предложения по формам согласно приложениям 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения), не позднее 15 февраля года, предшествующему планируемому периоду представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) предложения по формам согласно приложениям 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам.
Местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) на основании предложений аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения), формирует бюджет района (города областного значения) и не позднее 25 февраля года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение местного уполномоченного органа по государственному планированию области предложения по формам согласно приложениям 10, 11, 12, 13 и 14 к настоящим Правилам.
Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области, не позднее 25 февраля года, предшествующего планируемому периоду, представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию области, согласованные с местными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) предложения по формам согласно приложениям 10, 11, 12, 13 и 14 к настоящим Правилам;

2-параграф. Дамуға арналған шығындардың көлемін қоса алғанда, жалпы сипаттағы нысаналы және нысаналы емес трансферттер бойынша жергілікті бюджеттер шығындарының болжамды көлемін айқындау
10. Жалпы нысаналы және нысаналы емес трансферттер бойынша жергілікті бюджеттер шығындарының болжамды көлемін айқындау екі кезеңмен жүзеге асырылады.
11. Бірінші кезеңде жалпы сипаттағы нысаналы емес және нысаналы трансферттер шығындарының алдағы үш жылдық кезеңге арналған болжамды көлемдеріне ұсыныстар қалыптастыру жүзеге асырылады, оның ішінде:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер мен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін жоспарлау үшін аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Қағидаларға 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ұсыныстар береді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей осы Қағидаларға 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына ұсыныстар береді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының ұсыныстары негізінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей осы Қағидаларға 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының қарауына енгізеді.
Облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей осы Қағидаларға 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарымен келісілген ұсыныстарын облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына береді;

2) для планирования объемов трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами местный уполномоченный органы по государственному планированию области на основании предложений местных уполномоченных органов по государственному планированию района (города областного значения) и от местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) области формирует бюджет области (города республиканского значения) и не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение бюджетной комиссии области предложения по формам согласно приложениям 15, 16, 17, 18 и 19 к настоящим Правилам
3) для планирования объемов трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и областными, городов республиканского значения, столицы бюджетами:
местные уполномоченные органы по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы на основании предложений уполномоченных органов по государственному планированию района (города областного значения) и местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) области, города республиканского значения, столицы и заключений бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы формирует и не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение в центральный уполномоченный орган по бюджетной политики предложения по формам согласно приложениям 15, 16, 17, 18 и 19 к настоящим Правилам;
местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области, города республиканского значения, столицы по формам согласно приложениям 17 и 18 к настоящим Правилам, формирует и не позднее 20 марта года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение центральных уполномоченных государственных органов соответствующей отрасли (сферы) предложения по прогнозным объемам капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в объемах нецелевых трансфертов общего характера;
4) центральные государственные органы соответствующей отрасли (сферы) на основании информации, полученной от местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы по капитальным затратам и затратам на бюджет развитие в объемах затрат местных бюджетов по нецелевым трансфертам общего характера и с учетом приоритетов отраслевой политики согласно требованиям абзаца 6 пункта 4 статьи 80 Бюджетного кодекса их финансирования и не позднее 15 апреля года, предшествующего планируемому периоду, вносят предложения на согласование в центральные уполномоченные органы по бюджетной политике и бюджетному планированию;

2) облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін жоспарлау үшін облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарының және облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының ұсыныстары негізінде облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) бюджетін қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірмей осы Қағидаларға 15, 16, 17, 18 және 19-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ұсыныстарын облыстың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді;
3) республикалық бюджет пен облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін жоспарлау үшін:
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының ұсыныстары және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қорытындылары негізінде осы Қағидаларға 15, 16, 17, 18 және 19-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның қарауына енгізеді;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары осы Қағидаларға 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлеміндегі жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамуға арналған шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 20 наурызынан кешіктірмей тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарының қарауына енгізеді;
4) тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органдары облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарынан алынған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер бойынша жергілікті бюджеттер шығындарының көлемінде күрделі шығындар және даму бюджетіне арналған шығындар бойынша ақпараттың және Бюджет кодексінің 80-бабы 4-тармағының 6-абзацының талаптарына сәйкес салалық саясаттың басымдықтарын ескере отырып, олардың қаржыландырылуы негізінде ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей бюджет саясаты және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға келісуге енгізеді;

5) центральные государственные органы соответствующей отрасли (сферы) вносят по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике предложения по установлению минимальных объемов финансирования из местного бюджета по отдельным направлениям расходов в объемах нецелевых трансфертов общего характера.
12. Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике формирует предложения по прогнозным объемам трансфертов общего характера на предстоящий трехлетний период по формам согласно приложениям 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам и не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому периоду, представляют их в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию для учета при определении лимитов расходов администраторов республиканских бюджетных программ.
13. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в год формирования трансфертов общего характера на основании предложений центрального уполномоченного органа по бюджетной политике и центральных отраслевых государственных органов не позднее 7 июня года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии:
1) прогнозные объемы нецелевых трансфертов общего характера на предстоящий трехлетний период, учтенные при определении лимитов расходов администраторов республиканских бюджетных программ;
2) перечень соответствующих бюджетных программ (подпрограмм) в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы с указанием сумм расходов на трехлетний период, по которым принято решение о передаче их в местный бюджет для включения в объемы целевых трансфертов общего характера;
3) прогнозные объемы капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов, рассчитанные центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) в соответствии с отраслевыми методиками их финансирования, для включения в объемы нецелевых трансфертов общего характера абсолютными суммами;
4) прогнозные объемы затрат на развитие местных бюджетов, рассчитанные центральным уполномоченным органом по региональной политике с применением показателей обеспеченности населенных пунктов минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ) в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов в рамках системы региональных стандартов, за исключением направлений относящихся к сфере частного предпринимательства и объектов республиканской собственности.
Центральный уполномоченный орган по бюджетной политике с учетом положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии не позднее пяти рабочих дней со дня его получения направляет лимиты по прогнозным объемам трансфертов общего характера местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы.
В случае изменении лимитов по прогнозным объемам трансфертов общего характера в заключении центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию и (или) соответствующего местного уполномоченного органа по государственному планированию определяется перечень расходов, на которые выделение бюджетных средств не представляется возможным.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы дорабатывают предложения к прогнозным объемам нецелевых и целевых трансфертов общего характера на плановый трехлетний период и вносит их на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы.
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 июля года, предшествующего планируемому периоду, представляют в уполномоченный орган по бюджетной политике согласованные с центральными уполномоченными государственными органами соответствующей отрасли (сферы) предложения к разделам проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера.

5) тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органдары осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлемінде шығыстардың жекелеген бағыттары бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемдерін белгілеу жөнінде ұсыныстарын бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізеді.
12. Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Қағидаларға 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жалпы сипаттағы трансферттердің алдағы үш жылдық кезеңге арналған болжамды көлемдері бойынша ұсыныстарын қалыптастырады және жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 мамырынан кешіктірмей оларды республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау кезінде есепке алу үшін бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға береді.
13. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның және орталық салалық мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде жалпы сипаттағы трансферттер қалыптастырылған жылы жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 7 маусымынан кешіктірмей Республикалық бюджет комиссиясының қарауына мыналарды:
1) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстарының лимиттерін айқындау кезінде ескерілген, жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің алдағы үш жылдық кезеңге арналған болжамды көлемін;
2) үш жылдық кезеңге арналған шығыстарының сомалары көрсетілген, олар бойынша жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлеміне енгізу үшін жергілікті бюджетке беру туралы шешім қабылданған, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде тиісті бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін;
3) абсолютті сомалармен жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлеміне енгізу үшін тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдары оларды қаржыландырудың салалық әдістемелеріне сәйкес есептеген жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамуға арналған шығындарының болжамды көлемін;
4) жеке кәсіпкерлік саласына жататын бағыттарды және республикалық меншік объектілерін қоспағанда, өңірлік стандарттар жүйесі шеңберінде елді мекендердің типіне (қаласына, ауылына) және мөлшеріне (халық санына) байланысты объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен елді мекендерді қамтамасыз ету көрсеткіштерін қолдана отырып, өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган есептеген жергілікті бюджеттердің дамуға арналған шығындарының болжамды көлемін енгізеді.
Бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган Республикалық бюджет комиссиясының оң қорытындысын ескере отырып, оны алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша лимиттерді жібереді.
Жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша лимиттер өзгерген жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органның қорытындысында бюджет қаражатын бөлу мүмкін болмайтын шығыстардың тізбесі айқындалады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті уәкілетте органдары жалпы сипаттағы нысаналы емес және нысаналы трансферттердің жоспарлы үшжылдық кезеңге арналған болжамды көлеміне ұсыныстарын пысықтайды және оларды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органға тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті мемлекеттік органдарымен келісілген жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңы жобасының бөлімдеріне ұсыныстарын береді.

14. На втором этапе осуществляется уточнение прогноза показателей и актуализация разделов проектов решений областного маслихата об объемах трансфертов общего характера и маслихата района (города областного значения) о районном (города областного значения) бюджете:
1) в сентябре года, предшествующего планируемому периоду, местный уполномоченный орган по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы с участием местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы) области, города республиканского значения, столицы, исполнительных органов района (города областного значения) на основе проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера проводит уточнение прогнозных объемов затрат нецелевых и целевых трансфертов общего характера и выносит на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы;
2) местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области и исполнительные органы района (города областного значения) с учетом предложений аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по формам согласно приложениям 26 и 27 к настоящим Правилам не позднее 10 сентября года, предшествующего планируемому периоду, представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию области согласованные предложения по целевым трансфертам общего характера и затрат на развитие к разделам проекта решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера;
3) местный уполномоченный орган по государственному планированию дорабатывает проект решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера;
4) местный исполнительный орган области с учетом положительного заключения бюджетной комиссии области не позднее 15 октября года, предшествующего планируемому периоду, вносит его на рассмотрение маслихата области;
5) местный исполнительный орган района (города областного значения) на основании проекта решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера уточняет проект решения маслихата о районном (города областного значения) бюджете;
6) местный исполнительный орган района (города областного значения) с учетом положительного заключения бюджетной комиссии района (города областного значения) не позднее 1 ноября года вносит его на рассмотрение маслихата района.
Параграф 3. Обзор расходов для расчета объемов трансфертов общего характера

14. Екінші кезеңде жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың және аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджет туралы аудандық (облыстық маңызы бар қала) мәслихат шешімдері жобаларының көрсеткіштерінің болжамын нақтылау және бөлімдерін өзекті ету жүзеге асырылады:
1) жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың қыркүйегінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдарының қатысуымен Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасы негізінде жалпы сипаттағы нысаналы емес және нысаналы трансферттер шығындарының болжамды көлемін нақтылауды жүргізеді және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қарауына шығарады;
2) облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдары аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының ұсыныстарын ескере отырып, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 қыркүйегінен кешіктірмей облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Қағидаларға 26 және 27-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихат шешімінің жобасының бөлімдеріне жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер және дамуға арналған шығындар бойынша келісілген ұсыныстарын береді;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихат шешімінің жобасын пысықтайды;
4) облыстың жергілікті атқарушы органы облыстың бюджет комиссиясының оң қорытындысын ескере отырып, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 қазанынан кешіктірмей оны облыс мәслихатының қарауына енгізеді;
5) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихат шешімінің жобасы негізінде аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет туралы мәслихат шешімінің жобасын нақтылайды;
6) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының оң қорытындысын ескере отырып, оны жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей аудан мәслихатының қарауына енгізеді.
3-параграф. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін есептеу үшін шығыстарға шолу

15. Обзор расходов при планировании трансфертов общего характера представляет собой анализ расходов, финансировавшиеся в предыдущие финансовые годы за счет целевых трансфертов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде и на очередной трехлетний период на предмет их соответствия проводимой отраслевой политике для принятия решения о включении в объемы трансфертов общего характера.
16. Обзор расходов осуществляется:
1) аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по согласованию местными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения).
Результаты обзора расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам представляются в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) не позднее 5 февраля года, предшествующему планируемому периоду;
2) местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения) по согласованию с местными уполномоченными органами областей соответствующей отрасли (сферы).
Результаты обзора расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения) по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам представляются, в местный уполномоченный орган по государственному планированию области не позднее 15 февраля года, предшествующему планируемому периоду;
3) местными уполномоченными органами по государственному планированию области, городов республиканского значения, столицы по согласованию с центральным уполномоченным органом соответствующей отрасли (сферы).
Результаты обзора расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде, осуществляемые местными уполномоченными органами по государственному планированию области, городов республиканского значения, столицы по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам представляются в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике не позднее 5 марта года, предшествующему планируемому периоду.

15. Жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде шығыстарды шолу жалпы сипаттағы трансферттер көлеміне қосу туралы шешім қабылдау үшін жүргізіліп жатқан салалық саясатқа сәйкестігі тұрғысынан алдыңғы үш жылдық кезеңде және кезекті үш жылдық кезеңге жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген нысаналы трансферттер есебінен алдыңғы қаржы жылдарында қаржыландырылған шығыстарды талдауды білдіреді.
16. Шығыстарды шолуды мыналар:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарымен келісу бойынша аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асырады.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу нәтижелері осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 5 ақпанынан кешіктірілмей беріледі;
2) облыстардың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарымен келісу бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу нәтижелері осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 ақпанынан кешіктірілмей беріледі;
3) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органымен келісу бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу нәтижелері осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 5 наурызынан кешіктірілмей беріледі.

17. Обзору расходов для расчета объемов трансфертов общего характера не подлежат ранее переданные целевые текущие трансферты на повышение заработной платы, стипендии, пособия, жилищные выплаты.
При формировании прогнозных объемов текущих затрат местных бюджетов в объемах нецелевых трансфертов общего характера не учитываются расходы по формам согласно приложениям 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 и 40.
Параграф 4. Структура проекта закона и решений соответствующих маслихатов об объемах трансфертов общего характера между уровнями бюджетов
18. Закон Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера – между республиканским бюджетом и областными, городов республиканского значения, столицы бюджетами, состоит из следующих разделов:
1) объемы трансфертов общего характера с разделением на нецелевые и целевые с указанием целевого назначения;
2) затраты на развитие;
3) минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов по предложению центральных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы).
Структура разделов Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера, перечень показателей, необходимых для расчета объемом трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и областными, городов республиканского значения, столицы бюджетами, а также ответственные исполнители определяются по формам согласно приложениям 41, 42, 43, 44, 45 и 46 к настоящим Правилам.
19. Решение областного маслихата об объемах трансфертов общего характера – между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами, состоит из следующих разделов:
1) объемы трансфертов общего характера с разделением на нецелевые и целевые с указанием целевого назначения;
2) затраты на развитие;
3) минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов по предложению местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы).
Структура разделов решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера, перечень показателей, необходимых для расчета объемов трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами, а также ответственные исполнители определяются по формам согласно приложениям 47, 48, 49, 50, 51 и 52 к настоящим Правилам.
20. Решение маслихата о районном (города областного значения) бюджете – между районным (города областного значения) и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, состоит из следующих разделов:

17. Жалақыны, стипендияны, жәрдемақыны, тұрғын үй төлемдерін арттыруға бұрын берілген ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін есептеу үшін шығыстарды шолуға жатпайды.
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер көлемінде жергілікті бюджеттердің ағымдағы шығындарының болжамды көлемін қалыптастыру кезінде 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 және 40-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша шығыстар есепке алынбайды.
4-параграф. Бюджеттер деңгейлері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заң жобасының және тиісті мәслихаттардың шешімдерінің құрылымы
18. Республикалық бюджет пен облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасының Заңы мынадай бөлімдерден тұрады:
1) нысаналы мақсаты көрсетіле отырып, нысаналы емес және нысаналы болып бөлінетін жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі;
2) дамуға арналған шығындар;
3) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының ұсынысы бойынша шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңы бөлімдерінің құрылымы, республикалық бюджет пен облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін есептеу үшін қажетті көрсеткіштердің тізбесі, сондай-ақ жауапты орындаушылар осы Қағидаларға 41, 42, 43, 44, 45 және 46-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша айқындалады.
19. Облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың шешімі мынадай бөлімдерден тұрады:
1) нысаналы мақсаты көрсетіле отырып, нысаналы емес және нысаналы болып бөлінетін жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі;
2) дамуға арналған шығындар;
3) тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарының ұсынысы бойынша шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихат шешімінің бөлімдерінің құрылымы, облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін есептеу үшін қажетті көрсеткіштердің тізбесі, сондай-ақ жауапты орындаушылар осы Қағидаларға 47, 48, 49, 50, 51 және 52-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша айқындалады.
20. Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасындағы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет туралы мәслихаттың шешімі мынадай бөлімдерден тұрады:

1) объемы трансфертов общего характера с разделением на нецелевые и целевые с указанием целевого назначения;
2) затраты на развитие;
3) минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов по предложению местных уполномоченных органов соответствующей отрасли (сферы).
Структура разделов решения маслихата о районном (города областного значения) бюджете, перечень показателей, необходимых для расчета объемов трансфертов общего характера между районными (городов областного значения) и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, а также ответственные исполнители определяются по формам согласно приложениям 53, 54, 55, 56, 57 и 58 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок проведения мониторинга использования объемов трансфертов общего характера
21. Мониторинг объемов трансфертов общего характера осуществляется на основе бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета и информации, предоставляемой местными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы).
22. Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы), уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения), местные отраслевые государственные органы района (города областного значения), аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов осуществляют мониторинг в области трансфертов общего характера в соответствии со статьей 84 Бюджетного кодекса, в том числе:
1) целевых трансфертов общего характера на предмет целевого использования, в том числе за счет перераспределения в пределах достижения целей этого же направления;
2) затрат на развитие, на предмет целевого использования и достижения целевых индикаторов;
3) минимальных объемов финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов на предмет финансирования, согласно установленным объемам, в том числе с учетом перераспределения на другие направления расходов местного бюджета по согласованию с центральным уполномоченным органом и (или) местным уполномоченным органом соответствующей отрасли (сферы), определившим минимальные объемы финансирования из местного бюджета.
23. Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения) отчет о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развитие и минимальных объемов финансирования, установленных решением маслихата о районном (города областного значения) бюджете:

1) нысаналы мақсаты көрсетіле отырып, нысаналы емес және нысаналы болып бөлінетін жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі;
2) дамуға арналған шығындар;
3) тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарының ұсынысы бойынша шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі.
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет туралы мәслихат шешімінің бөлімдерінің құрылымы, аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін есептеу үшін қажетті көрсеткіштердің тізбесі, сондай-ақ жауапты орындаушылар осы Қағидаларға 53, 54, 55, 56, 57 және 58-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша айқындалады.
3-тарау. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемінің пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібі
21. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін мониторингтеу бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілігі және тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдары ұсынатын ақпарат негізінде жүзеге асырылады.
22. Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдары, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары Бюджет кодексінің 84-бабына сәйкес жалпы сипаттағы трансферттер саласында, оның ішінде:
1) мақсатына сай пайдаланылуы тұрғысынан, оның ішінде осы бағыттың мақсаттарына қол жеткізу шегінде қайта бөлу есебінен жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді;
2) дамуға арналған шығындарды мақсатына сай пайдаланылуы және нысаналы индикаторларға қол жеткізілуі тұрғысынан;
3) белгіленген көлемге сәйкес, оның ішінде орталық уәкілетті органмен және (немесе) жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемін айқындаған тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органымен келісу бойынша жергілікті бюджет шығыстарының басқа бағыттарына қайта бөлуді ескере отырып, қаржыландырылуы тұрығысынан шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең аз көлемдерін мониторингтеуді жүзеге асырады.
23. Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органына жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет туралы мәслихаттың шешімімен белгіленген қаржыландырудың ең аз көлемінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есепті:

1) ежеквартально, не позднее 5 числа следующего за отчетным кварталом;
2) по итогам года не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по формам согласно приложениям 59, 64 и 69 настоящих Правил.
24. Местные отраслевые государственные органы района (города областного значения), представляют в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета района отчет о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развитие и минимальных объемов финансирования, установленных решением маслихата района (города областного значения) о районном (города областного значения) бюджете:
1) ежеквартально, не позднее 5 числа следующего за отчетным кварталом;
2) по итогам года не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по формам согласно приложениям 60, 65 и 70 настоящих Правил.
25. Уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения), представляют в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) отчет о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развития и минимальных объемов финансирования, установленных решением областного маслихата об объемах трансфертов общего характер:
1) ежеквартально, не позднее 10 числа следующего за отчетным кварталом;
2) по итогам года не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по формам согласно приложениям 61, 66 и 71 настоящих Правил.
26. Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) отчет о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развития и минимальных объемов финансирования, установленных Законом об объемах трансфертов общего характера, представляют:
1) ежеквартально, не позднее 15 числа следующего за отчетным кварталом в центральные отраслевые государственные органы, по формам согласно приложениям 62, 67 и 72 настоящих Правил;
2) по итогам года не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом ревизионным комиссиям областей, городов республиканского значения, столицы для оценки достижения целей и целевых индикаторов плана развития области, города республиканского значения, столицы в рамках подготовки годового отчета об исполнении местного бюджета за отчетный финансовый год, центральному уполномоченному органу по региональной политике, центральным отраслевым государственным органам для подготовки аналитической информации по реализации соответствующих бюджетных программ (подпрограмм) в рамках подготовки годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год, по формам согласно приложениям 63, 68 и 73 настоящих Правил.

1) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-нен кешіктірмей;
2) жыл қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 59, 64 және 69-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
24. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдары ауданның бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджет туралы шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есепті:
1) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-нен кешіктірмей;
2) жыл қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 60, 65 және 70-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
25. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарына жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихаттың шешімімен белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есепті:
1) тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-нан кешіктірмей;
2) жыл қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 61, 66 және 71-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
26. Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдары жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемдерінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есепті:
1) осы Қағидаларға 62, 67 және 72-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей тоқсан сайын орталық салалық мемлекеттік органдарға;
2) жыл қорытындысы бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей осы Қағидаларға 63, 68 және 73-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларына есепті қаржы жылындағы жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті дайындау шеңберінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарына және нысаналы индикаторларына қол жеткізуді бағалау үшін, өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға, орталық салалық мемлекеттік органдарға есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті дайындау шеңберінде тиісті бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы жөнінде талдамалық ақпарат дайындау үшін ұсынады.

27. Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы), при составлении отчета о результатах мониторинга обеспечивают достоверность и правильность отражения данных, осуществляют анализ причин неосвоения средств целевых трансфертов общего характера, затрат на развитие, минимальных объемов финансирования, установленных законодательством об объемах трансфертов общего характера на соответствующий период.
28. Стоимостные показатели в отчетах о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развития и минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера, заполняются в тысячах тенге.
29. Формы отчетов о результатах мониторинга реализации целевых трансфертов общего характера, затрат на развития и минимальных объемов финансирования, установленных Законом об объемах трансфертов общего характера, подписываются руководителями уполномоченных органов по исполнению бюджета с расшифровкой подписи (фамилия и инициалы).
30. Исключен в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Исключен в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Исключен в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Исключен в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Исключен в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

27. Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдары мониторинг нәтижелері туралы есепті жасау кезінде деректердің анық және дұрыс көрсетілуін қамтамасыз етеді, жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер қаражатының игерілмеу себептерін, дамуға арналған шығындарды, тиісті кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңнамада белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін талдауды жүзеге асырады.
28. Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есептердегі құндық көрсеткіштер мың теңгемен толтырылады.
29. Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған шығындардың және жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең аз көлемінің іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есептердің нысандарына бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қояды, қолтаңбасы толық жазылады (тегі және аты-жөні).
30. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді
есептеу үшін қажетті
нысандарды, көрсеткіштер
тізбелерін ұсыну және келісу
тәртібін және олардың
пайдаланылуына мониторинг
жүргізу тәртібін қамтитын
жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Прогноз доходов местного бюджета города районного значения, сел, поселков, сельского округа
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 1-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппарат акима городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогноз доходов местного бюджета города районного значения, сел, поселков, сельского округа
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Факт
Оценка
Прогноз
предыдущий год
текущий год
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
Доходы, всего
1. Налоговые поступления, из них
Подоходный налог, всего
Корпоративный подоходный налог
Индивидуальный подоходный налог, всего
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
Социальный налог
Налоги на собственность, всего
Налоги на имущество, всего
Налог на имущество физических лиц
Земельный налог
Hалог на транспортные средства, всего
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
Hалог на транспортные средства с физических лиц
Единный земельный налог
Внутренние налоги на товары,работы и услуги, всего
Поступления за использование природных и других ресурсов
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2. Неналоговые поступления
3. Поступления от продажи основного капитала (без поступления от продажи гражданам квартир)
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Прогноз доходов
местного бюджета города
районного значения,
сел, поселков, сельского округа"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз доходов местного бюджета города районного значения, сел, поселков, сельского округа" (1-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтің жергілікті бюджет кірістерінің болжамы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтің жергілікті бюджет кірістерінің болжамы
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Нақты
Бағалау
Болжам
Алдыңғы жыл
Ағымдағы жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
2
4
5
6
Кірістер, барлығы
1. Салықтық түсімдер, оның ішінде:
Табыс салығы, барлығы
Корпоративтік табыс салығы
Жеке табыс салығы, барлығы
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы
Әлеуметтік салық
Меншік салығы, барлығы
Мүлік салығы, барлығы
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
Жер салығы
Көлік құралдарына салынатын салық, барлығы
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
Бірыңғай жер салығы
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салық
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер
Кәсіпкерлік және кәсіптік қызметті жүргізгені үшін алымдар
2. Салықтық емес түсімдер
3. Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер (азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдерсіз)
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Аудандық маңызы бар
қаланың, ауылдардың,
кенттердің, ауылдық округтің
жергілікті бюджет кірістерінің
болжамы" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтің жергілікті бюджет кірістерінің болжамы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз доходов местного бюджета города районного значения, сел, поселков, сельского округа" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию бюджета сельского округа или аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование доходов бюджета согласно единой бюджетной классификации.
5. В графе 2 указывается фактические поступления за предыдущий год.
6. В графе 3 указывается оценка поступлений текущего года.
7. В графа 4, 5, 6 указывается прогноз поступлений за 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 2 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Прогноз доходов местного бюджета района (города областного значения).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 2-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 апреля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогноз доходов местного бюджета района (города областного значения)
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Факт
Оценка
Прогноз
предыдущий год
текущий год
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
Доходы, всего

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтің жергілікті бюджет кірістерінің болжамы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауылдық округтің мемлекеттік бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының немесе аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет кірістерінің атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда өткен жылғы нақты түсімдер көрсетіледі.
6. 3-бағанда ағымдағы жылғы түсімдердің бағалауы көрсетіледі.
7. 4, 5, 6-бағандарда 1-жылдағы, 2-жылдағы, 3-жылдағы түсімдердің болжамы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін
ұсыну және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджет кірістерінің болжамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджет кірістерінің болжамы
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Нақты
Бағалау
Болжам
Алдыңғы жыл
Ағымдағы жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
Кірістер, барлығы

1. Налоговые поступления, из них
Подоходный налог, всего
Корпоративный подоходный налог
Индивидуальный подоходный налог,всего
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
Социальный налог
Налоги на собственность, всего
Налоги на имущество, всего
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
Налог на имущество физических лиц
Земельный налог
Hалог на транспортные средства, всего
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
Hалог на транспортные средства с физических лиц
Единный земельный налог
Внутренние налоги на товары,работы и услуги, всего
Акцизы
Поступления за использование природных и других ресурсов
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
Прочие налоги
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов, уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2. Неналоговые поступления
3. Поступления от продажи основного капитала (без поступления от продажи гражданам квартир)
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Прогноз доходов местного
бюджета района (города
областного значения)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз доходов местного бюджета района (города областного значения)" (2-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз доходов местного бюджета района (города областного значения)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию бюджета района (города областного значения), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.

1. Салықтық түсімдер, оның ішінде
Табыс салығы, барлығы
Корпоративтік табыс салығы
Жеке табыс салығы, барлығы
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан алынатын жеке табыс салығы
Әлеуметтік салық
Меншік салығы, барлығы
Мүлік салығы, барлығы
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
Жер салығы
Көлік құралдарына салынатын салық, барлығы
Заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдарына салынатын салық
Жеке тұлғалардан алынатын көлік құралдарына салынатын салық
Бірыңғай жер салығы
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салық
Акциздер
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер
Кәсіпкерлік және кәсіптік қызметті жүргізгені үшін алымдар
Заңды маңызы бар іс-әрекеттер жасағаны және (немесе) оған уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2. Салықтық емес түсімдер
3. Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер (азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдерсіз)
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) жергілікті бюджет
кірістерінің болжамы"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджет кірістерінің болжамы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (2-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті бюджет кірістерінің болжамы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.

1. Налоговые поступления, из них
0
0
0
0
0
Социальный налог
Поступления за использование природных и других ресурсов
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
Налог на игорный бизнес
2. Неналоговые поступления
3. Поступления от продажи основного капитала (без поступления от продажи гражданам квартир)
4. Специальные поступления, всего
0
0
0
0
0
Плата за негативное воздействие на окружающую среду
Штрафы за нарушение нормативов допустимого антропогенного воздействия на окружающую среду от недропользователей, налагаемых в соответствии со статьей 328 Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
Отчисления недропользователей на финансирование обучения казахстанских кадров
Cредства, полученные от недропользователей и организаций нефтяного сектора по искам о возмещении вреда, штрафы в области охраны окружающей среды, налагаемые в соответствии со статьей 324 Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Прогноз объема доходов
областного (города
республиканского значения,
столицы) бюджета"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз объема доходов областного (города республиканского значения, столицы) бюджета" (3-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз объема доходов областного (города республиканского значения, столицы) бюджета" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование доходов бюджета согласно единой бюджетной классификации.

1. Салықтық түсімдер, оның ішінде
Әлеуметтік салық
Табиғы және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
Кәсіпкерлік және кәсіптік қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
Ойын бизнесі салығы
2. Салықтық емес түсімдер
3. Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер (азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдерсіз)
4. Арнаулы түсімдер, барлығы
Қоршаған ортаға теріс әсер еткені үшін төлемақы
Жер қойнауын пайдаланушылардың қоршаған ортаға жол берілетін антропогендік әсер ету нормаларын бұзғаны үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 328 бапына сәйкес салынатын айыппұлдар.
Жер қойнауын пайдаланушылардың өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға аударымдары
Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық кадрларды даярлауды қаржыландыруға аударымдары
Жер қойнауын пайдаланушылардан және мұнай секторы ұйымдарынан келтірілген залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша алынған қаражат, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 324 бапына сәйкес салынатын қоршаған ортаны қорғау саласындағы айыппұлдар.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Облыстық (республикалық
маңызы бар қала, астана)
бюджет кірістері көлемінің
болжамы" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджет кірістері көлемінің болжамы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (3-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) бюджет кірістері көлемінің болжамы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет кірістерінің атауы көрсетіледі.

2. Неналоговые поступления
3. Поступления от продажи основного капитала (без поступления от продажи гражданам квартир)
4. Специальные поступления, всего
Плата за негативное воздействие на окружающую среду
Штрафы за нарушение нормативов допустимого антропогенного воздействия на окружающую среду от недропользователей, налагаемых в соответствии со статьей 328 Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
Отчисления недропользователей на финансирование обучения казахстанских кадров
Cредства, полученные от недропользователей и организаций нефтяного сектора по искам о возмещении вреда, штрафы в области охраны окружающей среды, налагаемые в соответствии со статьей 324 Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Прогноз объема доходов
местного бюджета области
(города республиканского
значения, столицы)".
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз объема доходов местного бюджета области (города республиканского значения, столицы)" (4-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогноз объема доходов местного бюджета области (города республиканского значения, столицы)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию бюджета области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование доходов бюджета согласно единой бюджетной классификации.
5. В графе 2 указывается фактические поступления за предыдущий год.
6. В графе 3 указывается оценка поступлений текущего года.

2. Салықтық емес түсімдер
3. Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер (азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдерсіз)
4. Арнаулы түсімдер, барлығы
Қоршаған ортаға теріс әсер еткені үшін төлемақы
Жер қойнауын пайдаланушылардың қоршаған ортаға жол берілетін антропогендік әсер ету нормаларын бұзғаны үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 328 бапына сәйкес салынатын айыппұлдар.
Жер қойнауын пайдаланушылардың өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға аударымдары
Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық кадрларды даярлауды қаржыландыруға аударымдары
Жер қойнауын пайдаланушылардан және мұнай секторы ұйымдарынан келтірілген залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша алынған қаражат, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 324 бапына сәйкес салынатын қоршаған ортаны қорғау саласындағы айыппұлдар.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Облыстың (республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың) жергілікті бюджет
кірістері көлемінің
болжамы" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті бюджет кірістері көлемінің болжамы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (4-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті бюджет кірістері көлемінің болжамы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет кірістерінің атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда өткен жылғы нақты түсімдер көрсетіледі.
6. 3-бағанда ағымдағы жылғы түсімдердің бағалауы көрсетіледі.

7. В графа 4, 5, 6 указывается прогноз поступлений за 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 5 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе 5-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппарат акима городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предыдущий к плановому периоду

7. 4, 5, 6-бағандарда 1-жылдағы, 2-жылдағы, 3-жылдағы түсімдердің болжамы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпаннан кешіктірілмейді
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар

Всего (гр. 3+гр. 5)
в том числе
ФОТ
в том числе экологические надбавки
Прочие затраты
1
2
3
4
5
ВСЕГО
1. Функциональная группа
функциональная подгруппа:
Продолжение таблицы
Расходы, не учитываемые при планировании прогнозных объемов нецелевых трансфертов общего характера, в том числе по направлениям:
Всего (гр. 7+гр. 9+гр.10+гр. 11+гр. 12+гр.13+гр.14+гр.15)
в том числе:
целевые трансферты
в т.ч. ФОТ
затраты на обслуживание и погашение долга местного исполнительного органа
бюджетные кредиты
государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства, проектам строительства "под ключ"
резерв местного исполнительного органа
имиджевые расходы
гранты
исследования, консалтинговые услуги, научно-технические проекты и программы
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
Утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предыдущий к плановому периоду (за вычетом не учитываемых расходов) для применения за расчетную базу прогнозирования объема текущих затрат местных бюджетов
Индексация, предусмотренная законодательными актами (инфляция)
Всего (гр.17+гр. 19)
в т.ч.
1 год
2 год
3 год
ФОТ (гр.3-гр.8)
в т.ч. эколог. надбавки
Прочие затраты (гр. 5- (гр. 6-гр.8)
значение, %
сумма (гр. 19*гр.20)
значение, %
сумма ((гр. 19+гр.21)*гр. 22)
значение, %

Барлығы (3-б. + 5-б.)
оның ішінде
ЕТҚ
оның ішінде экологиялық үстемеақы
Өзге де шығындар
1
2
3
4
5
БАРЛЫҒЫ
1. Функционалдық топ
функционалдық кіші топ:
Кестенің жалғасы
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің болжамды көлемін жоспарлау кезінде, оның ішінде бағыттар бойынша ескерілмейтін шығыстар:
Барлығы (7б.+ 9-б.+10-б.+11-б.+12-б.+13-б.+14-б.+15-б.)
оның ішінде:
нысаналы трансферттер
оның ішінде ЕТҚ
жергілікті атқарушы органның борышына қызмет көрсетуге және өтеуге арналған шығындар
бюджеттік кредиттер
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер
жергілікті атқарушы органның резерві
имидждік шығыстар
гранттар
зерттеулер, консалтингтік көрсетілетін қызметтер, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Жергілікті бюджеттердің ағымдағы шығындарының көлемін болжаудың есептік базасына қолдану үшін жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар (есепке алынбайтын шығыстарды шегергенде)
Заңнамалық актілерде көзделген индекстеу (инфляция)
Барлығы (17-б.+ 19-б.)
оның ішінде
1-жыл
2-жыл
3-жыл
ЕТҚ (3-б.-8-б.)
оның ішінде экологиялық үстемеақы
Өзге де шығындар (5-б. (6-б.-8-б.)
мәні, %
сомасы (19-б.*20-б.)
мәні, %
сомасы ((19-б.+21-б.)* 22-б.)
мәні, %

ФОТ (гр. 17+гр.44)
в т.ч. эколог. надбавки
Прочие затраты (гр.19+гр 21+гр 23+гр 25+гр.31+гр.34+гр.46+гр.49)
58
59
60
61
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
на безвозмездной основе
"Предложения аппаратов
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов по
прогнозным объемам затрат
нецелевых трансфертов общего
характера ежегодно на
планируемый период"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (5-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование функциональной группы и подгруппы в соответствии с бюджетной классификацией.
5. В графах 2–5 указываются утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предшествующий плановому периоду:
1) Графа 2: общая сумма затрат (сумма граф 3 и 5).
2) Графа 3: фонд оплаты труда (ФОТ).
3) Графа 4: в том числе экологические надбавки.
4) Графа 5: прочие текущие затраты.
6. В графах 6–15 отражаются расходы, которые не учитываются при расчете трансфертов общего характера:
1) Графа 6: общая сумма исключаемых расходов (сумма граф 7, 9–15).
2) Графы 7–15: детализация по направлениям (целевые трансферты, ФОТ по ним, обслуживание долга, кредиты, ГЧП, резерв, имиджевые расходы, гранты и исследования).

ЕТҚ (17-б.+44-б.)
оның ішінде экологиялық үстемеақы
Өзге де шығындар (19-б.+21-б.+23-б.+25-б.+31-б.+34-б.+46-б.+49-б.)
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Аудандық маңызы
бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының жыл сайын
жоспарланатын кезеңге
арналған жалпы сипаттағы
нысаналы емес трансферттер
шығындарының болжамды
көлемі бойынша ұсыныстары"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (5-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік сыныптамаға сәйкес функционалдық топтың және кіші топтың атауы көрсетіледі.
5. 2–5-бағандарда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар көрсетіледі:
1) 2-баған: шығындардың жалпы сомасы (3 және 5-бағандардың сомасы).
2) 3-баған: еңбекақы төлеу қоры (ЕТҚ).
3) 4-баған: оның ішінде экологиялық үстемеақы.
4) 5-баған: өзге де ағымдағы шығындар.
6. 6–15-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілмейтін шығыстар көрсетіледі:
1) 6-баған: алып тасталатын шығыстардың жалпы сомасы (7, 9–15-бағандардың сомасы).
2) 7–15-бағандар: бағыттар (нысаналы трансферттер, олар бойынша ЕТҚ, борышқа қызмет көрсету, кредиттер, МЖӘ, резерв, имидждік шығыстар, гранттар мен зерттеулер) бойынша нақтылау көрсетіледі.

7. В графах 16–19 рассчитывается базовая база для прогнозирования (затраты за вычетом не учитываемых расходов):
1) Графа 17: ФОТ для расчета (гр. 3 – гр. 8).
2) Графа 19: прочие затраты для расчета (гр. 5 – (гр. 6 – гр. 8)).
8. В графах 20–25 указывается индексация (инфляция) на 3-летний плановый период: указывается процент (%) и итоговая сумма индексации для каждого года отдельно.
9. В графах 26–31 рассчитывается влияние прироста населения на прогнозные объемы с применением соответствующих коэффициентов.
10. В графах 32–34 указываются результаты обзора расходов (оптимизация или перераспределение) на основе заключений.
11. В графах 35–46 отражается увеличение безусловно базовых расходов, связанных с расширением функций и полномочий госорганов, в разрезе ФОТ и прочих затрат на 3 года.
12. В графах 47–49 указываются затраты на содержание медицинских учреждений для граждан, пострадавших от экологических бедствий (Приаралье, Семипалатинский полигон).
13. В графах 50–61 выводятся итоговые прогнозные объемы затрат на 3 года: суммируются базовые показатели, индексация, прирост населения, результаты обзора и увеличение функций по каждому году планового периода.
Приложение 6 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
Наименование административной формы: Прогнозная численность населения городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 6-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогнозная численность населения городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Единица измерения: человек
Наименование функциональных подгрупп
Показатели
численность потребителей года, предшествующему планируемому периоду
1 год
2 год
3 год
численность населения
прирост численности к предшествующему к планируемому периоду
численность начисленность
прирост численности к 1-му году планируемого периода
численностьнаселения
прирост численности к 2-му году планируемого периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9

7. 16–19-бағандарда болжау жасауға арналған базалық негіз есептеледі (ескерілмейтін шығыстарды шегергендегі шығындар):
1) 17-баған: есептеуге арналған ЕТҚ (3-бағ. – 8-бағ.).
2) 19-баған: есептеуге арналған басқа да шығындар (5-бағ. – (6-бағ. – 8-бағ.).
8. 20–25-бағандарда 3 жылдық жоспарлы кезеңге арналған индекстеу (инфляция) көрсетіледі: әр жыл үшін жеке пайыз (%) және индекстеудің қорытынды сомасы көрсетіледі.
9. 26–31-бағандарда тиісті коэффициенттер қолданыла отырып, халық саны өсімінің болжамды көлемдерге әсері есептеледі.
10. 32–34-бағандарда қорытындылар негізінде шығыстарға шолу жүргізу нәтижелері (оңтайландыру немесе қайта бөлу) көрсетіледі.
11. 35–46-бағандарда мемлекеттік органдардың функциялары мен өкілеттіктерінің кеңеюіне байланысты сөзсіз базалық шығыстардың ұлғаюы 3 жылға арналған ЕТҚ және басқа да шығындар бөлінісінде көрсетіледі.
12. 47–49-бағандарда экологиялық апаттардан зардап шеккен азаматтарға (Арал өңірі, Семей полигоны) арналған медициналық мекемелерді күтіп-ұстауға жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
13. 50–61-бағандарда 3 жылға арналған шығындардың жиынтық болжамды көлемі шығарылады: жоспарлы кезеңнің әр жылы бойынша базалық көрсеткіштер, индекстеу, халық санының өсімі, шолу нәтижелері және функциялардың ұлғаюы жинақталады.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара
іс-қимыл тәртібін, тиісті
саланың (аяның) орталық
уәкілетті органдарының және
жергілікті атқарушы
органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді
есептеу үшін қажетті
нысандарды, көрсеткіштер
тізбелерін ұсыну және келісу
тәртібін және олардың
пайдаланылуына мониторинг
жүргізу тәртібін қамтитын
жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер халқының болжамды саны
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 6-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер халқының болжамды саны
Өлшем бірлігі: адам
Функционалдық кіші топтардың атауы
Көрсеткіштер
жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың тұтынушылар саны
1-жыл
2-жыл
3-жыл
халық саны
жоспарланатын кезеңнің алдындағы ға қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 1-ші жылына қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 2-ші жылына қарағанда санның өсімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9

1. Государственные услуги общего характера
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
Численность постоянного населения
Финансовая деятельность
Планирование и статистическая деятельность
Прочие государственные услуги общего характера
2. Оборона
Военные нужды
Лица мужского пола призывного возраста от 18 до 27 лет
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
Численность постоянного населения
3. Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Правоохранительная деятельность
Численность постоянного населения
Уголовно-исполнительная система
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
Численность постоянного населения
4. Образование
Дошкольное воспитание и обучение
Численность детей в возрасте от 1 до 5 лет
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Лица от 6 до 18 лет, для расчета прогнозного объема текущих затрат в области образования по физической культуре и спорту
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
Лица от 14 до 18 лет
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области образования
5. Здравоохранение
Охрана здоровья населения
Численность постоянного населения
Специализированная медицинская помощь
Поликлиники
Другие виды медицинской помощи
Прочие услуги в области здравоохранения
6. Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальное обеспечение
Численность детей в возрасте от 6 до 18 лет и численность населения старше пенсионного возраста
Социальная помощь
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
Численность постоянного населения
7. Жилищно-коммунальное хозяйство
Жилищное хозяйство
Численность постоянного населения
Коммунальное хозяйство
Численность постоянного населения
Численность постоянного населения
Благоустройство населенных пунктов
Численность постоянного населения
8. Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Деятельность в области культуры
Численность постоянного населения
Спорт
Численность детей в возрасте от 4 до 18 лет
Информационное пространство
Численность постоянного населения
Туризм
Туризм, количество койко-суток
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
Численность постоянного населения
09. Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Топливо и энергетика
Численность постоянного населения
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
10. Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Сельское хозяйство
Численность постоянного населения
Водное хозяйство
Лесное хозяйство
Численность постоянного населения
Рыбное хозяйство
Численность постоянного населения
Охрана окружающей среды
Земельные отношения
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

1. Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Өкілді, атқарушы және мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын басқа да органдар
Тұрақты халық саны
Қаржылық қызмет
Жоспарлау және статистикалық қызмет
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
2. Қорғаныс
Әскери мұқтаждықтар
18 жастан 27 жасқа дейінгі әскерге шақыру жасындағы ер адамдар
Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру
Тұрақты халық саны
3. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Құқық қорғау қызметі
Тұрақты халық саны
Қылмыстық-атқару жүйесі
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
4. Білім беру
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
1-ден 5 жасқа дейінгі балалар саны
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Дене шынықтыру және спорт бойынша білім беру саласындағы ағымдағы шығындардың болжамды көлемін есептеу үшін 6-дан 18 жасқа дейінгі адамдар
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
14-тен 18 жасқа дейінгі адамдар
Мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
Тұрақты халық саны
Білім беру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
5. Денсаулық сақтау
Халықтың денсаулығын қорғау
Тұрақты халық саны
Мамандандырылған медициналық көмек
Емханалар
Медициналық көмектің басқа да түрлері
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
6. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік қамсыздандыру
6-дан 18 жасқа дейінгі балалар саны және зейнеткерлік жастан асқан халық саны
Әлеуметтік көмек
Тұрақты халық саны
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
7. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Тұрғын үй шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Коммуналдық шаруашылық
Тұрақты халық саны
Тұрақты халық саны;
Елді мекендерді абаттандыру
Тұрақты халық саны
8. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Мәдениет саласындағы қызмет
Тұрақты халық саны
Спорт
4-тен 18 жасқа дейінгі балалар саны
Ақпараттық кеңістік
Тұрақты халық саны
Туризм
Туризм, тәулік-төсек саны
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
09. Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
Отын және энергетика
Тұрақты халық саны
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
10. Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Ауыл шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Су шаруашылығы
Орман шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Балық шаруашылығы
Тұрақты халық саны
Қоршаған ортаны қорғау
Жер қатынастары
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер

11. Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Численность постоянного населения
Прочие услуги в сфере промышленности, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
12. Транспорт и коммуникации
Автомобильный транспорт
Численность постоянного населения
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
Численность постоянного населения
13. Прочие
Регулирование экономической деятельности
Численность постоянного населения
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
Прочие
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Прогнозная численность
населения городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозная численность населения городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (6-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозная численность населения городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. Графа 1 (Наименование функциональных подгрупп): здесь перечислены сферы государственной деятельности (образование, здравоохранение, оборона и т.д.). Каждая подгруппа требует данных по своей специфической категории населения.
5. Графа 2 (Показатели): указывается демографическая группа, которая является потребителем услуг в данной подгруппе (например, "Численность постоянного населения" или "Лица от 6 до 18 лет").
6. Графа 3 (Численность потребителей года, предшествующего планируемому): вносятся фактические данные за прошлый (отчетный) год.

11. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Тұрақты халық саны
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
12. Көлік және коммуникациялар
Автомобиль көлігі
Тұрақты халық саны
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрақты халық саны
13. Өзгелері
Экономикалық қызметті реттеу
Тұрақты халық саны
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
Өзгелері
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Аудандық маңызы
бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер халқының
болжамды саны" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер халқының болжамды саны" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (6-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер халқының болжамды саны" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-баған (Функционалдық кіші топтардың атауы): мұнда мемлекеттік қызмет салалары (білім беру, денсаулық сақтау, қорғаныс және т.б.) көрсетілген. Әрбір кіші топ халықтың өзіне тән ерекше санаты бойынша деректерді талап етеді.
5. 2-баған (Көрсеткіштер): осы кіші топта көрсетілетін қызметтерді тұтынушы болып табылатын демографиялық топ көрсетіледі (мысалы, "Тұрақты халық саны" немесе "6-дан 18 жасқа дейінгі адамдар").
6. 3-баған (Жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдағы тұтынушылар саны): мұнда өткен (есепті) жылдағы нақты деректер енгізіледі.

7. Графы 4, 6, 8 (Численность населения по годам): Прогнозное количество людей на 1-й, 2-й и 3-й годы планируемого периода соответственно.
8. Графы 5, 7, 9 (Прирост численности): Математическая разница между текущим прогнозным годом и предыдущим годом (показывает, на сколько человек увеличилось или уменьшилось количество потребителей).
На основе предоставленной формы, ниже приведено описание заполнения строк по порядку, согласно структуре таблицы:
9. Государственные услуги общего характера
•Представительные, исполнительные и другие органы: в графу 2 вносится "Численность постоянного населения", так как деятельность этих органов охватывает всех жителей региона.
• Финансовая, планирующая и статистическая деятельность: расчет ведется исходя из общей численности населения.
10. Оборона
• Военные нужды: здесь указывается специфический показатель — "Лица мужского пола призывного возраста от 18 до 27 лет".
• Организация работы по чрезвычайным ситуациям: заполняется на основании общей численности постоянного населения.
11. Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
• Правоохранительная деятельность: показателем является "Численность постоянного населения".
• Уголовно-исполнительная система: данные вносятся в соответствии с численностью потребителей услуг данной системы.
• Прочие услуги в области порядка и безопасности: расчет также привязан к общей численности населения.
12. Образование
• Дошкольное воспитание и обучение: в графе 2 фиксируется "Численность детей в возрасте от 1 до 5 лет".
• Начальное, среднее и общее среднее образование: указываются "Лица от 6 до 18 лет".
• Техническое и профессиональное образование: расчет ведется по категории "Лица от 14 до 18 лет".
• Переподготовка и повышение квалификации: используется показатель общей численности населения.
13. Здравоохранение
• Охрана здоровья, специализированная помощь и поликлиники: для всех подпунктов данного раздела основным показателем является "Численность постоянного населения".
14. Социальная помощь и социальное обеспечение
• Социальное обеспечение: в графе 2 суммируется "Численность детей в возрасте от 6 до 18 лет и численность населения старше пенсионного возраста".
• Социальная помощь: указывается общая численность постоянного населения.
.15. Жилищно-коммунальное хозяйство
• Жилищное, коммунальное хозяйство и благоустройство: все строки заполняются на основе данных о численности постоянного населения.
16. Культура, спорт, туризм и информационное пространство
• Культура и информационное пространство также прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства: используется показатель численности постоянного населения.

7. 4, 6, 8-бағандар (Жылдар бойынша халық саны): тиісінше жоспарланатын кезеңнің 1-ші, 2-ші және 3-ші жылдарына арналған адамдардың болжамды саны.
8. 5, 7, 9-бағандар (Санның өсімі): ағымдағы болжамды жыл мен өткен жыл арасындағы математикалық айырма (тұтынушылар санының қанша адамға көбейгенін немесе азайғанын көрсетеді).
Ұсынылған нысан негізінде төменде кесте құрылымына сәйкес жолдарды реті бойынша толтыру сипаттамасы берілген:
9. Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
• Өкілді, атқарушы және басқа да органдар: 2-бағанға "Тұрақты халық саны" енгізіледі, өйткені бұл органдардың қызметі өңірдің барлық тұрғындарын қамтиды.
• Қаржылық, жоспарлау және статистикалық қызмет: есептеу халықтың жалпы саны негізінде жүргізіледі.
10. Қорғаныс
• Әскери мұқтаждықтар: мұнда ерекше көрсеткіш — "18-ден 27 жасқа дейінгі әскерге шақыру жасындағы ер адамдар" көрсетіледі.
• Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру: тұрақты халықтың жалпы саны негізінде толтырылады.
11. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
• Құқық қорғау қызметі: көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Қылмыстық-атқару жүйесі: деректер осы жүйенің көрсетілетін қызметтерін тұтынушылар санына сәйкес енгізіледі.
• Тәртіп пен қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: есептеу халықтың жалпы санына негізделеді.
12. Білім беру
• Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту: 2-бағанда "1-ден 5 жасқа дейінгі балалар саны" тіркеледі.
• Бастауыш, орта және жалпы орта білім беру: "6-дан 18 жасқа дейінгі балалар" көрсетіледі.
• Техникалық және кәсіптік білім беру: есептеу "14-тен 18 жасқа дейінгі балалар" санаты бойынша жүргізіледі.
• Қайта даярлау және біліктілікті арттыру: халықтың жалпы саны көрсеткіші қолданылады.
13. Денсаулық сақтау
• Денсаулық сақтау, мамандандырылған көмек және емханалар: осы бөлімнің барлық тармақшалары үшін негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
14. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
• Әлеуметтік қамсыздандыру: 2-бағанда "6-дан 18 жасқа дейінгі балалар саны мен зейнеткерлік жастан асқан халық саны" жинақталады.
• Әлеуметтік көмек: тұрақты халықтың жалпы саны көрсетіледі.
15. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
• Тұрғын үй, коммуналдық шаруашылық және абаттандыру: барлық жолдар тұрақты халық саны туралы деректер негізінде толтырылады.
16. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
• Мәдениет және ақпараттық кеңістік, сондай-ақ мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер: тұрақты халық саны көрсеткіші қолданылады.

• Спорт: используется показатель — "Численность детей в возрасте от 4 до 18 лет".
• Туризм: указывается показатель "Туризм, количество койко-суток".
17. Топливно-энергетический комплекс и недропользование
• Топливо и энергетика: в графе 2 указывается "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в области ТЭК: заполняется на основании данных о численности потребителей в данной сфере.
18. Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
• Сельское хозяйство: основным показателем в графе 2 является "Численность постоянного населения".
• Лесное хозяйство: расчет ведется исходя из "Численности постоянного населения".
• Рыбное хозяйство: в качестве показателя вносится "Численность постоянного населения".
• Водное хозяйство, охрана среды и земельные отношения: заполняются согласно численности потребителей соответствующих услуг в регионе.
19. Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
• Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность: в графе 2 указывается "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в сфере промышленности и строительства: вносятся данные по численности населения, охваченного данными услугами.
20. Транспорт и коммуникации
• Автомобильный транспорт: основным показателем для планирования является "Численность постоянного населения".
• Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций: в графе 2 фиксируется "Численность постоянного населения".
21. Прочие
• Регулирование экономической деятельности: расчет производится на основании "Численности постоянного населения".
• Поддержка предпринимательства и прочие услуги: заполняются исходя из количества потребителей данных государственных услуг.
Приложение 7 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат на развитие
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 7-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат на развитие
Единица измерения: тысяч тенге
Утвержденные затраты на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду
Фактический показатель СРС
Коэффициент наивысшего показателя СРС, примененный для достижения наивысшего показателя среди городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Прогнозные объемы затрат на плановый период
Прогнозный показатель СРС на конец планового периода
Наименование
Сумма
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
7
8
в разрезе направлений
1 …
2 …
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения аппаратов
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов по
прогнозным объемам
затрат на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат на развитие" (7-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

• Спорт: "4-тен 18 жасқа дейінгі балалар саны" көрсеткіші қолданылады.
• Туризм: "Туризм, тәулік-төсек саны" көрсеткіші көрсетіледі.
17. Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
• Отын және энергетика: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" көрсетіледі.
• ОЭК саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: осы саладағы тұтынушылар саны туралы деректер негізінде толтырылады.
18. Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
• Ауыл шаруашылығы: 2-бағандағы негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Орман шаруашылығы: есептеу "Тұрақты халық саны" негізінде жүргізіледі.
• Балық шаруашылығы: көрсеткіш ретінде "Тұрақты халық саны" енгізіледі.
• Су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары: өңірдегі тиісті көрсетілетін қызметтерді тұтынушылар санына сәйкес толтырылады.
19. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
• Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" көрсетіледі.
• Өнеркәсіп және құрылыс саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: осы көрсетілетін қызметтермен қамтылған халық саны бойынша деректер енгізіледі.
20. Көлік және коммуникациялар
• Автомобиль көлігі: жоспарлау үшін негізгі көрсеткіш "Тұрақты халық саны" болып табылады.
• Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер: 2-бағанда "Тұрақты халық саны" тіркеледі.
21. Өзгелері
• Экономикалық қызметті реттеу: есептеу "Тұрақты халық саны" негізінде жүргізіледі.
• Кәсіпкерлікті қолдау және өзге де көрсетілетін қызметтер: осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушылар саны негізінде толтырылады.
Орталық және жергілікті атқарушы
органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының және
жергілікті атқарушы органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін
ұсыну және келісу тәртібін және олардың
пайдаланылуына мониторинг жүргізу
тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 7-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындар
ӨСЖ нақты көрсеткіші
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында ең жоғары көрсеткішке қол жеткізу үшін қолданылған ӨСЖ ең жоғары көрсеткішінің коэффициенті
Жоспарлы кезеңге арналған шығындардың болжамды көлемі
Жоспарлы кезеңнің соңындағы ӨСЖ болжамды көрсеткіші
Атауы
сомасы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
Бағыты бойынша
1 …
2 …
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық
округтер әкімдері аппараттарының
дамуға арналған шығындардың
болжамды көлемі бойынша
ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (7-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
5. В графе 2, указывается сумма утвержденных затрат на бюджетные программы развития на год, предыдущий к плановому периоду.
6. В графах 3 указывается фактический показатель СРС.
7. В графе 4 указывается коэффициент наивысшего показателя СРС, примененный для достижения наивысшего показателя среди городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
8. В графе 5-7 указывается за 1 год, 2 год, 3 год прогнозные объемы затрат на плановый период.
9. В графе 8 указываются прогнозный показатель СРС на конец планового периода.
Приложение 8 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 8-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
Государственные услуги общего характера
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
Финансовая деятельность
Планирование и статистическая деятельность
Прочие государственные услуги общего характера
Оборона
Военные нужды
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Правоохранительная деятельность
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
Образование
Дошкольное воспитание и обучение
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
Прочие услуги в области образования
Здравоохранение
Охрана здоровья населения
Другие виды медицинской помощи
Прочие услуги в области здравоохранения
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальное обеспечение
Социальная помощь
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
Жилищно-коммунальное хозяйство
Жилищное хозяйство
Коммунальное хозяйство
Благоустройство населенных пунктов
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Деятельность в области культуры
Спорт
Информационное пространство
Туризм
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Топливо и энергетика
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Сельское хозяйство
Водное хозяйство
Лесное хозяйство
Охрана окружающей среды
Земельные отношения
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Автомобильный транспорт
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения аппаратов
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов по
прогнозным объемам
капитальных затрат
дополнительно определенных, в
соответствии с разработанными
отраслевыми методиками"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками" (8-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларына бекітілген шығындардың сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағандарда ӨСЖ-нің нақты көрсеткіші көрсетіледі.
7. 4-бағанда аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында ең жоғары көрсеткішке қол жеткізу үшін қолданылған ӨСЖ-нің ең жоғары көрсеткіш коэффициенті көрсетіледі.
8. 5-7-бағандарда жоспарлы кезеңге арналған шығындардың 1-ші, 2-ші, 3-ші жылдардағы болжамды көлемі көрсетіледі.
9. 8-бағанда жоспарлы кезеңнің соңындағы ӨСЖ-нің болжамды көрсеткіші көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы
органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының және
жергілікті атқарушы органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін
ұсыну және келісу тәртібін және олардың
пайдаланылуына мониторинг жүргізу
тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 8-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа да органдар
Қаржылық қызмет
Жоспарлау және статистикалық қызмет
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Әскери мұқтаждықтар
Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Құқық қорғау қызметі
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Білім беру
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
Мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
Білім беру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Денсаулық сақтау
Халықтың денсаулығын қорғау
Медициналық көмектің басқа түрлері
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік қамсыздандыру
Әлеуметтік көмек
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Тұрғын үй шаруашылығы
Коммуналдық шаруашылық
Елді мекендерді абаттандыру
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Мәдениет саласындағы қызмет
Спорт
Ақпараттық кеңістік
Туризм
Мәдениетті, спортты, туризмді және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
Отын және энергетика
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Ауыл шаруашылығы
Су шаруашылығы
Орман шаруашылығы
Қоршаған ортаны қорғау
Жер қатынастары
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Автомобиль көлігі
Көлік және коммуникация саласындағы өзге де көрсетілетін қызметтер
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық
округтер әкімдері аппараттарының
әзірленген салалық әдістемелерге
сәйкес қосымша айқындалған күрделі
шығындарының болжамды көлемі
бойынша ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (8-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам капитальных затрат дополнительно определенных, в соответствии с разработанными отраслевыми методиками". (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование государственных услуг.
5. В графе 2 указывается сумма затрат государственных услуг на 1 год.
6. В графах 3 указывается сумма затрат государственных услуг на 2 год.
7. В графе 4 указывается сумма затрат государственных услуг на 3 год.
Приложение 9 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) и в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам трансфертов общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 9-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам трансфертов общего характера
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Итого (тысяч тенге)
в том числе

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының әзірленген салалық әдістемелерге сәйкес қосымша айқындалған күрделі шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің 1-жылға арналған шығындар сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің 2-жылға арналған шығындар сомасы көрсетіледі.
7. 4-бағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің 3-жылға арналған шығындар сомасы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы
органдардың, басқа да ұйымдардың өзара
іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының және
жергілікті атқарушы органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды, көрсеткіштер
тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына мониторинг
жүргізу тәртібін қамтитын жалпы
сипаттағы трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 9-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңге дейінгі жылға бекітілген жоспар
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Жиыны (мың теңге)
соның ішінде

2. прогнозные объемы целевых трансфертов общего характера, всего
в том числе до подфункций единой бюджетной классификации расходов бюджета
1.
2.
3.
2.1 минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения аппаратов
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов по
прогнозным объемам
трансфертов общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам трансфертов общего характера" (9-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Предложения аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по прогнозным объемам трансфертов общего характера" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа города районного значения, села, поселка, сельского округа, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование прогнозных объемов трансфертов общего характера.
5. В графе 2, указывается сумма утвержденного плана на год, предыдущий к плановому периоду.
6. В графах 3 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 1 год.
7. В графе 4 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 2 год.
8. В графе 5 указывается прогнозные объемов трансфертов общего характера на 3 год.
Приложение 10 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

2. жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің болжамды көлемі, барлығы
соның ішінде шығыстардың бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кіші функцияларына дейін
1.
2.
3.
2.1 шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық
округтер әкімдері аппараттарының
жалпы сипаттағы трансферттердің
болжамды көлемі бойынша
ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (9-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемінің атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңге дейінгі жылға бекітілген жоспардың сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда 1-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
7. 4-бағанда 2-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
8. 5-бағанда 3-жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы
органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының және
жергілікті атқарушы органдардың жалпы
сипаттағы трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін
ұсыну және келісу тәртібін және олардың
пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді
жоспарлау қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченые орган по государственному планированию области, местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения местные исполнительные органы района (города областного значения) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 10-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения), местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 25 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения местные исполнительные органы района (города областного значения) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предыдущий к плановому периоду

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына, облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 10-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 25 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар

ФОТ (гр. 17+гр.44)
в т.ч. эколог. надбавки
Прочие затраты (гр.19+гр21+гр23+гр 25+гр.31+гр.34+гр.46+гр.49)
58
59
60
61
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения местные
исполнительные органы района
(города областного значения)
по прогнозным объемам
затрат нецелевых трансфертов
общего характера ежегодно
на планируемый период"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местные исполнительные органы района (города областного значения) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (10-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местные исполнительные органы района (города областного значения) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию района (города областного значения), руководителем уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование функциональной группы и подгруппы в соответствии с бюджетной классификацией.
5. В графах 2–5 указываются утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предшествующий плановому периоду:
1) Графа 2: указывается общая сумма затрат (сумма граф 3 и 5).
2) Графа 3: указывается фонд оплаты труда (ФОТ).
3) Графа 4: указывается в том числе экологические надбавки.
4) Графа 5: указывается прочие текущие затраты.
6. В графах 6–15 указываются отражаются расходы, которые не учитываются при расчете трансфертов общего характера:

ЕТҚ (17-б.+44-б.)
оның ішінде экологиялық үстемеақы
Өзге де шығындар (19-б.+21-б.+23-б.+25-б.+31-б.+34-б.+46-б.+49-б.)
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Ауданның (облыстық
маңызы бар қаланың) жергілікті
атқарушы органдарының жыл сайын
жоспарланатын кезеңге арналған
жалпы сипаттағы нысаналы емес
трансферттер шығындарының
болжамды көлемдері бойынша
ұсыныстары" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (10-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік сыныптамаға сәйкес функционалдық топтың және кіші топтың атауы көрсетіледі.
5. 2–5-бағандарда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар көрсетіледі:
1) 2-баған: шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі (3 және 5-бағандардың сомасы).
2) 3-баған: еңбекақы төлеу қоры (ЕТҚ) көрсетіледі.
3) 4-баған: оның ішінде экологиялық үстемеақы көрсетіледі.
4) 5-баған: өзге де ағымдағы шығындар көрсетіледі.
6. 6–15-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілмейтін шығыстар көрсетіледі:

Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в бюджетную комиссию области, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Предложения местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 15-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, на областную бюджетную комиссию - не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предыдущий к плановому периоду

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: облыстың бюджет комиссиясына, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 15-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар

ФОТ (гр. 17+гр.44)
в т.ч. эколог. надбавки
Прочие затраты (гр.19+гр 21+гр23+гр 25+гр.31+гр.34+гр.46+гр.49)
58
59
60
61
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения местных
исполнительных органов
области (города
республиканского значения,
столицы) по прогнозным
объемам затрат нецелевых
трансфертов общего характера
ежегодно на
планируемый период"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (15-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы) по прогнозным объемам затрат нецелевых трансфертов общего характера ежегодно на планируемый период" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается наименование функциональной группы и подгруппы в соответствии с бюджетной классификацией.
5. В графах 2–5 указываются утвержденные затраты на текущие бюджетные программы на год, предшествующий плановому периоду:
1) Графа 2: общая сумма затрат (сумма граф 3 и 5).
2) Графа 3: фонд оплаты труда (ФОТ).
3) Графа 4: в том числе экологические надбавки.
4) Графа 5: прочие текущие затраты.
6.В графах 6–15 отражаются расходы, которые не учитываются при расчете трансфертов общего характера:
1) Графа 6: общая сумма исключаемых расходов (сумма граф 7, 9–15).

ЕТҚ (17-б.+44-б.)
оның ішінде экологиялық үстемеақы
Өзге де шығындар (19-б.+25-б.+31-б.+34-б.+46-б.+49-б.)
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (15-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жыл сайын жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер шығындарының болжамды көлемі бойынша ұсыныстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік сыныптамаға сәйкес функционалдық топтың және кіші топтың атауы көрсетіледі.
5. 2–5-бағандарда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға арналған ағымдағы бюджеттік бағдарламаларға бекітілген шығындар көрсетіледі:
1) 2-баған: шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі (3 және 5-бағандардың сомасы).
2) 3-баған: еңбекақы төлеу қоры (ЕТҚ) көрсетіледі.
3) 4-баған: оның ішінде экологиялық үстемеақы көрсетіледі.
4) 5-баған: өзге де ағымдағы шығындар көрсетіледі.
6. 6–15-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілмейтін шығыстар көрсетіледі:
1) 6-баған: алып тасталатын шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі (7, 9–15-бағандардың сомасы).

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, на областную бюджетную комиссию - не подзнее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду, центральный уполномоченный орган по бюджетной политики - не позднее 1 апреля года, предшествующего планируемому периоду.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогнозная численность населения области (города республиканского значения, столицы)
Единица измерения: человек.
Наименование функциональных подгрупп
Показатели
численность потребителей года, предшествующему планируемому периоду
1 год
2 год
3 год
численность населения
прирост численности к предшествующему к планируемому периоду
численность начисленность
прирост численности к 1-му году планируемого периода
численностьнаселения
прирост численности к 2-му году планируемого периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмей облыстық бюджет комисиясына, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) халқының болжамды саны
Өлшем бірлігі: адам
Функционалдық кіші топтардың атауы
Көрсеткіштер
жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың тұтынушылар саны
1-жыл
2-жыл
3-жыл
халық саны
жоспарланатын кезеңнің алдындағы ға қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 1-ші жылына қарағанда санның өсімі
халық саны
жоспарланатын кезеңнің 2-ші жылына қарағанда санның өсімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Сноска. Приложение 20 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 20-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральные государственные органы соответствующей отрасли (сферы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 апреля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
Обоснование необходимости установления минимальных объемов финансирования
в том числе по направлениям расходов
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Предложения по установлению
минимальные объемы
финансирования из местного
бюджета отдельных
направлений расходов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов" (20-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 20-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 сәуірінен кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу қажеттігінің негіздемесі
1
2
3
4
5
6
соның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (20-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Предложения по установлению минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем центрального государственного органа соответствующей отрасли (сферы) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается нумерация областей по пункту.
5. В графе 2, указывается наименование областей и городов.
6. В графах 3-5 указывается объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов на 1 год, 2 год, 3 год также в том числе по направлениям расходов.
7. В графе 6 указывается Обоснование необходимости установления минимальных объемов финансирования.
Приложение 21 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 21-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные субвенции
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные субвенции
Доходы
Расходы
Бюджетные изъятия
Бюджетные
субвенции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе|
"Прогнозные объемы
трансфертов общего характера
между республиканским и
областными бюджетами,
бюджетами городов
республиканского значения,
столицы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы" (21-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу бойынша ұсыныстар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, тиісті саланың (аяның) орталық мемлекеттік органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша облыстардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда облыстар мен қалалардың атауы көрсетіледі.
6. 3-5-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландыру көлемдері, сондай-ақ оның ішінде шығыстар бағыттары бойынша көрсетіледі.
7. 6-бағанда қаржыландырудың ең төмен көлемін белгілеу қажеттігінің негіздемесі көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 21-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 мамырынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
Кірістер
Шығындар
Бюджеттік алып қою
Бюджеттік субвенциялар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (21-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Прогнозные объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы". (далее Форма)
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа по бюджетной политике с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается нумерация областей и городов по пункту.
5. В графе 2 указывается наименование областей и городов
6. В графах 3, 7, 11 указываются доходы на 1 год, 2 год, 3 год.
7. В графах 4, 8, 12 указываются расходы на 1 год, 2 год, 3 год.
8. В графах 5, 9, 13 указываются бюджетные изъятия на 1 год, 2 год, 3 год.
9. В графах 6, 10, 14 указываются бюджетные субвенции на 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 22 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Нецелевые трансферты общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 22-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому периоду номер
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Нецелевые трансферты общего характера
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Нецелевые трансферты
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Нецелевые трансферты общего характера" (22-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша облыстар мен қалалардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда облыстар мен қалалардың атауы көрсетіледі.
6. 3, 7, 11-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған кірістер көрсетіледі.
7. 4, 8, 12-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған шығыстар көрсетіледі.
8. 5, 9, 13-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған бюджеттік алып қоюлар көрсетіледі.
9. 6, 10, 14-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған бюджеттік субвенциялар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 22-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 мамырынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (22-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов". (далее Форма)
2. Форма подписывается руководителем центрального уполномоченного органа по бюджетной политике с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. В графе 1 указывается нумерация областей и городов по пункту.
5. В графе 2 указывается наименование областей и городов
6. В графах 3 4, 5 сума минимальных объемов финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов на 1 год, 2 год, 3 год.
Приложение 26 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 26 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по государственному планированию области
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Целевые трансферты общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 26-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области и исполнительные органы района (города областного значения)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 10 сентября года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Целевые трансферты общего характера
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
Область, город, в том числе по направлениям расходов:
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Целевые трансферты
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Целевые трансферты общего характера" (26-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша облыстар мен қалалардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда облыстар мен қалалардың атауы көрсетіледі.
6. 3, 4, 5-бағандарда 1-ші жылға, 2-ші жылға, 3-ші жылға арналған жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырудың ең төмен көлемінің сомасы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 26-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 10 қыркүйегінен кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер
Өлшем бірлігі: мың теңге
Р/с№
Атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
Облыс, қала, соның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша:
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (26-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Затраты на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) области / руководителем местного исполнительного органы района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается нумерация областей и городов по пункту.
5. В графе 2 указывается наименование областей и городов
6. В графах 3, 5, 7 указывается показатели обеспеченности Системы региональных стандартов, по %.
7. В графе 4 указывается сумма показатели обеспеченности Системы региональных стандартов на 1 год.
8. В графе 6 указывается сумма показатели обеспеченности Системы региональных стандартов на 2 год.
9. В графе 8 указываются сумма показатели обеспеченности Системы региональных стандартов на 3 год.
Приложение 28 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 28 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 28-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 5 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной программы
Наименование
Расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде
Решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на планируемый период
соответствие отраслевой политике
обоснование
1 год
2 год
3 год
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Обзор расходов, включенных
в затраты местных бюджетов
при планировании трансфертов
общего характера в предыдущем
трехлетнем периоде
осуществляемый аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (28-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Дамуға арналған шығындар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органының басшысы / ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда тармақ бойынша облыстар мен қалалардың нөмірленуі көрсетіледі.
5. 2-бағанда облыстар мен қалалардың атауы көрсетіледі.
6. 3, 5, 7-бағандарда Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу көрсеткіштері %-бен көрсетіледі.
7. 4-бағанда Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу көрсеткіштерінің 1-жылға арналған сомасы көрсетіледі.
8. 6-бағанда Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу көрсеткіштерінің 2-жылға арналған сомасы көрсетіледі.
9. 8-бағанда Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу көрсеткіштерінің 3-жылға арналған сомасы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 28-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 28-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 5 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның коды
Атауы
Алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар
Жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім
салалық саясатқа сәйкестік
негіздеме
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (28-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа городов районного значения, села, поселка, сельского округа с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код бюджетной программы.
5. В графе 2, указывается наименование кода бюджетной программы.
6. В графах 3-5 указывается расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера на 1 год, 2год, 3 год.
7. В графе 6-8 указывается решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на 1 год, 2 год, 3 год.
8. В графе 9 указывается соответствие отраслевой политике.
9. В графе 10 указываются обоснование.
Приложение 29 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 29 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по государственному планированию области
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе 29-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 февраля года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения)
Единица измерение: тысяч тенге
Код бюджетной программы
Наименование
Расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде
Решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на планируемый период
соответствие отраслевой политике
обоснование
1 год
2 год
3 год
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Обзор расходов, включенных
в затраты местных бюджетов
при планировании трансфертов
общего характера в предыдущем
трехлетнем периоде
осуществляемый местными
уполномоченными органами по
государственному
планированию района
(города областного значения)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения)" (29-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қалалар, ауыл, кент, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік бағдарламаның коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджеттік бағдарлама кодының атауы көрсетіледі.
6. 3-5-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар көрсетіледі.
7. 6-8-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім көрсетіледі.
8. 9-бағанда салалық саясатқа сәйкестігі көрсетіледі.
9. 10-бағанда негіздеме көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 29-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 29-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 ақпанынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі — электрондық түрде.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның коды
Атауы
Алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар
Жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім
салалық саясатқа сәйкестік
негіздеме
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (29-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию района (города областного значения)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию района (города областного значения), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код бюджетной программы.
5. В графе 2, указывается наименование кода бюджетной программы.
6. В графах 3-5 указывается расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера на 1 год, 2 год, 3 год.
7. В графе 6-8 указывается решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на 1 год, 2 год, 3 год.
8. В графе 9 указывается соответствие отраслевой политике.
9. В графе 10 указываются обоснование.
Приложение 30 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 30 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 30-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные уполномоченные органы по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 5 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы)
Единица измерение: тысяч тенге
Код бюджетной программы
Наименование
Расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде
Решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на планируемый период
соответствие отраслевой политике
обоснование
1 год
2 год
3 год
1 год
2 год
3 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Обзор расходов, включенных
в затраты местных бюджетов
при планировании трансфертов
общего характера в предыдущем
трехлетнем периоде
осуществляемый местными
уполномоченными органами
по государственному
планированию области
(городов республиканского
значения, столицы)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы)" (30-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік бағдарламаның коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджеттік бағдарлама кодының атауы көрсетіледі.
6. 3-5-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар көрсетіледі.
7. 6-8-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім көрсетіледі.
8. 9-бағанда салалық саясатқа сәйкестігі көрсетіледі.
9. 10-бағанда негіздеме көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 30-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 30-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 5 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның коды
Атауы
Алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар
Жоспарланатын кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім
салалық саясатқа сәйкестік
негіздеме
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (30-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Обзор расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию областей (городов республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код бюджетной программы.
5. В графе 2, указывается наименование кода бюджетной программы.
6. В графах 3-5 указывается расходы, включенные в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера на 1 год, 2 год, 3 год.
7. В графе 6-8 указывается решение о продолжении финансирования в рамках трансфертов общего характера на 1 год, 2 год, 3 год.
8. В графе 9 указывается соответствие отраслевой политике.
9. В графе 10 указываются обоснование.
Приложение 31 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 31 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Долг и обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемый при определении прогнозных объемов трансфертов общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 31-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Долг и обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемый при определении прогнозных объемов трансфертов общего характера
Единица измерение: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий плановому периоду
1
2
Всего долг МИО
лимит долга местного исполнительного органа
долг, в том числе:
выпуск ценных бумаг, в том числе по целям:
1.
2.
3.
бюджетные кредиты, в том числе по целям:
1.
2.
3.
расходы на погашение и обслуживание долга МИО, в том числе:
погашение долга
обслуживание долга
Обязательства по проектам ГЧП
лимит обязательств ГЧП
обязательства по проектам ГЧП
выплаты по обязательствам ГЧП
Долг субъектов квазигосударственного сектора (находящихся в коммунальной собственности)
обязательства по долгу
погашение долга
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Долг и обязательства местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского
значения, столицы),
не учитываемый при
определении прогнозных
объемов трансфертов
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Долг и обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемый при определении прогнозных объемов трансфертов общего характера" (31-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңдегі жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолу" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бюджеттік бағдарламаның коды көрсетіледі.
5. 2-бағанда бюджеттік бағдарлама кодының атауы көрсетіледі.
6. 3-5-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстар көрсетіледі.
7. 6-8-бағандарда жалпы сипаттағы трансферттер шеңберінде 1-жылға, 2-жылға, 3-жылға қаржыландыруды жалғастыру туралы шешім көрсетіледі.
8. 9-бағанда салалық саясатқа сәйкестігі көрсетіледі.
9. 10-бағанда негіздеме көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 31-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін борышы мен міндеттемелері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 31-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың)жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін борышы мен міндеттемелері
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
ЖАО борышының барлығы
жергілікті атқарушы орган борышының лимиті
борыш, соның ішінде:
бағалы қағаздарды шығару, соның ішінде мақсаттар бойынша:
1.
2.
3.
бюджеттік кредиттер, соның ішінде мақсаттар бойынша:
1.
2.
3.
ЖАО борышын өтеуге және оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар, соның ішінде:
борышты өтеу
борышқа қызмет көрсету
МЖӘ жобалары бойынша міндеттемелер
МЖӘ міндеттемелерінің лимиті
МЖӘ жобалары бойынша міндеттемелер
МЖӘ міндеттемелері бойынша төлемдер
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық меншіктегі) борышы
борыш бойынша міндеттемелер
борышты өтеу
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін борышы мен міндеттемелері"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін борышы мен міндеттемелері" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (31-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Долг и обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемый при определении прогнозных объемов трансфертов общего характера" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование показателя (всего долг МИО, лимит долга, виды ценных бумаг, бюджетные кредиты и обязательства по ГЧП)
5. В графе 2, указывается сумма утверждҰнного плана на год, предшествующий плановому периоду.
Приложение 32 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының жалпы сипаттағы трансферттердің болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін борышы мен міндеттемелері" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда көрсеткіштің атауы (ЖАО-ның барлық борышы, борыш лимиті, бағалы қағаздардың түрлері, бюджеттік кредиттер және МЖӘ бойынша міндеттемелер) көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспардың сомасы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 32 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 32-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Единица измерение: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
Всего имиджевые расходы
Мероприятия, направленные на повышение имиджа, в том числе:
информационное освещение деятельности
1.
2.
3.
организация и проведение совещаний
1.
2.
3.
организация и проведение семинаров
1.
2.
3.
организация и проведение выставок
1.
2.
3.
организация и проведение конференций и форумов
1.
2.
3.
организация и проведение фестивалей, ярмарок, марафонов
1.
2.
3.
организация и проведение других мероприятий
1.
2.
3.
Представительские затраты, в том числе:
аренда помещения для проведения мероприятия
1.
2.
3.
официальные завтраки, обеды, ужины, фуршеты
1.
2.
3.
услуги переводчиков
1.
2.
3.
автотранспортное обслуживание
1.
2.
3.
приобретение сувениров, памятных подарков
1.
2.
3.
иные разрешенные затраты
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Имиджевые и
представительские расходы
местных исполнительных
органов областей (городов
республиканского значения,
столицы), не учитываемые
при определении прогнозных
объемов затрат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов, затрата" (32-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 32-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
Имидждік шығыстардың барлығы
Имиджді арттыруға бағытталған іс-шаралар, соның ішінде:
қызметті ақпараттық жария ету
1.
2.
3.
кеңестерді ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
семинарларды ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
көрмелерді ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
конференциялар мен форумдарды ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
фестивальдар, жәрмеңкелер, марафондар ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
Басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
1.
2.
3.
Өкілдік шығындар, соның ішінде:
іс-шараны өткізу үшін үй-жайларды жалға алу
1.
2.
3.
ресми таңғы ас, түскі ас, кешкі ас, фуршеттер
1.
2.
3.
аудармашылардың көрсетілетін қызметтері
1.
2.
3.
автокөлікке қызмет көрсету
1.
2.
3.
кәдесыйлар, естелік сыйлықтар сатып алу
1.
2.
3.
өзге де рұқсат етілген шығындар
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (32-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование имиджевые и представительские расходы.
5. В графе 2, указывается сумма утверждҰнного плана на год, предыдущий к плановому периоду также всего имиджевые расходы и мероприятия, направленные на повышение имиджа.
Приложение 33 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 33 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 33-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Единица измерение: тысяч тенге
Специфика экономической классификации расходов
Наименование
Перечень затрат
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
3
4
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Имиджевые и
представительские расходы
местных исполнительных
органов областей (городов
республиканского значения,
столицы), не учитываемые при
определении прогнозных
объемов затрат (сводная форма
по экономической
классификации расходов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (33-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда имидждік және өкілдік шығыстардың атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспардың сомасы, сондай-ақ барлық имидждік шығыстар мен имиджді арттыруға бағытталған іс-шаралар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 33-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 33-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстарды экономикалық сыныптау ерекшелігі
Атауы
Шығындар тізбесі
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
3
4
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (33-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается Специфика экономической классификации расходов.
5. В графе 2, указывается наименование.
6. В графе 3 указывается перечень затрат.
7. В графе 4 указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 34 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін имидждік және өкілдік шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелігі көрсетіледі.
5. 2-бағанда атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда шығындардың тізбесі көрсетіледі.
7. 4-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 34 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 34-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Единица измерение: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
Всего
социологическое исследование, в том числе:
1.
2.
3.
аналитическое исследование, в том числе:
1.
2.
3.
консалтинговые услуги
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Расходы местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского значения
столицы) на проведение
исследований и консалтинговые
услуги, не учитываемые при
определении прогнозных
объемов затрат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" 34-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

Ескерту. 34-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 34-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
Барлығы
әлеуметтанушылық зерттеу, оның ішінде:
1.
2.
3.
талдамалық зерттеу, оның ішінде:
1.
2.
3.
Консалтингтік көрсетілетін қызметтер
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (34-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование по нумерациям (социологическое исследование, в том числе, аналитическое исследование в том числе, консалтинговые услуги).
5. В графе 2, указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 35 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 35 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральному уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 35-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Единица измерение: тысяч тенге
Специфика экономической классификации расходов
Наименование
Перечень затрат
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
3
4
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Расходы местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского значения
столицы) на проведение
исследований и консалтинговые
услуги, не учитываемые
при определении прогнозных
объемов затрат (сводная форма
по экономической
классификации расходов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (35-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда нөмірлері бойынша атауы (әлеуметтанулық зерттеу, оның ішінде талдамалық зерттеу, оның ішінде консалтингтік көрсетілетін қызметтер) көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 35-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органыдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстарды экономикалық сыныптау ерекшелігі
Атауы
Шығындар тізбесі
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
3
4
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша
жиынтық нысан)"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (35-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на проведение исследований и консалтинговые услуги, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается Специфика экономической классификации расходов.
5. В графе 2, указывается наименование.
6. В графе 3 указывается перечень затрат.
7. В графе 4 указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 36 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелігі көрсетіледі.
5. 2-бағанда атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда шығындардың тізбесі көрсетіледі.
7. 4-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 36 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральному уполномоченному органу
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 36-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Единица измерение: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
Всего
образовательный грант, в том числе:
1.
2.
3.
предпринимательские гранты, в том числе:
1.
2.
3.
прочие гранты по видам, в том числе:
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Расходы местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского значения
столицы) на предоставление
грантов, не учитываемые при
определении прогнозных
объемов затрат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (36-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

Ескерту. 36-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 36-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
Барлығы
білім беру гранты, соның ішінде:
1.
2.
3.
Кәсіпкерлік гранттар, соның ішінде:
1.
2.
3.
Түрлері бойынша өзге де гранттар, соның ішінде:
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (36-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат по нумерациям (социологическое исследование, в том числе, аналитическое исследование в том числе, консалтинговые услуги).
5. В графе 2, указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 37 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 37 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 37-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)
Единица измерения тысяч тенге
Специфика экономической спецификации расходов
Наименование
Перечень затрат
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
3
4
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Расходы местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского значения,
столицы) на предоставление
грантов, не учитываемые
при определении прогнозных
объемов затрат (сводная форма
по экономической
классификации расходов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, cтолицы) на предоставление грантов, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (37-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттардың нөмірленуі бойынша атауы (әлеуметтанулық зерттеу, оның ішінде талдамалық зерттеу, оның ішінде консалтингтік көрсетілетін қызметтер) көрсетіледі.
5. 2-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 37-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 37-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органыдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстарды экономикалық сыныптау ерекшелігі
Атауы
Шығындар тізбесі
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
3
4
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (37-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Имиджевые и представительские расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат (сводная форма по экономической классификации расходов)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается Специфика экономической классификации расходов.
5. В графе 2, указывается наименование.
6. В графе 3 указывается перечень затрат.
7. В графе 4 указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 38 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 38 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на научно-технические проекты и программы, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 38-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на научно-технические проекты и программы, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду
1
2
Всего
научно-технические проекты, в том числе:
1.
2.
3.
научно-технические программы:
1.
2.
3.
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Расходы местных
исполнительных органов
областей, (городов
республиканского значения
столицы) на научно-технические
проекты и программы,
не учитываемые при
определении прогнозных
объемов затрат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на научно-технические проекты и программы, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (38-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін гранттар беруге арналған шығыстары (шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша жиынтық нысан)" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелігі көрсетіледі.
5. 2-бағанда атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда шығындардың тізбесі көрсетіледі.
7. 4-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 38-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 38-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстары
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар
1
2
Барлығы
ғылыми-техникалық жобалар, соның ішінде:
1.
2.
3.
ғылыми-техникалық бағдарламалар:
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстары" нысанына қосымша
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстары" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (38-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Расходы местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) на научно-технические проекты и программы, не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается Специфика экономической классификации расходов.
5. В графе 2, указывается наименование.
6. В графе 3 указывается перечень затрат.
7. В графе 4 указывается утвержденный план на год, предыдущий к плановому периоду.
Приложение 40 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 40 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) по проектам государственного-частного партнерства, проектам строительства "под ключ", не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 40-ППТОХ
Периодичность: в год формирование объемов трансферов общего характера
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 15 марта года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), по проектам государственного-частного партнерства, проектам строительства "под ключ", не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Сумма обязательств по проектам
Сумма за отчетный период, предшествующий планируемому периоду
1
2
3
Всего, в том числе:
1.Проекты ГЧП
2.Проекты строительства "под ключ"
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Обязательства местных
исполнительных органов
областей (городов
республиканского значения,
столицы), по проектам
государственного-частного
партнерства, проектам
строительства "под ключ",
не учитываемые при
определении прогнозных
объемов затрат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), по проектам государственного-частного партнерства, проектам строительства "под ключ", не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (40-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстары" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелігі көрсетіледі.
5. 2-бағанда атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда шығындардың тізбесі көрсетіледі.
7. 4-бағанда жоспарлы кезеңнің алдындағы жылға бекітілген жоспар көрсетіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
40-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 40-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша міндеттемелері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 40-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттерді қалыптастыру жылында, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 15 наурызынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі — электрондық түрде.
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша міндеттемелері
Өлшем бірлігі: мың теңге
МЖӘ жобасының атауы
МЖӘ жобалары бойынша міндеттемелер сомасы
Жоспарланатын кезеңнің алдындағы есепті кезең сомасы
1
2
3
1.
2.
3.
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелері" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша міндеттемелері" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (40-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Обязательства местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), по проектам государственного-частного партнерства, проектам строительства "под ключ", не учитываемые при определении прогнозных объемов затрат" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа по государственному планированию области (города республиканского значения, столицы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается наименование проектов.
5. В графе 2, указывается сумма обязательств по проектам.
6. В графе 3 указывается сумма за отчетный период, предшествующий планируемому периоду.
Приложение 41
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Структура разделов Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера:
1. Прогнозные объемы затрат бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы:
1.1.прогнозные объемы нецелевых трансфертов общего характера;
1.2. прогнозные объемы затрат на развитие
1.3. прогнозные объемы целевых трансфертов общего характера с указанием целевого назначения;
2 Перечень бюджетных программ (подпрограмм) в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы, по которым Республиканской бюджетной комиссией выработано предложение о передаче отдельных расходов в местный бюджет;
2.1. минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
3. Размеры бюджетных изъятий из областного бюджета и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет
4. Размеры бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения.
Приложение 42
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Целевые трансферты общего характера
тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
1.
2.
3.
Приложение 43
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Нецелевые трансферты общего характера
тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
1.
2.
3.
Приложение 44
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Затраты на развитие
тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
В том числе по направлениям расходов:
1.
2.
3.
Приложение 45
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
тысяч тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
1 год
2 год
3 год
в том числе по направлениям расходов:
1
2
3
Приложение 46
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных и
местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местным
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Перечень информации, необходимой для формирования объемов трансфертов общего характера между республиканским бюджетом и областными, городов республиканского значения, столицы бюджетами

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының шығындардың болжамды көлемін айқындау кезінде ескерілмейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша міндеттемелері" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жобалардың атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жобалар бойынша міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
6. 3-бағанда жоспарланатын кезеңнің алдындағы есепті кезең сомасы көрсетіледі.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
41-қосымша
Нысан
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы Қазақстан Республикасы Заңының бөлімдерінің құрылымы:
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттері шығындарының болжамды көлемі:
1.1.жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің болжамды көлемі;
1.2. дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі;
1.3. нысаналы мақсаты көрсетіле отырып, жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің болжамды көлемі;
2. Республикалық бюджет комиссиясы жекелеген шығыстарын жергілікті бюджетке беру туралы ұсыныс әзірлеген облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі;
2.1. шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі
3. Облыстық бюджеттен және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюдың мөлшері
4. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың мөлшері.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
42-қосымша
Нысан
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1.
2.
3.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
43-қосымша
Нысан
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1.
2.
3.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
44-қосымша
Нысан
Дамуға арналған шығындар
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Соның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша:
1.
2.
3.
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
45-қосымша
Нысан
Шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
1-жыл
2-жыл
3-жыл
соның ішінде шығыстардың бағыттары бойынша:
1
2
3
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
46-қосымша
Нысан
Республикалық бюджет пен облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру үшін қажетті ақпарат тізбесі

Сноска. Приложение 46 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 26.09.2025 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
Ответственные исполнители
1.
Прогнозные объемы доходов
МНЭ, МИО
2.
Меморандумы между областным акиматом, акиматом города республиканского значения, столицы и недропользователями, в рамках исполнения обязательств по отчислению недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры согласно контрактам, на недропользование
ЦГО, МИО
3.
Индексация, предусмотренная законодательными актами Республики Казахстан
МНЭ,
4.
Прогнозная численность потребителей государственных услуг в регионе в разрезе половозрастных групп, в том числе:
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.1
Численность постоянного населения
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.2
Численность городского населения
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.3
Численность детей в возрасте до 6 лет
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.4
Численность детей в возрасте 1-5 лет
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.5
Численность детей в возрасте 6-18 лет
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.6
Численность детей в возрасте от 14 до 18 лет
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.7
Численность лиц мужского пола от 18 до 27 лет
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
4.8
Численность населения старше пенсионного возраста
МТСЗМ, АО "ЦРТП" МИО, территориальные органы статистики
5.
Прогнозные объемы капитальных затрат
ЦГО по согласованию с МИО
6.
Прогнозные объемы затрат на развитие
ЦГО по согласованию с МИО
7.
Перечень расходов в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы, по которым Республиканской бюджетной комиссией выработано предложение о передаче отдельных расходов в местный бюджет;
МФ, ЦГО, МИО
8.
Минимальные объемы финансирования из местного бюджета отдельных направлений расходов
ЦГО, МИО
9.
Сумма превышения установленной суммы с учетом внесенных в нее в ходе исполнения бюджета изменений над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года, в случае финансирования местными исполнительными органами отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом и (или) решением областного маслихата об объемах трансфертов общего характера;
МФ, МИО, ЦГО
10.
Затраты на обслуживание и погашение долга местного исполнительного органа
МФ, МИО
11.
Бюджетные кредиты
МФ, МИО
12.
Объемы государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, проектам строительства "под ключ"
МФ, Комитет казначейства МФ, МИО
13.
Имиджевые и представительские расходы
МИО
14.
Расходы на финансирование грантов за счет средств местных бюджетов
МИО, ЦГО
15.
Расходы на научно-технические проекты и программы за счет средств местных бюджетов
МИО, ЦГО
16.
Расходы на проведение исследований и консалтинговые услуги за счет средств местных бюджетов
МИО, ЦГО
17.
Резерв местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
МИО
18.
Результаты обзора расходов, включенных в затраты местных бюджетов при планировании трансфертов общего характера в предыдущем трехлетнем периоде осуществляемый местными уполномоченными органами по государственному планированию области, городов республиканского значения, столицы
ЦГО, МИО
19.
Результаты ежегодного мониторинга обеспеченности населенных пунктов минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ) в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов
ЦГО, МНЭ, МИО
20
Результаты экспертно-аналитической деятельности уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля в бюджетных отношениях
ВАП, ревизионные комиссии областей, городов республиканского значения, столицы
(по согласованию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗМ – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "ЦРТР" - АО "Центр развития трудовых ресурсов"
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
МИО – Местные исполнительные органы
ЦГО – Центральные государственные органы
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Приложение 47
к Правилам планирования
трансфертов общего характера,
включающий порядок
взаимодействия центральных
и местных исполнительных
органов, других организаций,
порядок представления и
согласования центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма
Структура разделов решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера:
1. Прогнозные объемы затрат районных (городов областного бюджетов) бюджетов:

Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 26.09.2025 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Атауы
Жауапты орындаушылар
1.
Кірістердің болжамды көлемі
ҰЭМ, ЖАО
2.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға аударымдары бойынша міндеттемелерін орындауы шеңберінде облыс әкімдігі, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігі мен жер қойнауын пайдаланушылар арасындағы меморандумдар
ОМО, ЖАО
3.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген индекстеу
ҰЭМ
4.
Өңірде жыныстық-жас топтары бөлінісінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың болжамды саны, соның ішінде:
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.1
Тұрақты халық саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.2
Қала халқының саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.3
6 жасқа дейінгі балалар саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.4
1-5 жас аралығындағы балалар саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.5
6-18 жас аралығындағы балалар саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.6
14 жастан 18 жасқа дейінгі адамдар саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.7
18 жастан 27 жасқа дейінгі ер адамдар саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
4.8
Зейнеткерлік жастан асқан халық саны
Еңбекмині, "ЕРДО" АҚ, ЖАО, аумақтық статистика органдары
5.
Күрделі шығындардың болжамды көлемі
ЖАО келісім бойынша ОМО
6.
Дамуға арналған шығындардың болжамды көлемі
ЖАО келісім бойынша ОМО
7.
Республикалық бюджет комиссиясы жекелеген шығыстарын жергілікті бюджетке беру туралы ұсыныс әзірлеген облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде шығыстардың тізбесі;
Қаржымині, ОМО, ЖАО
8.
Шығыстардың жекелеген бағыттарын жергілікті бюджеттен қаржыландырудың ең төмен көлемі
ОМО, ЖАО
9.
Жергілікті атқарушы органдар жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) облыстық мәслихаттың шешімінде белгіленген ең төмен көлемнен төмен қаржыландырған жағдайда бюджетті атқару барысында оған енгізілген өзгерістер ескеріле отырып, белгіленген соманың өткен қаржы жылының қорытындысы бойынша тиісті қаржы жылының соңындағы төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып кеткен сома;
Қаржымині, ЖАО, ОМО
10.
Жергілікті атқарушы органның борышына қызмет көрсетуге және өтеуге арналған шығындар
Қаржымині, ЖАО
11.
Бюджеттік кредиттер
Қаржымині, ЖАО
12.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің көлемі
Қаржымині, Қаржымині Қазынашылық комитеті, ЖАО
13.
Имидждік және өкілдік шығыстар
ЖАО
14.
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен гранттарды қаржыландыруға арналған шығыстар
ЖАО, ОМО
15.
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларға арналған шығыстар
ЖАО, ОМО
16.
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен зерттеулер жүргізуге және консалтингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстар
ЖАО, ОМО
17.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві
ЖАО
18.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асыратын алдыңғы үш жылдық кезеңде жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау кезінде жергілікті бюджеттердің шығындарына енгізілген шығыстарды шолудың нәтижелері
ОМО, ЖАО
19.
Елді мекендердің типіне (қала, ауыл) және мөлшеріне (халық санына) байланысты елді мекендердің объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен қамтамасыз етілуін жыл сайынғы мониторингтеу нәтижелері
ҰЭМ, ЖАО
20
Сыртқы мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың уәкілетті органдарының бюджеттік қатынастардағы сараптамалық-талдамалық қызметінің нәтижелері
ЖАП, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары
(келісу бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"ЕРДО" АҚ – "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
ЖАП – Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ОМО – орталық мемлекеттік органдар
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Орталық және жергілікті
атқарушы органдардың, басқа да
ұйымдардың өзара іс-қимыл
тәртібін, тиісті саланың (аяның)
орталық уәкілетті органдарының
және жергілікті атқарушы
органдардың жалпы сипаттағы
трансферттерді есептеу үшін
қажетті нысандарды,
көрсеткіштер тізбелерін ұсыну
және келісу тәртібін және
олардың пайдаланылуына
мониторинг жүргізу тәртібін
қамтитын жалпы сипаттағы
трансферттерді жоспарлау
қағидаларына
47-қосымша
Нысан
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы облыстық мәслихат шешімінің бөлімдерінің құрылымы:

Сноска. Приложение 59 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 59-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ____________________ финансового года
Круг представляющих лиц: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов

Ескерту. 59-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 59-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: қаржы жылының ________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары

Срок представления: не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименование целевого трансферта общего характера
Конечный показатель целевого трансферта общего характера (заполняется по итогам года)
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет на ______год
Исполнение за отчетный период

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің түпкілікті көрсеткіші (жыл қорытындысы бойынша толтырылады)
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_____жылға бекітілген бюджет
_____жылға нақтыланған бюджет
_____жылға түзетілген бюджет
Есепті кезең де орындалуы

% исполнения за отчетный период (гр. 9/гр. 8*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, в том числе
(графа 12+графа 13)
Экономия по результатам государственных закупок
Экономия по фонду оплаты труда
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 15+графа 16+графа 17+графа 18)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет аппаратов акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
о результатах мониторинга
целевых трансфертов
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера" (59-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

есепті кезеңде орындалу%-ы (9-бағ. / 8-бағ.*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы, соның ішінде (12-баған+13-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Еңбекақы қоры бойынша үнемдеу
Есепті кезеңде игерілмеу, соның ішінде (15-баған+16-баған+17-баған+18-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасын (кіші бағдарламасын) басқару
басқа себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (59-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем города районного значения, села, поселка, сельского округа / руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм).
5. В графе 2, указывается наименование кода бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1.
6. В графах 3 указывается наименование целевого трансферта общего характера, установленного законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата.
7. В графе 4 указывается конечный показатель целевого трансферта общего характера в соответствии с паспортом бюджетной программы.
8. В графе 5 указывается сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата.
9. В графах 6-8 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета на целевой трансферт общего характера, в соответствии с отчетом об исполнении местного бюджета.
10. В графе 9 указывается сумма исполнения по целевому трансферту общего характера за отчетный период, в соответствии с отчетом об исполнении местного бюджета.
11. В графе 10 указывается процент исполнения выделенной суммы на целевой трансферт общего характера за отчетный период.
12. В графе 11 указывается общая сумма экономии бюджетных средств за отчетный период.
13. В графе 12 указывается сумма экономии бюджетных средств по результатам государственных закупок.
14. В графе 13 указывается сумма экономии бюджетных средств по фонду оплаты труда.
15. В графе 14 указывается общий объем неосвоенных бюджетных средств за отчетный период.
16. В графах 15-18 указываются объемы неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
17. В графе 19 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств за отчетный период
Приложение 60 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің басшысы / ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда бюджеттік бағдарламаның паспортына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің түпкілікті көрсеткіші көрсетіледі;
8. 5-бағанда Жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде көзделген сома көрсетіледі;
9. 6-8-бағандарда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансфертке бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
10. 9-бағанда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес есепті кезеңдегі жалпы сипаттағы нысаналы трансферт бойынша атқарылу сомасы көрсетіледі;
11. 10-бағанда есепті кезеңдегі жалпы сипаттағы нысаналы трансфертке бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
12. 11-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша бюджет қаражатын үнемдеу сомасы көрсетіледі;
14. 13-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша бюджет қаражатын үнемдеу сомасы көрсетіледі;
15. 14-бағанда есепті кезеңде игерілмеген бюджет қаражатының жалпы көлемі көрсетіледі;
16. 15–18-бағандарда есепті кезеңде бюджет қаражатын игермеу көлемі көрсетіледі;
17. 19-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражатын игермеу себептері жан-жақты сипатталады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
60-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 60 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет местных отраслевых государственных органов района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 60-ППТОХ
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы района (города областного значения)

Ескерту. 60-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 60-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары

% исполнения за отчетный период (гр. 9/гр. 8*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, в том числе
(графа 12+графа 13)
Экономия по результатам государственных закупок
Экономия по фонду оплаты труда
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 15+графа 16+графа 17+графа 18)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет местных отраслевых
государственных органов района
(города областного значения)
о результатах мониторинга
целевых трансфертов
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местных отраслевых государственных органов района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера" (60-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.

есепті кезеңде орындалу%-ы (9-бағ. / 8-бағ.*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы, соның ішінде (12-баған+13-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Еңбекақы қоры бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (15-баған+16-баған+17-баған+18-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасын (кіші бағдарламасын) басқару
басқа себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (60-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местных отраслевых государственных органов района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера".
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа района (города областного значения), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы.
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование кода бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;
6. в графе 3 указывается наименование целевого трансферта общего характера, установленного законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата;
7. в графе 4 указывается конечный показатель целевого трансферта общего характера в соответствии с паспортом бюджетной программы;
8. в графе 5 указывается сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата;
9. в графах 6-8 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета на целевой трансферт общего характера, в соответствии с отчетом об исполнении местного бюджета;
10. в графе 9 указывается сумма исполнения по целевому трансферту общего характера за отчетный период, в соответствии с отчетом об исполнении местного бюджета;
11.в графе 10 указывается процент исполнения выделенной суммы на целевой трансферт общего характера за отчетный период;
12.в графе 11 указывается общая сумма экономии бюджетных средств за отчетный период;
13. в графе 12 указывается сумма экономии бюджетных средств по результатам государственных закупок;
14. в графе 13 указывается сумма экономии бюджетных средств по фонду оплаты труда;
15. в графе 14 указывается общий объем неосвоенных бюджетных средств за отчетный период;
16. в графе 15-18 указываются объемы неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
17. в графе 19 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
Приложение 61 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдарының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда бюджеттік бағдарламаның паспортына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің түпкілікті көрсеткіші көрсетіледі;
8. 5-бағанда Жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде көзделген сома көрсетіледі;
9. 6-8-бағандарда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансфертке бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
10. 9-бағанда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есепке сәйкес есепті кезеңдегі жалпы сипаттағы нысаналы трансферт бойынша атқарылу сомасы көрсетіледі;
11. 10-бағанда есепті кезеңдегі жалпы сипаттағы нысаналы трансфертке бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
12. 11-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша бюджет қаражатын үнемдеу сомасы көрсетіледі;
14. 13-бағанда еңбекақы төлеу қоры бойынша бюджет қаражатын үнемдеу сомасы көрсетіледі;
15. 14-бағанда есепті кезеңде игерілмеген бюджет қаражатының жалпы көлемі көрсетіледі;
16. 15–18-бағандарда есепті кезеңде бюджет қаражатын игермеу көлемі көрсетіледі;
17. 19-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражатын игермеу себептері жан-жақты сипатталады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
61-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 61 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 61-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения)
Срок представления: в год формирования трансфертов общего характера, не позднее 20 января года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера
Единица измерение: тысяч тенге
Код бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименование целевого трансферта общего характера
Конечный показатель целевого трансферта общего характера (заполняется по итогам года)
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет на ______год
Исполнение за отчетный период

Ескерту. 61-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 61-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында, жоспарланатың кезеңнің алдындағы жылдың 20 қаңтарынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің түпкілікті көрсеткіші (жыл қорытындысы бойынша толтырылады)
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_____жылға бекітілген бюджет
_____жылға нақтыланған бюджет
_____жылға түзетілген бюджет
Есепті кезең де орындалуы

% исполнения за отчетный период (гр. 9/гр. 8*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, в том числе
(графа 12+графа 13)
Экономия по результатам государственных закупок
Экономия по фонду оплаты труда
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 15+графа 16+графа 17+графа 18)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет уполномоченного органа
по исполнению бюджета
района (города областного
значения) о результатах
мониторинга целевых
трансфертов общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера" (61-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)

есепті кезеңде орындалу%-ы (9-бағ. / 8-бағ.*100%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы, соның ішінде (12-баған+13-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Еңбекақы қоры бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (15-баған+16-баған+17-баған+18-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасын (кіші бағдарламасын) басқару
басқа себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (61-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)

Сноска. Приложение 62 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центральные отраслевые государственные органы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 62-ППТОХ
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы)
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным финансовым годом.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга целевых трансфертов общего характера
Единица измерение: тысяч тенге
Код бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименование целевого трансферта общего характера
Конечный показатель целевого трансферта общего характера (заполняется по итогам года)
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет на ______год
Исполнение за отчетный период

Ескерту. 62-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: орталық салалық мемлекеттік органдарға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 62-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірілмей тоқсан сайын.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының жалпы сипаттағы нысаналы трансферттерді мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің атауы
Жалпы сипаттағы нысаналы трансферттің түпкілікті көрсеткіші (жыл қорытындысы бойынша толтырылады)
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_____жылға бекітілген бюджет
_____жылға нақтыланған бюджет
_____жылға түзетілген бюджет
Есепті кезең де орындалуы

Сноска. Приложение 64 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга затрат на развитие
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 64-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Срок представления: в год формирования трансфертов общего характера, не подзнее 18 января года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга затрат на развитие
Единица измерение: тысяч тенге
Код
бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименовании инвестиционного проекта
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на ____год
Скорректированный бюджет на ____год
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов из республиканского бюджета на ____ год
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Исполнение на ___ год

Ескерту. 64-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 64-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында, жоспарланатың кезеңнің алдындағы жылдың 18 қаңтарынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Инвестициялық жобаның атауы
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_ _ _ _ жылға бекітілген бюджет
____жылға арналған нақтыланған бюджет
_ _ _ _ жылға арналған түзетілген бюджет
____ жылға жергілікті бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асырылған
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
___ жылға орындалу

% исполнения на ______ год (гр. 9/ гр. 7*100%)
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 11- графа 7)
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (гр. 9- гр. 7)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 15+ графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
прочая экономия
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Неосвоение бюджетных средств за отчетный период, всего (графа 18+графа 19+графа 20), в том числе:
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Прочие причины
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
17
18
19
20
21
22
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет аппаратов акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
о результатах мониторинга
затрат на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга затрат на развитие" (64-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем города районного значения, села, поселка, сельского округа / руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);

_ _ _ _ _ жылға орындалу %-ы (9-бағ. /7-бағ.*100%)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалмауы (11-баған-7-баған)
Есепті кезеңнің соңындағы орындалмаған сома (9-бағ.-7-бағ.)
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы (15-баған+ 16-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемделу
Басқа да үнемделу
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының игерілмеуі, барлығы (18-баған+19-баған+20-баған), соның ішінде:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін игерілмеуінің себептері
17
18
19
20
21
22
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (64-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің басшысы / ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;

5. в графе 2 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;
6. в графе 3 указывается наименование инвестиционного проекта;
7. в графе 4 указывается сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решения маслихата;
8. в графах 5-7 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета по инвестиционному проекту;
9. в графе 8 указывается сумма выделенных из местного бюджета средств (софинансирования) по инвестиционному проекту;
10. в графе 9 указывается сумма освоенных бюджетных средств за отчетный период;
11. в графе 10 указывается процент исполнения выделенной суммы по инвестиционному проекту за отчетный период;
12. в графе 11 указывается сумма ожидаемого исполнение плана на год;
13. в графе 12 указывается сумма ожидаемого неисполнения плана на год;
14. в графе 13 указывается сумма неисполнения выделенных средств на инвестиционный проект на конец отчетного периода;
15. в графе 14 указывается общий объем экономии бюджетных средств, выделенных на инвестиционный проект на конец отчетного периода;
16. в графах 15-16 указываются суммы экономии бюджетных средств;
17. в графе 17 указывается общий объем неосвоенных бюджетных средств за отчетный период;
18. в графах 18-20 указываются объемы неосвоенных бюджетных средств;
19. в графе 21 подробно описываются причина неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
20. в графе 22 подробно описываются причины неосвоения плана на год.
Приложение 65 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 65 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 65-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: местные исполнительные органы района (города областного значения)
Срок представления: в год формирования трансфертов общего характера, не подзнее 18 января года, предшествующего планируемому периоду
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименовании инвестиционного проекта
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на ____год
Скорректированный бюджет на ____год
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов из республиканского бюджета за отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Исполнение на ___ год

5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда Жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) мәслихат шешімінде көзделген сома көрсетіледі;
8. 5-7-бағандарда инвестициялық жоба бойынша бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
9. 8-бағанда инвестициялық жоба бойынша жергілікті бюджеттен бөлінген қаражаттың (қоса қаржыландырудың) сомасы көрсетіледі;
10. 9-бағанда есепті кезеңдегі игерілген бюджет қаражатының сомасы көрсетіледі;
11. 10-бағанда есепті кезеңдегі инвестициялық жоба бойынша бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
12. 11-бағанда жылдық жоспардың күтілетін атқарылу сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда жылдық жоспардың күтілетін атқарылмау сомасы көрсетіледі;
14. 13-бағанда есепті кезеңнің соңында инвестициялық жобаға бөлінген қаражаттың атқарылмау сомасы көрсетіледі;
15. 14-бағанда есепті кезеңнің соңында инвестициялық жобаға бөлінген бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы көлемі көрсетіледі;
16. 15-16-бағандарда бюджет қаражатын үнемдеу сомалары көрсетіледі;
17. 17-бағанда есепті кезеңдегі игерілмеген бюджет қаражатының жалпы көлемі көрсетіледі;
18. 18-20-бағандарда игерілмеген бюджет қаражатының көлемі көрсетіледі;
19. 21-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу себебі жан-жақты сипатталады.
20. 22-бағанда жылдық жоспардың игерілмеу себептері жан-жақты сипатталады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
65-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 65-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 65-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жоспарланатың кезеңнің алдындағы жылдың 18 қаңтарынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Инвестициялық жобаның атауы
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_ _ _ _ жылға бекітілген бюджет
____жылға арналған нақтыланған бюджет
_ _ _ _ жылға арналған түзетілген бюджет
____ жылға жергілікті бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асырылған
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
___ жылға орындалу

% исполнения на ______ год (гр. 9/ гр. 7*100%)
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 11- графа 7)
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (гр. 9- гр. 7)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 15+ графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
прочая экономия
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Неосвоение бюджетных средств за отчетный период, всего (графа 18+графа 19+графа 20), в том числе:
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Прочие причины
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
17
18
19
20
21
22
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет местного отраслевого
государственного органа района
(города областного значения)
о результатах мониторинга
затрат на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие" (65-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;

_ _ _ _ _ жылға орындалу %-ы (9-бағ. /7-бағ.*100%)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалмауы (11-баған-7-баған)
Есепті кезеңнің соңындағы орындалмаған сома (9-бағ.-7-бағ.)
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы (15-баған+ 16-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемделу
Басқа да үнемделу
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының игерілмеуі, барлығы (18-баған+19-баған+20-баған), соның ішінде:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін игерілмеуінің себептері
17
18
19
20
21
22
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (65-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;

% исполнения на ______ год (гр. 9/ гр. 7*100%)
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 11- графа 7)
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (гр. 9- гр. 7)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 15+ графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
прочая экономия
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Неосвоение бюджетных средств за отчетный период, всего (графа 18+графа 19+графа 20), в том числе:
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Прочие причины
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
17
18
19
20
21
22
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет уполномоченного
органа по исполнению бюджета
района (города областного
значения) о результатах
мониторинга затрат
на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие" (66-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;

_ _ _ _ _ жылға орындалу %-ы (9-бағ. /7-бағ.*100%)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалмауы (11-баған-7-баған)
Есепті кезеңнің соңындағы орындалмаған сома (9-бағ.-7-бағ.)
Есепті кезеңде бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы (15-баған+ 16-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемделу
Басқа да үнемделу
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде бюджет қаражатының игерілмеуі, барлығы (18-баған+19-баған+20-баған), соның ішінде:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін игерілмеуінің себептері
17
18
19
20
21
22
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (66-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;

% исполнения на ______ год (гр. 9/ гр. 7*100%)
Сумма неисполнения за _____ год (гр. 9- гр. 7)
Экономия бюджетных средств за ______ год – всего, (графа 13+ графа 14)
экономия по результатам государственных закупок
прочая экономия
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Неосвоение бюджетных средств за _____ год, всего (графа 16+графа 17+графа 18), в том числе:
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Прочие причины
причины неосвоения за отчетный период
15
16
17
18
19
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет местного
уполномоченного органа
соответствующей отрасли
(сферы) о результатах
мониторинга затрат
на развитие"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга затрат на развитие" (68-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга затрат на развитие" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование код бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;
6. в графе 3 указывается наименование инвестиционного проекта;
7. в графе 4 указывается сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решения соответствующего маслихата;

_ _ _ _ _ жылға орындалу %-ы (9-бағ. /7-бағ.*100%)
_ _ _ _ _ жылғы орындалмаған сома (9-бағ.-7-бағ.)
_ _ _ _ _ жылғы бюджет қаражатының үнемделуі-барлығы (13-баған+ 14-баған)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
басқа да үнемдеу
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
_____ жылғы бюджет қаражатының игерілмеуі, барлығы (16-баған+17-баған+18-баған), соның ішінде:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
есепті кезеңде игерілмеу себептері
15
16
17
18
19
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (68-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының дамуға арналған шығындарды мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда Жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде көзделген сома көрсетіледі;

8. в графах 5-7 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета по направлению;
9. в графе 8 указывается сумма выделенных средств из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов из республиканского бюджет по итогам года;
10. в графе 9 указывается сумма исполнения по направлению по итогам года;
11. в графе 10 указывается процент исполнения выделенной суммы по направлению по итогам года;
12. в графе 11 указывается сумма неисполнения по итогам года;
13. в графе 12 указывается общая сумма экономии бюджетных средств по итогам года;
14. в графе 13-14 указывается сумма экономии по результатам государственных закупок и прочая экономия по итогам года;
15. в графе 15 указывается общий объем неосвоения бюджетных средств по итогам года;
16. в графах 16-18 указывается сумма неосвоения бюджетных средств (невыполнение договорных обязательств поставщиков товаров (работ, услуг), несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам, прочие причины) по итогам года;
17. в графе 19 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств по итогам года.
Приложение 69 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 69 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 69-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов

8. 5–7-бағандарда бағыт бойынша бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
9. 8-бағанда жыл қорытындысы бойынша жергілікті бюджеттен бөлінген сома және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асырылған сома көрсетіледі;
10. 9-бағанда жыл қорытындысы бойынша бағыттарға сәйкес атқарылмау сомасы көрсетіледі;
11. 10-бағанда жыл қорытындысы бойынша бағыттарға сәйкес бөлінген соманың атқарылмау пайызы көрсетіледі;
12. 11-бағанда жыл қорытындысы бойынша атқарылмау сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда жыл қорытындысы бойынша бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
14. 13-14-бағандарда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу сомасы және жыл қорытындысы бойынша өзге де үнемдеу көрсетіледі;
15. 15-бағанда жыл қорытындысы бойынша бюджет қаражатын игермеудің жалпы көлемі көрсетіледі;
16. 16–18-бағандарда жыл қорытындысы бойынша бюджет қаражатының игерілмеу сомасы (тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің шарттық міндеттемелерін орындамауы, мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар, өзге де себептер) көрсетіледі;
17. 19-бағанда жыл қорытындысы бойынша бюджет қаражатының игерілмеу себептері жан-жақты сипатталады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
69-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 69-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 69-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары

Срок представления: не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации расходов (до подпрограмм)
Наименование кода бюджетной классификации расходов
Наименование направления в рамках минимальных объемов финансирования
Конечный показатель направления
Сумма, предусмотренная Законом об объемах трансфертов общего характера/решением маслихата на _____ год
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на ____год
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Исполнение за отчетный период
% исполнение за отчетный период

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірілмейді.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Өлшем бірлігі: мың теңге
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы коды (кіші бағдарламаларға дейін)
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасы кодының атауы
Қаржыландырудың ең төмен көлемі шеңберінде бағыттың атауы
Бағыттың түпкілікті көрсеткіші
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда / мәслихат шешімінде _ _ _ _ _ жылға көзделген сома
_____жылға бекітілген бюджет
_____жылға нақтыланған бюджет
_____жылға түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Есепті кезеңдегі орындалу

(графа 9/ графа 8*100)
Экономия по результатам государственных закупок
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 13+графа 14+графа 15)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет аппаратов акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
о результатах мониторинга
минимальных объемов
финансирования, установленных
законом об объемах трансфертов
общего характера или решением
соответствующего маслихата"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (69-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем города районного значения, села, поселка, сельского округа / руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование код бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;

Есепі кезеңдегі орындалу %-ы (9-бағ. /8-бағ.*100%)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (13-баған+14-баған+15-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (69-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің басшысы / ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;

6. в графе 3 указывается наименование направления в рамках минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата;
7. в графе 4 указывается конечный показатель направления в рамках минимальных объемов финансирования в соответствии с паспортом бюджетной программы;
8. в графе 5 указывается сумма минимального объеме средств по направлениям, установленные Законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата;
9. в графах 6-8 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета по мероприятию;
10. в графе 9 указывается сумма исполнения по направлению за отчетный период;
11. в графе 10 указывается процент исполнения выделенной суммы по направлению за отчетный период;
12.в графе 11 указывается сумма экономии по результатам государственных закупок на отчетную дату;
13. в графе 12 указывается общий объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
14. в графах 13-15 указывается сумма неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
15. в графе 16 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств за отчетный период.
Приложение 70 к Правилам
планирования трансфертов
общего характера, включающий
порядок взаимодействия
центральных и местных
исполнительных органов,
других организаций, порядок
представления и согласования
центральными
уполномоченными органами
соответствующей отрасли
(сферы) и местными
исполнительными органами
форм, перечней показателей,
необходимых для расчета
трансфертов общего характера,
и порядок проведения
мониторинга их использования
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 70 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 03.06.2026 №68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в местные уполномоченные орган по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе 70-ППТОХ
Периодичность – ежеквартальная, годовая
Отчетный период на ________ месяц 20__ года.
Круг представляющих лиц: местные отраслевые государственные органы района (города областного значения)

6. 3-бағанда жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемі шеңберінде бағыттың атауы көрсетіледі;
7. 4-бағанда бюджеттік бағдарламаның паспортына сәйкес қаржыландырудың ең төмен көлемі шеңберінде бағыттың түпкілікті көрсеткіші көрсетіледі;
8. 5-бағанда Жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемінің сомасы көрсетіледі;
9. 6–8-бағандарда іс-шара бойынша бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
10. 9-бағанда есепті кезеңдегі бағыт бойынша атқарылу сомасы көрсетіледі;
11. 10-бағанда есепті кезеңдегі бағыт бойынша бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
12. 11-бағанда есепті күнге мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі;
13. 12-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатын игермеудің жалпы көлемі көрсетіледі;
14. 13–15-бағандарда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу сомасы көрсетіледі;
15. 16-бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу себептері жан-жақты сипатталады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібін, тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдарының және жергілікті атқарушы органдардың жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу үшін қажетті нысандарды, көрсеткіштер тізбелерін ұсыну және келісу тәртібін және олардың пайдаланылуына мониторинг жүргізу тәртібін қамтитын жалпы сипаттағы трансферттерді жоспарлау қағидаларына
70-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 70-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 03.06.2026 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 70-ЖСТЖҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органдары

(графа 9/ графа 8*100)
Экономия по результатам государственных закупок
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 13+графа 14+графа 15)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет местного отраслевого
государственного органа района
(города областного значения)
о результатах мониторинга
минимальных объемов
финансирования, установленных
законом об объемах трансфертов
общего характера или решением
соответствующего маслихата"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (70-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет местного отраслевого государственного органа района (города областного значения) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование код бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;

Есепі кезеңдегі орындалу %-ы (9-бағ. /8-бағ.*100%)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (13-баған+14-баған+15-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (70-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті салалық мемлекеттік органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;

(графа 9/ графа 8*100)
Экономия по результатам государственных закупок
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 13+графа 14+графа 15)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет уполномоченного
органа по исполнению бюджета
района (города областного
значения) о результатах
мониторинга минимальных
объемов финансирования,
установленных законом об
объемах трансфертов
общего характера или решением
соответствующего маслихата"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (71-ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера или решением соответствующего маслихата" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа района (города областного значения) с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование код бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;

Есепі кезеңдегі орындалу %-ы (9-бағ. /8-бағ.*100%)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (13-баған+14-баған+15-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (71-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда немесе тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;

(графа 9/ графа 8*100)
Экономия по результатам государственных закупок
Неосвоение за отчетный период, в том числе
(графа 13+графа 14+графа 15)
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
прочие причины
Причины неосвоения за отчетный период
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефоны______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет местного
уполномоченного органа
соответствующей отрасли
(сферы) о результатах
мониторинга минимальных
объемов финансирования,
установленных законом об
объемах трансфертов
общего характера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера" (72- ППТОХ, в год формирование объемов трансферов общего характера)
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе. "Отчет местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем местного уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы), с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. в графе 1 указывается код бюджетной классификации расходов, в соответствии с единой бюджетной классификацией (до подпрограмм);
5. в графе 2 указывается наименование код бюджетной классификации расходов в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие коду в графе 1;
6. в графе 3 указывается наименование направления в рамках минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера и (или) решением соответствующего маслихата;

Есепі кезеңдегі орындалу %-ы (9-бағ. /8-бағ.*100%)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Есепті кезеңдегі игерілмеу, соның ішінде (13-баған+14-баған+15-баған)
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалмаған шарттық міндеттемелері
Мемлекеттік сатып алу бойынша өткізілмеген конкурстар
Басқа да себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
9
10
11
12
13
14
15
16
Телефондар______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (ол болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Тиісті саланың (аяның)
жергілікті уәкілетті органының
жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы
заңда белгіленген
қаржыландырудың ең төмен
көлемін мониторингтеу
нәтижелері туралы есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (72-ЖСТЖҚ, жалпы сипаттағы трансферттер көлемін қалыптастыру жылында)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемін мониторингтеу нәтижелері туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, тиісті саланың (аяның) жергілікті уәкілетті органының басшысы қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама коды (кіші бағдарламаларға дейін) көрсетіледі;
5. 2-бағанда 1-бағандағы кодқа сай келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптама кодының атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы заңда және (немесе) тиісті мәслихаттың шешімінде белгіленген қаржыландырудың ең төмен көлемі шеңберінде бағыттың атауы көрсетіледі;