О внесении изменений в решение от 27 декабря 2024 года № 143 "О бюджетах сел, сельских округов Узункольского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 200
Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Узункольского районного маслихата Костанайской области "О бюджете сел, сельских округов Узункольского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 143 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Бауманское на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 434,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 956,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 161,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 258,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 059,8 тысяч тенге;
2) затраты – 41 434,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ершовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 188 573,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 525,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 165 027,0 тысяч тенге;
2) затраты – 189 664,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 091,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 091,2 тысяча тенге";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Кировского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 394,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 763,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 143 "Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 200 шешімі
Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Қостанай облысы Ұзынкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 143 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бауман ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 434,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 956,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 161,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 258,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 059,8 мың теңге;
2) шығындар – 41 434,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ершов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 188 573,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 23 525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 21,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 165 027,0 мың теңге;
2) шығындар – 189 664,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 091,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 091,2 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 394,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 763,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 293 797,0 тысяч тенге;
2) затраты – 321 064,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 192,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 192,0 тысячи тенге";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Ряжского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 255 398,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 401,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 241 997,9 тысяч тенге;
2) затраты – 256 033,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -635,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 635,0 тысячи тенге";
пункт 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет села Сатай на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 134 854,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 540,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 122 214,0 тысяч тенге;
2) затраты – 135 207,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -353,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 353,1 тысяча тенге";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет села Троебратское на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 158 096,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 397,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 150,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 670,0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 293 797,0 мың теңге;
2) шығындар – 321 064,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 192,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 192,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ряжск ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 255 398,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 401,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 241 997,9 мың теңге;
2) шығындар – 256 033,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 635,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 635,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Сатай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 134 854,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122 214,0 мың теңге;
2) шығындар – 135 207,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 353,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 353,1 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 17-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Троебратское ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 158 096,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 397,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 150,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 670,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 144 879,9 тысяч тенге;
2) затраты – 159 496,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 400,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 400,0 тысяч тенге";
пункт 19 указанного решения изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Федоровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 268 248,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 363,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 82,1 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 090,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 235 712,1 тысяч тенге;
2) затраты – 268 248,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Узункольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 514 646,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 127 306,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 385 539,8 тысяч тенге;
2) затраты – 518 171,3 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 525,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 525,0 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
_______________ А. Лагушина
"25" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "25" декабря 2025 года
№ 200
Приложение 1
к решению маслихата

трансферттер түсімі бойынша – 144 879,9 мың теңге;
2) шығындар – 159 496,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 400,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 400,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 19-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Федоров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 268 248,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 28 363,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 82,1 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 090,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 235 712,1 мың теңге;
2) шығындар – 268 248,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
21. Ұзынкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 514 646,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 127 306,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 385 539,8 мың теңге;
2) шығындар – 518 171,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 525,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 525,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Болатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ А. Лагушина
2025 жылғы "25" желтоқсан
Мәслихаттың
2025 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 200 шешіміне
1 - қосымша
Мәслихаттың