О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2024 года № 137 "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29 сентября 2025 года № 192
Маслихат района Беимбета Майлина РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 137 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 452 967,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 129 256,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28 077,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 955,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 243 679,7 тысяч тенге;
2) затраты – 7 960 080,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 955,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 125 824,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 869,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -516 068,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 516 068,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2025 год в сумме 116 000,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 137 "Бейімбет Майлин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 192 шешімі
Бейімбет Майлин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Бейімбет Майлин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоксандағы № 137 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 452 967,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 129 256,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 077,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 51 955,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 243 679,7 мың теңге;
2) шығындар – 7 960 080,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 955,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 125 824,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 116 869,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -516 068,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 516 068,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 116 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 – қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

33 141,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 519,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72 677,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
96 524,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71 077,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 984,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
303,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 834,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
956,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 392 246,6
1
Жилищное хозяйство
265 438,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
254 280,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
254 280,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 158,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11 158,0
2
Коммунальное хозяйство
1 126 808,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 931,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 065,0
028
Развитие коммунального хозяйства
14 692,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
29 174,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 072 877,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 072 877,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
703 524,8
1
Деятельность в области культуры
285 406,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
285 406,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
285 406,0
2
Спорт
99 329,8

33 141,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 519,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72 677,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
96 524,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71 077,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 077,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 984,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
303,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 834,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
956,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 392 246,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
265 438,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
254 280,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
254 280,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 158,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11 158,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 126 808,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 931,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
10 065,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
14 692,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
29 174,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 072 877,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 072 877,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
703 524,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
285 406,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
285 406,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
285 406,0
2
Спорт
99 329,8

545 029,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
36 450,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
508 579,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
81 815,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
81 815,0
02
Оборона
13 926,0
1
Военные нужды
12 180,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 180,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 180,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 746,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 746,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 746,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
257 128,0
1
Социальное обеспечение
47 475,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 475,0
005
Государственная адресная социальная помощь
47 475,0
2
Социальная помощь
146 143,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146 143,0
006
Оказание жилищной помощи
401,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 773,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 943,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 641,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
40 385,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 510,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 510,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 647,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
213,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

545 029,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 450,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
508 579,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
81 815,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 815,0
02
Қорғаныс
13 926,0
1
Әскери мұқтаждар
12 180,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 180,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 180,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 746,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 746,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 746,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
257 128,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47 475,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 475,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47 475,0
2
Әлеуметтiк көмек
146 143,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146 143,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
401,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 773,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 943,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 641,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 385,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 510,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 510,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 647,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
213,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту