О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 75.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 632,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 637,00 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 52 995,0 тысяч тенге;
2) затраты – 63 841,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 209,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 209,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 22 295,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 725,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 979,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 82 746,0 тысяч тенге;
2) затраты – 96 725,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 491,7 тысяча тенге";
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491,7 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).

Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 75 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Архангельск ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 632,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 637,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 52 995,0 мың теңге;
2) шығындар – 63 841,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 209,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 209,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Архангельск ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 22 295,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аршалы ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 725,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 979,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 82 746,0 мың теңге;
2) шығындар – 96 725,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 491,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете Аршалинского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 25 246,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 067,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 982,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18 835,2 тысяч тенге;
2) затраты – 34 228,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 161,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 161,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 18 413,0 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 894,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 159 209,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 085,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 68 600,00 тысяч тенге;
2) затраты – 233 330,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 436,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 436,0 тысяч тенге.

4. 2025 жылға арналған Аршалы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 25 246,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Әйет ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 067,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18 835,2 мың теңге;
2) шығындар – 34 228,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -161,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 161,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 18 413,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6-1. Әйет ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Денисов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 894,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 159 209,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 085,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 68 600,0 мың теңге;
2) шығындар – 233 330,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 436,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 436,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем изъятий, передаваемых из бюджета сельского округа в бюджет района в сумме 15 031,0 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 2,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 700,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 328,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 53 372,1 тысячи тенге;
2) затраты – 69 774,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 73,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Учесть, что в бюджете Красноармейского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23 199,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Крымское на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 264,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 041,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 57 223,0 тысяч тенге;
2) затраты – 63 264,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Денисов ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде ауылдық округ бюджетінен аудан бюджетіне берілетін алып қоюлардың көлемі 15 031,0 мың теңге көзделгені ескерілсін.
8-1. Денисов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 2,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Красноармейск ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 700,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 328,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 53 372,1 мың теңге;
2) шығындар – 69 774,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 73,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73,9 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2026 жылға арналған Красноармейск ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 23 199,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Қырым ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –63 264,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 041,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 57 223,0 мың теңге;
2) шығындар – 63 264,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Учесть, что в бюджете села Крымское на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 24 223,0 тысячи тенге.
12-1. Учесть, что в бюджете села Крымское предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
13. Утвердить бюджет Покровского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 146,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 354,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1030,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 81 762,6 тысячи тенге;
2) затраты – 89 705,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 558,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 558,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть, что в бюджете Покровского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23 502,0 тысячи тенге.
14-1. Учесть, что в бюджете села Покровка предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 100,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Утвердить бюджет Приреченского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 643,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 143,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,7 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2026 жылға арналған Қырым ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 24 223,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
12-1. Қырым ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 0,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Покров ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 146,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 354,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 030,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 81 762,6 мың теңге;
2) шығындар – 89 705,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 558,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 558,4 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2026 жылға арналған Покров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 23 502,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14-1. Покров ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 100,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Приречен ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 643,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 36 143,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 54 500,0 тысяч тенге;
2) затраты – 98 650,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 007,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 007,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Учесть, что в бюджете Приреченского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем изъятий, передаваемых из бюджета сельского округа в бюджет района в сумме 5 530,0 тысяч тенге.
16-1. Учесть, что в бюджете Приреченского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Утвердить бюджет Свердловского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 451,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 865,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 586,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31 657,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 206,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 19 586,0 тысяч тенге.
18-1. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).

трансферттер түсімі бойынша – 54 500,0 мың теңге;
2) шығындар – 98 650,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 007,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 007,5 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Приречен ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде ауылдық округ бюджетінен аудан бюджетіне берілетін алып қоюлардың көлемі 5 530,0 мың теңге көзделгені ескерілсін.
16-1. Приречен ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Свердлов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 6тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 451,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 865,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 586,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 657,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 206,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 206,1 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2026 жылға арналған Свердлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 19 586,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
18-1. Свердлов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

23. Утвердить бюджет Тельманского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 203,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 570,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1015,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 57 618,0 тысяч тенге;
2) затраты – 75 405,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 202,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 202,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).
24. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 26 518,0 тысяч тенге.
24-1. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 24-1 в соответствие с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.04.2026 № 23 (вводится в действие с 01.01.2026).

23. Тельман ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 203,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 570,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 015,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 57 618,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 405,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 202,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 202,6 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2025 жылға арналған Тельман ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 26 518,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
24-1. Тельман ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 24-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.04.2026 № 23 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).