О внесении изменений в решение Денисовского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 73 "О бюджете Денисовского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 17 декабря 2025 года № 65
Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата "О бюджете Денисовского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 73 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 000 338,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 865 754,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 38 979,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 358,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 093 246,1 тысяч тенге;
2) затраты – 8 379 157,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 7 997,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 160,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 157,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 370 822,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 370 822,4 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Денисовcкого районного маслихата В. Шерер
Приложение
к решению Денисовского
районного маслихата

Денисов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 73 "Денисов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 65 шешімі
Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 73 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 000 338,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 865 754,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 979,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 358,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 093 246,1 мың теңге;
2) шығындар – 8 379 157,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 7 997,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 32 160,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 40 157,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 370 822,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 370 822,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы В. Шерер
Денисов аудандық мәслихатының

205,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
233 831,1
1
Социальное обеспечение
14 281,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 281,1
005
Государственная адресная социальная помощь
14 281,1
2
Социальная помощь
157 297,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 297,2
006
Оказание жилищной помощи
2 346,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 509,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 360,6
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
62 624,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57 456,1
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
0,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62 252,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 252,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 574,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
241,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 437,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 877 165,9
1
Жилищное хозяйство
692 398,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
692 398,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
42 941,5
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
0,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
649 457,0
2
Коммунальное хозяйство
2 184 672,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 184 672,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 184 672,2
3
Благоустройство населенных пунктов
95,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

205,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
233 831,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 281,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 281,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 281,1
2
Әлеуметтiк көмек
157 297,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 297,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 346,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 509,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 360,6
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
62 624,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57 456,1
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
0,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62 252,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 252,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 574,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
241,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
5 437,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 877 165,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
692 398,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
692 398,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
42 941,5
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
0,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
649 457,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 184 672,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 184 672,2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 184 672,2
3
Елді-мекендерді көркейту
95,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі