О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2024 года № 253 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17 ноября 2025 года № 375
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 253 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 354 364,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 291 196,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 96 581,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 854,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 960 733,2 тысячи тенге;
2) затраты – 7 886 998,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 397,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 220 192,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 795,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 253 "Әулиекөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 қарашадағы № 375 шешімі
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 253 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 354 364,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 291 196,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 96 581,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 854,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 960 733,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 886 998,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 397,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 220 192,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 795,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 639 031,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 639 031,3 тысячи тенге.";
приложения 1 и 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 ноября 2025 года
№ 375
Приложение 1
к решению маслихата

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 639 031,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 639 031,3 мың теңге. ";
көрсетілген шешімнің 1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2025 жылғы 17 қарашасындағы
№ 375 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

34693,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
15000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25000,0
075
Строительство сетей связи
25000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
424449,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
347158,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27726,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
319432,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
77291,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33315,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
43976,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106688,0
1
Сельское хозяйство
55096,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
55096,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
55096,0
6
Земельные отношения
3000,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3000,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов,поселков, сел
3000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
48592,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48592,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48592,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46772,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46772,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46772,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46772,0
12
Транспорт и коммуникации
1354749,7
1
Автомобильный транспорт
1354749,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

34693,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
25000,0
075
Байланыс желілерін салу
25000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
424449,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
347158,8
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27726,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
319432,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
77291,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33315,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43976,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106688,0
1
Ауыл шаруашылығы
55096,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
55096,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы жəне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55096,0
6
Жер қатынастары
3000,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3000,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
48592,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48592,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48592,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46772,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46772,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
46772,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46772,0
12
Көлік және коммуникация
1354749,7
1
Автомобиль көлігі
1354749,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі