232
Іскендір Жүмәділдә Жұмағалиұлы
233
ТОО "Arsenal JK"
234
ТОО "Hur-Turan"
235
СПК "Нұр-Төре-Дастан"
236
СПК "Нур-Ислам"
237
СПК "Даулет"
238
СПК "Б@қыт мекені"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2025
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
2026
осенний сезон 1
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 2
летний сезон 3
2027
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
2028
осенний сезон 1
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 2
летний сезон 3
2029
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в год
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В городе Аркалык площадь сезонных пастбищ составляет 1 096 595 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 961 632 гектаров, земли населенных пунктов 97 254 гектаров, земли промышленности транспорта, связи, для нужд космической деятельности обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения 9588,4534 гектаров, земли запаса 489 157 гектаров, земли лесного фонда 6027 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Приказом Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 116-НҚ. "Об утверждении методики расчета удельных норм водопотребления и водоотведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36251).
Согласно методике расчета питьевой воды сельскохозяйственных животных по городу Аркалык потребление воды составит: КРС - 50 литров в сутки, МРС - 8 литров в сутки, лошади - 50 литров в сутки.
Копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по городу Аркалык

232
Іскендір Жүмәділдә Жұмағалиұлы
233
" Arsenal JK" ЖШС
234
"Hur-Turan" ЖШС
235
"Нұр-Төре-Дастан" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
236
"Нур-Ислам" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
237
"Даулет" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
238
"Б@қыт мекені" ауылшаруашылық өндірістік кооперативі
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2025
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
2026
күзгі мезгіл 1
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 2
жазғы мезгіл 3
2027
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
2028
күзгі мезгіл 1
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 2
жазғы мезгіл 3
2029
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезгі
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Арқалық қаласында маусымдық жайылымдардың алаңы 1 096 595 гектарды құрайды. Оның ішінде 961632 гектар ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер, 97254 гектар елді мекендердің жері, 9588,4534 өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметті, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және ауыл шаруашылығынаарналмаған өзге де жерлер, 489157 гектар босалқы жер, 6027 гектар орман қорының жері.
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға ылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 116-НҚ "Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын есептеу әдістемесін бекiту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36251 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
Арқалық қаласы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының ауыз суын есептеу әдістемесіне сәйкес суды тұтыну: ІҚМ - тәулігіне 50 литр, ұсақ мал - тәулігіне 8 литр, жылқы - тәулігіне 50 литр құрайды
Апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Арқалық қаласы бойынша

на 2025-2029 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Площадь пастбищ по городу Аркалык составляет 1 096 595 гектара. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 961 632 гектаров, на землях населенных пунктов 97 254 гектаров, в особо охраняемых природных территориях 0 гектар. На землях запаса 489 157 гектаров, в связи с чем перераспределение пастбищ в город Аркалыке для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, у которых отсутствует пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастбищы скота.
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2025 году
Количество загонов в 2029 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Аркалык
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
с.Ангарское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
с.Восточное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
с.Жалгызтал
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
с. Әбдіғаппар хан
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
с.Коктау
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
с.Уштобе
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
с.Фурманово
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
с.Целинное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
с. Екидин
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
11
Ашутастинский с.о.
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
12
с.Ашутасты
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
13
с.Аккошкар
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
14
Молодежный с.о.
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
15
с.Молодежное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
16
с.Матросово
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
17
Родинский с.о.
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
18
с.Родина
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
19
с.Мирное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
20
Кайындинский с.о.
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
21
с.Кайынды
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
22
с.Алуа
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
Приложение 8
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
городу Аркалык
на 2025-2029 годы
Распределение пастбищ по категориям земель города Аркалык
№ п/п
Наименование сельских округов
Код классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
итого земель
сельско хозяйственного назначения
населенных пунктов
промышленности, транспорта, связи и иного не сельскохозяйственного назначения
особо охраняемых природных территорий
лесного фонда
водного фонда
запаса (пастбище)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
с.Ангарское

2025-2029 жылдарға жылдарға
арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Арқалық қаласы бойынша жайылымдардың алаңы 1 096 595 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер 961 632 гектар, елді мекен жерлерінде 97 254 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақта 0 гектар. Босалқы жер қорында 489 157 гектар, осыған байланысты Арқалық қаласы аумағында жайылымдары жоқ жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлудің қажеті жоқ, себебі мал жаю үшін жайылымдық алқаптар жеткілікті.
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2025 жылдағы қашалар саны
2029 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Арқалық
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Аңғар ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Восточный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Жалғызтал ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Әбдіғаппар хан ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Көктау ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Үштөбе ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Фурманово ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Целинный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Екідің ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
11
Ашутасты ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
12
Ашутасты ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
13
Аққошқар ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
14
Молодежный ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
15
Молодежный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
16
Матросов ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
17
Родина ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
18
Родина ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
19
Мирный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
20
Қайыңды ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
21
Қайыңды ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
22
Алуа ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
Арқалық қаласы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
8-қосымша
Арқалық қаласы жайылымдарын жерлердің санаттары бойынша бөлу
Р/с №
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаттары
жерлер жиыны
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
елді мекендердің
өнеркәсіп, көлік және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың
орман қорының
су қорының
босалқы жер (жайылым)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Аңғар ауылы