О бюджетах поселков Горняцкий и Качар на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 262.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Горняцкий на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 310,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 27 134,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 78 156,0 тысяч тенге;
2) затраты – 107 695,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 385,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 385,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 15.05.2026 № 278 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджет поселка Горняцкий, на 2026 год составляют 78156,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета поселка Горняцкий в городской бюджет города Рудного, на 2026 год составляют 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет поселка Качар на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 371 774,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 108 268,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 958,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 510,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 257 038,0 тысяч тенге;
2) затраты – 393 232,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

Горняцк және Қашар кенттерінің 2026 – 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 262 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Горняцк кентінің 2026–2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105 310,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 27 134,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 78 156,0 мың теңге;
2) шығындар – 107 695,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 385,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 385,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 15.05.2026 № 278 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының 202 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 78 156,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. Горняцк кентінің 2026 жылға арналған бюджетінен Рудный қаласының қалалық бюджетіне берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Қашар кентінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 371 774,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 108 268,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 958,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 510,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 257 038,0 мың теңге;
2) шығындар – 393 232,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 458,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 458,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 15.05.2026 № 278 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть, что объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджет поселка Качар, на 2026 год составляют 257 038,0 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 458,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 458,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 15.05.2026 № 278 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Қашар кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 257 038,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін