О присвоение наименований безымянным улицам села Рахат
Решение акима села Рахат города Жанаозен Мангистауской области от 31 октября 2025 года № 189
В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 211 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", с учетом мнения населения села Рахат на основании заключения Мангистауской областной ономастической комиссии от 15 сентября 2025 года, аким села Рахат принял решение:
1. Безыимянным улицам (ранее пронумерованные) расположенных на северо-востоке микрорайона Мерей села Рахат присвоить следующие наименование:
1) Улице № 50 - "Жәумітбай Демегенов";
2) Улице № 53 - "Мұрат Мөңкеұлы";
3) Улице № 61 - "Сұңқар";
4) Улице № 63 - "Шерхан Мұртаза";
5) Улице № 64 - "Байтақ";
6) Улице № 67 - "Талғат Бигелдинов";
7) Улице № 70 - "Бесшоқы";
8) Улице № 71 - "Қызыладыр".
2. Контроль за исполнением даннаго решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким села Рахат Сырымов Р.
Согласовано:
Сағынбаев Д. ___________
Подготовил:
Турткулова К. ___________

Рахат ауылының атауы жоқ көшелеріне атау беру туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы Рахат ауылы әкімінің 2025 жылғы 31 қазандағы № 189 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 211 "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Рахат ауылы халқының пікірін ескере отырып, Маңғыстау облыстық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 15 қыркүйектегі қорытындысына негізінде, Рахат ауылының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рахат ауылы, Мерей шағынауданының солтүстік шығысында орналасқан атаусыз көшелеріне (бұған дейін нөмірленіп келген) келесі атаулар берілсін:
1) № 50 - көшеге - "Жәумітбай Демегенов" көшесі;
2) № 53 - көшеге - "Мұрат Мөңкеұлы" көшесі;
3) № 61 - көшеге - "Сұңқар" көшесі;
4) № 63 - көшеге - "Шерхан Мұртаза" көшесі;
5) № 64 - көшеге - "Байтақ" көшесі;
6) № 67 - көшеге - "Талғат Бигелдинов" көшесі;
7) № 70 - көшеге - "Бесшоқы" көшесі;
8) № 71 - көшеге - "Қызыладыр" көшесі.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Рахат ауылының әкімі Р. Сырымов
Келісілді:
Сағынбаев Д. ___________
Дайындаған:
Турткулова К. ___________