О бюджете города Жанаозен на 2026 – 2028 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2025 года № 35/310.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 54 210 341,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 138 339,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 148 611,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 782 621,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 140 769,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 623 633,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 688 010,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 734 544,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 534,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 901 302,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 901 302,2 тысяч тенге;
поступления займов – 9 734 544,0 тысяч тенге;
погашение займов – 524 570,0 тысяч тенге;

2026 - 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 210 341,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 138 339,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 148 611,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 782 621,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 140 769,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 623 633,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 688 010,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 734 544,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 534,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 901 302,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 901 302,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 9 734 544,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 524 570,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 691 328,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 05.05.2026 № 39/361 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что из городского бюджета на 2026 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 3 389 370,0 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 880 904,0 тысяч тенге;
села Кызылсай – 741 363,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691 328,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 05.05.2026 № 39/361 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 3 389 370,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 880 904,0 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 741 363,0 мың теңге;

села Рахат – 708 248,0 тысяч тенге;
села Кендерли – 1 058 855,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 05.05.2026 № 39/361 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанаозенского городского маслихата Г. Байжанов
Приложение 1 к решению Жанаозенского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 35/310
Бюджет города Жанаозен на 2026 год

Рахат ауылы – 708 248,0 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 1 058 855,0 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 05.05.2026 № 39/361 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов
Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті

77 046,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
271 382,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
271 382,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
271 382,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
271 382,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 388 699,0
1
Социальное обеспечение
319 581,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319 581,0
005
Государственная адресная социальная помощь
319 581,0
2
Социальная помощь
2 725 289,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 691 226,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 410,0
006
Оказание жилищной помощи
7 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 036 664,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 297,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 949,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
104 267,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 333 003,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 063,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
34 063,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
343 829,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
313 829,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 625,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 621,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

77 046,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
271 382,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
271 382,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
271 382,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
271 382,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 388 699,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
319 581,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319 581,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
319 581,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 725 289,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 691 226,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 410,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 036 664,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 297,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
161 949,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
104 267,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 333 003,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 063,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
34 063,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
343 829,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
313 829,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 625,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 621,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер