О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/189 "О бюджете города Жанаозен на 2025 - 2027 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 17 декабря 2025 года № 34/298
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/189 "О бюджете города Жанаозен на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 25 235 098,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21 808 004,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 212 758,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 508 317,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 706 018,0 тысяч тенге;
2)затраты – 25 301 422,1 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 556 123,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 595 996,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 873,0 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:

"2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 34/298 шешімі
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 235 098,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21 808 004,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 212 758,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 508 317,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 706 018,0 мың теңге;
2) шығындар – 25 301 422,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 556 123,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 595 996,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 873,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:

приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 1 422 446,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 422 446,3 тысяч тенге;
поступления займов – 595 996,0 тысяч тенге;
погашение займов – 38 670,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 865 120,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 422 446,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 422 446,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 595 996,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 670,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 865 120,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1 қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

75 299,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
324 260,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
324 260,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
324 260,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
324 260,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 152 068,4
1
Социальное обеспечение
242 845,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 845,0
005
Государственная адресная социальная помощь
242 845,0
2
Социальная помощь
2 271 566,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 271 566,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 874,0
006
Оказание жилищной помощи
5 418,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
932 295,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 290,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 747,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 149 942,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
0,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
637 657,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 035,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
134 266,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
579,0
021
Капитальные расходы государственного органа
12 937,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

75 299,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
324 260,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
324 260,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
324 260,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
324 260,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 152 068,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242 845,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 845,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
242 845,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 271 566,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 271 566,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 874,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 418,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
932 295,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 290,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 747,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 149 942,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
0,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
637 657,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
635 035,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 266,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
579,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 937,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер