О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года №24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 24 ноября 2025 года № 36/2
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года №24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 291 812,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 624 975 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 955 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48 193 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 588 689,2 тысяч тенге;
2) затраты – 15 894 975,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -116 261 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273 541 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 3 486 902,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3 486 902,4 тысяч тенге;
поступление займов – 2 769 517 тысяч тенге;
погашение займов – 273 541 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №24/8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 36/2 шешiмi
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 24/8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 291 812,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 624 975 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 955 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 193 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 588 689,2 мың теңге;
2) шығындар – 15 894 975,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -116 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273 541 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 486 902,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 486 902,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 769 517 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 273 541 мың теңге;

81109
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181302
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
53
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15396
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
286481
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
241083
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
52414
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
473629,5
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
473629,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
142780,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
553
021
Капитальные расходы государственного органа
3000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
305854
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21442
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3128191,2
1
Жилищное хозяйство
2384199
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123945
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
26968
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
96977
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2260254
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
714955
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1545299
2
Коммунальное хозяйство
677894
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

81109
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181302
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
53
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15396
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
286481
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
241083
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
52414
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
473629,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
473629,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142780,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
553
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
305854
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21442
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3128191,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2384199
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123945
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
26968
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
96977
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2260254
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
714955
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1545299
2
Коммуналдық шаруашылық
677894
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі