О внесении изменений и дополнений в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года №232 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17 июня 2025 года № 288
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 232 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 023 533,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 213 265 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 763 608,4 тысяч тенге;
2) затраты – 13 156 064,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 906 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 320 458 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 552 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 250 437,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 250 437,3 тысяч тенге;
поступление займов – 1 921 316 тысяч тенге;
погашение займов – 202 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 531 673,3 тысяч тенге";
дополнить пунктом 7-1 нового содержания:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов предусмотрены кредиты на нижеследующие проекты:
1) Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора в населенном пункте III Интернационал, Кармакшинского района – 332 369 тысяч тенге;
2) Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора в населенном пункте Алдашбай Ахун Кармакшинского района – 184 244 тысяч тенге;
3) Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора в населенном пункте Акжар Кармакшинского района – 331 488 тысяч тенге;
4) Строительство газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Ирколь Кармакшинского района – 321 192 тысяч тенге;
5) Cтроительство газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Торебай би Кармакшинского района – 431 565 тысяч тенге";
пункт 11 изложить в новой редакции:

Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №232 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 маусымдағы № 288 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №232 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 023 533,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 213 265 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 763 608,4 мың теңге;
2) шығындар – 13 156 064,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 906 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 320 458 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 552 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 250 437,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 250 437,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 921 316 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 202 552 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 531 673,3 мың теңге";
жаңа мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражаты есебінен төмендегі жобаларға несиелер берілгені ескерілсін:
1) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, III Интернационал елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 332 369 мың теңге;
2) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Алдашбай Ахун елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 184 244 мың теңге;
3) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақжар елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 331 488 мың теңге;
4) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Иіркөл ауылына газ құбырымен кварталішілік газ тарату желілерін салу – 321 192 мың теңге;
5) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төребай би ауылына газ құбыры мен кварталішілік газ тарату желілерін салу – 431 565 мың теңге";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2025 год в размере 202 552 тысяч тенге".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "17" июня 2025 года № 288
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 232
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

"11. 2025 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 202 552 мың теңге көлемінде белгіленсін".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2025 жылғы "17" маусымдағы
№288 шешіміне 1-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№232 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

2031
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
26875
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
26875
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26875
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
26875
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2619974
1
Социальное обеспечение
888954
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
888954
005
Государственная адресная социальная помощь
888954
2
Социальная помощь
1514026
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1514026
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50530
006
Оказание жилищной помощи
77644
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
156469
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17012
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
264582
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
873833
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
73956
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
216994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
216994
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146636
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
450
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29563
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40345
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1366564
1
Жилищное хозяйство
1104952
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2031
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
26875
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
26875
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26875
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
26875
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2619974
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
888954
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
888954
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
888954
2
Әлеуметтiк көмек
1514026
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1514026
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50530
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
77644
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
156469
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17012
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
264582
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
873833
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
73956
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
216994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
216994
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146636
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
450
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
29563
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40345
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1366564
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1104952
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
202552
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
202552
8
Используемые остатки бюджетных средств
531673,3
01
Остатки бюджетных средств
531673,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
531673,3
Приложение 2 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "17" июня 2025 года № 288
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 232
Целевые трансферты в районный бюджет на 2025 год, выделенные за счет областного бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
1 310 420,8
1
на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
25 036
2
на оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью, получающих услуги санаторно-курортного лечения
4 718
3
на реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области"
20 083
4
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
63 233
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
27 402
6
На текущий ремонт центральной площади села Кармакшы, Кармакшинского района
15 000
7
расходы на содержание здания центрального стадиона, расположенного на трассе Самара-Шымкент в поселке Жосалы, Кармакшинского района
20 073
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
233 826
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Келмембет батыр поселке Жосалы, Кармакшинского района
173 912
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Шынгысов поселке Жосалы, Кармакшинского района
59 914
9
Капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения "Торетам -Акай" Кармакшинского района
528 417
10
Капитальный ремонт улиц Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин в с.Акжар, Кармакшинского района
192 164,6
11
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Н.Накипова поселке Жосалы Кармакшинского района
163 918,6
12
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Сырдария 0-0,312 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
13
Средний ремонт улицы Сырлытам в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
14
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Тауелсиздик в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
15
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Ш.Шегебаева 0-0,27 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
16
Средний ремонт автомобильной дороги Алтынасар в поселке Кармакшинского района

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
202552
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
202552
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
531673,3
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
531673,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
531673,3
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2025 жылғы "17" маусымдағы
№288 шешіміне 2-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№232 шешіміне 4-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
1 310 420,8
1
өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
25 036
2
санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке
4 718
3
"Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыруға
20 083
4
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстап тұру шығындарына
63 233
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
27 402
6
Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылында орталық алаңына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
15 000
7
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті Самара-Шымкент тас жолында орналасқан Орталық стадион ғимаратының ұстау шығындарына
20 073
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
233 826
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Келмембет батыр көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
173 912
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Шыңғысов көшесінің атвомобиль жолдарын күрделі жөндеу
59 914
9
Қармақшы ауданы "Төретам-Ақай" аудандық маңыздағы автомобиль жолын күрделі жөндеу
528 417
10
Қармақшы ауданы, Ақжар ауылдық округі Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин көшелерін күрделі жөндеу
192 164,6
11
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Н.Накыпов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
163 918,6
12
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Сырдария 0-0,312 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
13
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Сырлытам көшесінің жолын орташа жөндеу
0
14
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тәуелсіздік көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
15
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ш.Шегебаев 0-0,27 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
16
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Алтынасар көшесінің орташа жөндеу

12 630,6
17
Цифровизация и приведение в соответствие с требованиями геоинформационных систем генеральных планов города Байконыр и поселка Торетам
3 920
Целевые трансферты на развитие:
16 654,6
1
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр"
1
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
21
3
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
1
4
Строительство автономной котельной для административного здания КГУ "Ғарыш-инфрақұрылым" управления по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур"
16 631,6
Всего:
1 327 075,4

12 630,6
17
Байқоңыр қаласы мен Төретам кентінің бас жоспарларын цифрландыру және геоақпараттық жүйелердің талаптарына сәйкестендіру
3 920
Нысаналы даму трансферттер:
16 654,6
1
"Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау" жобасын қоса қаржыландыруға
1
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
21
3
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
1
4
"Байқоңыр" кешенінде Қазақстан Республикасы Президентінің арнайы өкілінің қызметін қамтамасыз ету басқармасының "Ғарыш-инфрақұрылым" КММ әкімшілік ғимараты үшін автономды қазандық салу
16 631,6
Барлығы:
1 327 075,4