О повышении ставок земельного налога в городе Кызылорда
Решение Кызылординского городского маслихата от 27 ноября 2025 года № 311-44/5
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с п. 2 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Налогового кодекса Республики Казахстан Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании проекта (схемы) зонирования земель города Кызылорда, утвержденной решением Кызылординского городского маслихата от 26 февраля 2025 года №242-34/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8590-11), повысить ставки земельного налога в городе Кызылорда на 35 (тридцать пять) процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 577 и 578 Налогового кодекса Республики Казахстан.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Кызылординского
городского маслихата
И. Куттыкожаев

Қызылорда қаласында жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 311-44/5 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 2 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 582-бабының 1-тармағына сәйкес, Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 ақпандағы № 242-34/4 шешімімен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8590-11 болып тіркелген) бекітілген Қызылорда қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасының (схемасының) негізінде, Қызылорда қаласында жер салығының мөлшерлемелері Қазақстан Республикасының Салық кодексiнiң 577 және 578-баптарында белгiленген жер салығының базалық мөлшерлемелерiнен 35 (отыз бес) пайызға жоғарылатылсын.
2. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі және ресми жариялануға жатады.
Қызылорда қалалық мәслихатының төрағасы И. Құттықожаев