О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 42/417.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 610 858 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 445 192 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 45 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 117 878 тысяч тенге;
2) затраты – 5 749 917 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 435 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 207 494 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 494 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 788 тысяч тенге;
погашение займов – 130 809 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 141 515 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2026 № 53/512 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселков, сельских округов, в сумме 303 250 тысяч тенге, в том числе:
поселку Молодежный – 20 754 тысяч тенге;
Пионерскому сельскому округу – 12 038 тысяч тенге;
сельскому округу Есиль – 14 390 тысяч тенге;
Батпактинскому сельскому округу – 1 959 тысяч тенге;
сельскому округу Сункар – 19 073 тысяч тенге;
Маржанкольскому сельскому округу – 15 453 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 13 144 тысяч тенге;
Кундуздинскому сельскому округу – 15 428 тенге;
Николаевскому сельскому округу – 14 742 тысяч тенге;
сельскому округу Карагайлы – 13 371 тысяч тенге;
Садовому сельскому округу – 9 327 тысяч тенге;
сельскому округу Сарыозек – 17 953 тысяч тенге;
сельскому округу Жансары– 12 237 тысяч тенге;
сельскому округу Жулдыз – 17 984 тысяч тенге;
Каратомарскому сельскому округу – 18 700 тысяч тенге;
сельскому округу Шидерты – 12 777 тысяч тенге;

2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/417 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 610 858 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 445 192 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 117 878 мың теңге;
2) шығындар - 5 749 917 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 435 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 788 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 353 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 207 494 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 494 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 196 788 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 130 809 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 141 515 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 22.07.2026 № 53/512 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджетіне берілетін субвенциялардың мөлшері 303 250 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Молодежный кентіне – 20 754 мың теңге;
Пионер ауылдық округіне – 12 038 мың теңге;
Есіл ауылдық округіне – 14 390 мың теңге;
Батпақты ауылдық округіне – 1 959 мың теңге;
Сұңқар ауылдық округіне – 19 073 мың теңге;
Маржанкөл ауылдық округіне – 15 453 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 13 144 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 15 428 мың теңге;
Николаев ауылдық округіне – 14 742 мың теңге;
Қарағайлы ауылдық округіне – 13 371 мың теңге;
Садовый ауылдық округіне – 9 327 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округіне – 17 953 мың теңге;
Жансары ауылдық округіне – 12 237 мың теңге;
Жұлдыз ауылдық округіне – 17 984 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округіне – 18 700 мың теңге;
Шідерті ауылдық округіне – 12 777 мың теңге;

сельскому округу Акбулак – 13 772 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 11 914 тысяч тенге;
сельскому округу Нияз – 9 739 тысяч тенге;
Иртышскому сельскому округу – 8 819 тысяч тенге;
Трудовому сельскому округу – 13 984 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 15 692 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Осакаровского района на 2026 год в сумме 66 859 тысяч тенге.
4. Утвердить в районном бюджете целевые трансферты и бюджетный кредит на 2026 год согласно приложению 4.

Ақбұлақ ауылдық округіне – 13 772 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 11 914 мың теңге;
Нияз ауылдық округіне – 9 739 мың теңге;
Ертіс ауылдық округіне – 8 819 мың теңге;
Трудовой ауылдық округіне – 13 984 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 15 692 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған Осакаров ауданы әкімдігінің резерві 66 859 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиті 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
85 381
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 226
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 062
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 062
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 059
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 392
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
27 931
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 680
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 449 402
1
Жилищное хозяйство
1 417 818
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 378 818
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 014
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
50
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 370 754
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
39 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
29 000
2
Коммунальное хозяйство
8 441
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 172
005
Развитие коммунального хозяйства
5 772
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 269
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 269
3
Благоустройство населенных пунктов
23 143
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
23 143
015
Освещение улиц в населенных пунктов
20 983
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
85 381
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 226
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 062
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 062
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 059
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 392
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
27 931
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 680
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 449 402
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 417 818
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 378 818
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 014
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
50
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 370 754
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
29 000
2
Коммуналдық шаруашылық
8 441
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 172
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 772
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 269
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 269
3
Елді-мекендерді көркейту
23 143
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 143
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
20 983
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету

39 000
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28 736
02
Оборона
141 038
1
Военные нужды
30 272
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 272
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 272
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
110 766
122
Аппарат акима района (города областного значения)
110 766
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
75 095
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 671
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21 400
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 400
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
690 128
1
Социальное обеспечение
83 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83 940
005
Государственная адресная социальная помощь
83 940
2
Социальная помощь
469 801
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
469 801
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 311
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
164 771
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 176
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
187 000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
76 543
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения

39 000
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28 736
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 736
02
Қорғаныс
141 038
1
Әскери мұқтаждар
30 272
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 272
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 272
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
110 766
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
110 766
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
75 095
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 671
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21 400
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 400
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 400
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
690 128
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
83 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83 940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
83 940
2
Әлеуметтік көмек
469 801
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
469 801
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 311
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
164 771
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 176
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
187 000
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
76 543
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру