О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 42/417
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 079 380 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 295 192 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 45 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 736 400 тысяч тенге;
2) затраты – 4 079 380 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 435 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 68 435 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 435 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 788 тысяч тенге;
погашение займов – 128 353 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, поселков, сельских округов, в сумме 303 250 тысяч тенге, в том числе:
поселку МолодҰжный – 20 754 тысяч тенге;
Пионерскому сельскому округу – 12 038 тысяч тенге;
сельскому округу Есиль – 14 390 тысяч тенге;
Батпактинскому сельскому округу – 1 959 тысяч тенге;
сельскому округу Сункар – 19 073 тысяч тенге;
Маржанкольскому сельскому округу – 15 453 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 13 144 тысяч тенге;
Кундуздинскому сельскому округу – 15 428 тенге;
Николаевскому сельскому округу – 14 742 тысяч тенге;
сельскому округу Карагайлы – 13 371 тысяч тенге;
Садовому сельскому округу – 9 327 тысяч тенге;
сельскому округу Сарыозек – 17 953 тысяч тенге;
сельскому округу Жансары– 12 237 тысяч тенге;
сельскому округу Жулдыз – 17 984 тысяч тенге;
Каратомарскому сельскому округу – 18 700 тысяч тенге;
сельскому округу Шидерты – 12 777 тысяч тенге;
сельскому округу Акбулак – 13 772 тысяч тенге;

2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 42/417 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 079 380 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 295 192 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 736 400 мың теңге;
2) шығындар - 4 079 380 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 435 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 788 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 353 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 68 435 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68 435 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 196 788 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 128 353 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджетіне берілетін субвенциялардың мөлшері 303 250 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Молодежный кентіне – 20 754 мың теңге;
Пионер ауылдық округіне – 12 038 мың теңге;
Есіл ауылдық округіне – 14 390 мың теңге;
Батпақты ауылдық округіне – 1 959 мың теңге;
Сұңқар ауылдық округіне – 19 073 мың теңге;
Маржанкөл ауылдық округіне – 15 453 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 13 144 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 15 428 мың теңге;
Николаев ауылдық округіне – 14 742 мың теңге;
Қарағайлы ауылдық округіне – 13 371 мың теңге;
Садовый ауылдық округіне – 9 327 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округіне – 17 953 мың теңге;
Жансары ауылдық округіне – 12 237 мың теңге;
Жұлдыз ауылдық округіне – 17 984 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округіне – 18 700 мың теңге;
Шідерті ауылдық округіне – 12 777 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 13 772 мың теңге;

Родниковскому сельскому округу – 11 914 тысяч тенге;
сельскому округу Нияз – 9 739 тысяч тенге;
Иртышскому сельскому округу – 8 819 тысяч тенге;
Трудовому сельскому округу – 13 984 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 15 692 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Осакаровского района на 2026 год в сумме 66 859 тысяч тенге.
4. Утвердить в районном бюджете целевые трансферты и бюджетный кредит на 2026 год согласно приложению 4.

Родников ауылдық округіне – 11 914 мың теңге;
Нияз ауылдық округіне – 9 739 мың теңге;
Ертіс ауылдық округіне – 8 819 мың теңге;
Трудовой ауылдық округіне – 13 984 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 15 692 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған Осакаров ауданы әкімдігінің резерві 66 859 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиті 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

21 400
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
690 128
1
Социальное обеспечение
83 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83 940
005
Государственная адресная социальная помощь
83 940
2
Социальная помощь
469 801
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
469 801
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 311
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
164 771
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 176
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
187 000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
76 543
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136 387
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 418
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 605
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 886
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 478
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 600
2
Коммунальное хозяйство
3 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3 000
3
Благоустройство населенных пунктов
7 600
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

21 400
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 400
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
690 128
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
83 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83 940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
83 940
2
Әлеуметтік көмек
469 801
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
469 801
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 311
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
164 771
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 176
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
187 000
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
76 543
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136 387
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 387
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 418
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 605
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
29 886
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 478
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 600
2
Коммуналдық шаруашылық
3 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3 000
3
Елді-мекендерді көркейту
7 600
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

122
Аппарат акима района (города областного значения)
389 498
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
384 139
003
Капитальные расходы государственного органа
5 359
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 670
2
Финансовая деятельность
31 665
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 665
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 665
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
30 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
496 021
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
358 176
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
119 581
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
239 135
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
108 424
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
66 424
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
42 000
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28 881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28 881
02
Оборона
141 593
1
Военные нужды
29 609
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 609
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
29 609
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
111 984
122
Аппарат акима района (города областного значения)
111 984
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
75 921
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36 063
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21 400
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
389 498
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
384 139
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 359
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 670
2
Қаржылық қызмет
31 665
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 665
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 665
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
30 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
496 021
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
358 176
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 581
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
239 135
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
108 424
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 424
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
42 000
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28 881
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 881
02
Қорғаныс
141 593
1
Әскери мұқтаждар
29 609
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 609
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
29 609
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
111 984
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
111 984
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
75 921
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36 063
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21 400
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі