"О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 199
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Респулики Казахстан,Законом Республики Казахстан " О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 547 913 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 760 968 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 62 511 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 724 434 тысяч тенге;
2) затраты - 4 547 913 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 54 277 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 153 537 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 99 260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 54 277 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 54 277 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 153 537 тысяч тенге;

"2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 199 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –4 547 913 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 760 968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 511 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 724 434 мың теңге;
2) шығындар –4 547 913 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –54 277 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 99 260 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 54 277 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –54 277 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 153 537 мың теңге;

погашение займов - 99 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2026 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты на 2026 год согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов районного бюджета на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 6.

қарыздарды өтеу – 99 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған ығымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілісін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

104 813
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
91 413
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 400
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
29 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
29 701
02
Оборона
27 605
1
Военные нужды
3 594
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 594
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 594
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
24 011
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 011
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 944
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 067
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
600
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
498 533
1
Социальное обеспечение
56 661
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 661
005
Государственная адресная социальная помощь
56 661
2
Социальная помощь
348 137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348 137
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 180
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98 658
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
796
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 695
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

104 813
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 413
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 400
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
29 701
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 701
02
Қорғаныс
27 605
1
Әскери мұқтаждар
3 594
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 594
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 594
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
24 011
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 011
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 944
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 067
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
600
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
600
06
Әлеуметтiк көмек және әле
уметтiк қамсыздандыру
498 533
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
56 661
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 661
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56 661
2
Әлеуметтiк көмек
348 137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348 137
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 180
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98 658
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
796
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 695
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету