Об установлении публичного сервитута частной компанией "B2Gold Kazakhstan Ltd"
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 6 августа 2025 года № 276
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"B2Gold Kazakhstan Ltd" жеке компаниясына қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 6 тамыздағы № 276 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17- бабының 5- 1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31- бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью- 7564,4811 гектаров, расположенные на территории Каркаралинского района Карагандинской области без изъятия земельных участков сроком до 20 июня 2031 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых частной компанией "B2Gold Kazakhstan Ltd", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Частной компании "B2Gold Kazakhstan Ltd" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "B2Gold Kazakhstan Ltd" жеке компаниясы қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2031 жылғы 20 маусымға дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының аумағында орналасқан жалпы ауданы – 7564,4811 гектар жер учаскелеріне жария сервитут белгіленсін.
2. Жер пайдаланушы- "B2Gold Kazakhstan Ltd" жеке компаниясы (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.

3. Срок проведения разведочных работ, их конкретное место, обязанностей по приведению земель в состояние, пригодное для использования по целевому назначению возмещения затрат уполномоченными органами в целях определения и использования земельных участков, обязаны представить в исправном состоянии.
4. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Каркаралинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

3. Барлау жұмыстарын жүргізу мерзімін, олардың нақты орнын, шығындарды өтеу және жердің нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді айқындау мақсатында уәкілетті органдармен пайдаланған жер учаскелерін жарамды күйде тапсыруға міндетті.
4. "Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Каркаралинского района Ә.Арғынов
Приложение
к постановлению акимата
Каркаралинского района
№ 276 от "6" августа 2025 года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут частной компании "B2Gold Kazakhstan Ltd"
Местоположение земельного участка
Кадастровый номер
Общая площадь, га
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензий), га
1
Омарбеков С.А. (ведение крестьянского хозяйства)

6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданының әкімі Ә.Арғынов
Қарқаралы ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "06" тамыз
№276 қаулысына
қосымша
"B2Gold Kazakhstan Ltd" жеке компаниясына қоғамдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
Жер учаскесінің орналасқан жері
Кадастрлық нөмірі
Жалпы алаңы, га
Қоғамдық сервитут белгіленуге жататын учаскелер бөліктерінің алаңы (лицензия шекарасында), га
1
Омарбеков С.А. (шаруа қожалығын жүргізу)

09-133-066-024
252,0000
252,0000
2
Рамазанов С. (ведение крестьянского хозяйства)
09-133-050-141
999,3342
1,9326
3
Товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандинская региональная энергетическая компания" (обслуживание объекта ВЛ35лв Егиндыбулак-Комсомольская)
09-133-044-487
0,0286
0,0325
4
Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Карагандинской области" (обслуживание существующей автодороги "Караганда-Аягуз –Коянды-Егиндыбулак-Буркутты" км-0-153
09-133-064-104
5,9303
5,9251
5
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алтай полиметаллы" (для устройства снегозащитных полос вдоль автодороги)
09-133-066-058
0,4958
0,4954
6
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, автомобильных дорог , пассажирского транспорта, строительства и жилищной инспекции Каркаралинского района" (для обслуживания автодороги Егиндыбулак- Теректы)
09-133-066-063
1,3537
0,7734
7
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алтай полиметаллы" (для устройства снегозащитных полос вдоль автодороги)
09-133-064-149
1,8200
1,8184
8
Шакаманов Т.З. (ведение крестьянского хозяйства)
09-133-062-050
616,0000
8,5306
9
Коммунальное Государственное учреждение "Кувское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области (обслуживание объекта кварталы 180-191,193,204)
09-133-047-044
1620,3508
0,0558
10
Коммунальное Государственное учреждение "Кувское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области (обслуживание объекта кварталы 194-201)
09-133-047-043
521,0000
21,7590
11
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алтай полиметаллы" (для устройства снегозащитных полос вдоль автодороги)
09-133-064-153
0,0958
0,0957
12
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, автомобильных дорог , пассажирского транспорта, строительства и жилищной инспекции Каркаралинского района" (для обслуживания автодороги Егиндыбулак- Теректы)
09-133-064-168
16,8212
2,2507
13
Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Карагандинской области" (обслуживающие существующей автодороги Караганда-Аягуз-Коянды-Егиндыбулак-Буркутты км 0-153
09-133-066-039
21,0755
4,3157
14
Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Карагандинской области" (обслуживающие существующей автодороги Караганда-Аягуз-Коянды-Егиндыбулак-Буркутты км 0-153
09-133-050-098
101,6618
1,5144
15
Қайыркелдин М.К. (ведение крестьянского хозяйства)

09-133-066-024
252,0000
252,0000
2
Рамазанов С. (шаруа қожалығын жүргізу)
09-133-050-141
999,3342
1,9326
3
"Қарағанды аймақтық энергетикалық компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестік (Егіндібұлақ-Комсомол ВЛ35лв нысанына қызмет көрсету)
09-133-044-487
0,0286
0,0325
4
"Қарағанды облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі ("Қарағанды-Аягөз-Қоянды-Егіндібұлақ-Бүркітті" км-0-153 аралығындағы автомобиль жолына қызмет көрсету)
09-133-064-104
5,9303
5,9251
5
"Алтай полиметаллы" жауапкершілігі шектеулі серіктестік (автомобиль жолы бойында қардан қорғайтын жолақтарды орналастыру үшін)
09-133-066-058
0,4958
0,4954
6
"Қарқаралы ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Егіндібұлақ-Теректі автомобиль жолына қызмет көрсету үшін)
09-133-066-063
1,3537
0,7734
7
"Алтай полиметаллы" жауапкершілігі шектеулі серіктестік (автомобиль жолы бойында қардан қорғайтын жолақтарды орналастыру үшін)
09-133-064-149
1,8200
1,8184
8
Шакаманов Т.З. (шаруа қожалығын жүргізу)
09-133-062-050
616,0000
8,5306
9
Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі Қу шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (180-191, 193, 204 кварталдар нысанына қызмет көрсету)
09-133-047-044
1620,3508
0,0558
10
Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі Қу шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (194-201 кварталдар нысанына қызмет көрсету)
09-133-047-043
521,0000
21,7590
11
"Алтай полиметаллы" жауапкершілігі шектеулі серіктестік (автомобиль жолы бойында қардан қорғайтын жолақтарды орналастыру үшін)
09-133-064-153
0,0958
0,0957
12
"Қарқаралы ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Егіндібұлақ-Теректі автомобиль жолына қызмет көрсету үшін)
09-133-064-168
16,8212
2,2507
13
"Қарағанды облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлкеттік мекемесі (Қарағанды-Аягөз-Қоянды-Егіндібұлақ-Бүркітті км 0-153 аралығындағы автомобиль жолына қызмет көрсету)
09-133-066-039
21,0755
4,3157
14
Қарағанды облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі ("Қарағанды-Аягөз-Қоянды-Егіндібұлақ-Бүркітті" км 0-153 аралығындағы автомобиль жолына қызмет көрсету)
09-133-050-098
101,6618
1,5144
15
Қайыркелдин М.К. (шаруа қожалығын жүргізу)