О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 43/390.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 378 443 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 445 478 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 119 384 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 568 059 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 245 522 тысяч тенге;
2) затраты – 14 880 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 756 806 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 852 398 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 592 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 7 259 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 259 169 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 852 398 тысяч тенге;
погашение займов – 375 627 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 782 398 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 11.06.2026 № 54/497 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, поселков, сельских округов, в сумме 1 587 123 тыс. тенге, в том числе:
г.Абай – 1 057 899 тыс.тенге;
п.Топар – 56 727 тыс.тенге;
п.Карабас – 10 022 тыс.тенге;
п.Южный – 28 977 тыс.тенге;
Дубовский сельский округ – 38 453 тыс.тенге;
Акбастауский сельский округ – 38 302 тыс.тенге;
Есенгельдинский сельский округ – 50 887 тыс.тенге;
Карагандинский сельский округ – 47 456 тыс.тенге;
Коксунский сельский округ – 18 231 тыс.тенге;
Курминский сельский округ – 16 511 тыс.тенге;
Кулаайгырский сельский округ – 74 286 тыс.тенге;
Мичуринский сельский округ – 44 158 тыс.тенге;
Самарский сельский округ – 32 857 тыс.тенге;

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 43/390 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1 және 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 378 443 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 445 478 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 119 384 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 568 059 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 245 522 мың теңге;
2) шығындар – 14 880 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 4 756 806 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 852 398 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 592 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 7 259 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 259 169 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 4 852 398 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 375 627 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 782 398 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 11.06.2026 № 54/497 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2026 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 1 587 123 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай қаласына – 1 057 899 мың теңге;
Топар кентіне – 56 727 мың теңге;
Қарабас кентіне – 10 022 мың теңге;
Южный кентіне – 28 977 мың теңге;
Дубовка ауылдық округіне – 38 453 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округіне – 38 302 мың теңге;
Есенгелді ауылдық округіне – 50 887 мың теңге;
Қарағанды ауылдық округіне – 47 456 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне – 18 231 мың теңге;
Курмин ауылдық округіне – 16 511 мың теңге;
Құлаайғыр ауылдық округіне – 74 286 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне – 44 158 мың теңге;
Самарка ауылдық округіне – 32 857 мың теңге;

с.Сарепта – 41 464 тыс.тенге;
с.Юбилейное – 30 893 тыс.тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам города районного значения, сел, поселков, сельских округов определяется на основании постановления акимата Абайского района.

Сәрепті ауылына – 41 464 мың теңге;
Юбилейное ауылына – 30 893 мың теңге.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 2026 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Абай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

27 931
005
Государственная адресная социальная помощь
27 931
2
Социальная помощь
1 182 780
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 182 780
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 925
006
Оказание жилищной помощи
4 300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
213 302
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 635
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 199
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
681 284
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15 135
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
179 445
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 445
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108 497
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
65 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 448
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 962 261
1
Жилищное хозяйство
426 174
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 691
005
Снос аварийного и ветхого жилья
18 691
467
Отдел строительства района (города областного значения)
388 355
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
388 355
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
19 128
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
19 128
2
Коммунальное хозяйство
2 533 546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

27 931
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27 931
2
Әлеуметтік көмек
1 182 780
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 182 780
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 925
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
213 302
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 635
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
228 199
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
681 284
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 135
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
179 445
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 445
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 497
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
65 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 448
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 962 261
1
Тұрғын үй шаруашылығы
426 174
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 691
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
18 691
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
388 355
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
388 355
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19 128
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 128
2
Коммуналдық шаруашылық
2 533 546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

33 323
02
Оборона
84 295
1
Военные нужды
31 972
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 972
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
31 972
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
52 323
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52 323
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
38 402
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 921
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 906
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
13 906
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 906
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 906
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 381 977
1
Социальное обеспечение
38 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 630
005
Государственная адресная социальная помощь
38 630
2
Социальная помощь
1 172 588
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 172 588
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 226
006
Оказание жилищной помощи
4 300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
213 302
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 635
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 910
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
681 284
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
14 931
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
170 759
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 759
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

33 323
02
Қорғаныс
84 295
1
Әскери мұқтаждар
31 972
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 972
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
31 972
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
52 323
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52 323
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
38 402
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 921
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 906
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
13 906
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 906
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
13 906
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 381 977
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
38 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 630
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 630
2
Әлеуметтік көмек
1 172 588
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 172 588
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 226
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
213 302
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 635
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
228 910
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
681 284
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
14 931
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
170 759
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 759
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90 420
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
90 420
Приложение 4
к решению Абайского
районного маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 43/390
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов на 2026 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 11.06.2026 № 54/497 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
6 886 606
Текущие целевые трансферты
742 617
из областного бюджета
742 617
Средний ремонт автомобильных дорог
306 182
Жилищно-коммунальное хозяйство
100 000
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
336 435
Целевые трансферты на развитие
1 291 591
из областного бюджета
1 291 591
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 000 000
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
76 191
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
215 400
Бюджетные кредиты
4 852 398
из республиканского бюджета
77 850
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
77 850
из областного бюджета
4 774 548
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
4 774 548
Приложение 5
к решению Абайского
районного маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 43/390
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 11.06.2026 № 54/497 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
3 321 664
в том числе:
Текущие целевые трансферты
2 421 664
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
44 103
Капитальные расходы государственного органа
17 300
Освещение улиц в населенных пунктах
161 501
Обеспечение санитарии населенных пунктов
124 872
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
980 746
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
107 356
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
598 618
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
387 168
Целевые трансферты на развитие
1 000 000
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1 000 000

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90 420
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
90 420
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 43/390 шешіміне
4 қосымша
2026 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 11.06.2026 № 54/497 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
6 886 606
Ағымдағы нысаналы трансферттер
742 617
Облыстық бюджеттен
742 617
Автомобиль жолдарын орташа жөндеу
306 182
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
100 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
336 435
Нысаналы даму трансферттері
1 291 591
Облыстық бюджеттен
1 291 591
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 000 000
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
76 191
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
215 400
Бюджеттік кредиттер
4 852 398
Республикалық бюджеттен
77 850
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
77 850
Облыстық бюджеттен
4 774 548
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
4 774 548
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 43/390 шешіміне
5 қосымша
2026 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 11.06.2026 № 54/497 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
3 321 664
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 421 664
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 103
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 300
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
161 501
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
124 872
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
980 746
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107 356
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
598 618
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
387 168
Нысаналы даму трансферттері
1 000 000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
1 000 000