О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 28/270 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14 марта 2025 года № 31/296. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского маслихата от 20 декабря 2024 года №28/270 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Абай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 531 805 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 360 413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 903 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 159 489 тысяч тенге;
2) затраты – 2 650 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 118 855 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 855 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 855 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2025-2027 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 035 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 153 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 73 946 тысяч тенге;
2) затраты – 253 856 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 24 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 821 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 наурыздағы № 31/296 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 531 805 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 360 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 903 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 159 489 мың теңге;
2) шығындар – 2 650 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 118 855 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 855 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 118 855 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 035 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 153 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 73 946 мың теңге;
2) шығындар – 253 856 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 24 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 821 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 24 821 тысяч тенге.";
приложения 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 023 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 959 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 926 тысяч тенге;
2) затраты – 68 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 777 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 777 тысяч тенге.";
приложения 9, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 к настоящему решению;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 430 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 857 тысяч тенге;
2) затраты – 75 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 571 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 571 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 571 тысяч тенге.";
приложение 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему решению;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Дубовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 17, 18 и 19 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 24 821 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 959 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 52 926 мың теңге;
2) шығындар – 68 800 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 777 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 777 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9, 12 қосымшалары осы шешімнің 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 430 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 59 857 мың теңге;
2) шығындар – 75 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 571 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 571 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 571 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13 қосымшасы осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджеті 17, 18 және 19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 4 029 тысяч тенге.";
приложение 57 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата от 14 марта 2025 года
№ 31/296
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата от 20 декабря 2024 года

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 4 029 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 57 қосымшасы осы шешімнің 24 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 14 наурыздағы
№ 31/296 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы