О внесении изменений в решение Шахтинского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 383/16 "О бюджете города Шахтинска на 2025 - 2027 годы"
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 26 ноября 2025 года № 456/24
Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шахтинского городского маслихата "О бюджете города Шахтинска на 2025 - 2027 годы" от 26 декабря 2024 года под № 383/16 следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 883 924 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 913 914 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 86 704 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 56 540 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 826 766 тысяч тенге;
2) затраты – 12 604 304 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65 500 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 65 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -785 880 тысяч тенге;

Шахтинск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 383/16 "Шахтинск қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 456/24 шешімі
Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шахтинск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 383/16 "Шахтинск қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес Шахтинск қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 883 924 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 913 914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 86 704 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 56 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 8 826 766 мың теңге;
2) шығындар – 12 604 304 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 65 500 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 65 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – -785 880 мың теңге;

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 013
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 055
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 958
9
Прочие государственные услуги общего характера
686 039
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
72 206
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
69 578
007
Капитальные расходы государственного органа
2 628
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
368 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
117 433
013
Капитальные расходы государственного органа
2 615
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
248 495
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
180 057
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
177 266
015
Капитальные расходы государственного органа
2 791
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
65 233
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
65 233
02
Оборона
72 725
1
Военные нужды
38 058
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 058
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 058
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
34 667
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 667
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
32 598
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 069
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 909
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 909
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 909
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 013
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 055
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 958
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
686 039
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
72 206
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 578
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 628
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
368 543
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 433
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 615
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
248 495
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
180 057
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
177 266
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 791
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
65 233
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 233
02
Қорғаныс
72 725
1
Әскери мұқтаждар
38 058
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 058
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 058
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
34 667
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 667
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
32 598
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 069
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық - атқару қызметі
35 909
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 909
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 909
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

3 122 658
Целевые трансферты на развитие
659 880
Целевые текущие трансферты:
3 122 658
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 062 146
На жилищно-коммунальное хозяйство
2 962 146
Субсидирование пассажирского транспорта
100 000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 674
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
53 417
На обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
4 257
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта
2 838
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 838
Целевые трансферты на развитие:
659 880
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
659 880
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
350 000
Реконструкция водопроводных сетей п. Новодолинский
100 000
Реконструкция 5-ти этажного 2-х подъездного многоквартирного пустующего дома, расположенного по адресу: п. Шахан микрорайон 3, дом 23
179 880
Строительство многоквартирного жилого комплекса в г. Шахтинск, ул. Молодежная, земельный участок 57, Карагандинской области (наружные инженерные сети)
30 000

3 122 658
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
659 880
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
3 122 658
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 062 146
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 962 146
Жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 674
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
53 417
Ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
4 257
Ауданның (облыстық маңазы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 838
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 838
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
659 880
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
659 880
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 3-кезек
350 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
100 000
Шахан кенті, 3 шағынауданы, 23 үй мекенжайында орналасқан 5 қабатты 2 кіреберісті көппәтерлі бос тұрған үйді қайта құру
179 880
Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы, Молодежная көшесі, 57 жер учаскесі көп пәтерлі тұрғын үй кешенінің құрылысы (сыртқы инженерлік желілер)
30 000