О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 257
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11 858 266 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 488 918 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 874 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 67 648 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 256 826 тысяч тенге;
2) затраты – 11 865 309 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 33 647 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 33 647 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 257 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 858 266 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 488 918 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 648 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 256 826 мың теңге;
2) шығындар – 11 865 309 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 33 647 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 33 647 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2026 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:
на 2026 год – 391 446 тысяч тенге;
на 2027 год – 391 006 тысяч тенге;
на 2028 год – 416 579 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2026 год в размере 174 544 тысяч тенге.

2. 2026 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2026 жылға – 391 446 мың теңге;
2027 жылға – 391 006 мың теңге;
2028 жылға – 416 579 мың теңге.
4. Саран қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 174 544 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
280 445
2
Финансовая деятельность
67 283
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 675
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 675
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
63 608
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
39 353
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
24 255
9
Прочие государственные услуги общего характера
659 811
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51 853
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
51 853
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530 599
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
125 600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
404 999
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 359
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 359
02
Оборона
75 682
1
Военные нужды
34 459
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 459
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
34 459
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41 223
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 223
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
40 318
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
905
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
63 053
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
63 053
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63 053
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
63 053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
280 445
2
Қаржылық қызмет
67 283
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 675
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 675
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
63 608
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 353
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
24 255
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
659 811
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51 853
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 853
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530 599
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 600
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
404 999
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 359
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 359
02
Қорғаныс
75 682
1
Әскери мұқтаждар
34 459
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 459
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
34 459
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
41 223
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 223
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
40 318
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
905
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
63 053
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
63 053
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63 053
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
63 053
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру