О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 171 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 8 июля 2025 года № 222
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 171 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 17 029 202 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 315 079 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80 515 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 768 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 581 840 тысяч тенге;
2) затраты – 17 687 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 617 583 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 617 583 тысяч тенге:
поступление займов – 475 844 тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 8 шілдедегі № 222 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 029 202 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 315 079 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 768 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 581 840 мың теңге;
2) шығындар – 17 687 475 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 617 583 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 617 583 мың теңге:
қарыздар түсімі – 475 844 теңге;

49 332
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 332
005
Государственная адресная социальная помощь
49 332
2
Социальная помощь
978 587
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
978 587
006
Оказание жилищной помощи
5 761
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 413
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 326
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 681
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
548 406
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 131
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 277
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 025
021
Капитальные расходы государственного органа
5 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 829
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 097 934
1
Жилищное хозяйство
1 726 063
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
227 491
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 500
005
Снос аварийного и ветхого жилья
11 900
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
213 091
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 469 527
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
396 639
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 643
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 056 245
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
29 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

49 332
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 332
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 332
2
Әлеуметтiк көмек
978 587
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
978 587
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 761
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 326
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 681
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
548 406
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 131
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 131
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 277
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 025
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 829
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 097 934
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 726 063
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
227 491
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 500
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
11 900
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
213 091
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 469 527
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
396 639
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 643
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 056 245
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29 045
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

33647
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
33647
Приложение 2
к решению
Саранского городского маслихата
от 8 июля 2025 года № 222
Приложение 4 к решению
Саранского городского маслихата
от 20 декабря 2024 года № 171
Целевые трансферты и бюджетные кредиты выделенные из вышестоящих бюджетов городу Сарани на 2025 год
Наименование
Сумма, (тысяч тенге)
1
2
Всего
2 472 286
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 047 521
за счет республиканского бюджета
242 686
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
67 443
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
65 251
санаторно-курортное лечение
2 192
на выплату государственной адресной социальной помощи
35 000
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 513
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
138 730
за счет областного бюджета
804 835
на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
4835
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
500 000
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
300 000
Целевые трансферты на развитие:
1 424 765
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 224 765
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
603 464
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
621 301
за счет областного бюджета
200 000
Реконструкция канализационных сетей города Сарани, 2 очередь
200 000
за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов
475 844
на приобретение жилья
475 844

33647
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
33647
Саран қалалық мәслихатының
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 222 шешіміне 2-қосымша
Саран қалалық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 4-қосымша
2025 жылға жоғары тұрған бюджеттерден Саран қаласына бөлінген нысаналы трансферттер және бюджет кредиттері
Атауы
Сома, (мың теңге)
1
2
Барлығы
2 472 286
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 047 521
республикалық бюджет есебінен
242 686
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін:
67 443
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
65 251
ментальді бұзушылықтары бар балаларды санаторлық-курорттық емдеу
2 192
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
35 000
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру
1 513
халықтың әлеуметтік жағдайы төмен топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
138 730
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
804 835
ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
4 835
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
500 000
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
300 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 424 765
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
1 224 765
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
603 464
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
621 301
облыстық бюджет есебінен
200 000
Саран қаласының кәріз желілірін реконструкциялау, 2 - кезең
200 000
облыстық бюджеттің ішкі қарыз қаражатынан алынған кредиттері есебінен
475 844
тұрғын үй сатып алуға
475 844