О переименовании некоторых улиц поселка Саяк
Решение акима поселка Саяк города Балхаш Карагандинской области от 20 августа 2025 года № 04-р
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заключением областной ономастической комиссии при акимате Карагандинской области от 19 июля 2023 года с учетом мнения населения соответствующей торритории, аким поселка Саяк РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы поселка Саяк:
1) улицу Геологическая – в улицу "Берекелі";
2) улицу западная – в улицу "Күнгей";
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким поселка Саяк Кудайберлин Н.Б.

Саяқ кентінің көшелерін қайта атау туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласы Саяк кентінің әкімінің 2025 жылғы 20 тамыздағы № 04-ш шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік - аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-бабының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 37-бабына, Қарағанды облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2023 жылғы 19 шілдедегі қорытындысына сәйкес тиісті аумақ халқының пікірін есекере отытып Саяқ кентінің әкімі ШЕШТІ:
1. Саяқ кентінің келесі көшелері қайта аталсын:
1) Геологическая көшесін – "Берекелі" көшесіне;
2) Западная көшесін – "Күнгей" көшесіне;
2. Осы шешімнің орындалысын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саяқ кенті әкімі Кудайберлин Н.Б.