О бюджете города Темиртау на 2026-2028 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 38/4
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темиртау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 436 551 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 61 667 231 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 305 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 461 046 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 021 969 тысяч тенге;
2) затраты – 76 195 092 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 736 673 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 736 673 тысяч тенге;
поступление займов – 9 736 673 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2026 год установлен в сумме 31 381 578 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2026 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2026 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 965 795 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 82 200 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войска с Афганистана – 35 000 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования 8 марта – 420 000 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 166 000 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 98 627 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 60 000 тысяч тенге;

Теміртау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/4 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 436 551 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 61 667 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 286 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 461 046 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 021 969 мың теңге;
2) шығындар – 76 195 092 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 736 673 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 9 736 673 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 9 736 673 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 31 381 578 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 965 795 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 82 200 мың теңге;
2) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 35 000 мың теңге;
3) 8 наурызды мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 420 000 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 166 000 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 98 627 мың теңге;
6) 8 наурызды мерекелеу құрметіне "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларының иегерлері көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 60 000 мың теңге;

7) на оказание социальной помощи на возмещение затрат за коммунальные услуги и приобретение топлива – 14 013 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 73 664 тысяч тенге;
9) на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам – 3 866 тысяч тенге;
10) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам – 4 325 тысяч тенге;

7) коммуналдық қызметтер мен отын сатып алу шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек көрсету – 14 013 мың теңге;
8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге – 73 664 мың теңге;
9) ардагерлерді және оларға теңестірілген адамдарды санаториялық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге – 3 866 мың теңге;
10) туберкулезбен ауыратындарға мереке күндері амбулаторлық емдеу кезінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсету үшін – 4 325 мың теңге;

11) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования 7 мая – 8 100 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций в бюджет посҰлка Актау на 2026 год в сумме 1 347 835 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2026 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", согласно приложению 5.

11) 7 мамыр күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 8 100 мың теңге.
5. Қалалық бюджет шығындары құрамында 2026 жылға Ақтау кентінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 1 347 835 мың теңге сомасында көзделсін.
6. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 5-қосымша сәйкес ескерілсін.

54491
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
54491
122
Аппарат акима района (города областного значения)
396866
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
396866
2
Финансовая деятельность
70483
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9176
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9176
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
61307
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
58307
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3000
9
Прочие государственные услуги общего характера
334654
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
67796
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
67796
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144016
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
144016
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
122842
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
122842
02
Оборона
176660
1
Военные нужды
77358
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77358
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
77358
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
99302
122
Аппарат акима района (города областного значения)
99302
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
98249
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1053
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
158223
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
158223
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158223
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

54491
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54491
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
396866
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
396866
2
Қаржылық қызмет
70483
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9176
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9176
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
61307
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58307
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
334654
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
67796
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67796
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144016
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144016
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
122842
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122842
02
Қорғаныс
176660
1
Әскери мұқтаждар
77358
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77358
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
77358
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
99302
122
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
99302
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
98249
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1053
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
158223
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
158223
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158223
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

158223
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3596537
1
Социальное обеспечение
82563
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82563
005
Государственная адресная социальная помощь
82563
2
Социальная помощь
2961688
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2795697
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
965795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7590
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206633
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
240536
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1374443
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
165991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
552286
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
552286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2599
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
170889
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
152315
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
120163
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15716495
1
Жилищное хозяйство
2852270
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208796
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

158223
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3596537
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
82563
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82563
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82563
2
Әлеуметтiк көмек
2961688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2795697
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
965795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7590
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206633
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
240536
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1374443
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
165991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
552286
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
552286
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2599
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
170889
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
152315
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
120163
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15716495
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2852270
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208796
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру