О внесении изменений в совместный приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 440, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 759/НҚ, и.о. Министра труда и социальной защиты населения от 4 декабря 2024 года № 446 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2024 года № 107 "О запуске пилотного проекта по оказанию услуги "Предоставление ваучеров на товарный газ получателям государственной адресной социальной и жилищной помощи"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 февраля 2025 года № 94-н/қ, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 февраля 2025 года № № 78/НҚ, и.о. Министра труда и социальной защиты населения от 16 апреля 2025 года № 116 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 марта 2025 года № 10
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 440, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 759/НҚ, и.о. Министра труда и социальной защиты населения от 4 декабря 2024 года № 446 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2024 года № 107 "О запуске пилотного проекта по оказанию услуги "Предоставление ваучеров на товарный газ получателям государственной адресной социальной и жилищной помощи" следующие изменения
в Алгоритме реализации пилотного проекта по оказанию услуги "Предоставление ваучеров на товарный газ получателям государственной адресной социальной помощи и (или) жилищной помощи" и взаимодействия государственных органов и организаций в ходе реализации пилотного проекта, утвержденном указанным совместным приказом:
подпункт 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
"2) потенциальный услугополучатель – получатель государственной адресной социальной помощи и (или) жилищной помощи по состоянию на последнее число месяца, предшествующего отчетному, проживающий в регионах проведения пилотного проекта;";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Активация ваучера осуществляется Услугополучателем ежемесячно с 7-го по 29-е число текущего месяца. Активация ваучера после 29-го числа текущего месяца недоступна.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға және тұрғын үй көмегін алушыларға тауарлық газға ваучерлер беру" қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 440, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 759/НҚ, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 446 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 5 желтоқсандағы № 107 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 25 ақпандағы № 94-н/қ, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 26 ақпандағы № № 78/НҚ, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2025 жылғы 16 сәуірдегі № 116 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 6 наурыздағы № 10 бірлескен бұйрығы
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға және тұрғын үй көмегін алушыларға тауарлық газға ваучерлер беру" қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 440, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 759/НҚ, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 446 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 5 желтоқсандағы № 107 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушыларға тауарлық газға ваучерлер ұсыну" қызметін көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру және пилоттық жобаны іске асыру барысында мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимыл жасасу алгоритмінде:
2-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) әлеуетті көрсетілетін қызметті алушы – есепті айдың алдындағы айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша пилоттық жоба жүргізілетін өңірлерде тұратын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және (немесе) тұрғын үй көмегін алушы;";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Ваучерді белсендіруді Көрсетілетін қызметті алушы ай сайын ағымдағы айдың 7-нен бастап 29-ін қоса алған күні жүзеге асырады. Ваучерді ағымдағы айдың 29-інен кейін белсендіру мүмкін болмайды.
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Не активированные ваучеры, выданные в рамках Услуги, имеют срок действия до 29-го числа текущего месяца.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. При отсутствии ответа от Потенциального услугополучателя на SMS-сообщение, по истечении 7 календарных дней Потенциальному услугополучателю отправляется повторное SMS-сообщение. При отсутствии ответа от Потенциального услугополучателя до 29 числа текущего месяца или при отказе Потенциального услугополучателя от Услуги, возможность активации ваучера в текущем месяце прекращается.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Кошелек 30 числа текущего месяца направляет сформированный список активированных ваучеров в информационную систему Услугодателя.";
приложение к указанному Алгоритму изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственных органов настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров энергетики, труда и социальной защиты населения, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
__________ А. Сарбасов
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ С. Жумангарин
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
__________ Ж. Мадиев
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________ А. Саткалиев
Приложение
к совместному приказу
от 16 апреля 2025 года № 116,
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2025 года № 10,
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан

"9. Көрсетілетін қызмет шеңберінде берілген, белсендірілмеген ваучерлердің ағымдағы айдың 29 - күніне дейін қолданылу мерзімі бар.";
19-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушыдан SMS-хабарламаға жауап болмаған жағдайда, 7 күнтізбелік күн өткеннен кейін Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушыға қайтадан SMS–хабарлама жіберіледі. Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушыдан ағымдағы айдың 29-күніне дейін жауап болмаған кезде немесе Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілген қызметтен бас тартқан кезде ағымдағы айда ваучерді белсендіру мүмкіндігі тоқтатылады.
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Әмиян, ағымдағы айдың 30-күні белсендірілген ваучерлердің қалыптастырылған тізімін Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесіне жібереді.";
көрсетілген Алгоритмге қосымша осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі, ұлттық экономика вице-министрлеріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушы
__________А. Сарбасов
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
__________С. Жумангарин
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
__________Ж. Мадиев
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі
__________А. Саткалиев
2025 жылғы 16 сәуірдегі
№ 116,
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 6 наурыздағы
№ 10,
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі

от 26 февраля 2025 года
№ № 78/НҚ и
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 25 февраля 2025 года № 94-н/қ
Приложение к Алгоритму
реализации пилотного проекта
и взаимодействия
государственных органов и
организаций в ходе реализации
пилотного проекта по оказанию
услуги "Предоставление
ваучеров на товарный газ
получателям государственной
адресной социальной помощи и
жилищной помощи"
Запрос к Потенциальному услугополучателю для получения его согласия на оказание Услуги Проактивным способом
1. SMS-сообщение – стартовое:
"Уважаемый (ая) гражданин (ка)! Вашей семье доступна скидка на товарный газ в АО "QazaqGaz Aimaq" в виде ваучера. Согласие или отказ на обработку персональных данных для выпуска ваучеров, осуществляется следующей комбинацией: 21*1 означает - "Согласен". Согласие необходимо предоставить до 29 числа текущего месяца. В случае возникновения вопросов можете обратиться по номеру 5169.".
2. SMS-сообщение, ответ Потенциальному услугополучателю при согласии (Потенциальный услугополучатель набрал 21*1):
"Ваше согласие на получение ваучера в "Социальном кошельке" на товарный газ обработано положительно. Для получения ваучера Вам необходимо зарегистрироваться в мобильном приложении eGov mobile перейдя по ссылке https://egovmobile.page.link/socwallet.".

2025 жылғы 26 ақпандағы
№ № 78/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2025 жылғы 25 ақпандағы
№ 94-н/қ
Бірлескен бұйрығына
қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек және тұрғын үй көмегін
алушыларға тауарлық газға
ваучерлер ұсыну" қызметін
көрсету жөніндегі пилоттық
жобаны іске асыру және
пилоттық жобаны іске асыру
барысында мемлекеттік
органдар мен ұйымдардың өзара
іс-қимыл жасасу алгоритміне
қосымша
Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушыға Проактивті тәсілмен қызмет көрсетуге оның келісімін алу үшін сұрау салу.
1. SMS-хабарлама – бастапқы:
"Құрметті азамат(ша)! Сіздің отбасыңыз "QazaqGaz Aimaq" АҚ-да ваучер түрінде тауарлық газға жеңілдік ала алады. Ваучерлерді шығару үшін дербес деректерді өңдеуге келісім немесе бас тарту мынадай комбинациямен жүзеге асырылады: 21*1 – "Келісемін" дегенді білдіреді. Келісімді ағымдағы айдың 29-күніне дейін беру қажет. Сұрақтар туындаған жағдайда 5169 нөміріне хабарласа аласыз".
2. Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушы келісім берген жағдайда, берілетін жауап, SMS-хабарлама (Әлеуетті көрсетілетін қызметті алушы 21*1 тереді):
"Сіздің "Әлеуметтік әмиянда" тауарлық газға ваучер алуға келісіміңіз" оң өңделді. Ваучерді алу үшін Сіз eGov mobile мобильді қосымшасына https://egovmobile.page.link/socwallet сілтемесі арқылы өтіп, тіркелуіңіз қажет".