Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 26 августа 2025 года № 502-НҚ.
1. В соответствии с подпунктом 328) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Утвердить:
1) цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив научно-технической документации" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальный центр рукописей и редких книг" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 12 февраля 2021 года № 37 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22207).
3. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Мемлекеттік архивтер өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 502-НҚ бұйрығы.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 328) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар бекітілсін.
2. "Мемлекеттік архивтер өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 12 ақпандағы № 37 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22207 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение трех рабочих дней направления организациям, находящимся в ведении Министерства культуры и информации Республики Казахстан и его ведомств указанных в пункте 1 настоящего приказа для работы и размещения на их интернет-ресурсе после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдарға жұмыс үшін және олардың интернет-ресурсына орналастыру үшін жолдауды.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
Согласован
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

4 441
10.3.
Машинописные работы по составлению описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других
1 лист/страница
1 110
10.4.
Перевод с иностранных языков архивных документов
1 машинописный лист
8 883
10.5.
Подготовка:
10.5.1.
историко-документальной выставки (разработка концепции, подготовка тематико-экспозиционного плана, составление позальной описи, выявление и сканирование документов для экспозиции и каталога и другие)
1 выставка
150 000
10.5.2.
публикации в печатном, электронном средствах массовой информации
1 статья
4 500
10.6.
Удостоверение аутентичности документа с заверением гербовой печатью архива
1 экземпляр
167
10.7.
Подготовка тематической подборки архивных дел, документов и их предоставление для киновидеофотосъемки техническими средствами заказчика
1 лист
14 804
Раздел 11. Депозитарное хранение архивных документов
11.1.
Депозитарное хранение
1 единица хранения/год
8 589
Раздел 12. Научное программное финансирование реализации грантовых средств по изданию сборников архивных документов, учебной и других публикаций на основе фундаментальных научных исследований.
12.1
Научное программное финансирование реализации грантовых средств по изданию сборников архивных документов, учебной и других публикаций на основе фундаментальных научных исследований.
1 научный проект либо издание на историческую тему:
до 25 печатных листов
до 50 печатных листов
свыше 50 печатных листов
60 000 000
120 000 000
160 000 000
Приложение 3 к приказу
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 17.06.2026 №294-НҚ (вводится в действие c 01.07.2026).
Индекс
Наименование видов товаров (работ, услуг)
Единица измерения
В стоимостном выражении, в теңге
1
2
3
4
Раздел 1. Упорядочение архивных документов
1.1.
Упорядочение документов и дел:
1.1.1.
Составление исторических справок о фонде и фондообразователе аудиовизуальных документов за период:
1.1.1.2.
более 10 лет
1 историческая справка
56 413
1.1.1.3.

4 441
10.3.
Істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын құрастыру жөніндегі машинкамен жазу жұмыстары
1 парақ /бет
1110
10.4.
Архивтік құжаттарды шетел тілдерінен аудару
1 машинажазба парағы
8 883
10.5.
Дайындау:
10.5.1.
тарихи-құжаттық көрмені (тұжырымдамасын әзірлеу, тақырыптық-экспозициялық жоспарды дайындау, зал бойынша тізімдемесін құрастыру, экспозициялауға және каталогына құжаттарды анықтау және сканирлеу және тағы басқалар )
1 көрме
150 000
10.5.2.
бұқаралық ақпарат құралдарына баспа, электронды жариялымдар
1 мақала
4 500
10.6.
Архивтің елтаңбалық мөрімен растау арқылы құжаттың дәлме-дәлдігін куәландыру
1 дана
167
10.7.
Архивтік істерді, құжаттарды тақырыптық іріктеп дайындау және оларды тапсырыс берушінің техникалық құралдарымен кинобейнетүсірілім жасауға ұсыну
1 парақ
14 804
11-бөлім. Архивтік құжаттарды депозитарлық сақтау
11.1.
Депозитарлық сақтау
1 сақтау бірлігі/жыл
8 589
12-бөлім. Іргелі ғылыми зерттеулер негізінде архивтік құжаттар жинағын, оқу және басқа да жарияланымдарды шығару бойынша гранттық қаражатты іске асыруды ғылыми бағдарламалық қаржыландыру
12.1.
Іргелі ғылыми зерттеулер негізінде архивтік құжаттар жинағын, оқу және басқа да жарияланымдарды шығару бойынша гранттық қаражатты іске асыруды ғылыми бағдарламалық қаржыландыру
Тарихи тақырыптағы ғылыми жоба немесе басылым:
25 баспа парағына дейін
25 баспа парағына дейін
50-ден астам баспа парағы
60 000 000
120 000 000
160 000 000
бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тілінде өзгермейді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 17.06.2026 № 294-НҚ (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі
Тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Өлшем бірлігі
Құндық мәнінде, теңгемен
1
2
3
4
1-бөлім. Архивтік құжаттарды ретке келтіру
1.1.
Құжаттар мен істерді ретке келтіру:
1.1.1.
Аудивизуалды құжаттардың қоры және қорқұрушы туралы тарихи анықтаманы құрастыру:
1. 1. 1. 1.
10 жылдан астам кезеңнің
1 тарихи анықтама
56 413
1. 1. 1. 2.

200 000
6.2.
Составление перечней документов, образующихся в деятельности организации только в электронном формате
1 перечень
5 438
6.3.
Перевод по заказам (заявкам) физических и юридических лиц архивных документов в электронную форму для физических лиц для юридических лиц
1 лист
1 818 2 361
Раздел 7. Организация и проведение по заказам (заявкам) физических и юридических лиц документальных выставок
7.1.
Выявление документов для выставок, сборников, обзоров
1 документ
200
7.2.
Организация и проведение по заказам (заявкам) физических и юридических лиц документальных выставок для физических лиц для юридических лиц
1 выставка
150 000 250 000
7.3.
Составление тематического перечня архивных документов с аннотированными заголовками
1 заголовок
950
Раздел 8. Выявление по заказам (заявкам) физических и юридических лиц информации генеалогического и тематического характеров
8.1.
Научное консультирование пользователя по интересующей тематике (история вопроса, историческая эпоха или период, персоналии, генеалогические изыскания и другие)
1 час
3 331
8.2.
Составление ответа на запрос генеалогического характера, информационного письма с рекомендацией о возможных местах хранения документов по запросу, в том числе ответ на запрос с отрицательным результатом
1 страница
3 353
8.3.
Информационное обеспечение пользователей по их обращениям (исполнение тематических и биографических запросов, тематическое выявление документов (информации)
1 лист
26 670
8.4.
Выявление информации по теме запроса по научно-справочному аппарату:
8.4.1
каталоги/картотеки
1 карточка
167
8.4.2.
автоматизированная информационно-поисковая система
1 запись (по результатам поиска)
222
8.5.
Просмотр научно-справочного аппарата для выявления дел по теме запроса (машинописные описи, каталоги, базы данных)
1 запись
167
Раздел 9. Издание и реализация методической литературы, сборников архивных документов, учебной и других публикаций
9.1.
Подготовка научных и научно-популярных сборников документов
1 страница
50
9.2.
Перевод на казахский (русский) язык (описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других)
1 лист/страница
4 441
9.3.
Машинописные работы по составлению описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других
1 лист/страница
1 110
9.4.
Перевод с иностранных языков архивных документов
1 машинописный лист
8 883
9.5.
Подготовка:
9.5.1.
историко-документальной выставки (разработка концепции, подготовка тематико-экспозиционного плана, составление позальной описи, выявление и сканирование документов для экспозиции и каталога и другие)
1 выставка

200 000
6.2.
Ұйымның қызметінде тек қана электронды форматта құрылатын құжаттар тізбелерін құрастыру
1 тізім
5 438
6.3.
Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша архивтік құжаттарды электронды нысанға аудару жеке тұлғалар үшін заңды тұлғалар үшін
1 парақ
1 818
2361
7-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттық көрмелер ұйымдастыру және өткізу
7.1.
Көрмелер, жинақтар, шолулар үшін құжаттырды анықтау
1 құжат
200
7.2.
Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттық көрмелер ұйымдастыру және өткізу жеке тұлғалар үшін заңды тұлғалар үшін
1 көрме
150000
250 000
7.3.
Аннотацияланған тақырыптарымен архивтік құжаттардың тақырыптық тізбелерін құрастыру
1 тақырып
950
8-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша генеалогиялық және тақырыптық сипаттағы ақпаратты анықтау
8.1.
Пайдаланушыға қызықтырған тақырып бойынша ғылыми кеңес беру (сұрақ тарихы, тарихи дәуір немесе кезең, персоналийлар, генеалогиялық іздестіру және басқалары.)
1 сағат
3 331
8.2.
Генеалогиялық сипаттағы сұрау салуға, сұрау салу бойынша құжаттардың болуы мүмкін жерлері туралы ұсыныммен ақпараттық хатқа жауап, оның ішінде теріс нәтижесімен жауап құрастыру
1 бет
3 353
8.3.
Пайдаланушыларды олардың өтініштері бойынша ақпараттық қамтамасыз ету (тақырыптық және биографиялық сұрауларын орындау, құжаттарды (ақпаратты) тақырыптық анықтау)
1 парақ
26 670
8.4.
Ғылыми-анықтамалық аппарат арқылы сұрау салу тақырыбы бойынша ақпаратты анықтау:
8.4.1
каталогтар/картотекалар
1 карточка
167
8.4.2.
автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесі
1 жазба ( іздеу нәтижелері бойынша)
222
8.5.
Сұрау салу тақырыбы бойынша істерді айқындау үшін ғылыми-анықтамалық аппаратты қарау (машинкамен жазылған тізімдемелерді, каталогтарды, деректер базаларын
1 жазба
167
9-бөлім. Әдістемелік әдебиетті, архивтік құжаттар жинақтарын, оқыту және басқа да жариялымдарды басып шығару және өткізу
9.1.
Құжаттардың ғылыми және ғылыми-танымал жинақ дайындау
1 парақ
50
9.2.
Қазақ (орыс) тіліне аудару (істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын)
1 парақ /бет
4441
9.3.
Істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын құрастыру жөніндегі машинкамен жазу жұмыстары
1 парақ /бет
1 110
9.4.
Архивтік құжаттарды шетел тілдерінен аудару
1 машинажазба парағы
8 883
9.5.
Дайындау:
9.5.1.
тарихи-құжаттық көрмені (тұжырымдамасын әзірлеу, тақырыптық-экспозициялық жоспарды дайындау, залдар бойынша тізімдемесін құрастыру, экспозициялауға және каталогына құжаттарды анықтау және сканирлеу және тағы басқалар )
1 көрме

Раздел 9. Издание и реализация методической литературы, сборников архивных документов, учебной и других публикаций
9.1.
Подготовка научных и научно-популярных сборников документов
1 лист
50
9.2.
Перевод на казахский (русский) язык (описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других)
1 лист/страница
4 441
9.3.
Машинописные работы по составлению описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других
1 лист/страница
1 110
9.4.
Перевод с иностранных языков архивных документов
1 машинописный лист
8 883
9.5.
Подготовка:
9.5.1.
историко-документальной выставки (разработка концепции, подготовка тематико-экспозиционного плана, составление позальной описи, выявление и сканирование документов для экспозиции и каталога и другие)
1 выставка
150 000
9.5.2.
публикации в печатном, электронном средствах массовой информации
1 статья
4 500
9.6.
Удостоверение аутентичности документа с заверением гербовой печатью архива
1 экземпляр
167
9.7.
Подготовка тематической подборки архивных дел, документов и их предоставление для киновидеофотосъемки техническими средствами заказчика
1 лист
14 804
Раздел 10. Депозитарное хранение архивных документов
10.1.
Депозитарное хранение
1 единица хранения/год
8 589
Приложение 5 к приказу
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальный центр рукописей и редких книг" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 17.06.2026 №294-НҚ (вводится в действие c 01.07.2026).
Индекс
Наименование видов товаров (работ, услуг)
Единица измерения
В стоимостном выражении, в теңге
1
2
3
4
Раздел 1. Проведение по заказам (заявкам) физических и юридических лиц курсов и семинаров по обучению современным основам документирования и управления документацией
1.1.
Разработка программ, тематических планов, курсов, семинаров, стажировок, проведение лекций, практических занятий, экскурсий:
1.1.1
курс для физических лиц
10 часов
15 000
1.1.2
курс для юридических лиц
10 часов
25 000
1.1.3
семинар для физических лиц
1 день/8 часов
10 000
1.1.4
семинар для юридических лиц
1 день/8 часов
20 000
Раздел 2. Реставрация, консервация и переплет архивных дел и документов, изготовление архивных коробок
2.1.
Реставрация документов:
2.1.1
измерение параметров микроклимата в помещении:
температура
влажность
1 замер
500
500

9-бөлім. Әдістемелік әдебиетті, архивтік құжаттар жинақтарын, оқыту және басқа да жариялымдарды басып шығару және өткізу
9.1.
Құжаттардың ғылыми және ғылыми-танымал жинақтарын дайындау
1 парақ
50
9.2.
Қазақ (орыс) тіліне аудару (істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын)
1 парақ /бет
4 441
9.3.
Істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын құрастыру жөніндегі машинамен жазу жұмыстары
1 парақ /бет
1 110
9.4.
Архивтік құжаттарды шетел тілдерінен аудару
1 машинажазба парағы
8 883
9.5.
Дайындау:
9.5.1.
тарихи-құжаттық көрмені (тұжырымдамасын әзірлеу, тақырыптық-экспозициялық жоспарды дайындау, зал бойынша тізімдемесін құрастыру, экспозициялауға және каталогына құжаттарды анықтау және сканирлеу және тағы басқалар )
1 көрме
150 000
9.5.2.
бұқаралық ақпарат құралдарына баспа, электронды жариялымдар
1 мақала
4 500
9.6.
Архивтің елтаңбалық мөрімен растау арқылы құжаттың дәлме-дәлдігін куәландыру
1 дана
167
9.7.
Архивтік істерді, құжаттарды тақырыптық іріктеп дайындау және оларды тапсырыс берушінің техникалық құралдарымен кинобейнетүсірілім жасауға ұсыну
1 парақ
14 804
10-бөлім. Архивтік құжаттарды депозитарлық сақтау
10.1.
Депозитарлық сақтау
сақтау бірлігі/жыл
8 589
бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 5-қосымшаға орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тілінде өзгермейді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 17.06.2026 № 294-НҚ (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі
Тауарлар
(жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Өлшем бірлігі
Құндық мәнінде, теңгемен
1
2
3
4
1-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттама жасау мен құжаттаманы басқарудың қазіргі заманғы негіздерін оқыту жөніндегі курстар мен семинарлар өткізу
1.1
Бағдарламалар, тақырыптық жоспарлар, курстар, семинарлар, тағылымдамалар, дәрістер, практикумдар, экскурсиялар жасау:
1.1.1
жеке тұлғалар үшін курс
10 сағат
15 000
1.1.2
заңды тұлғалар үшін курс
10 сағат
25 000
1.1.3
жеке тұлғалар үшін семинар
1 күн/8 сағат
10 000
1.1.4
заңды тұлғалар үшін семинар
1 күн/8 сағат
20 000
2 – бөлім. Архив істері мен құжаттарын реставрациялау, консервациялау, түптеу, архивтік қораптарды дайындау:
2.1.
Құжаттарды реставрациялау:
2.1.1
ішкі микроклимат параметрлерін өлшеу:
температура
ылғалдылық
1 өлшеу
1 өлшеу
500
500