О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 203/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункт 36-3 исключить;
пункт 139 изложить в следующей редакции:
"
139.
00301002
Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, интернет-изданий
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296.
";
дополнить пунктом 160-1 следующего содержания:
"
160-1.
00402010-1
Передача ребенка (детей) в гостевую семью
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
дополнить пунктом 295-1 следующего содержания:
"

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 203/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде:
36-3-тармақ алып тасталсын;
139-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
139.
00301002
Мерзімді баспасөз басылымдарын және интернет-басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу
МАМ
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 160-1-тармақпен толықтырылсын:
"
160-1.
00402010-1
Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
мынадай мазмұндағы 295-1-тармақпен толықтырылсын:
"

295-1.
00602001-1
Постановка в очередь и выдача направлений в клиники по искусственному экстракорпоральному оплодотворению
МЗ
";
дополнить пунктом 470-1 следующего содержания:
"
470-1.
00803010-1
Прием документов педагогов для участия в конкурсе на занятие вакантной или временно вакантной должности государственных организаций образования
МП
"Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"

295-1.
00602001-1
Жасанды ұрықтандыру емханаларына кезекке тұру және жолдама беру
ДСМ
";
мынадай мазмұндағы 470-1-тармақпен толықтырылсын:
"
470-1.
00803010-1
Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы бос немесе уақытша бос лауазымға орналасуға конкурсқа қатысу үшін педагогтердің құжаттарын қабылдау
ОМ
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы"

Совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35900
";
пункты 561, 562, 563 и 564 изложить в следующей редакции:
"
561.
01101002
Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения
МТ

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35900 болып тіркелген
";
561, 562, 563 және 564-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
561.
01101002
Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру куәлік
КМ

"Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7204.
562.
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения
МТ

"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелді.
562.
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру
КМ

563.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
МТ
564.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения
МТ
";
пункт 588 дополнить пунктами 588-1, 588-2, 588-3, 588-4, 588-5 и 588-6 следующего содержания:
"
588-1.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
Выдача сертификата и/или связанных с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса
МТ

563.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
КМ
564.
Шетелдік рұқсатты қолданбай, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
КМ
";
588-тармақ мынадай мазмұндағы 588-1, 588-2, 588-3, 588-4, 588-5 және 588-6-тармақтармен толықтырылсын:
"
588-1.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, өзгерген кезде сертификат және/немесе онымен байланысты пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ

"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12452.
588-2.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми
МТ

"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелген.
588-2.
Пайдаланылатындары бар бір үлгідегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ

588-3.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов других типов, которые ранее не эксплуатировались
МТ
588-4.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесение других видов полетов в том числе специальные утверждения
МТ
588-5.
Выдача эксплуатационных спецификаций при исключении воздушных судов
МТ
588-6.
Выдача копии сертификата эксплуатанта заверенной печатью уполномоченной организации
МТ
";
пункты 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 и 612 дополнить пунктами 612-1, 612-2, 612-3, 612-4 и 612-5 следующего содержания:
"

588-3.
Бұрын пайдаланылма ған басқа типтегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588-4.
Ұшудың басқа түрлерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру, оның ішінде арнайы бекітулер
КМ
588-5.
Әуе кемелерін алып тастау кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588-6.
Пайдаланушы сертификатының уәкілетті ұйымының мөрімен расталған көшірмесін беру
КМ
";
601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 және 612-тармақтар мынадай мазмұндағы 612-1, 612-2, 612-3, 612-4 және 612-5-тармақтармен толықтырылсын:
"

601.
01102010
Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ
Авиационно-химические работы
МТ
"Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12511.
602.
Воздушные съемки и наблюдения
МТ
603.
Авиационные работы по охране и защите лесного фонда
МТ
604.
Строительно-монтажные и погрузочно-разгрузочные работы
МТ
605.
Полеты на островах открытых морей и океанов
МТ
606.
Полеты с морских судов и морских буровых установок
МТ
607.
Полеты для оказания медицинской помощи населению и проведения санитарных мероприятий
МТ
608.
Полеты для проведения экспериментальных и научно-исследовательских работ
МТ
609.
Полеты по десантированию и выброске парашютистов или сбросу грузов на парашютах
МТ
610.
Поисковые и аварийно-спасательные работы
МТ
611.
Летные проверки (облеты) наземных средств радиотехнического обеспечения полетов, авиационной радиосвязи и аэродромных схем
МТ
612.
Другие виды авиационных работ, связанных с выполнением специализированных операций в интересах других физических и (или) юридических лиц
МТ

601.
01102010
Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлік беру
Авиациялық-химиялық жұмыстар
КМ
"Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12511 болып тіркелген.
602.
Әуе түсірілімдері және бақылау
КМ
603.
Орман – авиациялық жұмыстар
КМ
604.
Құрылыс-монтажды және тиеу-түсіру жұмыстары
КМ
605.
Ашық теңіздер мен мұхиттар аралдарына ұшу
КМ
606.
Теңіз кемелері мен теңіз бұрғылау жабдықтарынан ұшу
КМ
607.
Халыққа медициналық көмек көрсету әне санитарлық шараларды өткізу мақсатындағы ұшулар
КМ
608.
Тәжрибелік және ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу мақсатындағы ұшулар
КМ
609.
Десант түсіру және парашютшілерді тастау немесе парашюттермен жүк тастау мақсатындағы ұшулар
КМ
610.
Іздеу және апаттық-құтқару жұмыстары
КМ
611.
Ұшуды радиотехникалық қамсыздандыру жерде орналасқан жабдықтары, авиациялық радиобайланыс және әуеайлақтардың схемаларды тексеру мақсатындағы ұшулар (аралап ұшып шығулар)
КМ
612.
Басқа жеке және (немесе) заңды тұлғалар мүдделері үшін арнайы операцияларды орындаумен байланысты басқа да авиациялық жұмыстардың түрлері
КМ

612-1.
Выдача свидетельства и/или связанных с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса, ведомственной принадлежности
МТ
612-2.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и В при внесении воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми
МТ
612-3.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и В при внесении воздушных судов других типов, которые ранее не эксплуатировались
МТ
612-4.
Выдача эксплуатационных спецификаций часть В при внесении видов авиационных работ
МТ

612-1.
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, ведомстволық бағыныстылығы өзгерген жағдайда куәлік және/немесе тиісті пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
612-2.
Пайдаланылатын бірдей типтегі әуе кемелерін енгізген жағдайда, А және В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерінберу
КМ
612-3.
Бұдан бұрын пайдаланылмаған басқа типтегі әуе кемелерін енгізген жағдайда А және В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерінберу
КМ
612-4.
Авиациялық жұмыстарды енгізген жағдайда В бөлігінің пайдалану ерекшеліктерінін беру
КМ

612-5.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и/или В при исключении воздушных судов и/или видов авиационных работ
МТ
";
пункт 615 дополнить пунктом 615-1 следующего содержания:
"
615.
01102013
Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)
Внесение изменений в свидетельство на право выполнения полетов и/или эксплуатационные спецификации при изменении наименования эксплуатанта, прекращения эксплуатации воздушных судов, а также приобретения в собственность, аренды без экипажа воздушных судов одного типа
МТ

612-5.
Әуе кемелерін және/немесе авиациялық жұмыстарды алып тастаған жағдайда, А және/немесе В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
";
615-тармақ мынадай мазмұндағы 615-1-тармақпен толықтырылсын:
"
615.
01102013
Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)
Пайдаланушының атауы өзгерген, әуе кемесін пайдалану тоқтатылған, сондай-ақ бірдей типтегі әуе кемесін пайдаланушы меншік құқығына немесе экипажсыз жалға алған жағдайда, куәлікке және/немесе пайдаланушының пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізу
КМ

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 279. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20648.

"Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20648 болып тіркелген.

615-1.
Внесение изменений в свидетельство на право выполнения полетов и/или эксплуатационные спецификации при приобретении в собственность, аренды без экипажа эксплуатантом воздушных судов других типов
МТ
";
дополнить пунктами 636-1, 636-2 и 636-3 следующего содержания:
"
636-1.
01103006-1
Выдача сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
Выдача сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
МТ
636-2.
Возобновление сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
МТ

615-1.
Басқа типтегі әуе кемесін пайдаланушы меншік құқығына немесе экипажсыз жалға алған жағдайда ұшуларды орындау құқығына куәлікке және/немесе пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізу
КМ
";
мынадай мазмұндағы 636-1, 636-2 және 636-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
636-1.
01103006-1
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын беру
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын беру
КМ
636-2.
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын қайта жаңарту
КМ

01901015-1
Выдача справки о получении разрешения в сфере оборота гражданского и служебного оружия
МЗ
";
пункт 1141 изложить в следующей редакции:
"
1141.
02101002
Согласование расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
МКИ
";
пункт 1241 изложить в следующей редакции:
"
1241.
02501008
Компенсационная выплата членам национальных команд Республики Казахстан по видам спорта при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях
МТС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам национальных команд Республики Казахстан по видам спорта при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
";
пункт 1244 изложить в следующей редакции:
"
1244.
02501011
Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации специалистов в области физической культуры и спорта
МТС
"Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов в области физической культуры и спорта" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15344.
";
пункт 1296 изложить в следующей редакции:
"

01901015-1
Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласында рұқсат алу туралы анықтама беру
ДСМ
";
1141-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1141.
02101002
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналасатын жерін келісу
МАМ
";
1241-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1241.
02101002
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу
ТСМ
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдеде № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9672 тіркелген.
";
1244-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1244.
02501011
Дене шынықтыру және спорт саласында мамандарды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау
ТСМ
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандарды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелген.
";
1296-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

1296.
02701002
Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде
МПС
";
дополнить пунктом 1296-1 следующего содержания:
"
1296-1.
02701002-1
Предоставление арендного жилья без права выкупа для работающей молодежи
МКИ
";
дополнить пунктом 1306-1 следующего содержания:
"
1306-1.
02901002-1
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Слияние, присоединение, преобразование
МВРИ
";

1296.
02701002
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау
ӨҚМ
";
мынадай мазмұндағы 1296-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1296-1.
02701002-1
Жұмыс істейтін жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үйді ұсыну
МАМ
";
мынадай мазмұндағы 1306-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1306-1.
02901002-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін, егер ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік баланста есепке алынған, оған қатысты мәміле жасалатын мүліктің баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк балансқа сәйкес оның активтерінің баланстық құнының 0,05 процентінен асатын болса, табиғи монополия субъектісінің мүлкімен мәмілелер жасауға келісім беру
Бірігу, қосу, қайта құру
СРИМ
";

дополнить пунктами 1307-1 и 1308-1 следующего содержания:
"
1307-1.
02901003-1
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Разделение, выделение
МВРИ
1308-1.
Ликвидация
МВРИ
";
дополнить пунктами 1309-1 и 1310-1 следующего содержания:
"
1309-1.
02901003-1
Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Включение в Государственный регистр субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
МВРИ
1310-1.
Исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
МВРИ
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев

мынадай мазмұндағы 1307-1 және 1308-1-тармақтармен толықтырылсын:
"
1307-1.
02901003-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерін қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру
Бөлу, бөлініп шығу
СРИМ
1308-1.
Тарату
СРИМ
";
мынадай мазмұндағы 1309-1 және 1310-1-тармақтармен толықтырылсын:
"
1309-1.
02901003-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу және шығару
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу
СРИМ
1310-1.
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару
СРИМ
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев