О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-141 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2025-2027 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 19 июня 2025 года № 44-172
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-141 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 205175) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 указанного решения изложить в новой редакции:"
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 414 936 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 366 436 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениясубвенции 48 500 тенге;
2) затраты 424 245 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) - 9309 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9309 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9309 тысячи тенге.
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 73 345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 59 968 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 13 377 тысячи тенге;
2) затраты 82 737 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)-9 392 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 392 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 392 тысячи тенге.

Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-141 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 маусымдағы № 44-178 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-141 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205175 болыптіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1 . 2025-2027 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 414 936 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 366 436 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 48 500 теңге;
2) шығындар 424 245 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-9309 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 9309 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9309 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 73 345 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 59 968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 13 377 мың теңге;
2) шығындар 82 737 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-9392 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 9392 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9392 мың теңге.

3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 46 700 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 760 тысяч тенге;
2) затраты 47 968 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)-1268 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1268 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1268 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025-2027годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 060 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 15 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 33 742 тысяч тенге;
2) затраты 51 269 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -2209 тысячи тенге;
6) финансированиедефицита(использование профицита) бюджета 2209 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2209 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет Бакалинского сельского округа на 2025-2027годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 62 069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 23 761 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 308 тысячи тенге;
2) затраты 68 281 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

3. 2025-2027 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 46 700 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 42 760 мың теңге;
2) шығындар 47 968 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-1268 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1268 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1268 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 060 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 15 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 33 742 мың теңге;
2) шығындар 51 269 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-2209 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2209 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2209 мың теңге.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Бақалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 62 069 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 23 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 38 308 мың теңге;
2) шығындар 68 281 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) -104 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 104 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 104 тысячи тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-104 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 104 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 104 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
5
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-9309
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
9309
8
Используемые остатки бюджетных средств
9309
01
Остатки бюджетных средств
9309
1
Свободные остатки бюджетных средств
9309
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от "19" июня 2025 года № 44-172
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-141
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
5
048
Пайдаланылмаған (толықпайдаланылмаған) нысаналытрансферттердіқайтару
5
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-9309
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
9309
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
9309
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
9309
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
9309
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2025 жылғы "19" маусымдағы № 44-172 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №35-141шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер