О бюджете Каратальского района на 2026-2028 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 26 декабря 2025 года № 53-145
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Уштобе на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 1 889 343 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 312 812 тысяч тенге;
неналоговые поступления 470 479 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 1 109 052 тысяч тенге;
2) затраты 1 892 343 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 21.04.2026 № 58-158 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Бастобинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 87 214 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 35 459 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 51 755 тысяч тенге;
2) затраты 87 214 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 21.04.2026 № 58-158 (вводится в действие с 01.01.2026).

Қаратал ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 53-145 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Үштөбе қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 892 343 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 312 812 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 470 479 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 1 109 052 мың теңге;
2) шығындар 1 892 343 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.04.2026 № 58-158 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Бастөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 87 214 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 35 459 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 51 755 мың теңге;
2) шығындар 87 214 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.04.2026 № 58-158 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 10 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 21.04.2026 № 58-158 (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М.Акимжанов
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от "26" декабря
2025 года № 53-145
Бюджет города Уштобе на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 21.04.2026 № 58-158 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.04.2026 № 58-158 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы М. Әкімжанов
Қаратал аудандық
мәслихатының
2026 жылғы "21" сәуірдегі
№58-158 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Үштөбе қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.04.2026 № 58-158 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
14604
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14604
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетное кредиты
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению
Каратальского районного
маслихата от "26" декабря
2025 года № 53-145
Бюджет Бастобинского сельского округа на 2026 год

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
14604
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14604
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
3. Таза бюджеттік кредит беру
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
Мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сомасы
(мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
0
Қаратал аудандық
мәслихатының
2026 жылғы "21" сәуірдегі
№58-158 шешіміне
2-қосымша
2026 жылға арналған Бастөбе ауылдық округінің бюджеті