О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 38-116 "О бюджете Ескельдинского района на 2025-2027 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 9 июня 2025 года № 45-130
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 38-116 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 692 367 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 381 456 тысяч тенге;
неналоговые поступления 15 956 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 63 639 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 231 316 тысяч тенге;
2) затраты 7 196 900 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитов 149 416 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 209 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 136 793 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-116 "Ескелді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 маусымдағы № 45-130 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-116 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 692 367 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 381 456 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 15 956 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 63 639 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 231 316 мың теңге;
2) шығындар 7 196 900 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 149 416 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 209 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 136 793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 653 949 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 653 949 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 774 217 тысяч тенге;
погашение займов 494 042 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 373 774 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Сатанов К.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 653 949 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 653 949 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 774 217 мың теңге;
қарыздарды өтеу 494 042 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 373 774 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың төрағасы Қ. Сатанов

39 379
006
Оказание жилищной помощи
6 448
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 412
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 813
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111 567
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
229 172
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
154 975
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 792
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 404
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 165
021
Капитальные расходы государственного органа
1 602
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 362
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 259
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 183
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
78
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 855 381
1
Жилищное хозяйство
753 624
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
739 770
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
35 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
704 770
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 854
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13 854
2
Коммунальное хозяйство
708 060
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

39 379
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 448
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 412
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 813
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111 567
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
229 172
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
154 975
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 792
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 404
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 165
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 602
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 362
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 259
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 183
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
78
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 855 381
1
Тұрғын үй шаруашылығы
753 624
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
739 770
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
35 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
704 770
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 854
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13 854
2
Коммуналдық шаруашылық
708 060
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі