О бюджете города Талдыкорган на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 47-258
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 71 806 794 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 34 941 925 тысяч тенге;
неналоговые поступления 2 097 589 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 407 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов 27 360 100 тысяч тенге;
2) затраты 70 154 008 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 164 799 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 116 605 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 281 404 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 1 817 585 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 1 817 585 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 4 805 999 тысяч тенге;

Талдықорған қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 47-258 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 71 806 794 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 34 941 925 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 097 589 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 407 180 мың теңге;
трансферттер түсімі 27 360 100 мың теңге;
2) шығындар 70 154 008 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 164 799 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 116 605 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 281 404 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 1 817 585 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 1 817 585 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 4 805 999 мың теңге;

погашение займов 6 623 584 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2026 год в сумме 895 774 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 165 577 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 127 635 тысяч тенге;
Отенайскому сельскому округу 37 942 тысячи тенге.

қарыздарды өтеу 6 623 584 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 895 774 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 165 577 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 127 635 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 37 942 мың теңге.

935 577
005
Государственная адресная социальная помощь
935 577
2
Социальная помощь
2 736 921
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 516 921
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 169
006
Оказание жилищной помощи
3 604
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
344 195
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 400
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
250 545
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
246 907
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 646 101
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
220 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
981 135
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
782 890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 591
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 752
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
261 403
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148 756
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
237 982
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 406
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
194 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
194 105
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)

935 577
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
935 577
2
Әлеуметтiк көмек
2 736 921
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 516 921
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 169
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 604
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
344 195
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 400
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
250 545
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
246 907
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 646 101
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
220 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
981 135
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
782 890
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 591
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 752
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
261 403
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
148 756
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
237 982
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 406
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
194 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру
194 105
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі