О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-143 "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 14 ноября 2025 года № 32-196
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 24-143 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204625) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 513 903 296 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 59 786 990 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 15 430 712 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 106 951 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов 438 578 643 тысячи тенге;
2) затраты 527 698 989 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 43 973 789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 52 679 053 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 705 264 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 400 298 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 400 298 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 60 169 780 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 60 169 780 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 47 703 347 тысяч тенге;
погашение займов 5 366 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 17 832 545 тысяч тенге.";
пункты 8, 9, 10, 15, 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 15 198 693 тысячи тенге, в том числе на:
образование 5 808 346 тысяч тенге;
здравоохранение 2 544 737 тысяч тенге;
социальную помощь 831 853 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 213 419 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 51 936 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 4 047 тысяч тенге;

Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 14 қарашадағы № 32-196 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204625 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 513 903 296 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 59 786 990 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 15 430 712 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 106 951 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 438 578 643 мың теңге;
2) шығындар 527 698 989 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 43 973 789 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 52 679 053 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 705 264 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 400 298 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 400 298 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 60 169 780 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
60 169 780 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 47 703 347 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 366 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 17 832 545 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8, 9, 10, 15, 16-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 15 198 693 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 5 808 346 мың теңге;
денсаулық сақтауға 2 544 737 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 831 853 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 213 419 мың теңге;
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 51 936 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 047 мың теңге;

обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 198 763 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 3 665 978 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 966 619 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 808 434 тысячи тенге;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных 104 561 тысяча тенге.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 38 507 887 тысяч тенге, в том числе на:
строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения 3 532 776 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения 1 000 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах 430 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 3 652 014 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 4 968 137 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы 7 909 105 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 5 039 782 тысячи тенге;
строительство инженерно-коммуникационной сети туристско-рекреационной зоны отдыха "Балхаш" на побережье озера Балхаш с.Лепсы Сарканского района 2 172 484 тысячи тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 7 613 612 тысяч тенге;

аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге 198 763 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға 3 665 978 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 966 619 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 808 434 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға 104 561 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 38 507 887 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге 3 532 776 мың теңге;
әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға 1 000 000 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 430 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 652 014 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 4 968 137 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға 7 909 105 мың теңге;
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 5 039 782 мың теңге;
Сарқан ауданының Лепсі ауылы Балқаш көлінің жағалауында "Балқаш" туристік-рекреациялық демалыс аймағының инженерлік-коммуникациялық желісін салуға 2 172 484 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 7 613 612 мың теңге;

увеличение водности поверхностных водных ресурсов 2 189 977 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления субвенций из республиканского бюджета в сумме 374 947 741 тысяча тенге.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 950 536 тысяч тенге.
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 26 565 971 тысяча тенге.".

жерүсті су ресурстарын ұлғайтұға 2 189 977 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 374 947 741 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
15. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 950 536 мың теңге сомасында көзделсін.
16. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 26 565 971 мың теңге сомасында көзделсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель областного маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 14 ноября 2025 года № 32-196
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-143 "Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихат төрағасы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 14 қарашадағы № 32-196 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 24-143 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2025 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

429 206
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 004 153
1
Социальное обеспечение
10 764 362
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 557 792
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 455 176
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 317 634
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 409 428
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 085 221
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 796
075
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
227 728
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
50 809
261
Управление образования области
857 138
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
550 527
037
Социальная реабилитация
198 553
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
56 571
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
51 487
271
Управление строительства области
1 349 432
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 349 432
2
Социальная помощь
10 642 226
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 180 798
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 188 530
068
Программа занятости
8 992 268
261
Управление образования области
461 428
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
461 428
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 597 565
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 538 033
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

429 206
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 004 153
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 764 362
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 557 792
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 455 176
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 317 634
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 409 428
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 085 221
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 796
075
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
227 728
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
50 809
261
Облыстың білім басқармасы
857 138
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
550 527
037
Әлеуметтік сауықтандыру
198 553
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
56 571
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
51 487
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 349 432
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 349 432
2
Әлеуметтiк көмек
10 642 226
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 180 798
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 188 530
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 992 268
261
Облыстың білім басқармасы
461 428
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
461 428
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 597 565
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 538 033
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

23 841 951
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35 601 203
1
Сельское хозяйство
29 115 076
255
Управление сельского хозяйства области
22 627 999
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
462 953
002
Субсидирование развития семеноводства
1 054 282
003
Капитальные расходы государственного органа
2 113
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
4 926 587
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
499 659
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
154 522
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
170 693
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 926
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 398
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 712 435
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 466 992
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 838 395
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 007 622
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 073 160
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
4 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196 462
271
Управление строительства области
1 517 879
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 517 879
719
Управление ветеринарии области
4 969 198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
216 080
003
Капитальные расходы государственного органа
950
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
56 600
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

23 841 951
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35 601 203
1
Ауыл шаруашылығы
29 115 076
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
22 627 999
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
462 953
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 054 282
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 113
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
4 926 587
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
499 659
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
154 522
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
170 693
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 926
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 398
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 712 435
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 466 992
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 838 395
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 007 622
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 073 160
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
4 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196 462
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 517 879
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 517 879
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 969 198
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
216 080
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
56 600
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

48 698
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
145 433
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
25 186
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
233 464
III. Чистое бюджетное кредитование
43 973 789
Бюджетные кредиты
52 679 053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
43 875
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 875
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
43 875
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
43 875
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
33 302 952
1
Жилищное хозяйство
33 302 952
271
Управление строительства области
32 302 952
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
8 107 858
011
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
14 640 194
014
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 554 900
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 000 000
082
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
1 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
19 282 226
1
Сельское хозяйство
16 500 000
255
Управление сельского хозяйства области
16 500 000
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 500 000
092
Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
14 000 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 782 226
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 806 754
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 806 754
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
975 472
030
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары

48 698
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
145 433
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
25 186
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
233 464
III. Таза бюджеттік кредит беру
43 973 789
Бюджеттік кредиттер
52 679 053
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
43 875
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43 875
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
43 875
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
43 875
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
33 302 952
1
Тұрғын үй шаруашылығы
33 302 952
271
Облыстың құрылыс басқармасы
32 302 952
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
8 107 858
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру
14 640 194
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру
9 554 900
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 000 000
082
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
1 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
19 282 226
1
Ауыл шаруашылығы
16 500 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 500 000
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру
2 500 000
092
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
14 000 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметте
2 782 226
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 806 754
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 806 754
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
975 472
030
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру