О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием на 2025-2026 учебный год
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 5 июня 2025 года № 295.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы", а также протоколом заседания комиссии по формированию, распределению и размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования на 2025-2026 учебный год от 30 мая 2025 года №01/2 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень организаций высшего и (или) послевузовского образования, в которых размещается государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2025-2026 учебный год по группам образовательных программ согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень организаций высшего и (или) послевузовского образования, в которых размещается государственный образовательный заказ на обучение в научно-педагогической и профильной магистратуре на 2025-2026 учебный год в региональных ОВПО в виде отдельных грантов;
3) государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD в организациях высшего и (или) послевузовского образования на 2025-2026 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2025-2026 оқу жылына жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2025 жылғы 5 маусымдағы № 295 бұйрығы.
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығының 1-тармағының 4) тармақшасына, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында 2025-2026 оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру, бөлу және орналастыру жөніндегі комиссияның 2025 жылғы 30 мамырдағы №01/2 хаттамасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2025 - 2026 оқу жылына білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2025 - 2026 оқу жылына ғылыми-педагогикалық және бейінді магистратурада оқытуға арналған өңірлік ЖЖОКБҰ-ларда жекелеген грант түріндегі мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2025 - 2026 оқу жылына жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
Д. Щеглова
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 5 июня 2025 года № 295

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің
міндетін атқарушы
Д. Щеглова
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрі міндетін атқарушының
2025 жылғы 5 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
1-қосымша

207
22
21
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
D001 - Педагогика и психология
9
D005 - Подготовка педагогов физической культуры
3
D011 - Подготовка педагогов физики
4
D012 - Подготовка педагогов информатики
3
D015 - Подготовка педагогов географии
10
D017 - Подготовка педагогов казахского языка и литературы
9
D018 - Подготовка педагогов русского языка и литературы
14
1
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова"
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Американский Свободный Университет"
D019 - Подготовка педагогов иностранного языка
12
1
Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова"
1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М.Ауэзова"
D020 - Подготовка кадров по социальной педагогике и самопознанию
4
1
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
D050 - Философия и этика
14
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
1
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный аграрный исследовательский университет"
D051 - Религия и теология
8
1
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
D052 - Исламоведение
4
1
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
D053 - История
10
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ғылым ордасы"
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова"
D153 - Археология и этнология
13
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт археологии имени А.Х. Маргулана"
1
Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова"
D054 - Тюркология
8
D055 - Востоковедение
13
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ғылым ордасы"
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт востоковедения имени Р.Б. Сулейменова"
1
Акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана"
D056 - Переводческое дело, синхронный перевод
8
1
Акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана"
D057 - Лингвистика
16
4
Институт языкознания имени А. Байтурсынулы
1
Некоммерческое акционерное общество "Таразский университет им. М.Х.Дулати"
D058 - Литература
18
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ғылым ордасы"
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова"
D059 - Иностранная филология
12
D060 - Филология
12
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт языкознания имени А. Байтурсынова"
D061 - Социология
10
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
D062 - Культурология
7
D063 - Политология и конфликтология
14
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
D064 - Международные отношения
7
1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М.Ауэзова"
D065 - Регионоведение
7
D066 - Психология
11
1
Акционерное общество "Казахская академия спорта и туризма"
1
Акционерное общество "Международный университет информационных технологий"
D067 - Журналистика и репортерское дело
15
1
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова"
2
Учреждение "Университет "Туран"
D069 - Библиотечное дело, обработка информации и архивное дело
6
D070 - Экономика
14
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт экономики"
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ғылым ордасы"
D071 - Государственное и местное управление
10
D072 - Менеджмент и управление
7
D073 - Аудит и налогообложение
3
D074 - Финансы, банковское и страховое дело
7
D075 - Маркетинг и реклама
6
D078 - Право
13
1
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имениСарсена Аманжолова"
1
Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет"
1
Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова"
D080 - Биология
22
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангышлакский экспериментальный ботанический сад"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт биологии и биотехнологии растений"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт генетики и физиологии"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт зоологии"
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт молекулярной биологии и биохимии им. М.А. Айтхожина"
D081 - Генетика
10
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт биологии и биотехнологии растений"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт генетики и физиологии"
D082 - Биотехнология
12
2
Товарищество с ограниченной ответственностью "НПЦ микробиологии и вирусологии"
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт биологии и биотехнологии растений"
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт генетики и физиологии"
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт молекулярной биологии и биохимии им. М.А. Айтхожина"
D083 - Геоботаника
16
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангышлакский экспериментальный ботанический сад"
D084 - География
10
1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М.Ауэзова"
1
Акционерное общество "Институт географии и водной безопасности"
D085 - Гидрология
8
D086 - Метеорология
4
D087 - Технология охраны окружающей среды
14
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения"
D089 - Химия
11
D090 - Физика
15
D092 - Математика и статистика
8
1
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт математики и математического моделирования"
D093 - Механика
6
D094 - Информационные технологии
21
1
Республиканское государственное казенное предприятие "Институт философии, политологии и религиоведения"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт информационных и вычислительных технологий"
1
Акционерное общество "Академия логистики и транспорта"
D095 - Информационная безопасность
16
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт информационных и вычислительных технологий"
D096 - Коммуникации и коммуникационные технологии
5
D097 - Химическая инженерия и процессы
14
D098 - Теплоэнергетика
10
D099 - Энергетика и электротехника
5
D100 - Автоматизация и управление
17
D101 - Материаловедение и технология новых материалов
6
D102 - Робототехника и мехатроника
8
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт механики и машиноведения имени академика У.А. Джолдасбекова"
D107 - Космическая инженерия
4
D108 - Наноматериалы и нанотехнологии
8
1
Высшая научная организация "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан
D123 - Геодезия
11
D128 - Землеустройство
10
1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М.Ауэзова"
D130 - Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
5
D134 - Рыбное хозяйство
3
D142 - Социальная работа
5
D143 - Туризм
2
D145 - Ресторанное дело и гостиничный бизнес
4
D148 - Логистика по отраслям
4
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет международного бизнеса имени К. Сагадиева"
D195 - Криптология
3
Всего

207
22
21
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D001 - Педагогика және психология
9
D005 - Дене шынықтыру педагогтерін даярлау
3
D011 - Физика педагогтерін даярлау
4
D012 - Информатика педагогтерін даярлау
3
D015 - География педагогтерін даярлау
10
D017 - Қазақ тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
9
D018 - Орыс тілі мен әдебиетінің педагогтерін даярлау
14
1
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"Қазақстан-Американдық еркін университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
D019 - Шет тілі педагогтерін даярлау
12
1
"Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D020 - Әлеуметтік педагогика бойынша кадрларды даярлау
4
1
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D050 - Философия және этика
14
2
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D051 - Дінтану және теология
8
1
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D052 - Исламтану
4
1
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D053 - Тарих
10
2
"Ғылым ордасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Ш. Уәлиханов атындығы Тарих және этнология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D153 - Археология және этнология
13
2
"Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D054 - Түркітану
8
D055 - Шығыстану
13
1
"Ғылым ордасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Р.Б.Сүлейменов атындағы Шығыстану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" акционерлік қоғамы
D056 - Аударма ісі, ілеспе аударма
8
1
"Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті" акционерлік қоғамы
D057 - Лингвистика
16
4
"А.Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D058 - Әдебиет
18
2
"Ғылым ордасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D059 - Шетел филологиясы
12
D060 - Филология
12
4
"А.Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D061 - Әлеуметтану
10
2
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D062 - Мәдениеттану
7
D063 - Саясаттану және конфликтология
14
2
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D064 - Халықаралық қатынастар
7
1
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D065 - Аймақтану
7
D066 - Психология
11
1
"Қазақ спорт және туризм академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті" акционерлік қоғамы
D067 - Журналистика және репортерлық іс
15
1
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
"Тұран" университеті" мекемесі
D069 - Кітапхана ісі, ақпараттарды өңдеу және мұрағат ісі
6
D070 - Экономика
14
4
"Экономика институты" шаурашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Ғылым ордасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D071 - Мемлекеттік және жергілікті басқару
10
D072 - Менеджмент және басқару
7
D073 - Аудит және салық салу
3
D074 - Қаржы, банктік және сақтандыру ісі
7
D075 - Маркетинг және жарнама
6
D078 - Құқық
13
1
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D080 - Биология
22
1
"Маңғышлақ эксперименттік ботаникалық бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Генетика және физиология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Зоология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1
"М.А.Айтхожин атындағы молекулярлық биология және биохимия институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D081 - Генетика
10
2
"Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Генетика және физиология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D082 - Биотехнология
12
2
"Микробиология және вирусология ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1
"Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Генетика және физиология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"М.А.Айтхожин атындағы молекулярлық биология және биохимия институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D083 - Геоботаника
16
1
"Маңғышлақ эксперименттік ботаникалық бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D084 - География
10
1
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1
"География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамы
D085 - Гидрология
8
D086 - Метеорология
4
D087 - Қоршаған ортаны қорғау технологиясы
14
1
"Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D089 - Химия
11
D090 - Физика
15
D092 - Математика және статистика
8
1
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Математика және математикалық модельдеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D093 - Механика
6
D094 - Ақпараттық технологиялар
21
1
"Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Ақпараттық және есептеу технологиялары институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
"Логистика және көлік академиясы" акционерлік қоғамы
D095 - Ақпараттық қауіпсіздік
16
2
"Ақпараттық және есептеу технологиялары институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D096 - Коммуникация және коммуникациялық технологиялар
5
D097 - Химиялық инженерия және процесстер
14
D098 - Жылу энергетикасы
10
D099 - Энергетика және электр техникасы
5
D100 - Автоматтандыру және басқару
17
D101 - Материалтану және жаңа материалдар технологиясы
6
D102 - Роботты техника және мехатроника
8
2
"Академик Ө.А. Жолдасбеков атындағы Механика және машинатану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
D107 - Ғарыштық инженерия
4
D108 - Наноматериалдар және нанотехнологиялар
8
1
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" жоғары ғылыми ұйымы
D123 - Геодезия
11
D128 - Жерге орналастыру
10
1
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
D130 - Стандарттау, сертификаттау және метрология (сала бойынша)
5
D134 - Балық шаруашылығы
3
D142 - Әлеуметтік жұмыс
5
D143 - Туризм
2
D145 - Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
4
D148 - Логистика (сала бойынша)
4
1
"К. Сағадиев атындағы Халықаралық Бизнес Университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
D195 - Криптология
3
Барлығы