О бюджете Улытауского района на 2026-2028 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 29 декабря 2025 года № 247.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 295 860 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 750 363 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 557 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 134 тысяч тенге;
2) затраты – 9 579 779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 910 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 108 125 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 215 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 314 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 314 829 тысяч тенге:
поступление займов – 108 125 тысяч тенге;
погашение займов – 241 248 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 447 952 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 23.02.2026 № 262 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 644 553 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 44 449 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 21 519 тысяч тенге;
поселок Актас – 62 057 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 52 179 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 42 213 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 36 877 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 54 088 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 43 713 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 45 048 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 16 163 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 34 253 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 57 465 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 44 685 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 39 184 тысяч тенге;

Ұлытау ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 247 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 295 860 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 750 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 557 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 134 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 461 806 мың теңге;
2) шығындар – 9 579 779 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 910 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 108 125 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 215 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 314 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 314829 мың теңге:
қарыздар түсімі – 108 125 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 241 248 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 447952 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 262 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 644 553 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 44 449 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 21 519 мың теңге;
Ақтас кентіне – 62 057 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 52 179 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 42 213 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 36 877 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 54 088 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 43 713 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 45 048 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 16 163 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 34 253 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 57 465 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 44 685 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 39 184 мың теңге;

Коскольский сельский округ – 50 660 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2026 год в сумме 161 707 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2026 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

Қоскөл ауылдық округіне – 50 660 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 161 707 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.