Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба
Решение акима Жанааркинского района области Ұлытау от 12 сентября 2025 года № 3
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", Приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций при акимате Жанааркинского района области Ұлытау от 10 июля 2025 года №1, аким Жанааркинского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба в области Ұлытау Жанааркинского района в Актауском сельском округе в селе Актау.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима Жанааркинского района Ибраева Мурата Есиркеповича и поручить провести соответствующие мероприятия, вытекающие из данного решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правовые отношения возникшие с 9 июля 2025 года.
Аким Жанааркинского района Кожыкаев К.Ш.

Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданының әкімінің 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 3 шешімі
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының, 33 бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабының 2 тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м. а. 2023 жылғы 10 мамырдағы "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" №240 бұйрығына сәйкес, Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданы әкімдігінің жанындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссия отырысының 2025 жылғы 10 шілдедегі №1 хаттамасы негізінде, Жаңаарқа ауданының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданы Ақтау ауылдық округінің Ақтау ауылының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып Жаңаарқа ауданы әкімінің орынбасары Ибраев Мұрат Есіркепұлы тағайындалсын және осы шешімнен туындайтын тиісті іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 9 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Жаңаарқа ауданының әкімі Қ.Ш. Қожықаев