О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2025 года № 332
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 103 640 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 564 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 030 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 049 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 467 484 тысяч тенге;
2) затраты – 13 759 925 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 343 715 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 343 715 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 2 343 715 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 444 000 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 429 000 тысяч тенге;

2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 332 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 103 640 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 564 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 030 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 049 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 467 484 мың теңге;
2) шығындар – 13 759 925 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 343 715 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 343 715 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 2 343 715 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 444 000 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 429 000 мың теңге;

поселку Шалгинский – 15 000 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2026 год в сумме 132 723 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

Шалғы кентіне – 15 000 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне 5 - қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 132 723 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

5000
9
Прочие государственные услуги общего характера
842455
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
25834
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
25834
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
658138
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57825
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
600313
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26640
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
26640
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
131843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
131843
02
Оборона
23786
1
Военные нужды
16786
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16786
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16786
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
242169
1
Социальное обеспечение
27990
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27990
005
Государственная адресная социальная помощь
27990
2
Социальная помощь
175183
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175183
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
710
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61473
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

5000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
842455
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
25834
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25834
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
658138
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57825
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
600313
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26640
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26640
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
131843
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131843
02
Қорғаныс
23786
1
Әскери мұқтаждар
16786
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16786
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16786
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
242169
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
27990
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27990
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27990
2
Әлеуметтiк көмек
175183
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175183
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
710
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61473
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету