О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2025 года № 332.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 642 640 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 564 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 030 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 049 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 006 484 тысяч тенге;
2) затраты – 14 068 378 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 574 262 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 574 262 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 2 343 715 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 769 453 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 29.04.2026 № 380 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 444 000 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 429 000 тысяч тенге;
поселку Шалгинский – 15 000 тысяч тенге.

2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 332 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 642 640 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 564 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 030 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 049 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 006 484 мың теңге;
2) шығындар – 14 068 378 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 574 262 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 574 262 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 2 343 715 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 769 453 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.04.2026 № 380 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 444 000 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 429 000 мың теңге;
Шалғы кентіне – 15 000 мың теңге.

4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2026 год в сумме 132 723 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 25 декабря 2026 года
№ 332
Городской бюджет на 2026 год

4. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне 5 - қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 132 723 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 332 шешіміне
1 - қосымша
2026 жылға арналған қалалық бюджет

27430
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
124356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
124356
02
Оборона
25371
1
Военные нужды
16371
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16371
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16371
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
248188
1
Социальное обеспечение
29898
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29898
005
Государственная адресная социальная помощь
29898
2
Социальная помощь
178067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178067
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
745
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63322
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
46000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40223
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37273
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

27430
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
124356
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124356
02
Қорғаныс
25371
1
Әскери мұқтаждар
16371
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16371
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16371
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
248188
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
29898
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29898
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29898
2
Әлеуметтiк көмек
178067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178067
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
745
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63322
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
46000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40223
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37273
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

5535401
в том числе:
За счет трансфертов из республиканского бюджета
3743038
за счет областного бюджета
200150
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
3943188
за счет областного бюджета
1592213
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
650000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
447302
Строительство водовода "Клыч- Каражал", 1 этап
494911
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2155368
в том числе:
за счет областного бюджета
2155368
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объектам многоэтажного жилищного фонда на 12 квартал города Каражал (д. 1, д. 3, д. 4)
227739
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 5-и этажному жилому дому, по адресу: область Ұлытау, г. Каражал, квартал 25, дом 20
214580
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройке в посҰлке Жайрем,2 этап
100617
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройке в посҰлке Жайрем,3 этап
207971
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры на 11 квартале города Каражал (теплоснабжение)
400626
Строительство многофункционального центра в городе Каражал
803835
Строительство крытого хоккейного корта в городе Каражал, области Ұлытау
200000
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 25 декабря 2026 года
№ 332
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2026 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 29.04.2026 № 380 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
623313
в том числе:
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
623313
Поселок Жайрем:
619313
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
619313
в том числе:
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
390913
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
18400
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
210000
Поселок Шалгинский
4000
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
4000
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
4000

5535401
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
3743038
Облыстық бюджет есебінен
200150
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
3943188
Облыстық бюджет есебінен
1592213
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
650000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
447302
"Қлыч - Қаражал" су құбырының құрылысы, 1 кезең
494911
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2155368
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
2155368
Қаражал қаласының 12 - орамында (1 үй, 3 үй, 4 үй) көпқабатты тұрғын үй қорының объектілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы
227739
Қаражал қаласы, 25 орам, 20 үй мекенжайындағы бойынша 5 қабатты тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының құрылысы
214580
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 2 кезең
100617
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 3 кезең
207971
Қаражал қаласының 11- орамда инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылым салу (жылумен жабдықтау)
400626
Қаражал қаласында көпфункционалды орталықтың құрылысы
803835
Ұлытау облысы, Қаражал қаласында жабық хоккей кортының құрылыс кешенін салу
200000
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 332 шешіміне
5 - қосымша
2026 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.04.2026 № 380 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
623313
оның ішінде:
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
623313
Жәйрем кенті:
619313
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
619313
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
390913
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18400
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
210000
Шалғы кенті:
4000
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
4000
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4000