О бюджете города Жезказган на 2026-2028 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2025 года № 38/214.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 57 830 857 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 50 068 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 281 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 318 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 162 143 тысяч тенге;
2) затраты – 65 155 398 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 808 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 650 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 842 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 326 349 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 326 349 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 727 269 тысяч тенге;
погашения займов – 2 267 016 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 866 096 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 07.08.2026 № 46/259 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 133 101 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 32 211 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округу – 49 223 тысяч тенге;
Сарыкенгирскому сельскому округу – 51 667 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/214 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 830 857 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 50 068 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 281 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 318 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 162 143 мың теңге;
2) шығындар - 65 155 398 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 808 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 650 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 842 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 326 349 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 326 349 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 727 269 теңге;
қарыздарды өтеу – 2 267 016 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 866 096 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 07.08.2026 № 46/259 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 133 101 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне – 33 992 мың теңге;
Талап ауылдық округіне – 49 223 мың теңге;
Сарыкеңгір ауылдық округіне – 49 886 мың теңге.

3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 11 344 101 тысяч тенге.
4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2026 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие, кредиты согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.

3. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттің кірісі құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 11 344 101 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2026 год в сумме 1 032 915 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 25 декабря 2025 года
№ 38/214
Бюджет на 2026 год

6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 032 915 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 38/214 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған бюджет

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
496266
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
496266
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2276192
1
Социальное обеспечение
319297
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319297
005
Государственная адресная социальная помощь
229224
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
66841
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
23232
2
Социальная помощь
1707715
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1646155
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5580
006
Оказание жилищной помощи
2100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
359992
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9985
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
128225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
343477
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
682905
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
113891
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
249180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
224180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81463
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3000
021
Капитальные расходы государственного органа

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
496266
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
496266
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2276192
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
319297
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319297
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
229224
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
66841
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
23232
2
Әлеуметтiк көмек
1707715
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1646155
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5580
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
359992
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9985
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
128225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
343477
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
682905
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113891
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
249180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
224180
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81463
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары