Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Ұлытау
Постановление акимата области Ұлытау от 10 октября 2025 года № 81/03
В соответствии с пунктом 4 статьи 125 Водного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил безопасности на водоемах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10335), акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Ұлытау согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Государственным учреждениям "Управление физической культуры и спорта области Ұлытау", "Управление предпринимательства и промышленности области Ұлытау", "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Ұлытау" в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима области Ұлытау А. Идырысов
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического контроля
области Ұлытау Комитета санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент экологии по области Ұлытау
Комитета экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Приложение
к постановлению
акимата области Ұлытау
от "10" октября 2025 года
№ 81/03
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Ұлытау
№ п/п
Наименование
Месторасположение
Примечание
1
Пляж "Мадагаскар"
Береговая полоса Кенгирского водохранилища, координаты: 47°799384"N67°720511"E
Частное
2
Зона отдыха "Дом рыбака"
Береговая полоса Кенгирского водохранилища, координаты: 47°841757"N67°738146"E
Частное
3
Зона отдыха "Горняк"
Береговая полоса Кенгирского водохранилища, координаты: 47°892889"N67°743365"E
Частное
4
Гребная база для занятий по гребле на байдарках и каноэ
Береговая полоса Кенгирского водохранилища, координаты: 47°809080"N67°691972"E
Коммунальное

Ұлытау облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 10 қазандағы № 81/03 қаулысы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 125-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, "Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) сәйкес, Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлытау облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Ұлытау облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы", "Ұлытау облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы", "Ұлытау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемелері заңнамада белгіленген тәртіпте осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облысы әкімінің м.а. А. Ыдырысов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
Ұлытау облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Ұлытау облысы бойынша экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Ұлытау облысы әкімдігінің
2025 жылғы "10" қазандағы
№ 81/03 қаулысына
қосымша
Ұлытау облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар
№ р/с
Атауы
Орналасқан жері
Ескертпе
1
"Мадагаскар" жағажайы
Кеңгір су қоймасының жағалау белдеуі, координаттары: 47°799384"N 67°720511"E
Жеке меншік
2
"Дом рыбака" демалыс аймағы
Кеңгір су қоймасының жағалау белдеуі, координаттары: 47°841757"N 67°738146"E
Жеке меншік
3
"Горняк" демалыс аймағы
Кеңгір су қоймасының жағалау белдеуі, координаттары: 47°892889"N 67°743365"E
Жеке меншік
4
Байдарка мен каноэде есу сабақтарына арналған есу базасы
Кеңгір су қоймасының жағалау белдеуі, координаттары: 47°809080"N 67°691972"E
Коммуналдық