О внесении изменений в решение XXIII сессии маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 13 июня 2025 года № 249
РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXIII сессии маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 204644) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 120 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57 575 377 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 288 787 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 92 256 774 тысяч тенге;
2) затраты – 155 343 407,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 479 110 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 747 761 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 268 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 701 579,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 701 579,4 тысяч тенге:
поступление займов – 10 229 366 тысяч тенге;
погашение займов – 5 393 263 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 865 476,4 тысяч тенге.";

Ұлытау облыстық мәслихатының XXIII сессиясының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 13 маусымдағы № 249 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының XXIII сессиясының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204644 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 152 120 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57 575 377 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 288 787 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 92 256 774 мың теңге;
2) шығындар – 155 343 407,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 479 110 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 747 761 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 268 651 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 701 579,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 701 579,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 229 366 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 393 263 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 865 476,4 мың теңге.";

3 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 133
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
26 750
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
146 880
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 574 118
002
Субсидирование развития семеноводства
47 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
126 075
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
5 117
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
120 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 300 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
50 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 808 144
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 100 000
2
Водное хозяйство
107 170
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
107 170
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
46 088
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
61 082
3
Лесное хозяйство
237 845
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
237 845
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение

3 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
13 133
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
26 750
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
146 880
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 574 118
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
47 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
126 075
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
5 117
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
120 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 300 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
50 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 808 144
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 100 000
2
Су шаруашылығы
107 170
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
107 170
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
46 088
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
61 082
3
Орман шаруашылығы
237 845
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
237 845
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру

4 529 366
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
5 823 690
в том числе:
Управление экономики области
11 962
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 962
Управление координации занятости и социальных программ области
452 878
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
178 273
на выплату государственной адресной социальной помощи
274 605
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
861 750
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
861 750
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 297 100
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
3 598 012
на капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
699 088
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000
текущий ремонт квартальных тепловых сетей
200 000
Целевые трансферты на развитие:
23 394 391
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 733 140
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
951 446
на строительство жилых домов жилищного фонда
2 842 532
развития объектов чрезвычайных ситуаций
613 629
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
473 544
на развитие систем теплоснабжения
1 851 989
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 441 251
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 872 850
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 831 812
на развитие газотранспортной системы
3 055 255
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 873 224
на развитие систем теплоснабжения
3 808 110
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
220 000
на развитие транспортной инфраструктуры
220 000
Бюджетные кредиты:
4 529 366
в том числе:
Управление экономики области
318 492
для реализации мер социальной поддержки специалистов
318 492
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 210 874
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
1 281 605
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья

4 529 366
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
5 823 690
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
11 962
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 962
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
452 878
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
178 273
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
274 605
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
861 750
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
861 750
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 297 100
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
3 598 012
"Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
699 088
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 000
кварталдық жылу желілерінің ағымдағы жөндеуі
200 000
Нысаналы даму трансферттері
23 394 391
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 733 140
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
951 446
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
2 842 532
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
613 629
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
473 544
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
1 851 989
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 441 251
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2 872 850
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
3 831 812
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 055 255
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 873 224
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 808 110
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
220 000
көлік инфрақұрылымын дамытуға
220 000
Бюджетные кредиты:
4 529 366
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
318 492
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
318 492
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 210 874
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 281 605
тұрғын үйді жолбалауға және (немесе) салуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру

600 000
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
2 329 269

600 000
тұрғын үй сатып алуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 329 269