О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2026-2028 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2025 года № 49-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2026 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 492 451 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 319 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 343 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 882 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 152 941 тысяч тенге;
2) затраты – 512 517 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 066 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 066 тысяч тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 125 431 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 764 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 092 тысяч тенге;
2) затраты – 131 793 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 362 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 362 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 362 тысяч тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 121 533 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 660 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 813 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 тысяч тенге;
2) затраты – 131 541 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 008 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 008 тысяч тенге.
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 108 943 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 802 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 77 141 тысяч тенге;
2) затраты – 110 141 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 198 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 198 тысяч тенге.
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 109 552 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 115 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 49-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5 тармағымен.
Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кірістер – 492 451 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 319 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 882 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 152 941 мың теңге;
2) шығындар – 512 517 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 066 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 20 066 мың теңге.
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 125 431 мың теңге,оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 84 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 092 мың теңге;
2) шығындар – 131 793 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 362 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 362 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 6 362 мың теңге.
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 121 533 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 120 660 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 813 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 60 мың теңге;
2) шығындар – 131 541 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 008 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 10 008 мың теңге.
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 108 943 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 31 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 77 141 мың теңге;
2) шығындар – 110 141 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 198 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 198 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 198 мың теңге.
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 109 552 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 4 115 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350 мың теңге;

2) затраты – 144 145 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60 762 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 762 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 762 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26.01.2026 № 52-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2026 год не предусмотрены.

2) шығындар – 144 145 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60 762 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60 762 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 60 762 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 26.01.2026 № 52-2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.

3. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год не предусмотрены.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1-1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 26 декабря 2025 года № 49-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2026 год

3. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 49-2 шешіміне 1-1 қосымша
2026 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті