О внесении изменений в решение маслихата района Т. Рыскулова от 25 декабря 2024 года № 30-5 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 3 декабря 2025 года № 42-4
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №30-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8553218 тысяч тенге;
налоговые поступления – 3709945 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36835 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8580 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4797858 тысяч тенге;
2) затраты – 10405736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 71617 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 163178 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета -1924135тысяч тенге;

Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылдың 25 желтоқсандағы № 30-5 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 42-4 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8553218 мың теңге;
салықтық түсімдер -3709945 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -36835 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8580 мың теңге;
трансферттер түсімі -4797858 мың теңге;
2) шығындар -10405736 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -71617 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -163178 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) --1924135 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1924135 тысяч тенге;
поступление займов- 1888682 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 127014 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 3 декабря 2025 года №хх-х
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -1924135 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1888682 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 127014 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2025 жылғы 3 желтоқсандағы №42-4
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
шешіміне қосымша

31794
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31794
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31794
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
944636
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162718
005
Государственная адресная социальная помощь
162718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488031
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71466
006
Оказание жилищной помощи
239
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64340
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4987
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130200
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
216799
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18922
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
18922
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
866
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
866
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200099
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы
1812
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
183545
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

31794
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31794
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
31794
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
944636
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162718
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488031
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71466
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
239
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64340
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4987
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130200
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
216799
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18922
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
18922
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
866
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
866
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200099
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1812
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
183545
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

1200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
562914
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37166
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
463986
010
Развитие объектов сельского хозяйства
463986
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30220
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28114
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2106
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
31542
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31542
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
52471
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
52471
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35795
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
16676
12
Транспорт и коммуникации
310770
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
310770
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
102733
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
159763
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
550928
452
Отдел финансов района (города областного значения)
44587
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
44587
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
396340
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
396340
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

1200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
562914
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37166
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37166
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
463986
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
463986
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
30220
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28114
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2106
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31542
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31542
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
52471
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
52471
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35795
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
16676
12
Көлік және коммуникация
310770
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
310770
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
102733
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
159763
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
550928
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
44587
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
44587
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
396340
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
396340
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі