О внесении изменений в решение маслихата района Т. Рыскулова от 25 декабря 2024 года № 30-5 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 29 октября 2025 года № 39-5
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №30-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 8570192 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3726979 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 33335 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7980 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4801898 тысяч тенге;
2) затраты - 8697206 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1640257 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 1731818 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --1767271 тысяч тенге;

Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылдың 25 желтоқсандағы № 30-5 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 қазандағы № 39-5 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8570192 мың теңге;
салықтық түсімдер -3726979 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -33335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7980 мың теңге;
трансферттер түсімі -4801898 мың теңге;
2) шығындар -8697206 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -1640257 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -1731818 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1767271 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1767271 тысяч тенге;
поступление займов- 1731818 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 127014 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 29 октября 2025 года №39-5
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -1767271мың теңге;
қарыздар түсімі - 1731818 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 127014 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
2025 жылғы 29 қазандағы №39-5
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
шешіміне қосымша

41310
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35688
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35688
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35688
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
963324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179496
005
Государственная адресная социальная помощь
179496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
486069
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71466
006
Оказание жилищной помощи
1980
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78566
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6087
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130200
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
197770
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77537
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21494
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
21494
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
866
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
866
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197862
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
183545
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

41310
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35688
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35688
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
35688
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
963324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179496
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
179496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
486069
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71466
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1980
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78566
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6087
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130200
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
197770
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77537
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21494
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
21494
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
866
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
866
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197862
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
183545
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

99622
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
561502
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36499
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
36499
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
466166
010
Развитие объектов сельского хозяйства
466166
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30220
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27220
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
3000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
28617
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28617
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
56883
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
56883
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
34515
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
22368
12
Транспорт и коммуникации
313483
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
313483
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
103625
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
161584
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
560952
452
Отдел финансов района (города областного значения)
54612
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
54612
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
396340
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

99622
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
561502
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36499
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36499
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
466166
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
466166
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
30220
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27220
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
3000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28617
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
28617
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
56883
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
56883
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34515
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
22368
12
Көлік және коммуникация
313483
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
313483
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
103625
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
161584
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
560952
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
54612
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
54612
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
396340
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру