О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 34-3
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 3 ноября 2025 года № 42-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №34-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 440 098 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 968 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78 610 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 333 493 тысяч тенге;
2) затраты – 8 319 272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 219 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -919 393 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 919 393 тысяч тенге, в том числе:

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 қарашадағы № 42-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №34-3 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 440 098 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 968 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 610 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 59 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 333 493 мың теңге;
2)шығындар – 8 319 272 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 40 219 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -919 393 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 919 393 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов – 284 654 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 722 310 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 03 ноября 2025 года №42-2
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

қарыздар түсімі – 284 654 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 722 310 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2025 жылғы 03 қарашадағы №42-2
шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

52476
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52476
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
386126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16022
005
Государственная адресная социальная помощь
16022
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101476
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37771
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
818
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
21089
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
99465
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
63
021
Капитальные расходы государственного органа
1151
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
7873
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
81646
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
78430
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2485704
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454285
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9700
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
444585
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
308826
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
308826
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

52476
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
52476
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
386126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16022
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16022
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101476
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37771
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
818
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21089
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268628
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99465
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
63
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1151
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
7873
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
81646
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
78430
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2485704
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454285
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9700
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
444585
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
308826
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
308826
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7213
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8944
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8944
036
Развитие газотранспортной системы
8944
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природныетерритории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
275886
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
180190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32135
006
Капитальные расходы государственного органа
42015
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
106040
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9
010
Развитие объектов сельского хозяйства
9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38367
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30960
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5314
007
Капитальные расходы государственного органа
2093
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
57320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
57320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
68638
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
68638
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
49235
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10065
015
Капитальные расходы государственного органа
9338
12
Транспорт и коммуникации
624278
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
446333
022
Развитие транспортной инфраструктуры
191000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
255333
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
177945
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

7213
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8944
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8944
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8944
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
275886
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
180190
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32135
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
42015
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
106040
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38367
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30960
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5314
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2093
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
57320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
57320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68638
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
68638
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49235
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10065
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9338
12
Көлiк және коммуникация
624278
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
446333
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
191000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
255333
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177945
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау